Pro rodiče

Pro každou věkovou kategorii máme oddíl. Každý z oddílů vede dospělý vedoucí, který absolvoval příslušné kurzy a získal potřebné certifikáty pro vedení dětských oddílů. 

 Klubovna se nachází v Ostravě Zábřehu na ulici Svornosti 29a.


Děti 6 až 9 let 
Informace o oddílu pro chlapce i děvčata ve věku 6 až 9 let. Děti jsou rozděleny do družin (menších skupin), které mají během týdne schůzky pod vedením starších skautů nebo skautek. Kromě toho se schází celý oddíl na pátečních nebo sobotních akcích.  Děvčata 9 až 17 let 
Informace o oddílu pro děvčata ve věku 9 až 17 let. 


Chlapci 7 až 10 let 
Informace o oddílu pro chlapce ve věku 7 až 10 let. 


Chlapci 10 až 17 let 
Informace o oddílu pro chlapce ve věku 10 až 17 let. 
Podrobnější informace o oddílu můžete najít zde
Otázky a odpovědi: 
1. Jak často mají děti schůzky? 
Záleží na oddílu. Většinou mají děti v týdnu jednu schůzku své družiny a jednu schůzku celého oddílu. Informace o všech akcích a schůzkách jsou na oddílových internetových stránkách. 

2. Kolik stojí členství v oddíle? 
Na kalendářní rok se vybírají registrační poplatky, které činí v současné době 800,-Kč. V těchto registračních poplatcích je rovněž zahrnuto pojištění. Žádné další poplatky se neplatí. Samozřejmě se vybírají peníze na výlety a tábory. 

3. Kde se konají schůzky? 
Velká část schůzek se koná v nové a pěkně vybavené klubovně na ulici Svornosti 29a. Oddílové akce se pak dále konají v tělocvičně, v nedalekém lesoparku. Výpravy pak pořádáme do přírody, většinou nedalekých hor. 

4. Pořádají oddíly letní tábory? 
Každý oddíl pořádá svůj letní tábor v přírodě. Ten obvykle trvá 2 až 3 týdny. Kromě poznávání přírody, okolí tábořiště a mnoha her a soutěži je program zaměřen na zvýšení samostatnosti dětí. Všichni účastníci se zapojují do organizace a přípravy tábora, pomáhají při stavbě táborových zařízení, při vaření, sběru a přípravě dřeva atd. Táboříme v indiánských stanech teepee.


5. Kde se mohu dozvědět více o činnosti oddílu? 
Na webových stránkách jednotlivých oddílů jsou odkazy Reportáže, kde je popis uskutečněné činnosti. Naleznete zde rovněž fotografie z jednotlivých akcí. Můžete se rovněž podívat na krátká videa z činnosti chlapeckého oddílu: video

Sponzoři