Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

11.09.2020 - 13.09.2020
12.06.2020 - 14.06.2020
29.05.2020 - 31.05.2020

Tradiční sraz oddílů nedaleko Heřmánek s velkým bojem o štíty vítězů a spoustou zábavy.

 

INFO KLUCI A SMEČKA VLČAT MODRÝ ŠÍP:

Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE                       
Sraz: v pátek v 16:20 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.
Konec: v neděli v 17:25 tamtéž
S sebou: 300,-Kč (doprava, louka, občerstvení), průkazku s fotkou nebo ISIC, kroj, oddílové tričko, oddílový šátek, kšiltovka, oddílová mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygien, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, 2 litry pitné vody.   
DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY. NEZAPOMŇTE KAŽDÁ DRUŽINA VZÍT DRUŽINOVOU VLAJKU, KOTLÍK, TARPY PODLE POČTU ČLENŮ, SEKYRKU, RUČNÍ PILKU!!!           
SMEČKA VLČAT MŠ: vlastní večeře na pátek a sobotu, buchta na sobotní a nedělní snídani, sáček rýže, strouhaný sýr, malá konzerva hrášku, kukuřice, slepičí polévka v sáčku.

 

INFO HOLKY POMNĚNKY:

 

INFO VLČATA A SVĚTLUŠKY ŠIPKY:

 

INFO BENJAMÍNCI MODRÁSCI:

 

Zveme Vás na divadelní představení Alenky v říši divů, kterou cvičíme celý školní rok. Začátek hry je v 16:00 v Klimkovickém kině-Panorama. Vstupné bude dobrovolné. 
Pomněnky.

Kdo bude mít zájem, může po tělocvičně vyrazit na Ivančenu. Přespíme poblíž louky na Hradové a ráno se přidáme k ostatním a společně s nimi uctíme památku skautů u mohyly na Ivančeně.
Sraz v pátek v 18:00 u klubovny (ideálně si vezměte vše již na tělocvičnu).          
Návrat v sobotu nejpozději v 17:58. 
S sebou:
200,- (doprava a občerstvení), oddílovou čepici/baret/kšiltovku, oddílový šátek, oddílové tričko (nebo kroj), oddílovou mikinu spacák, žďárák (nebo tarp do dvojice), karimatku, oblečení na spaní, náhradní ponožky, náhradní tričko, kamínek na mohylu, jídlo na pátek a na sobotu, KPZ + OL, nůž,…

27.03.2020 - 28.03.2020

Letos jaro přivítáme mírumilovně bez trápení Morény Zimovičové, protože máme strach, že za poslední slabé zimy můžeme my. Vyděsili jsme ji a ona se teď bojí dělat pořádné zimy. Tak snad nám odpustí a zimy budou zase stát za to! Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE


Sraz v sobotu v 7:25 u klubovny nebo 8:10 na zastávce Vřesinská.
Návrat v sobotu v 18:27 na zastávce Vřesinská nebo v 19:10 u klubovny. 
MODRÁSCI MAJÍ VYTVOŘENOU VLASTNÍ UDÁLOST S JINÝM ČASEM A MÍSTEM SRAZU A NÁVRATU!!!

S sebou: S sebou: ODISKU, oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou mikinu, oddílovou čepku, psací potřeby, blok, náhradní oblečení, šátek na hry, nůž, KPZ+OL a svačinu na celý den, do družiny stan nebo tarp.

 

INFO PRO STRAŠÍ (12+), KTEŘÍ CHTĚJÍ JET JIŽ V PÁTEK:   
Sraz v pátek v 16:00 u klubovny       
Návrat v sobotu stejný jako z jednodenní akce.       
S sebou:
stejné věci jako na jeden den + spacák, karimatku, věci na spaní, jídlo na večeři, stan nebo tarp (do dvojice až trojice), družinové sekyrky a ruční pilky.

