Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

V pátek před oddílovou výpravou bude pro všechny rádce a podrádce připravena první ze série akcí určených jen pro ně. Tak neváhej, a pokud se to týká právě tebe, nezapomeň dorazit! O co půjde, se dozvíš až na místě, ale zaručuji příjemné odpočinutí od klasické oddílové činnosti a dobití baterek na tu další.

Sraz v 17:00 u klubovny.              
S sebou: sportovnější převlečení, věci na spaní (budeš si moc nechat v klubovně, ať je nemusíš tahat na výpravu), věci na sobotní výpravu, 100,- Kč a 2 jízdenky na MHD.

Prosím všechny rádce a podrádce o potvrzení účasti minimálně týden předem!

04.10.2019

V pátek 4. 10. zamíříme do tělocvičny, kde si pořádně zasportujeme.
Sraz v 15:30 u klubovny nebo 15:55 u tělocvičny (ZŠ Srbská), konec v 17:30 u tělocvičny nebo 17:45 u klubovny. S sebou převlečení a přezutí do tělocvičny, pití.              

Zdravíme všechny rodiče našich členů,
rádi bychom Vás pozvali 1. října 2019 od 17:45 do naší klubovny. Proběhne důležitá schůzka s vedením skautského oddílu a vedením smečky vlčat. Můžete se těšit na novinky k právě startujícímu skautskému roku, informace pro rodiče nováčků (jak vlastně fungujeme, co s sebou na akce, atd.), fotky z akcí a samozřejmě prostor pro všechny vaše otázky.

Budeme se moc těšit na společné setkání a doufáme ve velkou účast.

OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO! :D

Členy oddílu prosíme, aby tuto informaci předali svým rodičům. Děkujeme.

27.09.2019

Sraz v 15:30 u klubovny nebo 15:55 u tělocvičny (ZŠ Srbská), konec v 17:30 u tělocvičny nebo 17:45 u klubovny. S sebou převlečení a přezutí do tělocvičny, pití.

Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou sportovní oblečení, oddílové tričko, oddílový šátek a psací potřeby.

14.09.2019 - 15.09.2019

Na první letošní výpravu se vydáme na břidlicové haldy na Koňský důl, kde přespíme v našich nových tarpech.

 

Přihlašovací formulář (vyplní všichni členové oddíly) zde

 

Sraz v sobotu v 7:00 u klubovny.             
Návrat v neděli v 16:30 tamtéž.
Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou kšiltovku (baret), oddílovou mikinu            
S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 150,- Kč (na vlak a občerstvení), 2 jízdenky na MHD, průkazku s fotkou (mladší patnácti let) nebo ISIC (starší patnácti let, kteří jej mají), náhradní oddílové tričko, náhradní boty, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje.

DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT NA OHNI A ROZDĚLÍ SI INGREDIENCE (POKUD BUDOU POTŘEBOVAT, TAK SI PŮJČÍ KOTLÍK Z KLUBOVNY)!!!

Je to tady! Začíná nám další skautský rok! Nemůžete se dočkat stejně jako my? Tak nezapomeňte dorazit na první oddílovou schůzku v tomto roce. Vezměte kamarády, spolužáky sourozence a přijďte si užít spoustu zábavy. Těšíme se na všechny nové i již známé tváře.

Sraz v 16:00 u naší skautské klubovny na Svornosti 29a v Ostravě – Zábřehu.    
Konec v 18:00 tamtéž.  
S sebou: hlavně dobrou náladu, sportovní oblečení, členové si samozřejmě nezapomenou oddílové tričko, šátek, oddílovou kšiltovku, papír a tužku.

Po akci proběhne důležitá oddílová rada pro rádce a podrádce.

V pátek po zahajovací oddílovce se uskuteční DŮLEŽITÁ oddílová rada, kde naplánujeme naši činnost na skautský rok 2019/2020, zhodnotíme letošní tábor na louce Ledové říčky, zamyslíme se nad tím, kam chceme dál směřovat a jak upoutat nováčky.

Nutná účast 2 - 3 zástupců (rádce, podrádce určitě) z každé družiny a všech, kteří nám chtějí pomoct!!!

Ve čtvrtek proběhne první oddílová akce v tomto školním roce, půjde o brigádu, při které uklidíme věci z tábora a připravíme naši klubovnu na další rok plný skautských dobrodružství.

Sraz v 16:00 u klubovny, konec nejpozději v 18:00. Prosím všechny o účast, ať máme vše co nejdříve hotové.

