Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

26.10.2013 - 30.10.2013
Nahled

O podzimních prázdninách (26. – 30. 10. 2013) jsme se celé středisko „Modrý šíp“ vydali na pět dnů do Prahy. Oddíl „Šipek“, což jsou vlčata a světlušky, měl vypůjčenou klubovnu v Kobylisích. Dívčí oddíl „Pomněnky“ a náš chlapecký oddíl „Modrý šíp“ měli propůjčenou klubovnu na Žižkově (byla to bývalá masna). Kde náš chlapecký oddíl byl: První den jsme šli společně s Pomněnkami na Pražský hrad a ke kyvadlu. Druhý den, už sami, jsme se vydali na Vyšehrad, kde jsme si mimo jiné prohlédli hrob Antonína Benjamina Svojsíka a cestou zpět jsme se zastavili v muzeu LEGA. Večer jsme měli celostřediskovou bojovku na Staroměstském náměstí. Třetí den jsme si zašli na bazén a do poslanecké sněmovny, protože byl den otevřených dveří. Večer jsme se podívali na Petřín a prohlédli si noční Prahu. Čtvrtý den jsme strávili v technickém muzeu a zašli do JUNshopu. Pátý den, to byla středa, jsme jeli vlakem domů. Bylo to super a už se všichni těšíme, až tam pojedeme s oddílem znova. fotky na: https://www.facebook.com/modry.sip.ostrava/media_set?set=a.525766010846550.1073741831.100002394670355&type=1
Smíchus

Na podzimní prázdniny jsme se všechny oddíly z našeho střediska vydali do Prahy... Náš oddíl Šipek měl samostatnou klubovnu a program.. Navštívili jsme spoustu muzeí, výstav a různých památek....Nechyběla ani společná bojovka..Po pravdě jsme měli všichni prochozené podrážky, ale zvládli jsme to.. Už se těšíme na příští výpravu do Prahy
Barča

12.10.2013
logo
Cestování bylo zdlouhavé, ale potkaly jsme čarodějnici s pavoukem na hlavě :) na místě jsmme se rozdělili do skupinek a chodili samostatně. viděli jsme 3D kino, spoustu dinosaurů a vozili jsme se v autě. Jako bojovka byl Černobyl (Ukrajina) vyhráli Cesťáčci. Potom jsme si dali svačinku a vydali se domů :) cestou do klubovny jsme ještě dělali přítahy a hráli štronzo :)
logo
Sešly jsme se všechny holky 13+, cestou jsme nabraly kikču v ostravici. Cestou jsme zašly na opičárnu a vyrazily. Čertovi se zalíbila cesta přímo nahoru přes les a my šly za ní. docházely nám síly, ale zvládly jsme to. Nahoře jsme si daly polévky, špagety, guláš - zkrátka kdo co chtěl :) á pak honem dolů :)
logo
Kino bylo super, šmoulinka zachráněna :) potom jsme si zahrály na chytání oveček a zvítězila družina Cesťáčků :)kromě pár lidí jsme se sešli všichni a bylo to super! :)
Nahled
Sice ne moc ve velkém počtu, ale přesto jsme se sešli a uklidili jsme klubovny.
logo
Sešlo se nás sice maličko, ale to nevadí.. na hrad jsme došli v noci a poslechli si pověst o Černé paní. Ráno jsme hráli schovku, byli v labyrintu nebo hráli nové hry od Chechty, večer byla tajemná kimová hra, při které jsme se moc báli, ale skoro všichni jsme to zvládli :) večer povídačky u ohně a opékání párků. Hru do celoročky vyhrály Cesty z Česka. Ráno balení, vaření podivného lunchmeatu a domůů :)
logo
Tato oddílovka proběhla v klubovně, kde jsme hrály v hojném počtu spoustu her jako třeba člověče nezlob se, dobble, karty, střelené kachny, mikádo a spoustu dalších, pototm jsme si venku zahráli na jelena a vyhodnotili největší počet výher. Vyhrála čertík a dostala čokoládový pomeranč z anglie, o který se rozdělila s celým oddílem :)
Nahled
Kolem klubovny se vyrojilo spoustu strašidelných masek. Proběhla náborová akce, při které jsme se přesunuli do Hotelu Transylvánia. Jednotlivé družstva plnily úkoly u jednotlivých strašidel. Hra se povedla.
28.08.2013 - 01.09.2013
logo
21.07.2013 - 03.08.2013
logo

31.05.2013 - 02.06.2013
logo
Užili jsme si krásné tři dny na louce společně s dalšími ostravskými skautskými oddíly :-)
Sešli jsme se na nádraží v docela velkém počtu. Ušli jsme asi 4,5 km. Jakmile jsme došli na louku, tak jsme postavili stany, ohniště a tee-pee. Povečeřeli jsme a šli spinkat.

Ráno po rozcvičce a nástupu následoval trojboj: běh osage, přirovnávání a běh všestrannosti. Chvíli sice pršelo, ale neodradilo nás to od aktivit jako třeba volejbal nebo Buldoci a konzervy, Veverčí ocásky atd. Večer nás čekal táborák se spousty scének a písniček. :-)

Ráno po rozcvičce a snídani byl ranní nástup s vyhlášením všech soutěží.Obhájili jsme tyto štíty:
Nejmladší
Mladší holky
Mladší kluci

Fotky z akce zde: http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Ludkuv_memorial/
Fajka

Sponzoři