Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

21.02.2020 - 23.02.2020
logo
14.02.2020 - 16.02.2020
logo
07.02.2020
logo
Nahled

Náš oddíl vyrazil na vrchol hory Smrk. V polovině cesty si družiny uvařily na dřívkáčích čaj. Pak proběhla soutěž s námořní vlajkovou abecedou. Stoupaní všichni zvládli a vyšli na vrchol druhého nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd (1276 m. n. m.). Sněhu bylo nemnoho, ale při cestě z vrcholu si kluci řádně zajezdili na lopatách. V Ostravici jsme si zašli na polévku.

 

 
10.01.2020
Nahled

Oddílová akce proběhla v klubovně. Bohužel účast byla slabá, ale i tak jsme si zahráli pár nových her.

03.01.2020 - 05.01.2020
Nahled

3. - 5. 1. 2020 jsme s rovery vyrazili na zimní putování po Jeseníkách.

1. den - Ramzová -> Šerák -> Keprník -> Vřesová studánka (nocleh)
2. den - -> Červenohorské sedlo -> Švýcarna -> Ovčárna (odsud většina unavené výpravy domů) -> Vysoká hole -> Jelení studánka (nocleh)
3. den - -> Ztracené kameny -> Skřítek (busem domů)

Moc výhledu jsme si kvůli mrakům a větru neužili, ale o to víc jsme si užili správného zimního počasí. 
Děkujeme všem zúčastněným za parádní zimní dobrodružství.

Nahled

Dneska jsme měli strediskové Betlémské světýlko ✨ ráno jsme se sešli, rozdali si PF2020 a my Pomněnky jsme šly zpívat do domova pro seniory koledy a popřát jim k Vánocům a novému roku. Vlčata a světlušky šli do krmelce dat zvířátkům a benjaminci šli do Hospicu sv. Lukáše. Po zpívání jsme si rozdali dárečky, naobědvali jsme se a zakoncili den velkým nástupem a vzali si ohýnek z Betléma do lucernic? po oficiálním ukončení betlemskeho světýlka jsme měli přednášku od Jirika (Lososáka) o Jamboree 2019 v Americe ? 

13.12.2019 - 15.12.2019
Nahled

Oddíl skautů a smečka vlčat vyjeli na Modřenku. Zbytek střediska byl v klubovně skautů ve Frýdku-Místku. V pátek jsme na chatu došli již za tmy, ubytovali se a pořádně roztopili kamínka, aby nám bylo teplo. V nedokončené klubovně jsme si zahráli pár her a trochu si zazpívali. V sobotu jsme vyrazili na Prašivou, kde jsme se setkali s dalšími oddíly. Nejprve jsme si zahráli boj o baret. Následně jsme se rozdělili do trojic a soutěžili ve vánoční hře. Večer jsme se vrátili na Modřenku, kde proběhla oddílová stědrovečerní večeře, pustili jsme si videa z táborů, zahráli hry i zazpívali si. V neděli jsme dopoledne uklízeli chatu, zahráli hry a pak se vydali domů.

Nahled

Dneska jsme s oddílem vyrazili k nejchráněnějšímu vrcholu Moravskoslezských Beskyd a to Kněhyni. Celou cestu nás vítala zima lehkým popraškem sněhu v údolích a ve větší výšce už i slušnou vrstvou.
Na začátku jsme se seznamili se dvěma aktivitami, které nás provázeli celou cestu. Šlo o hru na partizány, se zbavováním své identity, a o úkol do stezky, při kterém jsme pozorovali zásahy člověka do přírody. Na okraji Čeladné, před vstupem do lesa, jsme našli pěkné hřiště i s brankami, tak jsme si zahráli úseky stavbu věží ze sněhu a jejich bombardování a malý zápas v beachballu s vybíjením sněhovými koulemi. Poté jsme již byli hladoví, tak jsme si na dřívkáčích připravili oběd.
Když bylo vše snězeno a uklizeno, tak jsme plní sil vyrazili k vrcholu. Cesta byla pro mnohé náročná a dlouhá, ale všichni jsme to zvládli a prohlídli si krásnou národní přírodní rezervaci. Hodin začalo přibývat a tak jsme museli vyrazit zpátky do civilizace.
Do vlaku jsme dorazili příjemně unavení a nadšení z prvního letošního sněhu.

Smíchus

Sponzoři