Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

17.02.2012
logo
04.02.2012 - 05.02.2012
logo
Akce se i přes malý počet účastníků povedla, všem se podařilo fyzicky odrovnat. Nakonec vyhrálo Jericho nad Traktorem v poměru 163:147.
Góly:
1. Vasil - 53 gólů
2. Judas - 43
3. PPPP - 37
4. Zelí - 34
5.-6. Hejkal a Brontosaurus - 22
7. Vědec - 20
8. Adam - 14
9.-10. Žabka a Corny - 9
11.-12. Míša a Vašek - 8
13. Fajka - 7
14.-15. Tom a Smíchus - 6
16. Depe - 4
17.-18. Ježek a Oko - 3
19.-20. Mikro a Skinner - 1
21.-22. Borůvka a Jiřík - 0


Asistence:
1. Zelí - 26 asistencí
2. Judas - 20
3. Hejkal - 16
4.-5. Míša a Vasil - 14
6.-7. Corny a PPPP - 13
8. Vědec - 12
9. Brontosaurus - 11
10. Smíchus - 8
11.-12. Oko a Mikro - 7
13. Tom - 6
14.-16. Žabka, Vašek a Adam - 5
17.-19. Fajka, Jiřík a Borůvka - 4
20. Ježek - 3
21. Skinner - 2
22. Depe - 0
logo
Sladké páteční odpoledne začalo. Sešlo se nás asi 18 a tak jsme s Fajkou, Klárkou a Hejkalem začali smažit. Nejprve proběhla soutěž o nejlepší xichtík či abstrakci na palačince. Výsledky se dozvíte na Králi uzlů 17.2.. Po vyfocení účastníků s jejich dílem a po jeho snězení si děti sami vyzkoušeli jak palačinky smažit. Když všichni dojedli, začali jsme uklízet a rozešli se domů. Příště můžeme zkusit bramboráky, neboť tato akce byla nad mé očekávání hodně povedená. http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Palacinky_3.2.2012/
Nahled
Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami... ...byla jedna klubovna. A v té jsme měli Klubovní pátek. Sešlo se nás okolo 15. Hráli jsme Strelené kačice, Člověče, nezlob se a Černé historky. V průběhu akce jsme si prohlíželi deníky (kterých ale bylo celkem málo, což je velká škoda). Na závěr jsme si pustili animovaný film Slepičí úlet. A to je konec a zvonec a z pohádky zbyl ranec.
logo
Po oddílové tělocvičně jsme se přesunuli do klubovny.Nejprve jsme si pustili krátké video z výpravy na Kozubovou. Pak jsmesi vytáhli karetní hry Bang a Střelené kachny a pustili jsme do hraní. K tomu jsme si pustili film Limonádový Joe.
Nahled
První dobrovolný klubovní pátek myslím vyšel skvěle. Sešlo se nás kolem 25. Hráli jsme různé stolní hry a na závěr jsme si pustili film Mikulášovy patálie, u kterého jsme se řádně zasmáli.
09.12.2011 - 11.12.2011
Nahled
Letošní vánoční výprava se konala ve Smilově v chatě olomouckých skautů. Sešlo se nás 38 lidiček. Členové oddílů byli rozděleni na čtyři skupinky, které soutěžily ve hře na námět filmu Doba ledová. Zvláště opatrování čerstvého vajíčka byla vypečená soutěž :) Jeden z úseků se konal v bazénu, který někdo začal opravovat. Tak uvidíme, zda bude v létě funkční. Prošli jsme si naše tábořiště. V zimě výpada úplně jinak než v létě! Zahráli jsme si hry na louce u brňáků a pak se šli projit na Jívovou.
Po slavnostní stědrovečerní večeři jsme byli venku pustit do potoka "rybičku" a u osvětleného stromečku jsme si zazpívali koledu. V chatě pak byly předány březové lístky za práci pro oddíly a středisko:
1. stupeň - Žabka, Poník
2. stupeň - Andy, Corny
3. stupeň - Šátek, Libuše
4. stupeň - Veverák
Pak jsme si rozdávali PF a popřáli si mnoho štěstí do dalšího roku. Následovaly scénky a písničky.
25.11.2011 - 26.11.2011
logo
logo
Máme za sebou úspěšně dva dny soutěží na téma monopoly. Sešlo se nám vcelku hojně, takže jsme nakonec mohli utvořit osm týmů dvojic pojmenovaných po figurkách ze hry a vydat se na cestu po hracím plánu. 1. DEN
Šešli jsme se ráno před klubovnou a na úvod si zahráli na hřišti seznamovací hru Na upíra, protože mezi námi bylo i pár neznámých tváří. Poté jsme se přesunuli do Bělského lesa na okruh, kde jsme strávili dopoledne, občas na nás krápalo, takže jsme se schovávali v altánku. Zaháliji jsme hru rozdělením do týmů, přidělením peněz a poprvé hodili kostkou, abychom věděli co nás čeká - buď získávání nějaké městské části Ostravy nebo políčka, na kterých musel někdo z nás zaplatit pokutu. Dostali jsme se tak např. do Poruby a snažili se zorientovat ve fakultách VŠB, v Nové Bělé jsme skládali znak spojené s trochou tělocviku, v Zábřehu jsme každý vytvářeli ze surovin svou vlastní vesnici, sázeli jsme stromy na Dubině...Poté byl čas se přesunout na oběd do restaurace Pod Parohy, který byl samozřejmě výborný. Na odpoledne jsme se přemístili do klubovny na Syllabově. Také tady jsme samozřejmě pokčovali v naší hře a snažili se získat co nejvíce monopolarů. Dostali jsme se tedy do uhelných dolů v Petřkovicích, nabízeli masokombinátu v Martinově své multifunkční živočichy, stříleli na střelnici ve Staré vsi a zahráli si i pár her mimo soutěž jako třeba na vraha. Stávalo se nám také, že jsme šlápli na políčko, které už někomu patřilo, takže jsme museli dané skupince zaplatit, nebo bylo třeba vyřešit problémy s parkovaním, elektřinou atd. Nakonec jsme v klubovně uklidili a vydali se domů.

