Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

17.11.2017 - 19.11.2017
logo
16.11.2017
logo
16.11.2017
logo
Nahled

V pěknou listopadovou sobotu jsme se v počtu devíti členů vydali do Kyjovic. Po složité cestě plnou výluk jsme chvíli po deváte jsme stáli na Vřesinské, odkud jsme tramvají dojely do Horní lhoty. Odtamtud jsme se pěšky vydali k Bítovskému mlýnu, s první zastávkou ovšem u včelí louky, kde jsme si zahrály beach ball a trošku posvačili. Na tomto místě se k nám také připojil Natan, který byl ještě nakoupit jídlo do ohně. Pak jsme jenom nasedli nakoně a vvyrazili dál. Do cíle jsme dorazili kolem poledne a hned jsme začali přopravovat ohniště. Během hodiny jsme v alobalu měli udělané špekáčky, klobásky, hermelén i cibuli a to jsme mezi tím stihli i úsek. Ten se nejvíce povedl Rysům, v pořadí je následovali Bobři a pak Medvědi.

Po vydatném obědě jsme popošli o kouse dál na louku, kde jsme si zahrály další úsek, který pro změnu vyhráli Bobři. Druhé místo obsadili Rysi a třetí Medvědi. Následoval úsek po jednotlivce, který se nejvíce povedl Lišákovi. Následně jsme připravili hřiště a zahráli si papoahakapiu - indiánskou házenou. Hra byla relativně těsná a všichni se pěkně proběhli.

Dál už nás čekala jen cesta zpátky, takže jsme si nasadili batohy a vyrazili. Ze zastávky nám za deset minut jela tramvaj a tak jsme si na chvíli šťastně sedli na lavičku a čekali, než budeme na zastávce Vřesinská moct zakončit tuto povedenou výpravu.

Nahled

Po výstupu ve Frýdlantu proběhlo hlasování kam dál. S poměrem deset ku pěti vyhrál Ondřejník proti Ivančeně.

 

Cesta nebyla náročná (podle mě) tak se šlo rychle. Nahoře jsme si zahráli pár her, vypily čaj a snědli hranolky. Poté jsme vyšli na sedlo Ondřejníku, kde zrovna probíhá těžba dřeva. Tam jsme využili stěnu ze stromů ke kreslení (křídama). Následoval sestup dolů. Dole proběhl další úsek. Po úseku jsme šli na vlak, a ten nás dovezl až domů.

03.11.2017 - 05.11.2017
logo
03.11.2017
logo

První tělocvična je za námi!

Dnes jsme se poprvé v tomto školním roce sešli v tělocvičně abychom si pořádně zasportovali a protáhli celé tělo. Na protažení a zahřátí svalů jsme si zahráli florbalovou vybíjenou. Následně jsme se rozdělili do tří týmu – Medvědi + Vlci + Smíchus, Bobři + Krtek, Rysi a zahráli si miniturnaj ve florbale. Poté jsme ve své likvidaci pokračovali v kolotoči a fotbale. Na závěr jsme poslední zbytky sil dali do kapitánské vybíjené a krásně unavení jsme se vydali domů.

