Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

14.12.2012 - 16.12.2012
Nahled
Letošní vánoční výprava se konala na chatě krnovských skautů v Pochni. Celkem se zúčastnilo 47 členů našeho skautského střediska. Pátek večer po ubytování byl věnován hrám. V sobotu se všichni rozdělili do družstev a začala velká soutěž o pěkný a chutný perníkový betlém. Večer proběhla tradiční skautská štědrovečerní večeře. Samozřejmě jsme šli pustit "rybičku" do řeky a prskali s prskavkama. Následovala výměna PF a divadelní vystoupení oddílů a družin. Samozřejmě jsme si pořádně zazpívali.
V neděli dopoledne jsme ještě hráli hry v jídelně a pak venku (někteří párkrát padli do bláta a byli lehce špinaví). Pak už jen nastal velký úklid chaty, společné foto a odjezd přeplněným vlakem domů.
logo
V klubovně se sešli všichni lidičci ze střediska, aby si zahráli známe, ale hlavně ty neznámé nové hry. Asi hodinu a půl probíhaly nelítostné souboje v hokeji, Aktivitách, Doublu, Osadnících, Prší a dalších super hrách, aby to nakonec všechno vyhrál Kobzol. Pokaždé když někdo něco vyhrál šel se nahlásit Veverákovi, který zapisoval body. Na konci se body sečetly a prvních několik míst dostalo ocenění a všichni bonbónky.
05.11.2012 - 01.12.2012
logo
27.10.2012 - 28.10.2012
logo
Z každé družiny přišli 3 zástupci, 2 holky od vlčat a 2 holky z dívčího oddílu. Program trval až do večera. Pak jsme si uvařili večeři a po ní jsme si pustili tři filmy.
Nahled

Na louce u klubovny jsme si zahráli bojovku Madagaskar. Přišla spousta nových dětí, ze kterých by mohli být nováčci :-)

Sešlo se nás docela dost. Natan vysvětlil pravidla hry, rozdělili jsme se do týmů a šli soutěžit k disciplínám, které byly rozlezlé po celé louce.
U Veveráka jsme tančili, u Dáji zase podlézali. Vědec měl stádo zeber, mezi kterým jsme museli najít Martyho a u Corny jsme pomáhali Alexovi postavit nápis volající o pomoc. U Verči jsme si zahráli na Melmena trpícího migrénou a Věrka měla připravenou opičí dráhu pro všechny hrochy.
Když některý tým skončil, přiběhl do cíle, odevzdal svůj papír s výsledky a šli jsme hrát hry. Zahráli jsme si boj o míč, obíhanou, na jelena atd. O půl šesté byl konec, vyhlásili jsme vítěze soutěže, což byl tým č. 3, a šli domů.
Zapsal Vědec
01.06.2012 - 03.06.2012
Nahled
HATTRICK! Klukům se podařilo potřetí v radě získat štít vítězů! Také vlčata a světlušky i holky mají štít vítězů. Jen Jestřábi neobhájili ve velké konkurenci celkové druhé místo, ale ani oni nebyli úplně špatní. Nepovedl se jen běh Osage (7.místo). V přirovnávaní byli Jestřábi na 4.místě a v běhu všestrannosti obsadili 2.místo. Bohužel účast byla slabá. Z našeho střediska pouze 16 členů. Snad se všichni nechali odradit špatnou předpovědí počasí, která však vůbec nevyšla. Za celý víkend pršelo jen asi 10 minut při cestě na tábořiště. Přes den bylo celkem teplo a někteří jedinci se lehce na sluníčku připekli :)

Poprvé jsme tábořili v našem novém týpí.

