Výprava do Kyjovic

11.11.2017 | Lišák | Skauti

V pěknou listopadovou sobotu jsme se v počtu devíti členů vydali do Kyjovic. Po složité cestě plnou výluk jsme chvíli po deváte jsme stáli na Vřesinské, odkud jsme tramvají dojely do Horní lhoty. Odtamtud jsme se pěšky vydali k Bítovskému mlýnu, s první zastávkou ovšem u včelí louky, kde jsme si zahrály beach ball a trošku posvačili. Na tomto místě se k nám také připojil Natan, který byl ještě nakoupit jídlo do ohně. Pak jsme jenom nasedli nakoně a vvyrazili dál. Do cíle jsme dorazili kolem poledne a hned jsme začali přopravovat ohniště. Během hodiny jsme v alobalu měli udělané špekáčky, klobásky, hermelén i cibuli a to jsme mezi tím stihli i úsek. Ten se nejvíce povedl Rysům, v pořadí je následovali Bobři a pak Medvědi.

Po vydatném obědě jsme popošli o kouse dál na louku, kde jsme si zahrály další úsek, který pro změnu vyhráli Bobři. Druhé místo obsadili Rysi a třetí Medvědi. Následoval úsek po jednotlivce, který se nejvíce povedl Lišákovi. Následně jsme připravili hřiště a zahráli si papoahakapiu - indiánskou házenou. Hra byla relativně těsná a všichni se pěkně proběhli.

Dál už nás čekala jen cesta zpátky, takže jsme si nasadili batohy a vyrazili. Ze zastávky nám za deset minut jela tramvaj a tak jsme si na chvíli šťastně sedli na lavičku a čekali, než budeme na zastávce Vřesinská moct zakončit tuto povedenou výpravu.

comments powered by Disqus

Sponzoři