Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

logo

Na první vícedenní oddílovou výpravu jsme se vypravili do Tichého údolí na tábořiště oddílu BVÚ. Počasí nám přálo. Oba dny svítilo sluničko, byla modrá obloha a večer krásný pohled na hvězdy. I ti nejmenší zvládli cestu na tábořiště. Menší se nastěhovali do chatky-táborové kuchyně. Starší si postavili na louce tarpy. Po vybalení jsme si zahráli hry, při kterých jsme běhali i namáhali své mozečky při identifikací zločinců. Připravili jsme dřevo, každá družina odfiltrovala dostatek vody a pustili jsme se do vaření po družinách. V chatce se díky kamnům udělalo teploučko. Chvíli jsme si povídali a hádali tajuplné příběhy. Všichni ale byli z cesty, větru a her utahaní, tak se šlo brzy spát. Odvážlivci, kteří se rozhodli spát venku si zažili mrazivou noc. Ráno bylo vše pokryté bílou námrazou. Všichni i přes první mrazíky noc přežili a mohli se těšit na další slunečný den. Uklidili jsme tábořiště, chatku a sbalili své věci. Uvařili si oběd, chvilku si zahráli a vyrazili na zpáteční cestu. Tu jsme zvládli úplně bez problému a došli do Budišova na vlak.

Nahled

Skoro po dvou letech jsme uspořádali oddílovku na bazénu. Na Čapkárně jsme si užili tobogán, skoky do vody, plavání v bazénu i ve vodní jeskyni.

27.09.2021 - 27.09.2021
logo
Nahled

Po roce a půl jsme uskutečnili oddílovku v tělocvičně.

Nahled

V sobotu 18. září jsme vyrazili od naší klubovny na první letošní výpravu. Našim cílem byly Zelené pláně v CHKO Poodří. Zahráli jsme si hry, prohlédli rybníky a meandry řeky. Ušli jsme kolem 17 km a zvládli to i nejmenší kluci.

Nahled

Nejprve si kluci vyzkoušeli schopnosti orientace podle mapy. Následně jsme si zahráli fotbal dvojic a pak lakros. Po schůzce jsme si šli půjčit lodě na další akci.

10.07.2021 - 24.07.2021
logo
Nahled

Skauti a vlčata vyrazili na Koňský důl užít si společný den. Už po cestě vlakem nás čekalo fajn překvapení - z Opavy jsme jeli historickým vagónem. Na Koňském dole jsme si zahráli spoustu her a souteží. Počasí přálo, sluníčko pálilo a bylo horko. Uvařili jsme si oběd na ohni. Další cesta vedla na velký zatopený lom Šifr. Po cestě nás přepadl déšť a trochu jsme zmokli. V lomu jsme si vyzkoušeli vodu a trochu si zaplavali. Roveři si šli najít místo na nocleh a ostatní zamířili na vlak.

Nahled

Po pěti měsících jsme konečně mohli vyrazit na oddílovou výpravu. Dvacet hochů si užili propršený den v přírodě. Našim cílem byl Saloon nedaleko Kyjovic. Počasí moc nepřálo a každou chvíli pršelo. Přesto jsem si zahráli dost her. Před největším deštěm jsme se schovali v odpočívadle, kterému v oddíle ríkáme Saloon. Roveři zůstali na noc. Ostatní členové se vydali na zpáteční cestu, při kterém jsme bojovali s deštěm, bahnem a rozvodněnými potůčky. 

01.01.2021 - 01.01.2021
logo

Sponzoři