Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Opět jsme se po dvou letech celé středisko sešli u nás v klubovně, která se na celé páteční odpoledne proměnila v kasíno. Celé odpoledne se jen utrácelo, hrálo, pilo nebo jedlo..

Také se soutěžilo o nejhezčí kostým, největšího boháče, zjistilo se kdo byl největší pijan i feťák.

Myslím, že jsme si celé odpoledne užili a už se těšíme na další Monte Carlo.

 

O přípravu tohoto Monte Carla se staral roverský kmen atnaF :)

21.02.2020 - 23.02.2020
Nahled

Další výprava obou oddílů se uskutečnila na chatu Kusalíno nedaleko Vsetína. Z autobusu jsme vyrazili už za tmy. Místama jsme hledali správnou cestu, ale na chatu jsme nakonec došli a zvládla to i vlčata. Po ubytování jsme si trochu zazpívali a zahráli pár her. 

V sobotu dopoledne se oddíly rozdělily a každý měl svůj program. Po obědě jsme si šli společně na hřeben zahrát boj o baret, na kuny a lišky a další hry.  

V neděli dopoledne pršelo, tak jsme jej strávili v chatě. Kromě her jsme pořádně uklidili chatu. Využili jsme kachlová kamna a vyzkoušeli jaké to je, být za/na peci.

07.02.2020
logo
Nahled

Oba oddíly se vypravily na skautskou chatu nedaleko Písařova kousek od Zábřeha na Moravě. Byly pololetní prázdniny, tak výprava začal již ve čtvrtek odpoledne. Po cestě vlakem a autobusem nás čekal několika kilometrový pochod za tmy  k chatě. 

Během celého víkendu jsme si zahráli spoustu her a protože jsme zde byli poprvé, prohlédli si také okolí chaty. 

Nahled

Dneska jsme měli strediskové Betlémské světýlko ✨ ráno jsme se sešli, rozdali si PF2020 a my Pomněnky jsme šly zpívat do domova pro seniory koledy a popřát jim k Vánocům a novému roku. Vlčata a světlušky šli do krmelce dat zvířátkům a benjaminci šli do Hospicu sv. Lukáše. Po zpívání jsme si rozdali dárečky, naobědvali jsme se a zakoncili den velkým nástupem a vzali si ohýnek z Betléma do lucernic? po oficiálním ukončení betlemskeho světýlka jsme měli přednášku od Jirika (Lososáka) o Jamboree 2019 v Americe ? 

13.12.2019 - 15.12.2019
Nahled

Oddíl skautů a smečka vlčat vyjeli na Modřenku. Zbytek střediska byl v klubovně skautů ve Frýdku-Místku. V pátek jsme na chatu došli již za tmy, ubytovali se a pořádně roztopili kamínka, aby nám bylo teplo. V nedokončené klubovně jsme si zahráli pár her a trochu si zazpívali. V sobotu jsme vyrazili na Prašivou, kde jsme se setkali s dalšími oddíly. Nejprve jsme si zahráli boj o baret. Následně jsme se rozdělili do trojic a soutěžili ve vánoční hře. Večer jsme se vrátili na Modřenku, kde proběhla oddílová stědrovečerní večeře, pustili jsme si videa z táborů, zahráli hry i zazpívali si. V neděli jsme dopoledne uklízeli chatu, zahráli hry a pak se vydali domů.

29.11.2019 - 30.11.2019
Nahled

Na chatu Modřenku jsme došli až za tmy. Po večeři jsme si zazpívali pár písniček, zahráli hry, přečetli pár Mikulášových povídek a šli spát. Ráno nás na rozcvičce přivítal první sníh. 

V sobotu dopoledne jsme se zašli podívat na sjezdovku a zahráli si pár her. Naškrábali jsme brambory na bramborovou polévku. Po obědě jsme se sbalili, uklidili chatu a vydali se na autobus.

Nahled

Oddíl skautů společně se smečkou vlčat vyrazil na první oddílový sněm. Našim cílem byla pěkná skautská chata nedaleko Jívové. Na chatu jsme došli v pátek večer. Po ubytování se vlčata rozdělila ke družinám skautů a začala celovíkendová soutěž na téma 30ti let svobody. Již za tmy jsme si zahráli bojovku. Pak jsme si zazpívali pár písniček. Malí šli spát, ale před usnutím jsme si přečetli pár Mikulášových povídek.

