Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Dneska jsme s oddílem vyrazili k nejchráněnějšímu vrcholu Moravskoslezských Beskyd a to Kněhyni. Celou cestu nás vítala zima lehkým popraškem sněhu v údolích a ve větší výšce už i slušnou vrstvou.
Na začátku jsme se seznamili se dvěma aktivitami, které nás provázeli celou cestu. Šlo o hru na partizány, se zbavováním své identity, a o úkol do stezky, při kterém jsme pozorovali zásahy člověka do přírody. Na okraji Čeladné, před vstupem do lesa, jsme našli pěkné hřiště i s brankami, tak jsme si zahráli úseky stavbu věží ze sněhu a jejich bombardování a malý zápas v beachballu s vybíjením sněhovými koulemi. Poté jsme již byli hladoví, tak jsme si na dřívkáčích připravili oběd.
Když bylo vše snězeno a uklizeno, tak jsme plní sil vyrazili k vrcholu. Cesta byla pro mnohé náročná a dlouhá, ale všichni jsme to zvládli a prohlídli si krásnou národní přírodní rezervaci. Hodin začalo přibývat a tak jsme museli vyrazit zpátky do civilizace.
Do vlaku jsme dorazili příjemně unavení a nadšení z prvního letošního sněhu.

Smíchus

Nahled

 

DALŠÍ ROČNÍK KRÁLE UZLŮ ZA NÁMI!
Soutěžili jsme ve vázání 6 základních uzlů na čtyři vázačky, uzlování za zády a uzlování dvojic. Někteří si zvládli splnit uzlařské dovednosti do stezky. 
Po napínavém a velmi vyrovnaném klání musel o prvních třech místech rozhodnout přímý souboj a to ve vázání 6 základních uzlů na jednu vázačku. A i zde to bylo napínavé do poslední chvíle. 
Nakonec se KRÁLEM UZLŮ 2019 stává Rarach, 2. místo obsadil Vítek a na 3. místě skončil Krtek.
Gratulujeme vítězům a stejně tak všem, kteří se nezalekli a zúčastnili se!

Smíchus

Nahled

Oddíl skautů společně se smečkou vlčat vyrazil na první oddílový sněm. Našim cílem byla pěkná skautská chata nedaleko Jívové. Na chatu jsme došli v pátek večer. Po ubytování se vlčata rozdělila ke družinám skautů a začala celovíkendová soutěž na téma 30ti let svobody. Již za tmy jsme si zahráli bojovku. Pak jsme si zazpívali pár písniček. Malí šli spát, ale před usnutím jsme si přečetli pár Mikulášových povídek.

V sobotu jsme se šli projít po okolí. Prohlédli jsme si krásný zatopený lom. Odpoledne jsme hráli různé hry. Starší zkoušeli  své dovednosti v první pomoci. Večer splnil Hrnek roverský slib. Pak nastala hlavní chvíle oddílového sněmu - vyhodnocení bodování a odměnění nejlepších členů.

Nedělní dopoledne jsme věnovali dalším hrám a soutěžím. Nejlepší družinou byli Bobři. Po obědě nastalo balení a uklízení chaty. Vlčata vyrazila na autobus, skauti pak na delší cestu na vlak do Hrubé Vody. Oba oddíly se pak setkali v Olomouci.

 

08.11.2019
Nahled

Oddíl skautů se smečkou vlčat vyrazil společně na bazén. Užili jsme si plavání, skoky z můstku, tobogan i vodní jeskyni.

27.10.2019 - 10.11.2019
logo
26.10.2019 - 30.10.2019
Nahled

Oba naše oddíly se vydaly do Rychlebských hor na skautskou chatu Pavučinka. Cestu zvládla i vlčata a na chatu jsme došli. Po ubytování jsme si zahráli pár her venku. Prošli jsme se po okolí a podívali jsme se na blízké vodopády. Zkoušeli jsme rozdělávání ohně pomocí křesadla a vyráběli jsme kostku ze dřeva pomocí nože. V ponděli se starší kluci vydali po dvojicích na vrchol hory Smrk. Po večerech jsme hráli na půdě kolotoč kolem stolu na stolní tenis. 

18.10.2019
Nahled
Nahled

Na první společnou výpravu smečky vlčat a oddílu skautů jsme vyrazili na námi už dlouho opomíjené, ale i přesto oblíbené místo a to Cvilín. Na srazu jsme se sešli v počtu nečekaném a mile překvapivém. Ukázalo se nás 23 i s vedením a maminkou jednoho ze členů smečky. Nadšeni z nevšední účasti jsme koupili lístky a vyrazili vlakem do Krnova a pěšky na Cvilín.

První soutěž družiny proběhla na cvilínských schodech, které měly družiny za úkol poslepu spočítat, smečka to měla jako soutěž jednotlivců, ale bez zavázaných očí. Zvítězila družina Rysů před Medvědy a Bobry. Mezi vlčaty nejpřesněji počítal Kuba. Schodů bylo přesně 218. U poutního kostela si vlčata společně s Filipem a Mirkem zahrála hru Na jelena, během toho družiny skautů získávali body za docházku a připravenost na výpravy. Následně jsme se podívali na rozhlednu Cvilín a vydali se směle dál po zelené značce. Cestu jsme si zpestřili hrou Sudá, lichá, kterou bezkonkurenčně vyhrál Rarach.

Následně jsme dorazili na zříceninu hradu Šelenburk, kde vlčata posvačila a družiny skautů začaly s přípravou oběda na nových dřívkáčích. Vlčata mezi tím stihla ještě vyrobit podzimní skřítky, zahrát si kuličky, ve kterých zvítězil Franta a formou štafety přenášet zprávu s úkolem. Nakonec jsme všichni prošmejdili zříceninu a posilněni vyrazili dál.

Některé z nás už začínaly bolet nohy, tak naše tempo už nebylo zrovna nejrychlejší, ale nakonec jsme zvládli dorazit k rozhledně Hanze Kudlicha, na kterou jsme si někteří vyšli a užili si krásné rozhledy. Poté proběhla další soutěž družin, při které družiny poznávali stromy podle hmatu. Na 1. – 2. místě skončili Bobři a Rysi následování smečkou vlčat a Medvědy. Na závěr výpravy jsme se osvěžili kofolou a pospíšili si na vlak domů. Výpravu jsme zakončili pokřiky před nádražím na Svinově.

Moc jsme si to užili a doufáme, že v alespoň takovém počtu se budeme scházet pravidelně.

Nahled

Páteční akce byla společná pro oddíl skautů i smečku vlčat. Pořádně jsme si zasportovali v tělocvičně. Zahráli jsme si florbal, riziko a vybíjenou.

Sponzoři