Jen pár našich úspěchů:
1. místo trojboj nejmladší - LOL (Lenička, Oko)
1. místo trojboj děvčata - Pes na hniličku
1. místo trojboj kluci - Kouzelná školka (Kejml, Smíchus, Koala, Ježek)

1. místo kronika - kluci
1. místo Hututu mladší - holky
3. místo Hututu mladší - kluci
3. místo Hututu starší
3. místo scénka - celé středisko
2. místo písnička - Judas
Misska Luďáku - Barča

Pár fotek na facebooku.
11.05.2012 - 13.05.2012
logo
V pátek jsme sešli na nádraží Svinov. Jeli jsme vlakem. Dojeli jsme do Děhylova. Pak jsme šli pešky na hlučínskou štěrkovnu. Jak jsme přijeli začali jsme stavět stany. Večer jsme se dívali na různá videa oddílů. V sobotu ráno byla rozcvička a na jejím konci jsme šli do vody. Potom přišlo na řada zahájení. Řekli nám, že dlouhé a krátké písknutí znamená nástup. Dopoledne jsme hráli hry na lodích. Skoro všem byla zima a potom začalo pršet. Tak byl rozchod a šli jsme do stanu, aby nám nebyla zima. Na oběd byla slepičí polévka. Odpoledne zase začaly hry. Večer byla bojovka, kde jsme museli nosit zapálené svíčky ke svému vedoucímu. Svíčka nám nesměla zhasnout. Ráno byla rozcvička, ale pár našich kluků tam nešlo. Po snídani byly závody na vodě. Pak jsme si zahráli fotbálek. Potom přišla velká soutěž, kde bylo 7 úkolů, které se plnily. Po obědě bylo vyhodnocení. Když jsme šli na vlak docela jsme spěchali, ale stihli jsme ho. Na Svinově jsme se rozloučili pokřikem a byl rozchod.
05.05.2012 - 08.05.2012
Nahled
Vypravili jsme se na Malou Fatru. Nasedli jsme v osazení Natan, Veverák, Verča, Oko a Smíchus. Ve Vrútkách nás čekal Depe a svým autem nás odvozil na Medvědí louku u Vrícka. Prohlédli jsme si louku, na které se v letech 1989 až 1992 konaly oddílové tábory. Snažli jsme se určit, kde dříve stály týpka a táborové stavby. Zahráli jsme si házení na kámen. Protože začlo pršet, postali jsme stany. Naštěstí déšť netrval dlouho. Večer jsme si rozdělali oheň a Verča opekla na kamenech maso.
V neděli ráno odjel Depe a my se za krásného počasí vydali na Klak. Cestou jsme se podívali na vodopád. Na vrchol (1351 m.n.m.) jsme vyšli kolem poledne. Další cesta vedla po hřebenu Malé Fatry. Kolem pěšiny bylo množství Medvědího česneku, který nádherně voněl. Odpoledne začlo trochu pršet. Po chvíli se déšť změnil na kroupy. Naštěstí to trvalo jen chvíli. V sedle pod Úplazom nás čekala Borůvka. Společně jsme došli do sedla pod Hilickou Kyčerou. Postavili jsme stany, našli studánku a pustili se do vaření. Povídali jsme si dokud nás únava nepřemohla. Zalezli jsme do stanů a přišla krátká bouřka. Skoro celou noc pršelo.
V pondělí nás přivítala mlha, ale oproti předpovědi nepršelo. První cílem bylo vyjít na Hnilickou Kyčeru. Prudký kopec a bahno udělaly výstup hodně náročný, ale zvládli jsme to. Celý den jsme šli v mracích. Oproti minulým dnům se dost ochladilo. Odpoledne bylo dokonce jen 8 stupňů. Došli jsme na Horní louky. Tam jsme se domluvili, že dál už nepůjdeme a sestoupíme do údolí. Scházeli jsme prudkým svahem a došli až do bývalých lázní Kunerád. Tam jsme postavili stany, vykoupali se v potoce a uvařili si večeři.
Úterý ráno nás přivítalo sluníčko. Dokonce se i dost oteplilo. Vydali jsme se do Rajeckýc Teplic na vlak.
logo
Žádné skauty v šátku jsem nepotkala, tedy krom Žabky a Smíchuse, což je celkem škoda. :(

Sponzoři