Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

11.09.2020 - 13.09.2020
12.06.2020 - 14.06.2020
29.05.2020 - 31.05.2020

Tradiční sraz oddílů nedaleko Heřmánek s velkým bojem o štíty vítězů a spoustou zábavy.

 

INFO KLUCI A SMEČKA VLČAT MODRÝ ŠÍP:

Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE                       
Sraz: v pátek v 16:20 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.
Konec: v neděli v 17:25 tamtéž
S sebou: 300,-Kč (doprava, louka, občerstvení), průkazku s fotkou nebo ISIC, kroj, oddílové tričko, oddílový šátek, kšiltovka, oddílová mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygien, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, 2 litry pitné vody.   
DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY. NEZAPOMŇTE KAŽDÁ DRUŽINA VZÍT DRUŽINOVOU VLAJKU, KOTLÍK, TARPY PODLE POČTU ČLENŮ, SEKYRKU, RUČNÍ PILKU!!!           
SMEČKA VLČAT MŠ: vlastní večeře na pátek a sobotu, buchta na sobotní a nedělní snídani, sáček rýže, strouhaný sýr, malá konzerva hrášku, kukuřice, slepičí polévka v sáčku.

 

INFO HOLKY POMNĚNKY:

 

INFO VLČATA A SVĚTLUŠKY ŠIPKY:

 

INFO BENJAMÍNCI MODRÁSCI:

 

Zveme Vás na divadelní představení Alenky v říši divů, kterou cvičíme celý školní rok. Začátek hry je v 16:00 v Klimkovickém kině-Panorama. Vstupné bude dobrovolné. 
Pomněnky.

27.03.2020 - 28.03.2020

Letos jaro přivítáme mírumilovně bez trápení Morény Zimovičové, protože máme strach, že za poslední slabé zimy můžeme my. Vyděsili jsme ji a ona se teď bojí dělat pořádné zimy. Tak snad nám odpustí a zimy budou zase stát za to! Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE


Sraz v sobotu v 7:25 u klubovny nebo 8:10 na zastávce Vřesinská.
Návrat v sobotu v 18:27 na zastávce Vřesinská nebo v 19:10 u klubovny. 
MODRÁSCI MAJÍ VYTVOŘENOU VLASTNÍ UDÁLOST S JINÝM ČASEM A MÍSTEM SRAZU A NÁVRATU!!!

S sebou: S sebou: ODISKU, oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou mikinu, oddílovou čepku, psací potřeby, blok, náhradní oblečení, šátek na hry, nůž, KPZ+OL a svačinu na celý den, do družiny stan nebo tarp.

 

INFO PRO STRAŠÍ (12+), KTEŘÍ CHTĚJÍ JET JIŽ V PÁTEK:   
Sraz v pátek v 16:00 u klubovny       
Návrat v sobotu stejný jako z jednodenní akce.       
S sebou:
stejné věci jako na jeden den + spacák, karimatku, věci na spaní, jídlo na večeři, stan nebo tarp (do dvojice až trojice), družinové sekyrky a ruční pilky.

______________________________________________________________________________________________

Vážené dámy a vážení pánové,
jménem našeho slavného kasina v Monte Carlu si Vás dovoluji pozvat v pátek 28. února na velkolepé odpoledne plné hazardu, skvělého pití a krásných chvil spojených s výhrami částek, o kterých se Vám dříve ani nesnilo.  
Přijďte a zkuste své štěstí, u nás vyhrává každý!

Váš famózní ředitel kasina v Monte Carlu

P.S.: Kvůli nejnovějším vládním nařízením až do odvolání platí v celém kasině prohibice, abychom Vám tuto malou nepříjemnost vynahradili, tak peníze pro počáteční vklad jsou na účet podniku.
______________________________________________________________________________________________

Sraz v 16:00 u klubovny a konec kolem 18:30 tamtéž.

