Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Deskovky! ? Zahrály jsme si Ligretto, dostihy a sázky, hru s obchodem, zvukové pexeso, scrabble a krycí jmnéna, bylo to moc fajn odpoledne :)

 

zucastnily se: Kiki, Žužla, Malina, Hřebíček, Liška, Ovečka, Cukřík, Nicky, Bebe, Elis, Kló, Beruška, Trdelník, Bahínko, Dajinka

18.01.2019 - 20.01.2019
logo

Sešli jsme se na nádraží Vítkovice v dobrém počtu 15 dětí a 3 vedoucích jmenovitě: Arašíd,  Tom (gal), Lachinka, Veverka, Viki (sedačka), Monča, Johanka, Aďa, Bejka, Ksichtík, Prcek, Klálíček, Zuzka, Sirka, Mopsík, Páťa, Matěj a Sofi.

Vlakem jsme jeli do Kunčic, kde jsme přestoupili na vlak do Frýdku-Místku. Ve Frýdku jsme šli do klubovny, kde jsme už jednou byli, je to tam moc pěkné, tentokrát tady ještě byli roveři, skauti a skautky. Večer jsme se najedli zahráli pár her a šli spinkat.  V sobotu ráno jsme vyrazili vlakem do Frýdlantu nad Ostravicí odkud jsme se vydali na Ivančenu což je skautská mohyla, na kterou se hodí jednou ročně na počest všech zahynulých skautů. Cesta na horu byla velmi namáhavá sníh nám padal do bot, brodili jsme se sněhem až po kolena, všechno to klouzalo, takže máme i pár boulí a modřin. Občas jsme se zasekli, protože nám byla zima a už se nám nic nechtělo občas někdo uronil slzičku, ale po namáhavé cestě jsme to nevzdali a došli jsme až na Ivančenu. Na cestě dolů jsme se museli rozdělit Tom (gal) šel snámi (11 dětmi dolů) a Arašíd po chvilce uklidnění a přioblečení králíčka vyrazil se zbytkem dětí za námi. Dole jsme si sedli na teplý a velice dobrý čaj a na zelňačku nebo vývar.Po jídle jsme pokračovali na vlak, jenomže nám ujel zrovna před nosem tak jsme si zašli do obchodu a čekali na další. Po příjezdu do klubovny jsme se převlékli do suchého a dali si sušit věci a šup na večeři. Na večeři jsme měli guláš a jako dezert lahodné vafle, které nám připravilaLachinka a šlo se spát. Ráno jsme se rychle sbalili, uklidili jsme a po snídani honem na vlak, který nám taky málem ujel, ale stihli jsme ho. Když jsme přijeli na Vítkovické nádraží koupili jsme jízdenky a čekali na tramvaj, Ksichtíkovi a Ádě se povedlo rozbít skleničku s polívkou tak jsme rychleuklidili,abychom stihli tramvaj do klubovny. V klubovně jsme si zahráli cinkací hru a šli domů. 

Víkend jsme si moc užili sice nás bolí nohy, ale bylo to moc super a dobrodrůžo.

13.01.2019 - 14.01.2019
logo

V neděli jsme se sešli v klubovně v celkem malém počtu. Jmenovitě: Arašíd, Veverka, Monča, Johanka, Sirka, Páťa a Matěj.

v klubovně bylo nachystáno hodně ovoce například.: ananas, jahody, grep,jablka, citróny a tak dál, ale taky tam byly rajčata a okurky. Dostali jsme na výběr jestli to sníme jen tak nebo si uděláme koktejly, tak jsme z něčeho dělali koktejly a něco jsme jedli jen tak. Když už nás nebavilo dělat koktejly tak jsme se mrkli na film. Po filmu jsme se dohodli, že půjdeme opravit a dostavět jednoho sněhuláka ven.

Pěkně jsme si to užili a dobře se napapali.