V sobotu jsme se šli projít po okolí. Prohlédli jsme si krásný zatopený lom. Odpoledne jsme hráli různé hry. Starší zkoušeli  své dovednosti v první pomoci. Večer splnil Hrnek roverský slib. Pak nastala hlavní chvíle oddílového sněmu - vyhodnocení bodování a odměnění nejlepších členů.

Nedělní dopoledne jsme věnovali dalším hrám a soutěžím. Nejlepší družinou byli Bobři. Po obědě nastalo balení a uklízení chaty. Vlčata vyrazila na autobus, skauti pak na delší cestu na vlak do Hrubé Vody. Oba oddíly se pak setkali v Olomouci.

 

08.11.2019
Nahled

Oddíl skautů se smečkou vlčat vyrazil společně na bazén. Užili jsme si plavání, skoky z můstku, tobogan i vodní jeskyni.

27.10.2019 - 10.11.2019
logo
26.10.2019 - 30.10.2019
Nahled

Oba naše oddíly se vydaly do Rychlebských hor na skautskou chatu Pavučinka. Cestu zvládla i vlčata a na chatu jsme došli. Po ubytování jsme si zahráli pár her venku. Prošli jsme se po okolí a podívali jsme se na blízké vodopády. Zkoušeli jsme rozdělávání ohně pomocí křesadla a vyráběli jsme kostku ze dřeva pomocí nože. V ponděli se starší kluci vydali po dvojicích na vrchol hory Smrk. Po večerech jsme hráli na půdě kolotoč kolem stolu na stolní tenis. 

Nahled

Na první společnou výpravu smečky vlčat a oddílu skautů jsme vyrazili na námi už dlouho opomíjené, ale i přesto oblíbené místo a to Cvilín. Na srazu jsme se sešli v počtu nečekaném a mile překvapivém. Ukázalo se nás 23 i s vedením a maminkou jednoho ze členů smečky. Nadšeni z nevšední účasti jsme koupili lístky a vyrazili vlakem do Krnova a pěšky na Cvilín.

První soutěž družiny proběhla na cvilínských schodech, které měly družiny za úkol poslepu spočítat, smečka to měla jako soutěž jednotlivců, ale bez zavázaných očí. Zvítězila družina Rysů před Medvědy a Bobry. Mezi vlčaty nejpřesněji počítal Kuba. Schodů bylo přesně 218. U poutního kostela si vlčata společně s Filipem a Mirkem zahrála hru Na jelena, během toho družiny skautů získávali body za docházku a připravenost na výpravy. Následně jsme se podívali na rozhlednu Cvilín a vydali se směle dál po zelené značce. Cestu jsme si zpestřili hrou Sudá, lichá, kterou bezkonkurenčně vyhrál Rarach.

Následně jsme dorazili na zříceninu hradu Šelenburk, kde vlčata posvačila a družiny skautů začaly s přípravou oběda na nových dřívkáčích. Vlčata mezi tím stihla ještě vyrobit podzimní skřítky, zahrát si kuličky, ve kterých zvítězil Franta a formou štafety přenášet zprávu s úkolem. Nakonec jsme všichni prošmejdili zříceninu a posilněni vyrazili dál.

Některé z nás už začínaly bolet nohy, tak naše tempo už nebylo zrovna nejrychlejší, ale nakonec jsme zvládli dorazit k rozhledně Hanze Kudlicha, na kterou jsme si někteří vyšli a užili si krásné rozhledy. Poté proběhla další soutěž družin, při které družiny poznávali stromy podle hmatu. Na 1. – 2. místě skončili Bobři a Rysi následování smečkou vlčat a Medvědy. Na závěr výpravy jsme se osvěžili kofolou a pospíšili si na vlak domů. Výpravu jsme zakončili pokřiky před nádražím na Svinově.

Moc jsme si to užili a doufáme, že v alespoň takovém počtu se budeme scházet pravidelně.

Sponzoři