S sebou: společenské oblečení odpovídající honosnosti kasina v Monte Carlu, falešný občanský průkaz (falešnou občanku, si doma vyrobíte sami tak, aby měla velikost normální občanky, svoji fotografii (obrázek) a věk min. 18, koukněte na občanku od rodičů a hned Vám bude jasné, jak to má vypadat :) ) a spoustu štěstí do hry.

27.10.2019 - 10.11.2019

Milí rodičové, skauti, skautky, kamarádi,

přijeďte pomoci na chatu Modřenku kdykoliv od 27.10. do 10.11. Borůvka a Kešák budou na místě po celou dobu. Na chatě je hodně práce a za každou pomoc budeme rádi. 

Morávka ev. č. 32
739 04  Morávka
okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Česko

Více informací vám řeknou oddíloví vedoucí.

23.03.2019

Letos pojedeme Morénou Zimovou soudit a odsoudit na hrad Helfštýn. Pro nestrannost a co nejlepší výsledek soudu je vysoká účast členů všech oddílů více než nutná! :)

Sraz v 8:25 na nádraží Ostrava - Svinov, návrat v 19:12 (dorazíme kvůli plánované výluky pravděpodobně o cca 15 min později) tamtéž.

S sebou 100 Kč (vlak a čaj), oddílové tričko, mikina, oddílový šátek, malou polní, pevnou obuv, oblečení dle počasí, jídlo a pití na celý den, šátek na hry.

Info pro vlčata a světlušky naleznete jako samostatnou akci (Označenou žlutým puntíkem)

Poslední sobotu, dva dny před Štědrým dnem, se sejdeme celé středisko, abychom si trošku odpočinuli od těch příprav a v klidu se dostali do vánoční atmosféry.

Sraz v 9:00 v klubovně a konec kolem 14:00 tamtéž.    
S sebou: kroj nebo oddílové tričko, oddílový šátek, cukroví, lucerničku (kdo si chce domů odnést betlémské světýlko), ovoce pro zvířátka do lesa (mrkev, jablíčko, …).

Pomněnky ještě: Dáreček, 50 Kč a skleničku, pf2019

Info pro vlčata a světlušky je vypsané jako samostatná akce. 

 

14.12.2018 - 16.12.2018

Letos pojedeme na vánoční výpravu do Hodoňovic. 

Sraz: 17:00 u klubovny
Konec: 15:00 tamtéž
S sebou: 250 Kč, kroj, oddílové tričko a šátek, velkou polní, PF-ka, 2 vařené vejce, čtyři větší brambory, vlastní páteční večeři a sobotní snídani, 10 kousků cukroví.

- spacák, věci na spaní, přezůvky, náhradní teplé oblečení

Velký závod k výročí 100 let od založení našeho státu je zde! Po vzoru skautů z počátečních dnů První republiky bude vašim úkolem pomoci obnovit poštovní služby, v té době zcela neexistující, a zajistit tak komunikaci mezi důležitými státními institucemi. Úkol je to samozřejmě velmi náročný a předpokládá dlouhé hodiny na cestách se spoustou nástrah a nebezpečí.

Závodu se zúčastní týmy po 2 - 5 členech, přičemž alespoň 1 osobě musí být nejméně 15 let.

Sraz v 7:00 u klubovny, konec v 17:00 tamtéž. S sebou vhodné oblečení vzhledem k počasí, dostatek jídla a pití na celý den, 200 Kč na osobu (na cestování), do týmu alespoň jeden chytrý telefon (anebo mapu Moravskoslezského kraje, jízdní řády, Zlaté stránky a hromadu drobných do telefonního automatu... ).

A na vítěze čekají hodnotné ceny!

Těšíme se na velkou účast.

 

21.10.2018 - 21.10.2018

Společně pouklízíme Bělský les

Sraz: 14:00 na konečné zastávce tramvaje č.11

Konec: 16:00 tamtéž
 

S sebou: rukavice, svačinu a pití, příbuzné a kamarády

15.06.2018 - 17.06.2018

!!!ZMĚNA!!!

