Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

27.03.2020 - 28.03.2020
28.02.2020
31.01.2020 - 02.02.2020

Na pololetní prázdniny vyrazíme na skautskou chatu do Zlatých Hor. Prozkoumáme nové místo, přiučíme se nové věci a zahrajeme si spoustu skvělých her. Prosím všechny o potvrzení účasti minimálně týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE

Sraz ve čtvrtek v 15:45 na ÚANu (nástupiště 1).              
Návrat v neděli v 17:50 tamtéž.
Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou kšiltovku (baret), oddílovou mikinu            
S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 300,- (doprava, chata), průkazku s fotkou, náhradní oddílové tričko, náhradní boty, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje.

DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY!!!

24.01.2020

Sraz v 15:30 u klubovny nebo 15:55 u tělocvičny (ZŠ Srbská), konec v 17:30 u tělocvičny nebo 17:45 u klubovny.  S sebou převlečení a přezutí do tělocvičny, pití.

Na první výpravu nového roku vyrazíme na některý z vrcholů Beskyd. Snad bude sníh a užijeme si tak sjezd dolů na všem možném co si přinesete. Prosím všechny o potvrzení účasti minimálně týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE

Sraz v sobotu v 8:10 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.

Návrat v sobotu v 18:28 tamtéž.

S sebou: 200,- Kč (na vlak a občerstvení), průkazku s fotkou (mladší patnácti let) nebo ISIC (starší patnácti let, kteří jej mají), oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou mikinu, oddílovou kšiltovku (baret), psací potřeby, blok, náhradní oblečení, šátek na hry, KPZ+OL a svačinu na celý den.

10.01.2020

Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou oddílové tričko, oddílový šátek a psací potřeby. Po akci proběhne krátká oddílová rada.

Po oddílovce si chvilku sedneme s rádci a podrádci v klubovně, naplánujeme další měsíc a zhodnotíme ten předešlí. Kdo bude chtít, tak může zůstat i po radě. Zahrajeme nějaké deskovky, pustíme film a přespíme tam.

Poslední sobotu, tři dny před Štědrým dnem, se sejdeme celé středisko, abychom si trošku odpočinuli od těch příprav a v klidu se dostali do vánoční atmosféry. Mimo jiné si budeme moc odnést domů betlémské světýlko.

Sraz v 9:00 v klubovně a konec kolem 14:00 tamtéž.      
S sebou: oddílové tričko, oddílový šátek, cukroví, lucerničku (kdo si chce domů odnést betlémské světýlko), ovoce pro zvířátka do lesa (mrkev, jablíčko, …). PF-ka (aspoň 40), zpěvníky s koledami

Kdo bude chtít, tak po oficiálním ukončení akce bude povídaní od Jirky Merty o světovém Jamboree v Americe. 

13.12.2019 - 15.12.2019

V sobotu společně s celým střediskem oslavíme Vánoc na Prašivé. Mimo to celý víkend stráví smečka vlčat a oddíl skautů na střediskové chatě Modřenka. Prosím všechny o potvrzení účasti minimálně týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE

Sraz v pátek v 16:40 na ÚANu stanoviště 3.

Návrat v neděli v 17:30 na ÚAN stanoviště 11.

Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou kšiltovku (baret), oddílovou mikinu           

S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 300,- (doprava, chata), průkazku s fotkou, náhradní oddílové tričko (kdo má tak i kroj), náhradní boty, PŘEZŮVKY, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, pět brambor, 2 uvařená vajíčka, sáček hrachové polévky.

DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ JÍDLO NA PÁTEČNÍ VEČEŘI, SOBOTU SEBOU NA VÝLET A NEDĚLNÍ SNÍDANI A OBĚD!!! V SOBOTU BUDE VEČEŘE SPOLEČNÁ, TAKŽE TU SI NEDOMLOUVEJTE.

Smečka vlčat navíc:

- 1/2 bochníku chleba, tavený sýr, paštika, sladkosti a ovoce dle vlastního výběru, láhev na čaj

Těšte se na netradiční bojovku a sladké odměny. Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou oddílové tričko, oddílový šátek a psací potřeby. Po akci proběhne krátká oddílová rada.

