Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

22.02.2019
logo
16.02.2019 - 17.02.2019
logo
15.02.2019 - 17.02.2019
logo
15.02.2019 - 17.02.2019
logo
09.02.2019 - 10.02.2019
logo
07.02.2019 - 10.02.2019
Nahled

Tento víkend jsme si prodloužily o jeden den, díky jarním prázdninám a vyrazily na Slovensko do Dolní Tížiny. Ve čtvrtek, když jsme dorazily do klubovny skautů ze 111. Zboru Úsmev, tak jsme se ubytovaly, zahrály jsme si hru, kdy jsme poznávaly různé zvuky, skládaly básně, zapátraly v paměti po písničkách, které mají slova jako: les, voda, láska a kůň, pak jsme procvičily matiku a dlouho jsme si povídaly. V pátek jsme si udělaly rozcvičku ve spacácích a vyrazily do Strečna na hrad, který byl bohužel zavřený, i tak jsme si to vynahradily chůzí na rozhlednu Špicak, kde byl nádherný výhled. Když jsme se vrátily, daly jsme si večeři a naučily se spousty Slovenských slov, postavily jsme věž ze špaget a šly spát. V sobotu jsme se pro změnu rozcvičily zvířaty a to hrou - Umí prase létat? A vyšly jsme na Suchý. Po 6 hodinách chůze, zabloudění, únavy a hladu jsme konečně došly na chatu pod Suchým, kde jsme si daly pozdní oběd a vyrazily po lepší cestě dolů. Došly jsme do klubovny sice po tmě, ale naštěstí všechny v pořádku. V neděli jsme už akorát pouklizely, udělaly si jídlo a vyrazily na cesty domů. Celá výprava se povedla. Několikrát jsme i využily lopatky nebo igelit na sjíždění kopce. Ps: holky na první fotce nemají zastrčený kroj, protože už jsme byly delší dobu na chatě, tak měly už lážo plážo styl :D 

 

zúčastnily se: Kiki, Žužla, Schodík, Liška, Malina, Hřebíček, Ovečka, Trdelník, Beruška, Šmoulinka, Elis a Bebe

Nahled

Páteční pololetní volno jsme strávily dobrými skutky.  Od klubovny jsme šly pěšky 12 km na Haldu Emu a po cestě jsme splnily spousty dobrých skutků. Na Haldě jsme si zahrály e-mail a po cestě zpět Moskomora a Sponku.

26.01.2019 - 26.01.2019
Nahled

Uf, dneska byl náročný den. Ráno u klubovny na holky čekala šifra s dopisem od Foglara a obálky s kousky map, které je dovedly na 5 míst v Ostravě, kde vždy dostaly kousek papíru. Když papírky slozily, byl to portrét právě Foglara, kde z druhé strany měly další vzkaz o tom, ze se mají vydat do Haje ve Slezsku. Tam vzaly dalsi kus nápovědy a vydaly se do Frýdku - Místku k zámku. Zde musely odpovědět na otázky tykajici se Foglara. Když to splnily správně, vyšlo jim slovo, kam se mají dostat a dokončit etapu. Když jsme čekaly ještě na poslední skupinku, zahrály jsme si par her, byly si prohlédnout zámek a ochutnaly zámeckou cukrárnu. Byl to den plný zážitku, mrznutí a velkého boje o první místo! 

1. Jablka 

2. Jahody 

3. Banáni

 

zúčastnily se: Kiki, Čert, Žužla, Ufona, Hřebíček, Dájinka, Liška, Bahínko, Elis, Malina, Ovečka, Kló, Schodík, Cukřík a Trdelník

26.01.2019
logo

Na bazeně jsme se sešli v počtu 10 dětí a 2 vedoucích jmenovitě: Arašíd, Lachi, Veverka, Monča, Králíček, Zuzka, Prcek, Kačka, Nicky, Ríša, Sirka a Páťa.

Když jsme se převlékli do plavek tak jsme šli někteří do velkého vnitřního bazénu a někteří do venkovního s horkou vodou. Později jsme byli venku všichni, když jsme se tam vydováděli tak jsme šli na tobogán.

Na bazéně jsme si to krásně užili, zadováděli jsme si a zaplavali si prostě super sobotní ráno.

25.01.2019
Nahled

Dnešní oddílovku jsme si užili ve Vodním světě. Zaplavali jsme si v bazénu, vydováděli se ve vodní jeskyni, na tobogánu a zaskákali si na můstku

Nahled

Sešli jsme se v naší klubovně, abychom si pořádně zahrali různé deskovky, karetní a stolní hry. Po hraní se šlo nakoupit a vrhli jsme se do vaření super večeře. Pořádně jsme se najedli, někteří jen funěli. Pak jsme si pustili tři filmy. Postupně někteří odpadávali a usínali. Ráno jsme po rozcvičke posnídali kuřecí polévku, pořádně uklidili klubovny a vydali se domů.

Sponzoři