11.01.2019
Nahled

Opět jsme se sešli v malém počtu. Po zahájení jsme si řekli o následujících akcích. První hra - úkolovka jednotlivců se konala kolem klubovny. Následně jsme si zahráli na komáry. Proběhl také další úsek jednotlivců ve hře Vola Vesmír. Zasmáli jsme se při přestřelce. Schůzku navštívil Placháč s mimčem. Oprášili jsme starou hru Fango-cete. Na konci schůzky jsme si pustili video z tábora.

11.01.2019 - 13.01.2019
Nahled

Celý víkend jsme strávily na skautské chatě Vanaivan v Kopřivnici. Tento víkend jsme hrály tolik her, že už si ani nevzpomínám co všechno. Ale takové větší hry jako  živý Packmen, sbírání kartiček své barvy, hádání písniček, šifrovací štafeta, hadání čísel, speciální obíhana, terapeut a spoustu dalšího, taky jsme si udělaly výborné jídlo a prohlídly si zriceninu hradu Šostýn. 

logo

Probrali jsme činnost oddílu na další období.Naplánovali jsme činnosti na jednotlivé měsíce, zavedli knihu vrcholů a domluvili jsme některé akce.

Nahled

 

Nový rok jsme započaly dobrým skutkem a to tak, že jsme šli dělat každoroční Tříkrálovou sbírku. Tento rok jsme nešly do Staré Bělé, ale do Zábřehu. Udělaly jsme 5 skupinek a vybraly dost penízku na pomoc do hospiců, bezdomovcům, sociálně slabším rodinám aj.

 

zúčastnily se: Kiki, Cukřík, Nicky, Žužla, Andílek, Elis, Čert, Dája, Terezka, Ovečka, Malina, Hřebíček, Schodík, Liška, Ďáblík

Nahled

Napadlo spoustu sněhu a my jsme vyrazili do Beskyd. Dojeli jsme vlakem do Ostravice a vydali se směrem k Lukšinci. Po cestě jsme se stavili u cvičných skal u chaty Tatranka. U rozcestníku na Lukšinci jsme se rozdělili. Starší začli stoupat s davem lidí na vrchol Lysé hory. Mladší zamířili dolů a po cestě se zastavili a trochu si odpočinuli v chatě U Zbuja. Po cestě jsme si užili sjezdů na lopatách a skiběžce. Obě skupiny se sešly na nádraží v Ostravici. Protože celý den neustal padal mokrý sníh, byli jsme dost mokří, ale nejsme z cukru a výpravu si užili.

05.01.2019 - 07.01.2019
logo

Dneska jsme se sešli v malém počtu: Arašíd, Veverka, Nicky, Monča, Áďa, Bejka, Ksichtík, Nela a Nerv (Ríša)

Z nádraží Ostrava-Vítkovice jsme vyrazili vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm. Tam jsme vystoupili a hledali cestu na horu Velký Javorník. Když jsme ji konečně našli vyrazili jsme nahoru. Cesta nám trvala cca. 4 hod. Cestou jsme zažili mnoho pádů do sněhu, skluzů po ledu a malou vichřici. Nahoře jsme si dali zelňačku a odpočinuli si. Poté následovala cesta dolů. Jeli jsme na lopatách či bobech cca. za hoďku jsme byly dole což bylo super. Dole jsme si zašli na čaj a někteří si dali hranolky. Pak následovala cesta vlakem do Vítkovic a odtuď tramvají do klubovny. Tam jsme pobyli hodinu a v 20:30 se šlo domů.

Výprava byla plná sněhu a hlavně radosti. :) ♥ ♥ ♥

Nahled

Dneska jsme v klubovně zapálili svíčky betlémským světýlkem, rozdaly si dárečky, šly do domova důchodců zazpívat pár koled a předat Betlémské světýlko. Po návštěvě DD jsme hrály nové deskové hry a udělaly si oběd. Po obědě se zahrála pantomima a šlo se domu 

22.12.2018 - 23.12.2018
logo

Sponzoři