______________________________________________________________________________________________

Vážené dámy a vážení pánové,
jménem našeho slavného kasina v Monte Carlu si Vás dovoluji pozvat v pátek 28. února na velkolepé odpoledne plné hazardu, skvělého pití a krásných chvil spojených s výhrami částek, o kterých se Vám dříve ani nesnilo.  
Přijďte a zkuste své štěstí, u nás vyhrává každý!

Váš famózní ředitel kasina v Monte Carlu

P.S.: Kvůli nejnovějším vládním nařízením až do odvolání platí v celém kasině prohibice, abychom Vám tuto malou nepříjemnost vynahradili, tak peníze pro počáteční vklad jsou na účet podniku.
______________________________________________________________________________________________

Sraz v 16:00 u klubovny a konec kolem 18:30 tamtéž.

S sebou: společenské oblečení odpovídající honosnosti kasina v Monte Carlu, falešný občanský průkaz (falešnou občanku, si doma vyrobíte sami tak, aby měla velikost normální občanky, svoji fotografii (obrázek) a věk min. 18, koukněte na občanku od rodičů a hned Vám bude jasné, jak to má vypadat :) ) a spoustu štěstí do hry.

14.02.2020 - 16.02.2020

Další speciální akce pro oddílovou radu a rovery je tady! Tentokrát vyrazíme na tábořiště ve Smilově, kde strávíme prodloužený víkend v teepee, ve kterých jsme jako oddíl dříve tábořili. Zahrajeme si jedinečné hry, připomeneme si pěkná místa v okolí a užijeme si krásy zimní přírody.     
Sraz v pátek 14. 2. v 10:10 na nádraží Ostrava – Svinov v hlavní prosklené hale u pokladen.
Návrat v neděli 16. 2. v 17:42 tamtéž.         
S sebou
(zabaleno do jednoho batohu): 200,- (doprava), kapesné kdybychom se někde stavovali na něco dobrého, oddílovou čepici, oddílový šátek, oddílové tričko, oddílovou mikinu, dobré boty do sněhu, teplé oblečení, teplý spacák, vložku do spacáku (nebo teplé oblečení na spaní), žďárák (není nutné, budeme spát v teepee), karimatku, oblečení na spaní, náhradní ponožky (klidně dvoje), náhradní tričko, co nejvíce speciální jídlo, ešus, hrnek, KPZ + OL, družinové sekyrky, pilky, kotlíky.

08.02.2020
03.01.2020 - 05.01.2020

První víkend nového roku vyrazíme do Jeseníku na krásný zimní přechod hřebene z Ramzové přes Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo, Praděd, Vysokou hůl, Jelení studánku až na Skřítek. Trase není dlouhá, tak se nemusíte bát. Kdo nevěří, tak se podívejte zde na předběžný plán https://mapy.cz/s/dujevemufe. Můžete se těšit na úžasnou zimní přírodu, spaní na sněhu a nové zážitky.

Sraz v pátek 3. ledna 2020 v 7:10 na nádraží Ostrava – Svinov v hlavní prosklené hale u pokladen.

Návrat v neděli 5. ledna 2020 v 13:18 na autobusovou zastávku Svinov, mosty d. z.

S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 300,- (doprava, nějaké kapesné na jídlo a vrcholovou kofolu), oddílovou čepici, oddílový šátek (tričko není nutné, protože nebude stejně většinu času vidět a oddílovou mikinu bych na vás viděl rád, ale vím, že není ideálně skladná), dobré boty do sněhu, teplý spacák, vložku do spacáku (nebo teplé oblečení na spaní), žďárák (kdo má), karimatku, oblečení na spaní, náhradní ponožky (klidně dvoje), náhradní tričko, jídlo na celý víkend (bude se vařit na bombách, takže nějaké jednoduché na přípravu, klidně se domluvte v menších skupinkách na společném), plynovou bombu a vařič do dvojice (jsou v klubovně v družinových poličkách, případně jednu můžu půjčit i vlastní), tarp do dvojice.

