Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Pátrání pomocí GPS souřadnic? Pronásledování přes GPS lokátory? Ano, i takhle moderně se dá bojovka udělat, tak ji přijď zažít na vlastní kůži.
Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou oddílové tričko, oddílový šátek a psací potřeby, chytrý telefon nebo GPS (do dvojice).

Po bojovce si chvilku sedneme s rádci a podrádci v klubovně, naplánujeme další měsíc a zhodnotíme ten předešlí. Kdo bude chtít, tak může zůstat i po radě. Zahrajeme nějaké deskovky, pustíme film a přespíme tam.

Nový termín 30. 9. 2020

07.05.2020 - 10.05.2020

Druhý květnový prodloužený víkend se uskuteční další oddílový sněm. Půjde o svátečnější akci, kde kromě spousty her proběhne slavnostní přijímání nových členů mezi nás, bude příležitost ke složení skautských či roverských slibů, udělování odborek či stupňů stezky. Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE          
Sraz: ve čtvrtek v 16:00 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.         
Konec: v neděli v 13:40 tamtéž.       
S sebou: 300,-Kč (doprava, louka, občerstvení), průkazku s fotkou nebo ISIC, kroj, oddílové tričko, oddílový šátek, kšiltovka, oddílová mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygien, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, 2 litry pitné vody.
DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY. NEZAPOMŇTE KAŽDÁ DRUŽINA VZÍT DRUŽINOVOU VLAJKU, KOTLÍK, TARPY PODLE POČTU ČLENŮ, SEKYRKU, RUČNÍ PILKU!!!

Tentokrát nevyrazíme do hor, ale kousek od Čermné ve Slezsku. Prozkoumáme bývalý břidlicový důl, nedaleké jezírko a udělám si něco dobrého na ohni. Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE       
Sraz v 8:20 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.      
Návrat v 17:25 tamtéž.         
S sebou: 150,- (doprava, čaj), průkazku s fotkou nebo ISIC,
oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou mikinu, oddílovou čepku, psací potřeby, blok, náhradní oblečení, šátek na hry, KPZ+OL a svačinu na celý den.
DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ JEDNODUCHÉ JÍDLO, KTERÉ ZVLÁDNOU UVAŘIT V EŠUSECH NA DŘÍVKÁČI, NEZAPOMEŇTE SI SEBOU VZÍT DŘÍVKÁČ!!!

______________________________________________________________________________________________

Vážené dámy a vážení pánové,
jménem našeho slavného kasina v Monte Carlu si Vás dovoluji pozvat v pátek 28. února na velkolepé odpoledne plné hazardu, skvělého pití a krásných chvil spojených s výhrami částek, o kterých se Vám dříve ani nesnilo.  
Přijďte a zkuste své štěstí, u nás vyhrává každý!

Váš famózní ředitel kasina v Monte Carlu

P.S.: Kvůli nejnovějším vládním nařízením až do odvolání platí v celém kasině prohibice, abychom Vám tuto malou nepříjemnost vynahradili, tak peníze pro počáteční vklad jsou na účet podniku.
______________________________________________________________________________________________

Sraz v 16:00 u klubovny a konec kolem 18:30 tamtéž.

S sebou: 10Kč, společenské oblečení odpovídající honosnosti kasina v Monte Carlu, falešný občanský průkaz (falešnou občanku, si doma vyrobíte sami tak, aby měla velikost normální občanky, svoji fotografii (obrázek) a věk min. 18, koukněte na občanku od rodičů a hned Vám bude jasné, jak to má vypadat :) ) a spoustu štěstí do hry.

21.02.2020 - 23.02.2020

Na další zimní dobrodružství vyrazíme na krásnou dřevěnou chatu do Vsetínských Beskyd. Snad nám bude počasí přát a užijeme si správnou pohádkovou zimu. Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) minimálně týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE 
Sraz v pátek v 16:00 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.   
Návrat v neděli v 17:44 tamtéž.       
Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou čepku, oddílovou mikinu      
S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 400,- (doprava, chata), průkazku s fotkou nebo ISIC, náhradní oddílové tričko, náhradní boty, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, přezůvky do chaty.      
DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY!!!

Jídlo pro vlčata: půl bochníku chleba, 1 tavený sýr, 1 paštika, buchta na snídani, několik sáčku čaje, ovoce a cukrovinky dle vlastního výběru, 1/4 sáčku špaget, kousek tvrdého sýra, konzerva fazolí a 1 klobáska.

Prosíme rodiče, aby vlčatům na cedulky u ublečení napsali jméno syna. Po každé výpravě nám zůstává oblečení, ke kterému se nikdo nehlásí.

 

07.02.2020

Sraz v 15:30 na tramvajové zastávce Kino Luna nebo v 16:15 před bazénem Vodní svět (Čapkárna) v centru Ostravy. S sebou: ODISKU, plavky, ručník, peníze na bazén – do 15ti let 70,- Kč vstup + 50,- Kč vratná záloha na skřínku. Nad 15 let 100,- Kč vstup + 50,- vratná záloha na skřínku.      
Po akci proběhne krátká oddílová rada.