2. DEN
Druhý den jsme se na dopoledne vydali k Odře a rozložili se na louce. A hned jsme také opět začali hrát monopoly a jako první nás čekal Bělský les a poznávání stromů. Dále jsme získali třeba Výškovice a museli si zapamatovat historickou zprávu. Mimo to jsme si zahráli třeba na jelena či kámen-nůžky. Poté byl čas na brzký oběd, kde se ukázal Ondrův naprosto bezedný žaludek a na odpoledne jsme se vdali do centra na výstavu hraček. Na výstavě jsme se rozdělili do skupinek a užívali si dosytosti nejrůznějších atrakcí, her, soutěží - no prostě bylo to super :) Nakonec jsme si ještě v centru zahráli poslední část monopolů - tedy hru na významná místa v centru a čekalo nás už jen vyhlášení výsledků. Každý byl oceněn hromadou sladkou, ale první dvojička získala exkluzivní cenu - tedy pro každého jedna originál hra monopolů. Toť vše, všichni jsme se rozešli domů a myslím, že nás tábor všechny moc bavil.

Výsledky:
1. místo - Trakař - Barča, Jirka
2. místo - Náprstek - Ondra, Evička
3. místo - Bota - Milan, Bambula
4. místo - Knírač - Brontosaur, Nikča
5. místo - Parník - Míša, Aleš
6. místo - Auta - Zdenda, Jirka
7. místo - Žehlička - Ufon, Tomáš
8. místo - Buřinka - Lenča, Tomáš
Nahled
Skautský rok jsme se letos rozhodli zahájit bojovkou Dva tisíce pokladů. Tato akce byla určena i veřejnosti a předcházela jí naše propagační kampaň na školách v okolí. Z počátku to vypadalo, že nám počasí nebude nakloněno, protože se nad Ostravou vznášely těžké šedé mraky. Ale nakonec se příroda rozhodla, že nám bojovku nepokazí, a pršet nezačalo, dokonce i na chvíli vysvitlo Slunce.

Byl jsem hodně zvědavý, kolik účastníků se dostaví, ještě kolem 15:45 přicházeli pouze jednotlivci. Ale těsně před čtvrtou hodinou přišlo několik velkých skupin od škol, kde jsme hru propragovali. Nakonec se hry zúčastnilo okolo 50 dětí a teenagerů.

Cíl hry byl jednoduchý – najít poklad. Ale cesta k němu byla složitější. Na jednotlivých stanovištích musely soutěžní týmy získat potřebné informace, anebo překonat překážky, které je oddělovaly od pokladu. A tak se jednotlivé skupiny musely poprat s krakenem, postavit rozhlednu, překonat těžko prostupný prales, ale také vyhrát v přístavní hospodě hru Kostky a mnohé další věci. Těsně před závěrem jejich trasy je čekala ještě střelba na cíl ze vzduchovky. Až po jejím úspěšném absolvování se mohli vydat hledat poklad.

