Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

15.02.2019 - 17.02.2019
logo
09.02.2019 - 10.02.2019
logo
26.01.2019
logo

Na bazeně jsme se sešli v počtu 10 dětí a 2 vedoucích jmenovitě: Arašíd, Lachi, Veverka, Monča, Králíček, Zuzka, Prcek, Kačka, Nicky, Ríša, Sirka a Páťa.

Když jsme se převlékli do plavek tak jsme šli někteří do velkého vnitřního bazénu a někteří do venkovního s horkou vodou. Později jsme byli venku všichni, když jsme se tam vydováděli tak jsme šli na tobogán.

Na bazéně jsme si to krásně užili, zadováděli jsme si a zaplavali si prostě super sobotní ráno.

18.01.2019 - 20.01.2019
logo

Sešli jsme se na nádraží Vítkovice v dobrém počtu 15 dětí a 3 vedoucích jmenovitě: Arašíd,  Tom (gal), Lachinka, Veverka, Viki (sedačka), Monča, Johanka, Aďa, Bejka, Ksichtík, Prcek, Klálíček, Zuzka, Sirka, Mopsík, Páťa, Matěj a Sofi.

Vlakem jsme jeli do Kunčic, kde jsme přestoupili na vlak do Frýdku-Místku. Ve Frýdku jsme šli do klubovny, kde jsme už jednou byli, je to tam moc pěkné, tentokrát tady ještě byli roveři, skauti a skautky. Večer jsme se najedli zahráli pár her a šli spinkat.  V sobotu ráno jsme vyrazili vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí odkud jsme se vydali na Ivančenu což je skautská mohyla, na kterou se hodí jednou ročně na počest všech zahynulých skautů. Cesta na horu byla velmi namáhavá sníh nám padal do bot, brodili jsme se sněhem až po kolena, všechno to klouzalo, takže máme i pár boulí a modřin. Občas jsme se zasekli, protože nám byla zima a už se nám nic nechtělo občas někdo uronil slzičku, ale po namáhavé cestě jsme to nevzdali a došli jsme až na Ivančenu. Na cestě dolů jsme se museli rozdělit Tom (gal) šel snámi (11 dětmi dolů) a Arašíd po chvilce uklidnění a přioblečení králíčka vyrazil se zbytkem dětí za námi. Dole jsme si sedli na teplý a velice dobrý čaj a na zelňačku nebo vývar.Po jídle jsme pokračovali na vlak, jenomže nám ujel zrovna před nosem tak jsme si zašli do obchodu a čekali na další. Po příjezdu do klubovny jsme se převlékli do suchého a dali si sušit věci a šup na večeři. Na večeři jsme měli guláš a jako dezert lahodné vafle, které nám připravilaLachinka a šlo se spát. Ráno jsme se rychle sbalili, uklidili jsme a po snídani honem na vlak, který nám taky málem ujel, ale stihli jsme ho. Když jsme přijeli na Vítkovické nádraží koupili jsme jízdenky a čekali na tramvaj, Ksichtíkovi a Ádě se povedlo rozbít skleničku s polívkou tak jsme rychleuklidili,abychom stihli tramvaj do klubovny. V klubovně jsme si zahráli cinkací hru a šli domů. 

Víkend jsme si moc užili sice nás bolí nohy, ale bylo to moc super a dobrodrůžo.

13.01.2019 - 14.01.2019
logo

V neděli jsme se sešli v klubovně v celkem malém počtu. Jmenovitě: Arašíd, Veverka, Monča, Johanka, Sirka, Páťa a Matěj.

v klubovně bylo nachystáno hodně ovoce například.: ananas, jahody, grep,jablka, citróny a tak dál, ale taky tam byly rajčata a okurky. Dostali jsme na výběr jestli to sníme jen tak nebo si uděláme koktejly, tak jsme z něčeho dělali koktejly a něco jsme jedli jen tak. Když už nás nebavilo dělat koktejly tak jsme se mrkli na film. Po filmu jsme se dohodli, že půjdeme opravit a dostavět jednoho sněhuláka ven.

Pěkně jsme si to užili a dobře se napapali.

05.01.2019 - 07.01.2019
logo

Dneska jsme se sešli v malém počtu: Arašíd, Veverka, Nicky, Monča, Áďa, Bejka, Ksichtík, Nela a Nerv (Ríša)

Z nádraží Ostrava-Vítkovice jsme vyrazili vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm. Tam jsme vystoupili a hledali cestu na horu Velký Javorník. Když jsme ji konečně našli vyrazili jsme nahoru. Cesta nám trvala cca. 4 hod. Cestou jsme zažili mnoho pádů do sněhu, skluzů po ledu a malou vichřici. Nahoře jsme si dali zelňačku a odpočinuli si. Poté následovala cesta dolů. Jeli jsme na lopatách či bobech cca. za hoďku jsme byly dole což bylo super. Dole jsme si zašli na čaj a někteří si dali hranolky. Pak následovala cesta vlakem do Vítkovic a odtuď tramvají do klubovny. Tam jsme pobyli hodinu a v 20:30 se šlo domů.

Výprava byla plná sněhu a hlavně radosti. :) ♥ ♥ ♥

Nahled

Dneska jsme v klubovně zapálili svíčky betlémským světýlkem, rozdaly si dárečky, šly do domova důchodců zazpívat pár koled a předat Betlémské světýlko. Po návštěvě DD jsme hrály nové deskové hry a udělaly si oběd. Po obědě se zahrála pantomima a šlo se domu 

22.12.2018 - 23.12.2018
logo
14.12.2018 - 16.12.2018
Nahled

O víkendu jsme jeli s celým střediskem na vánoční výpravu do Hodoňovic. Cestou tam i zpátky jsme jeli autobusem, který řídil náš střediskový vedoucí - Vědec. 
Jelikož vlčat a světlušek stále jen přibývá, tak jsme páteční večer strávili hraním seznamovacích a jiných her. V sobotu dopoledne jsme přichystali velkou hru, kdy týmy po 3 (1 vlče/světluška, 1 Pomněnka, 1 skaut) měly za úkol najít 10 dárečků od Ježíška. Odpoledne jsme pak s holkama udělaly další etapu, tentokrát na K. J. Erbena, kterou opět vyhrály Jahody. Po etapě a štědrovečerní večeři se udělovaly Březové lístky. Tento rok je obdrželo dost členů i vedoucích - 1. stupeň: Žužla, Schodík, Malina, Liška, Ovečka, Hřebíček, Kostík, Veverka; 2. stupeň: Smíchus; 3. stupeň: Kiki, Čert, Arašíd a 4. stupeň: Vědec. Zbytek večera jsme si rozdali PFka, hráli scénky na téma Hvězdice, hráli na kytaru, zpívali a jedli cukroví. V neděli jsme si stihli zahrát ještě pár her, pouklízeli jsme celou chatu, najedli se a jeli autobusem domů.

Jelikož jsme si na výpravě popřáli krásné Vánoce, tak je teď přejeme i vám všem. Přejeme vám krásně prožité Vánoce, plné klidu a pohody a všechno nejlepší v roce 2019, hlavně zdraví! 

 

Fotky z výpravy : https://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyprava_2018/#

logo

Fotky: https://43vlcata.rajce.idnes.cz/Lysa_hora_2018/

30.11.2018
logo

Sponzoři