Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Ve středu 13.5. 2015 jsme se zúčastnili květinkového dne proti rakovině. Ještě jsme se nedozvěděli jakou částkou jsme pomohli, ale víme, že jsme dosáhli velkého úspěchu, protože nám nezbyli skoro žádné kytičky a to je dobré znamení,  za rok určitě znova :)) Čertice

A já jen doplním, že jsme vybrali 23 173,- Kč!! Všem zúčastněným a především hlavní šéfce Čertici patří velký dík! Vědec

 

Nahled

Pátek

Přijeli jsme v 7 večer do Teplic nad Bečvou a než jsme se vydali k propasti, chvíli jsme se ještě prošli po lázeňském městě. Potom jsme si rozdělali oheň, opekli salám a chleba a před spaním nám Arašíd ještě chvíli hrál na zvučící dřevo. V noci byla celkem zima, ale nic, co by pravý modrošípák nevydržel!

Sobota

Sotva jsme se vzbudili a alespoň zevrubně vyřešili ranní hygienu, tak dorazil zbytek houfu. Po přivítání a krátkém odpočinku jsme se vydali kousek dál od propasti, abychom se mohli pustit do etapové hry s názvem "Jeskyňáři". Týmy speleologů si museli shánět peníze na vybavení, slaňovat do propasti, bojovat proti netopýrům či pomoct zraněnému kolegovi. Závěrečný boj proti jeskynním trollům musel být sice trochu zkrácen (a radši se ani neptejte proč :D), ale i tak to nakonec vyhrál tým od Smíchuse a Žužly, takže gratulace!! Potom jsme se přesunuli dolů k řece, kde jsme si nejprve zahráli Veverčí ocásky a po zhruba 20 minutové pauze (neboli čekání, až Veverák, Fajka a Kaktus dohrají Veverčí ocásky), vyplněné nákupem lázeňských oplatků, přišlo na řadu to hlavní, tedy proces s Morénou Zimovou. Dopadlo to dle očekávání, dokonce ani její obhájce se moc nesnažil, takže jsme ji na základě rozhodnutí poroty a soudu utopili v řece! :)

A pak už jen vlakem domů. Nejen díky krásnému počasí to byl fajn den.

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vitani_Jara_21._3._2015/ 

logo

Někdo si zahrál pár her (tuším Mikádo a pak něco jiného a potom ještě něco jiného), jiný ochutnával Ježkem donesenou a pravděpodobně i vytvořenou výbornou pomazánku a někdo si zase celou dobu jenom povídal. Ale bylo nám fajn, takže jsme si ani film nakonec nepustili! :)

 

(jo a Aktivity jsme ještě na konci hráli, to jsem málem zapomněl.. )

Nahled

Dopoledne v 10 hodin bylo slavnostní zahájení a poučení o sběru odpadků. Každý dostal pytel a všichni se rozptýlili po celém lese. Každou chvíli se někdo ukázal s nějakou zajímavostí. V kontejneru se objevil například světelný meč, mobil, madrace nebo člun. 
Zároveň jsme akci pojali trochu soutěživým způsobem. Byli tři disciplíny. 1. Byla o nejzajímavější předmět, 2. o největší předmět a 3. o nejvíce nasbíraných pytlů. Vítězové dostali poukaz od Čajovny na Větrném kopci, která nám obstarala i občerstvení přímo na místě.

13.06.2014 - 15.06.2014
Nahled

O víkendu 13.-15.6. uspořádal náš 43.oddíl skautů Modrý šíp společně s oddílem Šipky a Pomněnky závěrečnou výpravu na skautskou základnu u Nejdku. Po příchodu na tábořiště jsme trochu posekali a pohrabali louku. Pak jsme postavili stany a vyzkoušeli nový pec na vaření. V sobotu jsme pokračovali v úsecích celoroční hry. Večer jsme uspořádali táborový oheň, u kterého jednotlivé oddíly vyhodnotili celoroční bodování. Pořadí jednotlivců: 1. Oko, 2. Ježek, 3. Hanys, 4. Smíchus, 5. Mokrar, 6. Rajče, 7. Kostík, 8. Rarach, 9. Lukíno, 10. Mates, 11. Koala, 12. Ondra, 13. Mars, 14. Tik... Celoroční soutěž družin: 1. Medvědi, 2. Rysi, 3. Bobři. V neděli jsme si zahráli ještě pár her, sbalili stany a vyrazili domů.

Večer proběhla další oddílová rada o táboru ve Francii.

