Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

11.01.2020
logo
10.01.2020
Nahled

Oddílová akce proběhla v klubovně. Bohužel účast byla slabá, ale i tak jsme si zahráli pár nových her.

10.01.2020 - 12.01.2020
Nahled

Výprava tento víkend se konala v Příboře. Zahrály jsme si krále uzlů, měly jsme další etapu na Gulliverovy cesty, snažily se za co nejrychlejší čas uběhnout pavouka, taky jsme hrály živé člověče nezlob se, povídaly si, plnily šifry, prepisovaly oblíbené citáty, jedly, pily čaj a hrály na kytaru 

10.01.2020 - 12.01.2020
logo
Nahled

Dneska jsme se vydali s Modráskama na tříkrálovou sbírku, každá skupinka měla mapku a sbírali penízky na dobrou věc. ??? #trikralovasbirka #trikralove #kmb #2020 #pomnenky #modrasci #skaut #modrysip #skautcz #scout #ostrava

logo

Letos jsme se i my zůčastnili, společně s oddílem skautek Pomněnky, Tříkrálové sbírky. S korunou na hlavě a pláštěm přes ramena všichni králové pomohli a sbírka byla i přes velikou zimu úspěšná.

03.01.2020 - 05.01.2020
Nahled

3. - 5. 1. 2020 jsme s rovery vyrazili na zimní putování po Jeseníkách.

1. den - Ramzová -> Šerák -> Keprník -> Vřesová studánka (nocleh)
2. den - -> Červenohorské sedlo -> Švýcarna -> Ovčárna (odsud většina unavené výpravy domů) -> Vysoká hole -> Jelení studánka (nocleh)
3. den - -> Ztracené kameny -> Skřítek (busem domů)

Moc výhledu jsme si kvůli mrakům a větru neužili, ale o to víc jsme si užili správného zimního počasí. 
Děkujeme všem zúčastněným za parádní zimní dobrodružství.

Nahled

Dneska jsme měli strediskové Betlémské světýlko ✨ ráno jsme se sešli, rozdali si PF2020 a my Pomněnky jsme šly zpívat do domova pro seniory koledy a popřát jim k Vánocům a novému roku. Vlčata a světlušky šli do krmelce dat zvířátkům a benjaminci šli do Hospicu sv. Lukáše. Po zpívání jsme si rozdali dárečky, naobědvali jsme se a zakoncili den velkým nástupem a vzali si ohýnek z Betléma do lucernic? po oficiálním ukončení betlemskeho světýlka jsme měli přednášku od Jirika (Lososáka) o Jamboree 2019 v Americe ? 

13.12.2019 - 15.12.2019
Nahled

Oddíl skautů a smečka vlčat vyjeli na Modřenku. Zbytek střediska byl v klubovně skautů ve Frýdku-Místku. V pátek jsme na chatu došli již za tmy, ubytovali se a pořádně roztopili kamínka, aby nám bylo teplo. V nedokončené klubovně jsme si zahráli pár her a trochu si zazpívali. V sobotu jsme vyrazili na Prašivou, kde jsme se setkali s dalšími oddíly. Nejprve jsme si zahráli boj o baret. Následně jsme se rozdělili do trojic a soutěžili ve vánoční hře. Večer jsme se vrátili na Modřenku, kde proběhla oddílová stědrovečerní večeře, pustili jsme si videa z táborů, zahráli hry i zazpívali si. V neděli jsme dopoledne uklízeli chatu, zahráli hry a pak se vydali domů.

13.12.2019 - 15.12.2019
Nahled

Letošní Vánoční výpravu jsme měli ve Frýdku - Místku s oddílem Šipek a Modráskům. V pátek jsme si rozdaly diplomky za uběhlé 3 měsíce, rozdaly dvě nášivky Nicky a Drujdě za odborku Pomněnky a řekly si výsledky zatím proběhlých etap. Zahrály jsme si 4. Letošní etapu Gulliverových cest, kdy si holky musely za každým písmenem věty si dát piškot do pusy. 

1. Žlutí 

2. Zelení

3. Červení 

V sobotu jsme šli všechny oddily na Prašivou, kde jsme se potkali i se skauty, kteří byli tento víkend na Modřence. Zahráli jsme si společně hry a naobědvali jsme se. Večer po výletu jsme měli štědrovečerní večeři, zazpívali si koledy a popřáli si krásné svátky. V neděli jsme šli ven hrát hry do parku, pouklízeli klubovnu a jeli domů. CeloStrediskové setkání dělá tuto výpravu jednu z nejlepších akcích v roce. 

07.12.2019 - 08.12.2019
logo

Tuhle výpravu si připravila Ovečka. Jeli jsme na její chatu na Ostravici, kde nás celý den čekala mikulášská bojovka. Plnily jsme různé úkoly a otázky. Na konci bojovky nás čekala mikulášská nadílka, ke které jsme se dostaly pomocí indicií. Večer jsme si zahrály všemi milovanou hru Kent, povídaly jsme si a šly spát. Ráno jsme pouklidily chatu a jely domů. 

06.12.2019 - 08.12.2019
logo

Sponzoři