DO OLOMOUCE POJEDEME PENDOLÍNEM, PROTO POTŘEBUJI POTVRDIT ÚČAST NEPOJZDĚJI DO 30. 12. 2019 DO 20:00!!! POTVRZENÍ ÚČASTI A PŘÍPADNÉ DOTAZY SMĚŘUJTE NA SMÍCHUSE A TO BUĎ PŘES MESSENGER, UDÁLOST NA FB NEBO NA 604590888.

Moc se těšíme na každého odvážlivce, který se k nám přidá. Pozvěte klidně kamarády a rovery s jiných oddílů a středisek, kteří si troufnou vyrazit s námi.

S pozdravem Smíchus :D

27.10.2019 - 10.11.2019

Milí rodičové, skauti, skautky, kamarádi,

přijeďte pomoci na chatu Modřenku kdykoliv od 27.10. do 10.11. Borůvka a Kešák budou na místě po celou dobu. Na chatě je hodně práce a za každou pomoc budeme rádi. 

Morávka ev. č. 32
739 04  Morávka
okres Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Česko

Více informací vám řeknou oddíloví vedoucí.

27.09.2019 - 29.09.2019

Poslední zářijový víkend si dáme puťáček po Jeseníkách pro rovery (15+) . Zvládne ho každý, nikdo se nemusí bát.

Sraz v 16:45 na Svinově

Návrat odpoledne v neděli

Sebou: 200,-, plná polní, kpz+ol, dobré boty (budeme chodit po horách), jídlo na tři dny, aspoň 3l vody, ešus, ...

Stany si domluvte mezi sebou a zapůjčete ve svých oddílech.

Nahlašte prosím předběžnou účast Okovi ať se můžou vyřešit vařiče a další vybavení. Díky

Snažte se nebrat zbytečnosti, všechno si táhneme na zádech :)

V případě jakýkoliv dotazů se neváhejte obrátit na Oka (734 762 948)

14.06.2019 - 16.06.2019

Letost vyrazíme na krásné tábořiště v Olšanských horách nedaleko Zábřehu na Moravě. Se střediskem ani s oddíly jsme tam ještě nikdy nebyli, takže nás čeká objevování nových míst.

Sraz: v 16:00 na nádraží Ostrava - Svinov (u pokladen)
Konec: v 17:42 na nádraží Ostrava - Svinov
Cena: 250,- Kč

Kluci:

S sebou: peníze podle společných informací (250,- Kč), průkazku s fotkou, kroj, oddílové tričko, šátek, kšiltovka, mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž...). Jídlo si domluví družina! Sáčky čaje, 2 litry pitné vody.

 

VLCI: vlastní večeře na pátek a sobotu, buchta na sobotní a nedělní snídani, trošku špaget, malý rajčatový protlak, strouhaný sýr, malá konzerva kukuřice, slepičí polévka v sáčku.

Členové chlapeckého oddílu vyplní formulář o (ne)účasti na výpravě: ZDE

 

Poměnky: 
 S sebou: Velká polní, kroj (oddil.tričko), vlastní večeři na pátek, buchtu na snídani, buřt nebo hermelín, 3 sáčky čaje, koření, sůl, pepř, buřt do trojice, cibule do trojice, francouzskou polévku do trojice, chleba (kolik sníš), paštiku (nebo tavený sýr), brambor, alobal do trojice, trocha oleje

 Šipky

S sebou : vše co je třeba na vícedenní výpravu (spacák, karimatku, ešus, lžičku, oblečení na různé situace, kartáček a pastu, ručník, mýdlo, a podobně. Však už to znáte...

S sebou také : vlastní večeři, buchtu na sobotní snídani, sáček rýže +cokoliv co by jste uvítali v rizotu, jarní polévku v sáčku, tři brambory, chleba kolik sníte + cokoliv k namazání na něj,

Prosím o info kdo jede (775398680, ondra.svatos@seznam.cz,...)

Děkuji <3

Sponzoři