30.05.2014 - 01.06.2014
Nahled

Neuvěřitelné! Kluci opětovně vyhráli štít vítězů na Luďkově memoriálu. Už je to pět krát v řadě! 30. srazu se zúčastnilo kolem 200 lidí, mezi nimi i dost pamětníků z minulých ročníků. Kluci (tedy spíše chlapi) ze 40.oddílu, kteří Luďkův memoriál založili, si připravili spoustu soutěží. Takže kromě tradičního trojboje se soutěžilo v uzlování, piškvorkách, člověče nezlob se, hututu, běhu starších, dále ve volejbale, poznávaní kytek, závodu rodičů s dětmi... Družstva z našeho střediska se zapojila do většiny soutěží a v některých jsme byli i úspěšní. 
V hlavním trojboji byla letos konečně pořádná konkurence a bylo to napínavé až do posledních okamžiků. Vlčatům a holkám se sice nepodařilo štíty obhájit, ale jejich družstva dosáhla na "bednu", což určitě stojí za velkou pochvalu!
I přes nepříznivou předpověď nám počasí nádherně vyšlo. Většinou svítilo sluníčko a bylo i horko. Celou sobotu od zahajovacího nástupu se soutěžilo a večer proběhl táborák. Noční déšť naštěstí netrval dlouho a neděle nás opět uvítala pěkným počasím. Od devíti se hrály hry na louce. Nejprve to bylo hromadné jan-ken-pon a pak hromadné hututu. Až téměř do nástupu jsme se vyřádili při hře Buldok. Po nástupu a vyhlášení výsledků většina oddílu odešla. My jsme si v klidu uvařili oběd a zašli se zchladit do řeky. Bylo to super osvěžení. Pravda někteří (Mokrar) se koupal již dřív a dokonce v botech a oblečení, když chytal víčko od kotlíku, které mu málem uplavalo. Uklidili jsme tábořiště a vyrazili na cestu zpět. U Maria skály jsme si zašli na kofolu a pak už na vlak a domů.

Video z výpravy: https://vimeo.com/97611919

 

Nahled

Ve čtvrtek 8.5. dopoledne se sešlo pár členů našeho oddílu, aby trochu pracovalo. Naším cílem bylo nainstalovat za klubovnu nosiče na kola. Vykopali jsme díry, zabetonovali držáky, přidělali nosiče a bylo hotovo. Pak jsme ještě trochu uklízeli v klubovně, řezali dřevo, přidělali držáky na klíče a uvařili si oběd. Odpoledne jsme se přesunuli ke Karolíně, kde se konal další ročník akce Hrej si Ostravo! Postavili jsme týpko, sestavili branky, zahráli jsme si lakros a spoustu dalších her.

Nahled

Po půl páte odpoledne za nádherného počasí začala velká hra. Bojovalo mezi sebou 18 družin vlčat, světlušek, skatů, skautek i roverů. Každá družina měla splnit deset úkolů inspirovaných skautskými zákony a najít dvanáct objektů podle fotografií a zakreslit je do mapy. Družiny byly barevně označeny a musely si dávat pozor na nepřátelské barvy. Modří chytali zelené, zelení chytali oranžové, oranžoví chytali modré. A všichni museli prchat před žlutými. Boje byly neúprosné a mnozí na konci hry sotva chodili únavou :)

Přepočetly se výsledky a vyhlásili jsme vítěze. Poražení nebyli, protože každý, kdo přišel, byl NEJLEPŠÍ! Vítězové získali dortík. Akci jsme zakončili družinovými pokřiky.

 

  Družina Oddíl, středisko Bodů
1. Medvědi 43.oddíl skautů Modrý šíp 146
2. Rysi 43.oddíl skautů Modrý šíp 128
3. Zelenáči Stará Bělá 122
4. Trpasličí kvalita Trpaslíci, Strážci 112
5. Berušky 11.oddíl světlušek, Stará Bělá 108
6. Perseidy Stará Bělá 100
7. Lyra 98.oddíl, sv. Jiří 98
8. Želvičky Polanka 97
9. Taryža Modrý šíp 92
10. Lamy Polanka 91
11. Cesťáčci 43.dívčí Pomněnky, Modrý šíp 87
12. TNMN Trpaslíci, Strážci 82
13. Sagita Mariánské středisko 79
14. Srnci 43.oddíl vlčat a světlušek Šipky, Modrý šíp 63
15.-16. Cesta z Česka 43.dívčí Pomněnky, Modrý šíp 47
15.-16. Lišky 43.oddíl vlčat a světlušek Šipky, Modrý šíp 47
17. Lízátka 11.oddíl světlušek, Stará Bělá 37
18. Hančino družstvo 11.oddíl světlušek, Stará Bělá 30

