Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

13.01.2019 - 14.01.2019
logo

V neděli jsme se sešli v klubovně v celkem malém počtu. Jmenovitě: Arašíd, Veverka, Monča, Johanka, Sirka, Páťa a Matěj.

v klubovně bylo nachystáno hodně ovoce například.: ananas, jahody, grep,jablka, citróny a tak dál, ale taky tam byly rajčata a okurky. Dostali jsme na výběr jestli to sníme jen tak nebo si uděláme koktejly, tak jsme z něčeho dělali koktejly a něco jsme jedli jen tak. Když už nás nebavilo dělat koktejly tak jsme se mrkli na film. Po filmu jsme se dohodli, že půjdeme opravit a dostavět jednoho sněhuláka ven.

Pěkně jsme si to užili a dobře se napapali.

11.01.2019
Nahled

Opět jsme se sešli v malém počtu. Po zahájení jsme si řekli o následujících akcích. První hra - úkolovka jednotlivců se konala kolem klubovny. Následně jsme si zahráli na komáry. Proběhl také další úsek jednotlivců ve hře Vola Vesmír. Zasmáli jsme se při přestřelce. Schůzku navštívil Placháč s mimčem. Oprášili jsme starou hru Fango-cete. Na konci schůzky jsme si pustili video z tábora.

11.01.2019 - 13.01.2019
Nahled

Celý víkend jsme strávily na skautské chatě Vanaivan v Kopřivnici. Tento víkend jsme hrály tolik her, že už si ani nevzpomínám co všechno. Ale takové větší hry jako  živý Packmen, sbírání kartiček své barvy, hádání písniček, šifrovací štafeta, hadání čísel, speciální obíhana, terapeut a spoustu dalšího, taky jsme si udělaly výborné jídlo a prohlídly si zriceninu hradu Šostýn. 

logo

Probrali jsme činnost oddílu na další období.Naplánovali jsme činnosti na jednotlivé měsíce, zavedli knihu vrcholů a domluvili jsme některé akce.

Nahled

 

Nový rok jsme započaly dobrým skutkem a to tak, že jsme šli dělat každoroční Tříkrálovou sbírku. Tento rok jsme nešly do Staré Bělé, ale do Zábřehu. Udělaly jsme 5 skupinek a vybraly dost penízku na pomoc do hospiců, bezdomovcům, sociálně slabším rodinám aj.

 

zúčastnily se: Kiki, Cukřík, Nicky, Žužla, Andílek, Elis, Čert, Dája, Terezka, Ovečka, Malina, Hřebíček, Schodík, Liška, Ďáblík

Nahled

Napadlo spoustu sněhu a my jsme vyrazili do Beskyd. Dojeli jsme vlakem do Ostravice a vydali se směrem k Lukšinci. Po cestě jsme se stavili u cvičných skal u chaty Tatranka. U rozcestníku na Lukšinci jsme se rozdělili. Starší začli stoupat s davem lidí na vrchol Lysé hory. Mladší zamířili dolů a po cestě se zastavili a trochu si odpočinuli v chatě U Zbuja. Po cestě jsme si užili sjezdů na lopatách a skiběžce. Obě skupiny se sešly na nádraží v Ostravici. Protože celý den neustal padal mokrý sníh, byli jsme dost mokří, ale nejsme z cukru a výpravu si užili.

05.01.2019 - 07.01.2019
logo

Dneska jsme se sešli v malém počtu: Arašíd, Veverka, Nicky, Monča, Áďa, Bejka, Ksichtík, Nela a Nerv (Ríša)

Z nádraží Ostrava-Vítkovice jsme vyrazili vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm. Tam jsme vystoupili a hledali cestu na horu Velký Javorník. Když jsme ji konečně našli vyrazili jsme nahoru. Cesta nám trvala cca. 4 hod. Cestou jsme zažili mnoho pádů do sněhu, skluzů po ledu a malou vichřici. Nahoře jsme si dali zelňačku a odpočinuli si. Poté následovala cesta dolů. Jeli jsme na lopatách či bobech cca. za hoďku jsme byly dole což bylo super. Dole jsme si zašli na čaj a někteří si dali hranolky. Pak následovala cesta vlakem do Vítkovic a odtuď tramvají do klubovny. Tam jsme pobyli hodinu a v 20:30 se šlo domů.

Výprava byla plná sněhu a hlavně radosti. :) ♥ ♥ ♥

Nahled

Dneska jsme v klubovně zapálili svíčky betlémským světýlkem, rozdaly si dárečky, šly do domova důchodců zazpívat pár koled a předat Betlémské světýlko. Po návštěvě DD jsme hrály nové deskové hry a udělaly si oběd. Po obědě se zahrála pantomima a šlo se domu 

22.12.2018 - 23.12.2018
logo
Nahled

Sešli jsme se sice v nevelkém počtu, ale Vánoční oddílovku jsme si pořádně užili. Nachystali jsme si nejprve cukroví a další občerstvení. Po organizačních záležitostech jsme se pustili do her a soutěží. Nejprve jsme se společně snažili k vybraným zemím přiřadit postavy, které nosí na Vánoce dárky. Pak jsme doplňovali slova ke koledám, hráli pantomimu, vyráběli lodičky ze skořápek ořechů a rozdali si dárky. Oddílovku jsme zakončili před klubovnou s prskavkama.

14.12.2018 - 16.12.2018
Nahled

O víkendu jsme jeli s celým střediskem na vánoční výpravu do Hodoňovic. Cestou tam i zpátky jsme jeli autobusem, který řídil náš střediskový vedoucí - Vědec. 
Jelikož vlčat a světlušek stále jen přibývá, tak jsme páteční večer strávili hraním seznamovacích a jiných her. V sobotu dopoledne jsme přichystali velkou hru, kdy týmy po 3 (1 vlče/světluška, 1 Pomněnka, 1 skaut) měly za úkol najít 10 dárečků od Ježíška. Odpoledne jsme pak s holkama udělaly další etapu, tentokrát na K. J. Erbena, kterou opět vyhrály Jahody. Po etapě a štědrovečerní večeři se udělovaly Březové lístky. Tento rok je obdrželo dost členů i vedoucích - 1. stupeň: Žužla, Schodík, Malina, Liška, Ovečka, Hřebíček, Kostík, Veverka; 2. stupeň: Smíchus; 3. stupeň: Kiki, Čert, Arašíd a 4. stupeň: Vědec. Zbytek večera jsme si rozdali PFka, hráli scénky na téma Hvězdice, hráli na kytaru, zpívali a jedli cukroví. V neděli jsme si stihli zahrát ještě pár her, pouklízeli jsme celou chatu, najedli se a jeli autobusem domů.

Jelikož jsme si na výpravě popřáli krásné Vánoce, tak je teď přejeme i vám všem. Přejeme vám krásně prožité Vánoce, plné klidu a pohody a všechno nejlepší v roce 2019, hlavně zdraví! 

 

Fotky z výpravy : https://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyprava_2018/#

Sponzoři