Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

15.03.2019 - 16.03.2019
logo
10.03.2019
logo
Nahled

Dnešní oddílovku jsme zahájili prvním úsekem druhé části celoroční hry Volá Vesmír. Pak jsme si ještě před klubovnou zaběhali při hře Na veverky a kuny. V klubovně jsme si ještě zahráli pár stolních her.

Nahled

Včera jsme byly na výstavě ve světě techniky na Tělo a technika. Vyzkoušely jsme si jaké to je být na vozíčku, nevidomý nebo hluší. Bylo to velmi poučné, ale i zábavné. 

 

Zúčastnily se: Kiki, Žužla, Čert, Ufča, Elis, Andílek, Schodík, Nicky, Trdelník

Nahled

Dnes jsme se byly podívat v Ostravském útulku, kde nás milá paní provedla. Byly jsme se podívat, kde se pejskum pere, kde jsou ošetřování a kde se jim sbírají dobrůtky. Samozřejmě jsme viděly i pejsky a některé jsme si mohly i pohladit. Teď je v útulku kolem 60 pejsků, někdy jich tam je i 160.. krásně se tam o pejsky starají, ale nehnahradí jim to domov, takže pokud přemýšlíte o pejskovi, tak se tam zajděte podívat a určitě si nějakého hned zamilujete. Bylo to velmi zajímavé a poučné. Budeme teď sbírat psí piškoty a až jich bude dost, zaneseme jim to tam :) 

 

zúčastnily se; Kiki, Čert, Žužla, Bebe, Šmoulinka, Kló, Schodík, Elis a Andílek 

01.03.2019 - 03.03.2019
Nahled

První březnový víkend jsme vyrazili na naší střediskovou chatu Modřenku. Spousta kluků byla bohužel na lyžácích, nemocných nebo je odradila špatná předpověď počasí, proto jsme sešli jen v jedenácti. To nás ale rozhodně neodradilo od toho abychom si to pořádně užili.

              V pátek večer, hned po příjezdu na chatu a večeři, jsme zahájili celovýpravovou hru Tanka hokšila (Velký chlapec). Jednalo se o indiánskou zkoušku dospělosti, která byla rozdělena na několik menších zkoušek, za jejichž plnění jsme dostávali korálky a kdo jich získal deset, byl připuštěn k závěrečné zkoušce. Než jsme zalezli spát, tak jsme stihli ještě první zkoušku – Umění čichu. Našim úkolem bylo po čichu poznat některé koření a kupodivu se nám to skoro všem opravdu dařilo. Poté jsme si vyčistili zuby a popřáli si dobrou noc.

              Sobotu jsme zahájili intenzivní rozcvičkou pod taktovkou Raracha a Krtka, která nás pořádně připravila na den plný indiánských zkoušek. Po snídani jsme se pustili hned do další, a to rozdělávání ohně jen s pomocí krabičky sirek a přírodnin. V této zkoušce se povedlo splnit podmínky jen polovině z nás, takže jsme hned šli na další abychom zvládli korálků nasbírat všichni dost. Pokračovali jsme zkouškami v udržení rovnováhy, ve vytrvalosti, v síle, ve výrobě loveckých zbrání, v lovu a mnohých dalších. Večer jsme po celém dni stráveném venku byli už pořádně unavení, tak jsme se pustili do posledních, klidnějších zkoušek jako umění zraku, umění divadla, umění rostlin a zvěře. Do večerky již polovina z nás měla dost korálků na připuštění k nedělní závěrečné zkoušce, zbylí ale nepropadali panice, protože věřili, že také dostanou ještě možnost, jen ne dnes. Zahráli jsme si tedy pár deskových her a zalezli na kutě.

              V neděli pomocí dobrovolných zkoušek i zbytek z nás splnil podmínky pro závěrečnou zkouška, a tak jsme si dopoledne mohli v klidu zahrát fotbálek, freesbie a vybíjenou. Po obědě nás čekala závěrečná zkouška, kde jsme se po vyluštění šifer dozvěděli, že se musíme všichni spojit a společnými silami uklidit a sbalit zimní tábor a vydat se za šamanem našeho kmene. Ten nás prohlásil za opravdové indiány a poslal nás mezi bledé tváře obstarat si potravu, a tak jsme výpravu na Modřenku zakončili langoši a kofolou v restauraci. Domů jsme všichni odjížděli spokojení a ověnčeni korálky.

Tímto gratuluji všem mladým indiánům, kteří splnili zkoušku dospělosti a stali se Tanka hokšila: Rarach, Krtek, Ben, Filip, Kapr, XS-ko, Vydra, Danny, Sběratel, Slimák.

Věčná sláva jim!

Nahled

Dnešní výprava ke Zbujovi, byla sice v menším počtu, se zavřenou hospůdkou a s celkem velkou zimou, ale i tak jsme si to náramě užily. Holky měly další etapu, tentokrat na Shakespeara. Zahrály jsme si fackovanou, příběh na jedno písmeno, nebo dotkni se. Na konci výpravy jsme si daly polévku a vyhrály v automatu bonbóny. 

 

1. Místo - Jahody 

2. Místo- Banáni

3. Místo- Jablka 

 

zúčastnily se: Kiki, Žužla, Nicky, Elis, Trdelník, Kló, Beruška 

 

a Judas 

22.02.2019
Nahled

Dnešní Den zamyšlení jsme oslavili soutěží v uzlování a hrou na námět dnešního svátku. Králem uzlů se stal Rarach. V mladší kategorii zvítězil Vydra.

Nahled

Za krásného počasí jsme vyrazili na Gírovou. Přes značne oteplení bylo dost sněhu. Na hřebenu jsme si zahráli eskymáckou honičku. Potkali jsme rovněž našeho bývalého člena Orla. Pak jsme se přesunuli na chatu, kde jsme si koupili občerstvení. Vyšli jsme na vrchol Gírové, kde jsme si zahráli hru s lístečky. Následovala cesta dolů, při které jsme provětrali naše boby, lopaty a další přibližovadla. Smíchus, Rarach a Krtek se od oddílu odpojili, aby přenocovali na sněhu. Na nádraží přišla většina promočena a s mokrýma botama.

16.02.2019 - 17.02.2019
Nahled
15.02.2019 - 17.02.2019
logo

Sponzoři