Třídenní výprava do Českého Těšína

04.10.2013 - 06.10.2013 | Vědec | Vlčata a světlušky
O víkendu jsme se byli podívat, jak vlastně vypadá ono pověstné těšínské nebe... Pátek

Sešli jsme se na vítkovickém nádraží v počtu 9 dětí a 3 vedoucích. Cesta vlakem proběhla jako vždy za soustavného pojídání sladkostí a intenzivního řevu, aby i ostatní cestující z té jízdy něco měli. V Těšíně jsme se vydali rovnou ke klubovně místních skautů, kde jsme měli domluvené ubytování. Na místě jsme si nejprve chvíli zablbli s nafukovacími balónky, které tu zůstaly po svatbě a pak jsme se šli ubytovat. No a pak už byl čas jen tak akorát na nějakou tu večeři a pár her (např. Toto je píšťalka) a šli jsme spát. Před spaním nám ještě Vědec vykládal strašidelný příběh skautské družiny podle knihy "Družina se bojí pověstí".

Sobota

Ráno bylo nádherné počasí, které vydrželo celý den. Po snídani a rozcvičce a ranní hygieně jsme se sešli dole v sále a zahráli si tam pár her a taky turnaj v Mrkání. Ten vyhrál Zitron řečený "Kamenná tvář". Pak jsme si vykládali něco málo o zdravovědě a zdravém životním stylu a o tom, jak se dožít co nejvíce let. Po svačině jsme byli venku, kde jsme si nejprve zahráli Veverčí ocásky a pak se byli projít kolem rybníku. U jednoho mola to vypadalo jako ve fotoateliéru :-).
Po obědě jsme se vydali do města. Na náměstí byl nejprve rozchod a pak jsme měli krátkou bojovku. Při ní byli nejlepší Medvěd, Zitron a Ivo. Poté jsme se vydali na chvíli tajně přes řeku Olši do Polska. Aby nás nikdo na hranicích neodhalil, mluvili jsme jenom polsky (a taky anglicky a německy a slovensky a Štika to zkoušel i čínsky..). Pak jsme se ještě chvíli procházeli podél řeky, až jsme dorazili na autobusové nádraží. Odtamtud jsme dojeli autobusem nad Český Těšín, k sochovému parku, kde, krom zajímavých kamenných soch, byl i nádherný výhled na celé Beskydy. Chtěli jsme si ještě zahrát schovku, ale moc jsme řvali a tak nás jedna paní z toho pěkného místa vyhnala.
V klubovně jsme už pak jen povečeřeli a šli spát. Teda ne hned, nejprve Dája chvíli hrál na kytaru a tak jsme si zazpívali a pak nám Vědec dovyprávěl zbytek příběhu skautské družiny, putující přes tajemný les.

Neděle

Ráno bylo škaredě a tak se nikomu moc nechtělo z postele. Po kraťounké rozcvičce a snídani jsme se šli hned sbalit. Pak děcka napadlo, že vedoucím sehrají divadlo. Šlo o netradiční pojetí tradičního dramatu "O Červené Karkulce". Nakonec to bylo celkem povedené představení...
No a pak už to šlo rychle, nějaké hry (např. Boj o židli), pak oběd, úklid a směr nádraží. Až na trochu menší účast to byla parádní výprava :-).

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Tridenni_vyprava_do_Ceskeho_Tesina_4._-_6._10._2013/
comments powered by Disqus

Sponzoři