29.06.2019 - 20.07.2019
Autem pojede: Rarach, Ivo, Sam, Ondra, Onfu, Celda, Belgičan, Hrnek. (Natan, Smíchus, Kaktus, Šátek)
Vlakem pojede: Vašek, Slimák, Sběratel, Filip, Kovboj, Vojta, Vydra, Krtek, Kapr, Xs, Danny, Damian. (Ježek)
PŘÍJEZD Z TÁBORA (informace pro rodiče):
Příjezd z tábora bude v sobotu 20.7.2019 v 15:40 na nádraží Ostrava Svinov. Všichni se následně musí přesunout do oddílové klubovny. Někteří hoši nepojedou vlakem, ale autem přímo ke skladu (bude upřesněno, kteří to budou). Výdej batohů bude probíhat v sobotu v klubovně mezi 16:00 až 17:00! Prosím o dodržení tohoto času, ať nemusíme v kubovně dlouho čekat. Upozorňujeme, že se hoši možná zdrží v klubovně a ve skladu při ukládání táborového materiálu.

DŮLEŽITÁ INFORMACE:
- byly doplněny informace k odjezdu na tábor
- účastníci nesmějí mít na tábor mýdla, sprchové gely, prášky na praní,... obsahující saponáty, detergenty, tenzidy (jedná se o nařízení CHKO,které musíme respektovat), budeme tedy do táborového vybavení nakupovat eko mýdla, čistící prostředky apod., proto prosíme aby každý účastník měl s sebou práznou krabičku na tuhé mýdlo, případně pokud si chce (rozhodně nemusí) zakoupit vlastní, tak aby neobsahovalo žádnou z uvedených látek.

Odjezd na tábor:  

Sobota 29.6.2019 – sraz v 6:35 na nádraží Ostrava - Svinov v prosklené hale u pokladen (odjezd z nádraží povede zástupce vedoucí tábora Milan Závada (Ježek) v případně nutnosti jeho tel. č. je 735959046).

Určená část chlapců bude mít sraz v 7:00 u skladu. U skladu bude pouze Rarach, Ivo, CelestýnBelgičan, Ondra (Hřivnáč), David (Winter)!!! Odjezd materiálu a chlapců od skladu má nastarosti vedoucí tábora Ondřej Gonsorčík (Smíchus) v případě nutnosti jeho tel. č. je 604590888.

Návrat z tábora bude v sobotu 20.7.2019 v odpoledních hodinách.

 

Adresa na tábor: Skautský tábor Modrý šíp, Olešnice v Orlických horách, okres Rychnov nad Kněžnou, 517 83, poste restante (nezapomeňte napsat jméno, komu dopis patří!).

Pátek 28.6.

Pozor! Batohy doneste v pátek 28.6. v 17:00 - 17:30 do klubovny. Všichni účastníci se musí dostavit a případně si vyzkoušet a převzít nové oddílové tričko a případně oddílovou mikinu (pokud mikinu nemají nebo ji mají malou. Starou-malou mikinu je potřeba donést vypranou a vrátit)! DŮLEŽITÉ! Je potřeba donést potvrzení o bezinfekčnosti a potvrzení od lékaře! Všichni musí mít odevzdané přihlášky!

 

Ne sebe: oddílové zelené tričko, šátek, kšiltovka, jednobarevné kraťasy. Na cestu si vezměte menší batoh a do něj: svačinu na celý den (první den se vaří až večer), 1 pecen chleba, pití, rovněž si do batůžku vezměte pracovní převlečení!

Seznam věcí na tábor:

- kartička zdravotní pojišťovny

- doklad s fotografií a datumem narození

- oddílové zelené tričko s krátkým rukávem (sportovní kroj)

- skautský kroj (skautská košile, oddílová kšiltovka nebo baret, šátek, jednobarevné kraťasy, oddílová mikina, další oddílová trička)

- spacák, karimatka (nafuk. matrace), igelit 2x2m (raději dva), věci na spaní

- ešus, hrnek, lžička, nůž, role toaletního papíru, 2 starší utěrky

- teplákovka, plavky, tenisky, pohorky (gumáky, sandále), kapesníky, svetr, bunda, pláštěnka (doporučuji i starý deštník), náhradní spodní prádlo, ručník, ponožky (i několik hrubých), pasta a kartáček na zuby, mýdlo, svíčka, baterka, láhev na nápoje, větší batoh

- KPZ+OL, deník, blok, tužky, barvičky, dopisní papír, skautskou stezku

- 1 ks prádelní šňůry (ne umělohmotné, ale pletené, nutné pro stavbu táborových zařízení)

- skládací plastová krabice na oblečení ve stanu

- kromě velkého batohu si vezměte i menší batoh na jednodenní výpravy

Doporučuji: sekera, další klubko provazu, pracovní rukavice

Všechny věci musí být zabaleny do velkého batohu nebo velké kabely. Věci nesmí být v igelitkách nebo volně!