26.10.2017 - 29.10.2017
Nahled

Letos jsme se vydali i oddílem vlčat a světlušek do Liberce. Sešli jsme se ve čtvrtek ráno na bádraží Ostrava-Svinov a jeli jsme Regiojetem do Prahy, v Praze jsme přestoupili na metro a jeli na Černý most odkud nám jel autobus do Liberce, jakmile jsme došli na faru, kde jsme byli ubytování, vybalili jsme si věci do pokojů a vlčata šli do zoo a my hrály hry, jako co si myslí druhý, co nejvíce slov na dané téma a dané pismenko. Když jsme dohrály, vydaly jsme se do Babylonu, kde nás čekal aquapark. V babylonu to vypadalo jak v Řeckých lázních, bylo to tam moc krásné, různé vodní jeskyně, tobogány, výhřivka, sauny, různé druhy bazénu a skvělá atmosféra. Pořádně jsme se tam všechny vyřádily a užily si dě hodiny zábavy. Večer jak jsme došly, vlčatka už spinkali, tak jsme šly spát také. Ráno jsme vstali a šli se nasnídat krupicové kaše, po snídani jsme se vydali všichni na Ještěd, jeli jsme tramvají a pak začalo po cestě pršet, hodně, a tak jsme se museli rozdělit, kdo chtěl a byl odvážný, došel až na Ještěd, zbytek se vrátilo na faru. Hráli jsme pak hry jako Zvířata. Po obědě jak se všichni vrázili z Ještědu měly Pomněnky další etapu do Pirátu z Karibiku. Nejříve musely zvládnout šiufru, po té se sbalit, pak podle kompasu dojít k dalšímu papíru, kde byly úkoly, které holky musely plnit venku. 


1. místo- Pomsta královny Anny
2.místo- Bludný Holanďan
3.místo- Černá perla

Po etapě jsme s vlčaty hráli vymění se všichni ti, nebo prase kvikni nebo hru kdy přesedáváte na někoho podle karet. Večer jsme šli hrát na kytaru k dětem na pokoj, když usli, šli spát i holky. 

Ráno po vydatné snídani se rozdělili děti a holky do skupinek a šla se hrát bojovka, ta začala tím, že musela skupinka potopit všechny své lodě a po té vyběhli do města, kde museli směnit žeton na něco skvělého, sehnat obrázky od lidi , sehnat seznam věcí a ještě k tomu dávat pozor na vedoucí , kteří když skupinku chytli tak jim dali otázku na skauting , pokud věděli , mohli běžet dal , pokud ne , měli nějaký posuv jako chodit po jedné noze  a tak podobně . Odpoledne, po obědě jsme se vydali do Iq landie, tam jsme strávili dlouhou dobu pozorování super věci, zkoušeli si být v televizi, chodit v úplně tmě, zakricet si a zjistit kolik mají decibelů, mluvit s robotem, zahrát si na klavír, projít v lejzrové místnosti a spousty a spousty dalšího. Na faře jsme opět večer hráli hry s vlčaty jako je elektřina, po té se šli všichni osprchovat a my jsme si pak sedly do pokoje kde holky spaly a povídaly si. 

V neděli ráno jsme strávili balením a uklizením celé fary. Po úklidu měli všichni ještě hodinu rozchod na nakoupení jídla na cestu. Když jsme se už všichni vydali na autobusové nádraží, začalo hodně foukat a pršet , po cestě v autobuse nám nahlásili ze v Liberci jsou povodně a nesmí se kvůli větru vycházet ven z domu, takže jsme to naštěstí minuli. V Praze jsme opět přestupovali na metro, hráli jsme na kytaru na hlavním nádraží a vydali se na vlak. Vlakem kterým jsme je-li byl poslední vlak který byl vůbec pusten na trať, takže jsme měli opět štěstí, nicméně vlak po cestě nabral 3 hodinové zpoždění , takže jsme na Svinov dorazili až 22:15.. Ve vlaku jsme hráli plno her a povídali si abychom zabili čas , který jsme tam museli trávit o tolik déle. 

Celkove výprava byla moc skvělá, příště si akorát objednáme lepší počasí a bude zcela dokonalá. 

❤️❤️

26.10.2017 - 29.10.2017
logo

Zatím asi nejpovedenější výprava. Počasí nám pravda nepřálo, ale i tak jsme navštívili Zoo, Ještěd (jen někteří), IQ Landii a prošli jsme si krásné centrum Liberce. 

Navíc jsme si (neplánovaně) prodloužili i odjezd domů. V neděli totiž začal po celé ČR řádit hurikán, který způsobil že jsme si "poseděli" ve vlaku o pár hodin více než bylo plánováno.