Po bazéně si chvilku sedneme s rádci a podrádci v klubovně, naplánujeme další měsíc a zhodnotíme ten předešlí. Kdo bude chtít, tak může zůstat i po radě. Zahrajeme nějaké deskovky, pustíme film a přespíme tam.

Na pololetní prázdniny vyrazíme na hájenku u Písařova (nachází se mezi Jeseníky a Orlickými horami). Prozkoumáme nové místo, přiučíme se nové věci a zahrajeme si spoustu skvělých her. Prosím všechny o potvrzení účasti minimálně DVA TÝDNY předem prostřednictvím formuláře: ZDE

TENTOKRÁT JE KVŮLI DOPRAVY VČASNÉ POTVRZENÍ PŘES FORMULÁŘ NUTNÉ. V PŘÍPADĚ OPOŽDĚNÍ VOLEJTE SMÍCHUSOVI NA 604590888 A DOUFEJTE, ŽE TO NĚJAK JEŠTĚ VYMYSLÍ.

Sraz ve čtvrtek v 16:10 na nadraží Ostrava - Svinov (v prosklené hale u pokladen).            
Návrat v neděli v 15:03 tamtéž.
Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou kšiltovku (baret), oddílovou mikinu            
S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 500,- (doprava, chata), průkazku s fotkou, náhradní oddílové tričko, náhradní boty, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, PŘEZŮVKY.

DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY!!!

VLCI JÍDLO: půl bochníku chleba, 2 paštiky, 2 tavené sýr, 4 brambory, sáček rýže, paprika, konzerva hrášku a kukuřice, masová konzerva, nudlová polévka v sáčku, klobáska, buchta, trošku strouhaného sýru, sladkosti.

Zdravíme všechny rodiče našich členů,
rádi bychom Vás pozvali 28. ledna 2020 od 17:45 do naší klubovny. Proběhne důležitá schůzka s vedením skautského oddílu a vedením smečky vlčat. Můžete se těšit na novinky k akcím, které nás čekají v druhém pololetí školního roku a jejich přesný plán, informace a přihlášky k letnímu táboru 2020 (víme již místo i datum!), fotky z akcí a samozřejmě prostor pro všechny vaše otázky.

Budeme se moc těšit na společné setkání a doufáme ve velkou účast.

OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO! :D

Členy oddílu prosíme, aby tuto informaci předali svým rodičům. Děkujeme.

 

S pozdravem a přáním krásného dne

za vedení 43. skautského oddílu Modrý šíp a 43. smečky vlčat Modrý šíp
Smíchus :)

24.01.2020

Sraz v 15:30 u klubovny nebo 15:55 u tělocvičny (ZŠ Srbská), konec v 17:30 u tělocvičny nebo 17:45 u klubovny.  S sebou převlečení a přezutí do tělocvičny, pití.

Na první výpravu nového roku vyrazíme na některý z vrcholů Beskyd. Snad bude sníh a užijeme si tak sjezd dolů na všem možném co si přinesete. Prosím všechny o potvrzení účasti minimálně týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE

Sraz v sobotu v 8:10 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.

Návrat v sobotu v 17:58 na nádraží Ostrava - střed.

S sebou: 200,- Kč (na vlak a občerstvení), průkazku s fotkou (mladší patnácti let) nebo ISIC (starší patnácti let, kteří jej mají), oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou mikinu, oddílovou kšiltovku (baret), psací potřeby, blok, náhradní oblečení, šátek na hry, KPZ+OL a svačinu na celý den.

V pátek 17. 1. od 17:00 v klubovně proběhne DŮLEŽITÁ oddílová rada, na které proberem plány na další půlrok, zhodnotíme ten, co máme za sebou. Pobavíme se o dlouhodobých cílech oddílu a jejich plnění. Podělíme se o nové nápady a inspiraci pro fungování družin. NUTNÁ účast všech rádců a podrádců!!! Rada se protáhne,takže po ní přespíme v klubovně a v sobotu vyrazíme společně s celým oddílem na výpravu.

PROSÍM ABY SE VŠICHNI DO RADY ZAMYSLELI NAD NÁSLEDUJÍCÍMI BODY, AŤ UŠETŘÍME ČAS BĚHEM RADY!

1. Jaké akce a aktivity byste chtěli uskutečnit v následujícím půlroce?

2. Jak má vypadat vaše družina a oddíl snů (počet členů, způsob fungování, rozdělení práce, aktivity)?

3. Připravte si alespoň jednu zcela novou hru pro družinu (pro 3 - 6 lidí).

4. Jak získat nováčky?

 

Předem moc děkuji za přípravu a už se moc těším na spoustu skvělých nápadu.
S pozdravem Smíchus

10.01.2020

Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou oddílové tričko, oddílový šátek a psací potřeby. Po akci proběhne krátká oddílová rada.

Sponzoři