Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

11.07.2020 - 25.07.2020
logo
04.07.2020 - 25.07.2020
logo
27.06.2020 - 15.07.2020
logo
Nahled

Dneska jsme měly zakončení celého školního roku, zahrály si poslední etapového hru na Gulliverovy cesty a rozdaly ceny. Za necelý týden odjíždíme na tábor. 

 

Celoroční hra: 

1. Liliputáni

2. Blefuskové 

3. Lapuťané 

 

Jednotlivci: 

1.Hřebíček 

2.Malina 

3.Klacek 

4.Liška 

5.Cukřík

6.Drujda

7. Schodík

8. Fucin 

9. Samča 

10. Ollies 

11. Prcek

12. Bebe

13. Němu

14. Ohýnek 

15. Kló

16. Šmoulinka

17. Křeček 

18. Bahinko 

19. Trdelnik 

20. Sedačka  

 

#pomnenky #modrysip #gulliverovycesty #skaut #skautcz #ostrava #friends 

Nahled

Vyrazili jsme za velkého vedra do Kyjovic. Naše první zastávka byla na Včelí louce. V lesíku jsme si zahráli Klínec - vybíjenou. Po té jsme se vydali na cestu do údolí Seziny. Louky u Bitovského mlýna byly plné vysoké trávy a na tábořištích bylo dost lidí, a proto jsme pokračovali do Podzámčí. Přebrodili jsme potok a část oddílu šla poslední kilomtery boso. V Podzámčí jsme poobědvali a pak zopakovali stavbu tarpů. Kluci soutěžili ve stavbě a závodě lodiček. Paměť si procvičili při všímacím závodě. Trojice soutěžili v signalizační štafetě. Při zpáteční cestě jsme se v Kyjovicích stavili na kofolu, abychom alespoň trochu zahnali žízeň.

Nahled

Včera jsme ušly 25 km z Hranic na Moravě do Olšovce, k zatopenému lomu, k zřícenině Puchart, kterou jsme nenašly, tak jsme šly okružní cestou zpět k lomu, abychom se ještě zchladily a šly zpět na vlak do Hranic.

Nahled

Dneska proběhla první výprava po dlouhé pauze. Každá družina ušla okolo 10 km do cíle. Po cestě plnily různé úkoly do etapy a trochu i zmokly.  v cíly se sešly všechny družiny, zkontrolovaly se výsledky úkolů a udělal se menší piknik. #pomnenky #modrysip #gulliverovycesty #modrysip #skaut #skautcz #scout #druzinovavyprava

Nahled

Skoro po třech měsících se dnes konala oddílová výprava. Tak dlouhá pauza od výpravy k výpravě nenastala nikdy v celé historii oddílu!
Vypravili jsme se k bývalému lomu Linderačka nedaleko Kyjovic. Předpověď neslibovala moc dobré počasí, ale nebylo to tak špatné. Místy i hřálo sluníčko. Pravda odpoledne pár minut padaly malé kroupy, ale nám to nevadilo, protože jsme byli schování pod stříškou. 
Cestu tramvají jsme společně s dalšími třemi oddíly zvládli a po provedení nezbytné dezinfenkce jsme vyrazili na cestu k lomu. Prohlédli jsme si okolí a zahráli spoustu her. Museli jsme sice vynechat naše oblíbené kontaktní hry, přesto jsme si to užili. Kluci hledali zprávu v okolí lomu, ověřili si svou paměť při Kimovce, běhali po číslech, stavěli věž z kamenů, zkoušeli si svou zručnost při nesení klacíku, hledali, fotili a určovali jarní květiny...
Déšť přišel až při zpáteční cestě, ale byl to jen takový malý deštík.

Sponzoři