Potraviny (první dny není čas nakupovat): - sáček špaget, sáček širokých nudlí (vrutů nebo kolínek), 2 ks knedlíků v prášku, 1 sáček luštěnin (Medvědi – fazole, Vlci – hrách, Rysi – čočka), 1 pecen chleba, 6 konzerv paštik, 2 ks taveného sýra, 3 ks pudinku, 1 ks konzerva rybiček, 1 sáček ovesných vloček, 2 konzervy rajčatového protlaku.

 

Pozor!  Prosím všechny, aby si na tábor nebrali žádnou spotřební elektroniku (mobilní telefony, rádia, mp3 přehrávače ...)!

KONTAKT NA VEDENÍ TÁBORA:
Ondřej Gonsorčík (Smíchus) - 604590888
Rostislav Fojtík (Natan) - 603167678
Milan Závada (Ježek) - 735959046
(v případě nedostupnosti jednoho z vedoucích zkuste volat jinému, je možné že nebudeme mít všichni zrovna nabitý telefon)

Pro případné návštěvy:

Dojezd na tábor - veřejnou dopravou - autobus do Olešnice v Orlických horách konečná. Následně asi 1,5 km po modré turistické značce.

Autem - Olešnice v Orlických horách, auto nechejte za náměstím u točny autobusu. Dále běžte pěšky asi 1,5 km po modré značce. Nejezděte až k táboru. Je tam zákaz vjezdu a tábor se nachází ve zvýšeném místě ochrany v CHKO! 

Mapa zde

Poslední akce v tomto školním roce, uskuteční se poslední přípravy na letošní tábor. Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou oddílové tričko, oddílový šátek a sportovní oblečení.

14.06.2019 - 16.06.2019

Letost vyrazíme na krásné tábořiště v Olšanských horách nedaleko Zábřehu na Moravě. Se střediskem ani s oddíly jsme tam ještě nikdy nebyli, takže nás čeká objevování nových míst.

Sraz: v 16:00 na nádraží Ostrava - Svinov (u pokladen)
Konec: v 17:42 na nádraží Ostrava - Svinov
Cena: 250,- Kč

Kluci:

S sebou: peníze podle společných informací (250,- Kč), průkazku s fotkou, kroj, oddílové tričko, šátek, kšiltovka, mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž...). Jídlo si domluví družina! Sáčky čaje, 2 litry pitné vody.

 

VLCI: vlastní večeře na pátek a sobotu, buchta na sobotní a nedělní snídani, trošku špaget, malý rajčatový protlak, strouhaný sýr, malá konzerva kukuřice, slepičí polévka v sáčku.

Členové chlapeckého oddílu vyplní formulář o (ne)účasti na výpravě: ZDE

 

Poměnky: 
 S sebou: Velká polní, kroj (oddil.tričko), vlastní večeři na pátek, buchtu na snídani, buřt nebo hermelín, 3 sáčky čaje, koření, sůl, pepř, buřt do trojice, cibule do trojice, francouzskou polévku do trojice, chleba (kolik sníš), paštiku (nebo tavený sýr), brambor, alobal do trojice, trocha oleje

 Šipky

S sebou : vše co je třeba na vícedenní výpravu (spacák, karimatku, ešus, lžičku, oblečení na různé situace, kartáček a pastu, ručník, mýdlo, a podobně. Však už to znáte...

S sebou také : vlastní večeři, buchtu na sobotní snídani, sáček rýže +cokoliv co by jste uvítali v rizotu, jarní polévku v sáčku, tři brambory, chleba kolik sníte + cokoliv k namazání na něj,

Prosím o info kdo jede (775398680, ondra.svatos@seznam.cz,...)

Děkuji <3

Po oddílovce proběhne krátká oddílová rada určená pro všechny rádce, podrádce a vedení oddílu. Probereme akce na další měsíc, zhodnotíme měsíc uplynulý a pobavíme se hlavně o táboře. Rada nebude trvat déle než do 19:00.

Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou oddílové tričko, oddílový šátek a sportovní oblečení.

Po akci proběhne krátká oddílová rada určená pro všechny rádce, podrádce a vedení oddílu. Probereme akce na další měsíc, zhodnotíme měsíc uplynulý a pobavíme se hlavně o táboře. Rada nebude trvat déle než do 19:00.

07.06.2019 - 10.06.2019

Bahínko, Dájinka, Ovečka, Ivo a Rarach

Pro zbytek pomněnek- babičkovský víkend

Sponzoři