Výprava na Modřenku - Boj družin

26.01.2018 - 28.01.2018 | Smíchus | Skauti

O víkendu jsme vyrazili na střediskovou chatu Modřenku, kde jsme uspořádali Boj družin. Začalo se hned po příjezdu stavěním ze špejlí a plastelíny, díla některých družin byla opravdu velice zajímavá a člověku se ani nechtělo věřit, že můžou držet pohromadě. Dál jsme pokračovali kvíze ze skautské historie a pouštěním videí z výprav. Pak jsme se všichni již odebrali ke spánku.

Druhý den jsem jako správní chlapy začali proběhnutím a rozcvičkou. Po snídani a zatopení jsme pokračovali v boji. Proběhly soutěže v obratnosti (prolézání provazovým kruhem), v signalizaci morseovou abecedou, v luštění šifer, v poznávání stop, v odlívání stop, ve vaření a mnohé další. Večer vše vyvrcholilo noční hrou, po které se sečetli body a ukázala se konečné pořadí:        
1. Rysi (102 písmenek)
2.  Vlkobobři (70 písmenek)     
3. Medvědi (44 písmenek)        

Výherci i poražení byli odměněni sladkostmi a doplnili si písmenka do závěti, když vše bylo splněno a břicha řádně zalepena sladkostmi, tak jsme všichni mohli jít spokojeně spát.

V neděli jsme se probudili do krásného lehce zamračeného jarního dne. Po rozcvičce a rychlé snídani jsme se pustili do jedné z výzev do soutěže oddílů, pro dnešní dopoledne jsme si vybrali hodinu poslepu. Tak jsme si tedy všichni včetně Smíchus, ale bez Natana, který fotil a dával pozor na naši bezpečnost, zavázali oči a pustili se do programu. První proběhl ranní nástup se zpíváním junácké hymny, následovalo stavění kamenných věží, letadla v mlze a závod kolem chaty, nakonec jsme po hodině došli poslepu do chaty zuli se a konečně zas viděli. Všichni jsme se moc nasmáli a ve zdraví to přežili. Pak jsme se všichni rychle naobědvali, uklidili chatu a rychle na autobus domů.

comments powered by Disqus

Sponzoři