Některé týmy bojovaly tak nadšeně, až jsme se chvílemi obávali, že je budeme muset krotit. Ale čím blíž byli hráči k pokladu, tím větší zápal do hry předváděli. Poslední části hry se tak ukázaly být velkým dramatem, neboť dva týmy doběhly k závěrečnému stanovišti, tedy střelbě, takřka ve shodném čase. Poklad mohl získat ale pouze jeden tým. Ačkoliv se druhý tým snažil sebevíc, než stihl dokončit střelbu, jejich soupeři už vítězně třímali truhlu s pokladem.

V truhle vítězný tým objevil zásobu (čokoládových) zlaťáků a další podobné „cennosti“. Ale ani ostatní týmy nepřišly zkrátka a byly námi odměněny. Po skončení hry si mohl, kdo chtěl, jít dál zastřílet, anebo si prohlédnout naše nové cestovní tee-pee. Na závěr jsme seznámili všechny účastníky s naší skautskou činností a pozvali všechny zájemce, aby se zúčastnili i našich dalších akcí.
Nahled
První letošní akce byla středisková. Dopoledne byli jestřábi s týpkem před ZŠ Kosmonautů. Odpoledne v lese na louce jsme postavili dvě týpka, postavili terče a provázkové bludiště. Pak jsme se pustili do her. Nejprve jsme si zahrli Jan-ken-Pon, pak následovaly další hry jako například frisbee, obíhaná, na blby, probíhaná... Naši členové i děti jen procházející okolo louky si zkusili projít provázkové bludiště, zastříleli si z luku i vzduchovky. Před 18 hodinou jsme stany složili, uklidili a vydali se domů.

Fotky od Verči a Veveraka zde
25.08.2011 - 28.08.2011
logo

Čtvrtek 25.8.

První den začal v Horní Bečvě, kde jsme si před výšlapem
na hřeben trochu zaplavali v přehradě. Pak jsme se
vydali do kopců na Benešky. Po obědě jsme pokračovali na
Vysokou (pod vrcholem jsme opravili studánku s pramenem
Rožnovské Bečvy), dále na Třeštík, na Čarták (díky lidem
z hotelu jsme se dostali na rozhlednu) a přes Bumbálku k
Masarykově chatě, poblíž které jsme se utábořili na noc.
Za první den jsme ušli 15 km.


Pátek 26.8.

Celý den bylo nesnesitelné horko. Naštěstí jsme většinu
času trávili chůzí ve stínu stromů, sem tam jsme však
museli přejít přes hřebenové louky zalité sluncem, na
kterých byly horské dědiny. Od Masarykovy chaty jsme šli
po červené značce až na Súľov. Po celé délce se nám
místy ukazovaly neskutečné výhledy do okolí. Nejlepší
výhled byl pravděpodobně u vrcholu Bobek, kde na jednu
strany šly vidět celé Moravskoslezské Beskydy a na druhé
straně se tyčila Malá Fatra. Od Súľova, kde jsme si
zašli na Kofolu, jsme kolem Bílého kříže došli až na
Gruň. To byl cíl tohoto dne, proto jsme se na louce
poblíž jedné horské chaty utábořili na noc. V noci
celkem pěkně foukalo. Za druhý den jsme ušli 23 km.


Sobota 27.8.

Po snídani, během které kolem nás prošel mnich, jsme se
vydali dál. Ještě než jsme opustili Gruň, tak jsme
viděli hezký dřevěný kostel Panny Marie. Cesta vedla
kolem Poledňany a Těšiňok až do Vyšních Mohelnic, což je
horská chatová osada na jihovýchodní straně Lysé. Z
nich jsme se pak vydali na Lysou horu právě od východní
strany po červené, po které jsme ještě nikdo nešli(nutno
podotknout, že jde o docela hezkou trasu, na posledním
kilometru zakončenou spoustou borůvčí). Na Lysé hoře
jsme si dali oběd a po něm parádní siestu, plnou Kofoly
a horského slunce. Dolů jsme šli po mnohem méně
využívané modře značené cestě, kolem Ivančeny. Od ní
jsme šli už jen do Frýdlantu na vlak, který nás zavezl
zpátky do Ostravy. Za třetí den jsme ušli 22 km.

Myslím si, že i přes malý počet účastníků se letošní
puťák docela povedl...


Sponzoři