Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

16.11.2018 - 18.11.2018
logo

Fotky z výpravy: https://43vlcata.rajce.idnes.cz/Zlate_hory/

logo

Fotky z výpravy: https://43vlcata.rajce.idnes.cz/

09.11.2018
logo

Dnes jsme se sešli v komorním počtu, ale i přes to jsme si zahráli spoustu deskových her a vyhlásili bodování. Na konci oddílovky ještě každý vyplnil dotazník ohledně věcí, které se mu na oddíle líbí a které by se naopak daly do budoucna zlepšit. Děkuji Rarachovi, Benovi, Hrnkovi, Krtkovi a Ivovi za účast.

Ježek

Nahled

Tento víkend jsme strávily ve Zlatých horách, celý víkend probíhala etapa, tentokrát pohádky Bratří Grimmu. Nakonec vyhrály Jahody, druhé byly jablka a třetí místo patřilo Banánům. Na krásné dřevěnce jsme hrály spoustu her, jak na pobavení, tak na logiku a všímavost. V sobotu jsme byly na výletě v Zlatorudných mlýnech a večer se plnily čtyři sliby, jeden svetluškovský- Elza a tři skautské- Cukřík, Nicky a Beruška. 

 

Zúčastnily se: Kiki, Žužla, Hřebíček, Liška, Ovečka, Malina, Ďáblík, Cukřík, Nicky, Beruška, Trdelník a Elza

logo

Brzo ráno se sešlo 10 týmů u klubovny, všichni připraveni na vlastní kůži si prožít náročnou práci skautů z dob počátku naší země. Po vysvětlení pravidel a předání obálek se týmy rozprchli k poštám, všichni podle svého nejlepšího úsudku tak, aby stíhali obejít co nejvíce míst. Trasa byla pro týmy mnohdy náročná a neobešla se bez komplikací, stejně jako jednotlivé zastávky na poštách, při kterých bylo občas zapotřebí "bojovat" s nepříliš ochotnou obsluhou přepážky. Nakonec se však všem podařilo doběhnout zpět do klubovny včas a úspěšně tak splnit zadaný úkol. Pak už následovalo vyhodnocení a předání cen vítězům! :) 

Zde je vyjádření vítězného týmu k bojovce: Nechybělo nic - smích, slzy, běh, pot, cesta vlakem, tramvají a busem, dobré jídlo, návštěva zvláštní nádražní hospody. Pocity štěstí se střídaly s pocity beznaděje...prostě tam bylo vše... a završení krásnou výhrou. 1. Místo yes! Za 100 let to dáme znova ??

02.11.2018
logo
02.11.2018 - 04.11.2018
logo
26.10.2018 - 30.10.2018
Nahled
26.10.2018 - 28.10.2018
logo
logo

Fotky: https://43vlcata.rajce.idnes.cz/

21.10.2018 - 21.10.2018
logo

Sběrem odpadků jsme pomohli nejen přírodě, ale i nám. Společně jsme se snažili posbírat co nejvíce odpadků. Při tom jsme si také vyhlásili tři soutěže:

O největší odpadek - výherkyně Beruška, Křeček, Monča a Veverka přinesly dva kusy střechy a křeslo.

O nejzajímavější odpadek - výherkyně Uzuz a její maminka našly dětskou židličku, hrnek a trenky.

O nejneobvyklejší odpadek - výherkyně Malina, Liška, Ovečka, Schodík, Hřebíček a Drujda přinesly snad celou výbavu do nového bytu.

Děkujeme všem, kteří přišli a pomohli. Příští rok se budeme opět těšit :)

logo

Dopoledne jsme vyrazily na brusle, zahrály poučnou honičku a fotbal na kolečkových bruslích. Po sportovním dopoledni jsme si uvařily oběd v klubovně, udělaly pár meditačních technik a vyrazily na sběr odpadků do Bělského lesa, kde jsme se společně i s jinými skauty a rodiči pokusily co nejvíce les vyčistit.

20.10.2018 - 21.10.2018
logo
logo

Sešli jsme se v klubovně, ale kvůli nízkému počtu a špatnému počasí jsme si místo toho zahráli deskové hry. Naší první hrou byla hra Hobit, ve které se na prvním místě po těsném finiši umístil Krtek. Jako další hru jsme si zahráli horolezeckou hru K2 ve které remizovali Ježek a Natan.

Nahled

Dnes jsme vyrazili do Beskyd, abychom si užili pravděpodobně poslední teplý víkend v tomto roce v přírodě. Vlakem jsme dojeli do Ostravice a dál pokračovali po modré na Mazák. Po cestě jsme hráli Povodeň, nálet a bomba a i přesto, že je to hra, kterou většinou hrají vlčata, tak jsme se u ní moc nasmáli.

První přestávku jsme si udělali u Malého Mazáku, kde jsme se pěkně na sluníčku nasvačili a prolezli si tuto malou skalku. Poté jsme pokračovali dále vzhůru až jsme došli na louku, kde jsme si formou menší soutěže potrénovali souhvězdí i s jejich významnými hvězdami a latinskými názvy, všichni to zvládli moc pěkně dokonce i naši nejmladší vlci. Bohužel jsme poté došli na hlavní cestu směrem na Lysou, kde bylo spoustu lidí, tak jsme se co nejrychleji přesunuli ke Zbujovi, kdy jsme si chtěli dát polévku a kofolu. K naší smůle měl ale zavřeno. Nezoufali jsme a vyvalili jsme se na louce vedle a pojedli vlastní jídlo a s plným břichem se pustili do zápasu ve freesbie, který bezkonkurenčně vyhrál tým Zub. Pak jsme si odpočinuli u trénování obvazování zápěstí a kolena, což opět kluci zvládli bez větších problémů.

Protože většina z nás byla ještě stále hladová, tak jsme se sbalili a vyrazili dolů, zpátky do Ostravice, kde jsme se po cestě zastavili na polévku a kofolu, která nám fakt bodla. Na nádraží jsme dorazili s rezervou, tak jsme ještě chviličku poseděli a dojedli poslední zbytky zásob, které nám po krásných dvaceti pěti ujitých kilometrech přišli vhod. Výpravu a krásně teplý podzimní víkend jsme si moc užili a do Ostravy se vrátili příjemně unavení.

Sponzoři