Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Za krásného počasí jsme vyrazili na Gírovou. Přes značne oteplení bylo dost sněhu. Na hřebenu jsme si zahráli eskymáckou honičku. Potkali jsme rovněž našeho bývalého člena Orla. Pak jsme se přesunuli na chatu, kde jsme si koupili občerstvení. Vyšli jsme na vrchol Gírové, kde jsme si zahráli hru s lístečky. Následovala cesta dolů, při které jsme provětrali naše boby, lopaty a další přibližovadla. Smíchus, Rarach a Krtek se od oddílu odpojili, aby přenocovali na sněhu. Na nádraží přišla většina promočena a s mokrýma botama.

16.02.2019 - 17.02.2019
Nahled
15.02.2019 - 17.02.2019
logo
15.02.2019 - 17.02.2019
logo
09.02.2019 - 10.02.2019
logo
07.02.2019 - 10.02.2019
Nahled

Tento víkend jsme si prodloužily o jeden den, díky jarním prázdninám a vyrazily na Slovensko do Dolní Tížiny. Ve čtvrtek, když jsme dorazily do klubovny skautů ze 111. Zboru Úsmev, tak jsme se ubytovaly, zahrály jsme si hru, kdy jsme poznávaly různé zvuky, skládaly básně, zapátraly v paměti po písničkách, které mají slova jako: les, voda, láska a kůň, pak jsme procvičily matiku a dlouho jsme si povídaly. V pátek jsme si udělaly rozcvičku ve spacácích a vyrazily do Strečna na hrad, který byl bohužel zavřený, i tak jsme si to vynahradily chůzí na rozhlednu Špicak, kde byl nádherný výhled. Když jsme se vrátily, daly jsme si večeři a naučily se spousty Slovenských slov, postavily jsme věž ze špaget a šly spát. V sobotu jsme se pro změnu rozcvičily zvířaty a to hrou - Umí prase létat? A vyšly jsme na Suchý. Po 6 hodinách chůze, zabloudění, únavy a hladu jsme konečně došly na chatu pod Suchým, kde jsme si daly pozdní oběd a vyrazily po lepší cestě dolů. Došly jsme do klubovny sice po tmě, ale naštěstí všechny v pořádku. V neděli jsme už akorát pouklizely, udělaly si jídlo a vyrazily na cesty domů. Celá výprava se povedla. Několikrát jsme i využily lopatky nebo igelit na sjíždění kopce. Ps: holky na první fotce nemají zastrčený kroj, protože už jsme byly delší dobu na chatě, tak měly už lážo plážo styl :D 

 

zúčastnily se: Kiki, Žužla, Schodík, Liška, Malina, Hřebíček, Ovečka, Trdelník, Beruška, Šmoulinka, Elis a Bebe

Nahled

Páteční pololetní volno jsme strávily dobrými skutky.  Od klubovny jsme šly pěšky 12 km na Haldu Emu a po cestě jsme splnily spousty dobrých skutků. Na Haldě jsme si zahrály e-mail a po cestě zpět Moskomora a Sponku.

26.01.2019 - 26.01.2019
Nahled

Uf, dneska byl náročný den. Ráno u klubovny na holky čekala šifra s dopisem od Foglara a obálky s kousky map, které je dovedly na 5 míst v Ostravě, kde vždy dostaly kousek papíru. Když papírky slozily, byl to portrét právě Foglara, kde z druhé strany měly další vzkaz o tom, ze se mají vydat do Haje ve Slezsku. Tam vzaly dalsi kus nápovědy a vydaly se do Frýdku - Místku k zámku. Zde musely odpovědět na otázky tykajici se Foglara. Když to splnily správně, vyšlo jim slovo, kam se mají dostat a dokončit etapu. Když jsme čekaly ještě na poslední skupinku, zahrály jsme si par her, byly si prohlédnout zámek a ochutnaly zámeckou cukrárnu. Byl to den plný zážitku, mrznutí a velkého boje o první místo! 

1. Jablka 

2. Jahody 

3. Banáni

 

zúčastnily se: Kiki, Čert, Žužla, Ufona, Hřebíček, Dájinka, Liška, Bahínko, Elis, Malina, Ovečka, Kló, Schodík, Cukřík a Trdelník

26.01.2019
logo

Na bazeně jsme se sešli v počtu 10 dětí a 2 vedoucích jmenovitě: Arašíd, Lachi, Veverka, Monča, Králíček, Zuzka, Prcek, Kačka, Nicky, Ríša, Sirka a Páťa.

