Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Srdečně Vás zveme na představení Alenky v říši divů v podání Pomněnek v Klimkovickém kině. Představení začne v 16:00. Vstupné je dobrovolné. Budeme se těšit. 

Neděle 21. 11. 2021 od 13:00 do 17:00 ve skautské klubovně Modrý šíp na ulici Svornosti 29a, Ostrava - Zábřeh

 

 

Ahoj!

Určitě každému z vás doma leží spousta oblečení, které už nenosíte ale zároveň máte pocit, že váš šatník stále něco nového potřebuje. No a my pro vás máme řešení!

Přijďte v neděli 21. listopadu do naší klubovny na SWAP! Co je to SWAP?

SWAP neboli výměna oblečení nebo čehokoliv je koncept, kterým jsme se inspirovali na Indonéském ostrově Bali. Oblečení, které už nenosíte, knížky, které už máte několikrát přečteny, boty, do kterých se už nenazujete, batohy, kabelky, tašky, které už nepotřebujete … to vše vyměníte za jiný kousek a váš kousek zase udělá radost někomu dalšímu! ?

 

V neděli 21. 11 2021 se na vás budeme těšit v klubovně střediska Modrý šíp na ulici Svornosti 29a od 13:00.

 

 

CO VŠE MŮŽETE DONÉST?

-         -  Dámské, pánské, dětské oblečení a boty

-        -   Batohy, kabelky, tašky

-       -    Knížky

-        -   Plyšáky

!!Upozornění: Věci, které donesete, musí být v dobrém stavu, to co by jste se nestyděli vzít a dále nosit na sobě (děravé, špinavé, rozbité určitě nenosit)!!

 

KDY MŮŽETE VĚCI NOSIT?

Aby všechny věci byly pěkně nashromážděné předem tak vás prosíme, abyste své věci, co chcete vyměnit nosili v týdnu předem před akcí do klubovny střediska Modrý šíp v následující dny:

PONDĚLÍ 16:00 – 19:00

ÚTERÝ 16:00 – 18:00

ČTVRTEK 16:00 – 18:00

Při přinesení vašich věcí dostanete za každý kus jeden žeton a v den samotného SWAPU, si budete moct odnést počet věcí, jako bude počet vašich žetonů.

 

CO KDYŽ SI NIC NEVYBERU?

Věci nejsou vratné, tedy vše, co doneseš, tak už nebude možné si zpět odnést. Vše, co zůstane na konci akce bez majitele poputuje na dobročinné účely do Azylového domu pro matky s dětmi v Ostravě.

Jestli si nic nevyberete, tak vyberte něco pro své známé a udělejte jim radost ?.

 

Budeme se těšit!

 

 

01.01.2021 - 01.01.2021

V klubovně mezi 9:45 až 10:45 si můžete vyzvednout Betlémské světýlko. Vzhledem k pozastavení skautské činnosti se nebudou konat žádné společné aktivity. Zájemci si mohou pouze vyzvednout světýlko. Nezapomeňte si vzít lampu a roušku.

Už několikátým rokem se účastníme květinové sbírky na pomoc s bojem proti rakovině. Tato akce také probíhá tradičně na jaře, kvůli situace byl stanovená nový termín. Akce se koná na Masarykově náměstí.

Sraz: 15:20 na aut.zastávce Kino Luna nebo v 16:00 na náměstí

Konec: 18:40 na Kino Luna nebo v 18:00 na náměstí

S sebou: roušku, oddílové tričko a šátek, svačinku a pití, kdo chce 20kč na kytičku

17.05.2020

Ahoj, protože se zatím nemůžeme sejít všichni najednou, připravili jsme cestu lesem plnou otázek a úkolů. 

 

Na cestu můžeš vyrazit od 10 do 18 hodin tuto neděli (17.5.). Start je u klubovny, kde budou všechny důležité informace vyvěšeny. Celá cesta je podél krepáků.

 

Benjamínci s sebou nepotřebují nic speciálního, mají po cestě jen různé úkoly.

Všichni starší s sebou budou potřebovat papír a tužku, aby si na něj zapisovali řešení otázek a úkolů, ze kterých jim pak vyjde tajenka. Výsledky pak pošlete svému vedoucímu.

 

Hra je pro jednotlivce, ale na trasu určitě můžeš vyrazit s babičkou, dědou, rodiči nebo sourozenci.