Děkuji všem zúčastněným za super podzimní prázdniny. 

Fotky vlčata a světlušky: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Liberec_-_Podzim_2017/

 

Fotky Pomněnek: http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Liberce/

 

26.10.2017 - 29.10.2017
Nahled

Ve středu 25. 10. ve 20:30 se náš oddíl sešel v Ostravské klubovně, kde jsme strávili večer a část noci až do asi druhé hodiny ranní, kdy jsme se sbalili a vyrazili na tramvaj, která nás zavezla na hlavní nádraží, z něhož jsme autobusem kolem třetí ráno vyrazili do Krakova. Celou cestu jsme ve většině případů prospali, takže se z ničeho nic probudit na Krakovském hlavním nádraží bylo velkým překvapením.

Z nádraží jsme pěšky došli až do klubovny polských harcerů, kde jsme si na chvíli zdřímli a následně vyrazili na procházku po Krakovském centru. Tam jsme si zahrály hru, jejímž účelem bylo zjistit o Krakově něco nového. Nejúspěšnější byli Bobři, na druhém místě se umístili rysi a na třetím bobři. Po návratu do klubovny jsme si na chvíli odpočinuli a poté se podívali na nedaleký bývalý lom. Všichni měli velkou radost, když jsme se po návratu pořádně najedli a konečně zalehli do spacáků.

V pátek jsme se po pozdním budíčku vydali do krakovského aquaparku, ve kterém jsme strávili většinu dne. Všichni se pořádně bavili a naštěstí se ani nikomu nic nestalo. Cest zpět do klubovny nám následně zabrala přes hodinu a půl, díky obrovským zácpám, ve kterých náš autobus uvízl. Večer jsme si v centru města zahráli hodinovou bojovku, ve které byl nejúspěšnější Krtek, Rarach a Kovboj. Večerní odpočinek byl opět nadmíru zasloužený.

Sobota byla poněkud pohodovější, po ránu jsme se zašli podívat na Krakovský hrad Wawel, kde jsme si především prošli katedrálu. Po návratu do klubovny jsme si uvařili oběd a procvičili formou úseku nějaké ty šifry. Večer si oddílová rada zašla do krakovské pizzerie na pizzu a tím zakončila naši výpravu. Další den už nás čekalo jen balení a odchod.

Po nedělním uklizení klubovny jsme nastoupili na tramvaj, která nás zavezla na hlavní nádraží, z něhož jsme po deváté hodině ranní vyjeli autobusem zpátky do Ostravy. Odtamtud už všichni spokojeně dojeli zpátky domů.

Lišák

20.10.2017
Nahled

Dnes se konal velký závod v koulení pneumatik. Sešli jsme se v poměrně dobrém počtu u klubovny, vzali jsme tři pneumatiky, které jsme měli schované od minula a vyrazili jsme do Bělského lesa. První proběhl závod jednotlivců a to dvoukolově (první kolo rozdělilo závodníky do tří skupin, které bojovali na základě času o 1. – 4. místo, 5. – 8. místo a o poslední tři příčky), následně proběhl závod o to, komu dojede pneumatika, co nejdál a na závěr proběhl závod družin na freestylové dráze pro kola. Všichni jsme se u toho pořádně nadřeli a dali do toho všechno abychom měli co nejlepší výsledek.

Vše nakonec dopadlo takto:

Celkové pořadí jednotlivců

1. Natan             
2. – 3. Smíchus, Ježek   
4. Krtek
5. – 6. Mokrar, Kovboj  
7. Rarach            
8. Ivo   
9. – 11. Lišák, Ben, Kuba

Závod družin
1. Rysi
2. Jestřábi
3. Bobři
4. Medvědi

Po akci proběhla oddílová rada, kde jsme se domluvili na podrobnostech k výpravě do Krakova.

 

Sponzoři