Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

21.01.2011
logo
Zase je tu pátek a s ním i tělocvična Na programu bylo: vybíjená-kolotoč, ve volných chvílích lachtaní závody, samozřejmě také riziko a trochu jsme si zaběhali rovinky třeba s dotekemn čáry, skákání po jedné noze nebo závody kačenek. Energii jsme vybyli a tak byl čas odebrat se domů.
15.01.2011
logo
Původní plán nevyšel Původně jsme měli jet na Gírovou, ale jelikožnám nepřálo ani počasí ani hojná účast, tak jsme vymysleli alternatitvu, a to výpravu do Darkoviček-na bunkry ČS aopevnění z 1. světové války. Sedli jsme tedy na vlak do Děhylova, prošli jsme kolem Štěrkovny a v Hlučíně jsme počkali na autobus, kterým jsme se svezli jednu zastávku, abychom byli v cíli dříve. Když jsme vystoupili, šli jsme okrajouvou částí hlučína až do Darkoviček. Za horizontem u posledního domu v hlučíně jsme uviděli první bunkr, u kterého stály i tanky a tak jsme u nich posvačili a vydali se směrem k muzeu, které bylo bohužel zavřené. Šli jsme se tedy projít k poslednímu bunkru, který byl ukryt v lese. Ovšem počasí začalo být proti nám, a tak jsme se rozhodli jít na autobus, který nás dovezl až na Sad B. Němcové, kde si pr Lenču a Lišáka přijeli rodiče. Sice nás bylo málo, ale podívali jsme se na kus naší historie.
logo
Počasí moc nepřálo. Přišla obleva, sníh roztál a navíc pršelo. Ale skauti nejsou z cukru! Sešlo se nás jen 7. Nejprve jsme došli z Ostravice na chatu Tatranku, kde byla vyhlášená soutěž na zakázaná slova. Byly to: "ano, ne, jedna, dvě, tři". Některým kartičky mizely velmi rychle. Na vrchol Lysé hory jsme hrdině došli a dali si polévku. Cesta dolů po zbytcích sněhu a ledu byl občas hodně dobrodružný a o pády nebyla nouze. Někteři byli durch mokří, proto jsme vyrazili na vlak. Na závěr jsme si dali oblíbenou hru na dobíhání vlaku, který jsme stihli.
14.01.2011
logo
08.01.2011 - 04.02.2011
logo
07.01.2011
logo
logo
Naše první schůzka v roce 2011 Zahráli jsme si bingo... Pozorně jsme naslouchali minci jak zní když dobadá společně s dlaněma na tůl a pak se ji snažili najít... Řekli si jak jsme se měli na Vánoce... A šli domů. Na začátek roku není špatné začít trochu zvolna. =)
logo

1) Volby - vedení střediska
2) Registrace - příspěvek - 300,- na osobu, informační systém - zajistit přístup vedoucích oddílu, vybrat od dětí emaily i od rodičů
3) Zjistit individuální dárcovství - pokus - vytvořit výzvu pro rodiče - Veverák
4) Náborové akce - Las Vegas (4.3. - Borůvka zajistit školu), 1.5. Skautský den - kasárna a Masarykovo nám. - šéf Vědec, Verča. Třídní schůzky - Veverák
5) Návrhy na trička - Libuše
6) Webovky - Veverák - posílat návrhy, světlý podklad
7) Rovering - obnova klubu - akce
8) Puťák - ???, Východní Slovensko nebo Ukrajina
9) Rádcovský kurz - Libuše, pozvat 48
10) Tábory - přihlásit se na vůdcovky a čekatelky
kluci 1.-23.7. 3.200,-
holky 2.-16.7. - 2.600,-
vlčata 16.-30.7. 2.600,-
11) Další rada - 28.1. od 18:00 ORJ

Náborové akce:
- duben - softbal pro veřejnost, otevřený turnaj

Akce pro Jestřáby:
- Wisla - já, střelnice - Borůvka, divadlo - Borůvka, paint ball - Veverák, stolní tenis - Borůvka, jestřábská tělocvična, bowling - Šátek
logo
Trocha Vánočních radostí
11 statečných :Natan, Hejkal, Mikro, Šátek, Corny,
Tygřík,Čertík, Kikča, VeverAk, Milan a Filip
Převzali jsme Bétlémské světlo od Brněnských skautů,
zapálili svíčky lucerny pár opozdilcům,
poskytli rozhovory přítomným redaktorům
a rozjeli se do Domova seniorů na Čujkovově ulici.
Zazpívali jsme babičkám a dědečkům a pár koled
(A zjistili, že "Narodil se Kristu Pán" má vice slok:-))
Předali PFka, popřáli krásné svátky a rozešli se domů
10.12.2010 - 12.12.2010
Nahled
Letos jsme strávili vánoční výpravu na chatě v (teď nevím které) Bečvě. Objekt patří skautům z Nového Jičína. Není sice v nejlepším stavu, ale my nejsme nároční a víkend byl povedený.

Další fotky z vánoční výpravy na facebooku
logo
Miluláš aneb předzvěst vánoční výpravy. Nejprve jsme všichni shlédli český film Ať žijí duchové, který byl inspirací pro scénky na vánoční výpravu. Všchni pozorně sledovali. Když film zkončil oblékli jsme se a šli jsme ven, kde děti utvořili dvojičky a mohli jsme zahájit výlov kapříků. Kapříků bylo několik druhů a každý měl určitou hodnotu. Dvojice s nejvyšším počtem bodů za ulovené kapříky vyhrála sladkou odměnu a diplom přeborníků v lovu kapříku. Potom jsme uklidili a rozešli se domů.

Sponzoři