01.05.2020

______________________________________________________________________________________________

Vážené dámy a vážení pánové,
jménem našeho slavného kasina v Monte Carlu si Vás dovoluji pozvat v pátek 28. února na velkolepé odpoledne plné hazardu, skvělého pití a krásných chvil spojených s výhrami částek, o kterých se Vám dříve ani nesnilo.  
Přijďte a zkuste své štěstí, u nás vyhrává každý!

Váš famózní ředitel kasina v Monte Carlu

P.S.: Kvůli nejnovějším vládním nařízením až do odvolání platí v celém kasině prohibice, abychom Vám tuto malou nepříjemnost vynahradili, tak peníze pro počáteční vklad jsou na účet podniku.
______________________________________________________________________________________________

Sraz v 16:00 u klubovny a konec kolem 18:30 tamtéž.

S sebou: 10Kč, společenské oblečení odpovídající honosnosti kasina v Monte Carlu, falešný občanský průkaz (falešnou občanku, si doma vyrobíte sami tak, aby měla velikost normální občanky, svoji fotografii (obrázek) a věk min. 18, koukněte na občanku od rodičů a hned Vám bude jasné, jak to má vypadat :) ) a spoustu štěstí do hry.

08.02.2020
03.01.2020 - 05.01.2020

První víkend nového roku vyrazíme do Jeseníku na krásný zimní přechod hřebene z Ramzové přes Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo, Praděd, Vysokou hůl, Jelení studánku až na Skřítek. Trase není dlouhá, tak se nemusíte bát. Kdo nevěří, tak se podívejte zde na předběžný plán https://mapy.cz/s/dujevemufe. Můžete se těšit na úžasnou zimní přírodu, spaní na sněhu a nové zážitky.

Sraz v pátek 3. ledna 2020 v 7:10 na nádraží Ostrava – Svinov v hlavní prosklené hale u pokladen.

Návrat v neděli 5. ledna 2020 v 13:18 na autobusovou zastávku Svinov, mosty d. z.

S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 300,- (doprava, nějaké kapesné na jídlo a vrcholovou kofolu), oddílovou čepici, oddílový šátek (tričko není nutné, protože nebude stejně většinu času vidět a oddílovou mikinu bych na vás viděl rád, ale vím, že není ideálně skladná), dobré boty do sněhu, teplý spacák, vložku do spacáku (nebo teplé oblečení na spaní), žďárák (kdo má), karimatku, oblečení na spaní, náhradní ponožky (klidně dvoje), náhradní tričko, jídlo na celý víkend (bude se vařit na bombách, takže nějaké jednoduché na přípravu, klidně se domluvte v menších skupinkách na společném), plynovou bombu a vařič do dvojice (jsou v klubovně v družinových poličkách, případně jednu můžu půjčit i vlastní), tarp do dvojice.

DO OLOMOUCE POJEDEME PENDOLÍNEM, PROTO POTŘEBUJI POTVRDIT ÚČAST NEPOJZDĚJI DO 30. 12. 2019 DO 20:00!!! POTVRZENÍ ÚČASTI A PŘÍPADNÉ DOTAZY SMĚŘUJTE NA SMÍCHUSE A TO BUĎ PŘES MESSENGER, UDÁLOST NA FB NEBO NA 604590888.

Moc se těšíme na každého odvážlivce, který se k nám přidá. Pozvěte klidně kamarády a rovery s jiných oddílů a středisek, kteří si troufnou vyrazit s námi.

S pozdravem Smíchus :D

27.10.2019 - 10.11.2019

Milí rodičové, skauti, skautky, kamarádi,

přijeďte pomoci na chatu Modřenku kdykoliv od 27.10. do 10.11. Borůvka a Kešák budou na místě po celou dobu. Na chatě je hodně práce a za každou pomoc budeme rádi. 

Morávka ev. č. 32
739 04  Morávka
okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Česko

Více informací vám řeknou oddíloví vedoucí.

27.09.2019 - 29.09.2019

Poslední zářijový víkend si dáme puťáček po Jeseníkách pro rovery (15+) . Zvládne ho každý, nikdo se nemusí bát.

Sraz v 16:45 na Svinově

Návrat odpoledne v neděli

Sebou: 200,-, plná polní, kpz+ol, dobré boty (budeme chodit po horách), jídlo na tři dny, aspoň 3l vody, ešus, ...

Stany si domluvte mezi sebou a zapůjčete ve svých oddílech.

Nahlašte prosím předběžnou účast Okovi ať se můžou vyřešit vařiče a další vybavení. Díky

Snažte se nebrat zbytečnosti, všechno si táhneme na zádech :)

V případě jakýkoliv dotazů se neváhejte obrátit na Oka (734 762 948)

Sponzoři