Pronájem základny v Nejdku nám bohužel na poslední chvíli odřekli, ale již máme náhradní místo, tak se nebojte!
Letos se tedy společně rozloučíme se skautským rokem a naladíme se na prázdninovou (hlavně táborovou) atmosféru na střediskovém tábořišti ve Smilově.

Sraz: v pátek 15. 6. v 17:00 na nádraží Ostrava – Svinov
Návrat: v neděli 17. 6. v 17:38 na nádraží Ostrava – Svinov
Cena: 200,- Kč (doprava).

Všichni starší deseti let a mladší patnácti let s sebou musí mít průkazku s fotkou (odiska, …)!

 

POMNĚNKY
S sebou: na sebe oddílové tričko a šátek, velkou polní, plavky, ručník, mýdlo, igelit, na pátek vlastní jídlo, pití, buchtu na snídani, buřt na sobotní večeři, jeden buřt do trojice, jedna cibule do trojice, každá jeden brambor, paprikové koření do trojice, sůl a pepř, cukr, 3 sáčky čaje, francouzskou polévku do trojice, chleba s paštikou na nedělní snídani. Kdo má doma vlajku, kotlík, nebo stan, nezapomeňte to vzít s sebou

KLUCI
S sebou: průkazku s fotkou (mladší patnácti let), oddílové tričko, oddílový šátek, oddílová kšiltovka (baret), oddílová mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž...), sáčky čaje. Jídlo si kluci domluví po družinách! Vlci (a ti, co se nedomluvili): vlastní večeře na pátek, sáček rýže, 1/2 pecnu chleba, 2 tavené sýry, 2 litry vody, sáčky čaje, 2 paštiky, masová konzerva, polévka v sáčku, cukrovinky a další dle vlastního uvážení.

ŠIPKY
S sebou:  oddílové tričko a šátek( nebo kroj), spacák, karimatku, pyžamo, oblečení na běhání, plavky!, ručník,osobní hygiena, ešus nebo miska, lžička, nůž, blok, něco na psaní, pláštěnka,Jidlo: vlastní večeře na pátek,půl první chleba, závin, francouzskou polívku v sáčku,buřta na opečení,taveňák, kostičku eidamu (bude si dělat špagety).

01.06.2018 - 03.06.2018

 Každoroční výprava na které si změříme síly proti jiným skautským oddílům v boji o štít vítězů! Účast vřele doporučuji. Jde o jednu z nej výprav. :) 

Sraz: 16:25 na nádraží Ostrava - Svinov

Konec: 15:15 tamtéž


Pomněnky:

S sebou: 200 Kč, Velkou polní, kroj (kdo nemá, tak odd. tričko a šátek), na pátek vlastní jídlo, na sobotu buchtu na snídani, pytlíček rýže, gulášovou polévku do trojice, konzervu kukuřice do trojice, konzervu hrášku do trojice, mrkev do trojice, kečup do trojice, buřt, chleba (kolik sníš) a tavený sýr, každý 2 litry pitné vody a vlastní pití

Skauti:

S sebou: 200,-Kč, průkazku s fotkou (mladší patnácti let), kroj, oddílové tričko, šátek, kšiltovak, mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygien, ešus, lžička, nůž...). Jídlo si domluví družina! Sáčky čaje, 2 litry pitné vody, min. 1/2 pecnu chleba, sýry, sáček rýže, cukrovinky... Vlci navíc: 2 tavené sýry, masová konzerva, 2-3 brambory, paštika, buchta na snídani, zelenina a další dle uvážení

Šipky:

S sebou 200,-Kč, Oddílové tričko + šátek (nebo kroj), slušné oblečení na cestu tam a zpět, oblečení na spaní, oblečení na běhání, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus (nebo miska), lžička, nůž,  spacák, karimatku (Spát se bude poprvé letos ve stanu). Půl pecnu chleba, paštiku (nebo cokoliv jiného čím si lze namazat chleba), závin, buřty na opečení (2-3), tři brambory, sáček kuskusu, zelenina do kuskusu (paprika, okurka, ...), francouzskou polívku v sáčku, vlastní večeři na páteční večer. 

Sponzoři