Na další výpravu plnou barev podzimu vyrazíme do jedné z nejchráněnějších beskydských rezervací a to na Kněhyni. Projdeme si krásnou, jen málo člověkem poničenou přírodu a u toho si užijeme spoustu zábavy.

Každý člen oddílu vyplní formulář o účasti: ZDE
Je potřeba potvrdit i neúčast a to nejlépe v přihlašovacím formuláři!!!

Sraz v sobotu v 8:10 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.
Návrat v sobotu v 17:58 na nádraží Ostrava – Střed.

S sebou: 150,- Kč (na vlak a občerstvení), průkazku s fotkou (mladší patnácti let) nebo ISIC (starší patnácti let, kteří jej mají), oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou mikinu, oddílovou kšiltovku (baret), psací potřeby, blok, náhradní oblečení, šátek na hry, KPZ+OL a svačinu na celý den.

Čeká nás další ročník legendární soutěže uzlařů. Kdo se stane králem letos? Sraz v 15:30 u klubovny nebo 15:55 u tělocvičny (ZŠ Srbská), konec v 17:30 u tělocvičny nebo 17:45 u klubovny. S sebou převlečení a přezutí do tělocvičny, pití a vázačku.  

Po akci proběhne krátká oddílová rada.

Po tělocvičně si chvilku sedneme s rádci a podrádci v klubovně, naplánujeme další měsíc a zhodnotíme ten předešlí. Kdo bude chtít, tak může zůstat i po radě. Zahrajeme nějaké deskovky, pustíme film a přespíme tam.

V půlce listopadu nás čeká historicky první sněm našeho oddílu. Půjde o svátečnější akci, kde kromě spousty her proběhne slavnostní přijímání nových členů mezi nás, bude příležitost ke složení skautských či roverských slibů, udělování odborek či stupňů stezky. Prosím všechny o potvrzení účasti minimálně týden předem a to zapsáním do seznamu na nástěnce nebo zprávou na smichus@skaut.cz nebo 604590888! Je potřeba potvrdit i neúčast a to nejlépe v přihlašovacím formuláři!!!

Sraz v pátek v 16:00 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen. 
Návrat v neděli v 17:44 tamtéž.
Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou kšiltovku (baret), oddílovou mikinu            
S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 300,- (doprava, chata), průkazku s fotkou, náhradní oddílové tričko (kdo má tak i kroj), náhradní boty, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, přezůvky do chaty.

DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY!!!

Každý člen oddílu vyplní formulář o účasti: ZDE

 

INFORMACE PRO VLČATA:

Na sebe oddílové tričko, šátek, teplé oblečení a dobré boty.

S sebou do batohu:

(doporučuje dobrý batoh o objemu 35 až 50 litrů)

 • mikina, bunda, teplé oblečení
 • pití a jídlo podle domluvy
 • starší sportovní převlečení na hry
 • náhradní ponožky, trenýrky, tričko
 • sportovní obuv na přezutí
 • blok + psací potřeby
 • pláštěnka
 • KPZ+OL (krabička poslední záchrany + osobní lékarnička)
 • hygienické potřeby, ručníky
 • ešus, lžička, nůž
 • baterka
 • přezůvky do chaty
 • na spaní: - karimatka, spacák, oblečení na spaní
 • reflexní pásek
 • průkazka s fotkou a datem narození

Jídlo: 1/2 pecnu chleba, 1 tavenéý sýr, 1 plátkový sýr nebo kousek cihly sýra, 1 paštika, 1 sáček rýže, 3-4 brambory, mrkev, 1 cibule, 1 konzerva kukuřice nebo hrášku nebo jejich kombinace, 5 sáčků čaje,  trochu cukru, 1 polévka v sáčku, ovoce a sladkosti a další jídlo dle vlastního výběru.

08.11.2019

Sraz v 15:30 na tramvajové zastávce Kino Luna nebo v 16:15 před bazénem Vodní svět (Čapkárna) v centru Ostravy. S sebou: 2 jízdenky na tramvaj, plavky, ručník, peníze na bazén – do 15ti let 70,- Kč vstup + 50,- Kč vratná záloha na skřínku. Nad 15 let 100,- Kč vstup + 50,- vratná záloha na skřínku.

Sponzoři