Když jsme se převlékli do plavek tak jsme šli někteří do velkého vnitřního bazénu a někteří do venkovního s horkou vodou. Později jsme byli venku všichni, když jsme se tam vydováděli tak jsme šli na tobogán.

Na bazéně jsme si to krásně užili, zadováděli jsme si a zaplavali si prostě super sobotní ráno.

25.01.2019
Nahled

Dnešní oddílovku jsme si užili ve Vodním světě. Zaplavali jsme si v bazénu, vydováděli se ve vodní jeskyni, na tobogánu a zaskákali si na můstku

logo

Děkujeme všem rodičům, kteří přišli do klubovny si popovídat s vedením oddílu.

Nahled

Sešli jsme se v naší klubovně, abychom si pořádně zahrali různé deskovky, karetní a stolní hry. Po hraní se šlo nakoupit a vrhli jsme se do vaření super večeře. Pořádně jsme se najedli, někteří jen funěli. Pak jsme si pustili tři filmy. Postupně někteří odpadávali a usínali. Ráno jsme po rozcvičke posnídali kuřecí polévku, pořádně uklidili klubovny a vydali se domů.

Nahled

Deskovky! ? Zahrály jsme si Ligretto, dostihy a sázky, hru s obchodem, zvukové pexeso, scrabble a krycí jmnéna, bylo to moc fajn odpoledne :)

 

zucastnily se: Kiki, Žužla, Malina, Hřebíček, Liška, Ovečka, Cukřík, Nicky, Bebe, Elis, Kló, Beruška, Trdelník, Bahínko, Dajinka

18.01.2019 - 20.01.2019
logo

Sešli jsme se na nádraží Vítkovice v dobrém počtu 15 dětí a 3 vedoucích jmenovitě: Arašíd,  Tom (gal), Lachinka, Veverka, Viki (sedačka), Monča, Johanka, Aďa, Bejka, Ksichtík, Prcek, Klálíček, Zuzka, Sirka, Mopsík, Páťa, Matěj a Sofi.

Vlakem jsme jeli do Kunčic, kde jsme přestoupili na vlak do Frýdku-Místku. Ve Frýdku jsme šli do klubovny, kde jsme už jednou byli, je to tam moc pěkné, tentokrát tady ještě byli roveři, skauti a skautky. Večer jsme se najedli zahráli pár her a šli spinkat.  V sobotu ráno jsme vyrazili vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí odkud jsme se vydali na Ivančenu což je skautská mohyla, na kterou se hodí jednou ročně na počest všech zahynulých skautů. Cesta na horu byla velmi namáhavá sníh nám padal do bot, brodili jsme se sněhem až po kolena, všechno to klouzalo, takže máme i pár boulí a modřin. Občas jsme se zasekli, protože nám byla zima a už se nám nic nechtělo občas někdo uronil slzičku, ale po namáhavé cestě jsme to nevzdali a došli jsme až na Ivančenu. Na cestě dolů jsme se museli rozdělit Tom (gal) šel snámi (11 dětmi dolů) a Arašíd po chvilce uklidnění a přioblečení králíčka vyrazil se zbytkem dětí za námi. Dole jsme si sedli na teplý a velice dobrý čaj a na zelňačku nebo vývar.Po jídle jsme pokračovali na vlak, jenomže nám ujel zrovna před nosem tak jsme si zašli do obchodu a čekali na další. Po příjezdu do klubovny jsme se převlékli do suchého a dali si sušit věci a šup na večeři. Na večeři jsme měli guláš a jako dezert lahodné vafle, které nám připravilaLachinka a šlo se spát. Ráno jsme se rychle sbalili, uklidili jsme a po snídani honem na vlak, který nám taky málem ujel, ale stihli jsme ho. Když jsme přijeli na Vítkovické nádraží koupili jsme jízdenky a čekali na tramvaj, Ksichtíkovi a Ádě se povedlo rozbít skleničku s polívkou tak jsme rychleuklidili,abychom stihli tramvaj do klubovny. V klubovně jsme si zahráli cinkací hru a šli domů. 

Víkend jsme si moc užili sice nás bolí nohy, ale bylo to moc super a dobrodrůžo.

Sponzoři