 

Nahled

22. 3. se středisko Modrý Šíp (tedy 43. oddíl skautů Modrý Šíp, 43. oddíl skautek Pomněnky, 43. oddíl Vlčat a světlušek Šipky) vrazil vítat jaro. Na stejnojmennou tradiční akci jsme si letos vybrali Koňský důl, nedaleko Jakartovic (možná to byla poslední výprava svého druhu před zrušením tamější trati). Možná by bylo dobré podotknout, že na tomto místě se konala již před 33 lety první výprava našeho oddílu.
Na místě bývalých břidlicových dolů jsme si zahráli hru na týmy (jak být správný kat, z důvodu pozdější exekuce Moreny Zimové), včetně tradičního Závodu kolem Koňského dolu. Po několika hrách na týmy jsme uspořádali vskutku spravedlivý a nad jiné nezaujatý proces "Skaut vs. Morena Zimová", kde jsme soudili, odsoudili a upálili hlavní představitelku uplynulé zimy...Snad se teď už jaro udrží!

Nahled
Skautský vánoční den - v sobotu 21.12. ráno jsme na nádraží vyzvedli Betlémské světýlko, které jsme pak roznesli po okolí klubovny. Dívčí oddíl navštívil i domov seniorů. Pak jsme do lesa zanesli ke krmelci suché rohlíky pro zvěř. Abychom neumřeli hlady my, uvařili jsme si hrachovou polévku. Následoval přesun do kulturního domu Akord, kde jsme měli pronajatý sál. Nejprve jsme si mysleli, že to bude pro nás velký prostor, ale účast současných i bývalých členů a rodičů byla tak obrovská, že jsme se do sálu sotva vešli. Některá vystvoupení byla lehce dadaistická a patří obdiv všem divákům, kteří vydrželi až do konce! Všichni vystupující se snažili o stošest a vůbec nevadí, že se něco občas nepovedlo. Příští rok to určitě bude dokonalé.
26.10.2013 - 30.10.2013
Nahled

O podzimních prázdninách (26. – 30. 10. 2013) jsme se celé středisko „Modrý šíp“ vydali na pět dnů do Prahy. Oddíl „Šipek“, což jsou vlčata a světlušky, měl vypůjčenou klubovnu v Kobylisích. Dívčí oddíl „Pomněnky“ a náš chlapecký oddíl „Modrý šíp“ měli propůjčenou klubovnu na Žižkově (byla to bývalá masna). Kde náš chlapecký oddíl byl: První den jsme šli společně s Pomněnkami na Pražský hrad a ke kyvadlu. Druhý den, už sami, jsme se vydali na Vyšehrad, kde jsme si mimo jiné prohlédli hrob Antonína Benjamina Svojsíka a cestou zpět jsme se zastavili v muzeu LEGA. Večer jsme měli celostřediskovou bojovku na Staroměstském náměstí. Třetí den jsme si zašli na bazén a do poslanecké sněmovny, protože byl den otevřených dveří. Večer jsme se podívali na Petřín a prohlédli si noční Prahu. Čtvrtý den jsme strávili v technickém muzeu a zašli do JUNshopu. Pátý den, to byla středa, jsme jeli vlakem domů. Bylo to super a už se všichni těšíme, až tam pojedeme s oddílem znova. fotky na: https://www.facebook.com/modry.sip.ostrava/media_set?set=a.525766010846550.1073741831.100002394670355&type=1
Smíchus

Na podzimní prázdniny jsme se všechny oddíly z našeho střediska vydali do Prahy... Náš oddíl Šipek měl samostatnou klubovnu a program.. Navštívili jsme spoustu muzeí, výstav a různých památek....Nechyběla ani společná bojovka..Po pravdě jsme měli všichni prochozené podrážky, ale zvládli jsme to.. Už se těšíme na příští výpravu do Prahy
Barča

Nahled
Sice ne moc ve velkém počtu, ale přesto jsme se sešli a uklidili jsme klubovny.
Nahled
Kolem klubovny se vyrojilo spoustu strašidelných masek. Proběhla náborová akce, při které jsme se přesunuli do Hotelu Transylvánia. Jednotlivé družstva plnily úkoly u jednotlivých strašidel. Hra se povedla.
28.08.2013 - 01.09.2013
logo

Sponzoři