Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Sportovní oddílovka se konala v Bělském lese. Rozdělili jsme se na čtyři cyklistické a dvě pěší skupiny, jejichž úkolem bylo projet-projít co nejvíce míst zaznačených v mapě.Po orientačním závodě sestavovaly družiny lakotsko-český slovník. Na závěř jsme zakřičeli družinové a oddílový pokřik a rozešli se domů.

18.09.2020 - 20.09.2020
logo

Tento víkend jsme si udělaly výpravu pod stany. V pátek večer jsme dorazily k břidlicovemu lomu Šífr ve Svobodných Heřmanicích a tam jsme si po tmě postavily stany. V sobotu ráno jsme oslavily narozeniny od Ohýnka a to letenkou přímo do lomu, ale holky ji v tom nenechaly a taky se koupaly. Po obědě jsme se vydaly ke koňskému dolu kde jsme si zahrály nějaké hry a bojovku, večer jsme poseděly u ohně, popovídaly jsme si s našimi novými kamarády, zahrály pantomimu, blázny a noční hru se svíticími náramkami. Poslední den dopoledne jsme si opět zahrály hry, zbořily si navzájem věže šiškama a po obědě jsme se vydaly na vlak, kterým jsme jely zpátky do Ostravy. 

12.09.2020 - 13.09.2020
Nahled

Víkendovou výpravu na tábořiště “U lípy” jsme si i přes slabší účast užili. Vyrazili jsme v sobotu ráno a na tábořiště jsme se dostali kolem poledne. Na tábořišti byl už oddíl BVÚ. Postavili jsme tarpy a ohniště. Po obědě jsme si zahráli indiánskou házenou a boj o talíř. Téměř letní počasí jsme využili k máčení se v potoku. Kluci samozřejmě stavěli hráze. Večer jsme si upekli párky a hermelín. Zazpívali jsme si a vlčata a menší kluci si vyzkoušeli svou odvahu při samostatné cestě lesem. V neděli dopoledne jsme si zahráli ještě pár her, okoupali se v potoku a pak jsme se pustili do balení a uklízení tábořiště. Cestu do Čermné všichni zvládli a celou výpravu jsme zakončili na zmrzlině.

Nahled

Dnes jsme zahájili další skautský rok. Zahráli jsme si hry na hřišti a v klubovně jsme si povídali o dalších akcích. Družinovky začínají příští týden. Příští víkend vyjedeme na první výpravu.

logo

V pátek jsme zahájily další skautský rok. Zahrály jsme si seznamovací hry, hledaly jsme předměty a úkoly po okolí. A taky jsme si zahrály skřetbal. Potom jsme se přesunuly do klubovny, kde jsme se o sobě dozvěděly víc pomocí hry a zahrály jsme si sázkovou kancelář. Poté jsme si zatančily Justdance a podívaly se na film. Ráno jsme uklidily a šly domů. 

Sponzoři