Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Letošní Vítání jara proběhne na Bitovském mlýně nedaleko Kyjovic. 

Doprava pro oddíly:

- tramvají č. 5 do Horní Lhoty nebo Čavisova. Cesta například: https://mapy.cz/s/mafezopabe . Délka asi 5-6 km.

- pro oddíly s menšími dětmi - autobusem 884674 202 z Svinov Mosty v 8:43. Příjezd do Zbyslavice střed 9:13. Pak po modré značce. Cesta: https://mapy.cz/s/rofadalumu. Délka cesty asi 3,5 km. (Možný návrat Bus 884288 ze Zbyslavic v 16:18, příjezd Svinov mosty v 16:55)

Začátek akce v 11:00 slavnostním nástupem. Společný program asi 3-4 hodin. Proběhne soutěž družin.

Výbavení pro jednotlivce:

- peníze na jízdenky (pro ty, co pojedou do Zbyslavic), ODISku na tramvaj, teplé oblečení

- náhradní oblečení, jídlo a pití na celý den, psací potřeby, blok a další vybavení na jednodenní výpravu podle zvyklostí oddílu

- kromě své svačiny ještě alespoň 2 libovolné potraviny ze seznamu: vajíčko na tvrdo, plátkový sýr, oplatky, paprika, ovoce, uvařená klobáska.

*****************************************

Informace pro oddíl skautů a smečku vlčat:

Sraz v sobotu 19.3 v 7:15 u klubovny. Návrat kolem 18:30 ke klubovně.

Přihlašovací formulář pro kluky a vlčata ze smečky: https://forms.gle/FtdArPjSipCXfYV36

*****************************************

 

Vážené holky, vážení kluci, vážení rodiče.

Máte-li doma nepotřebné plyšové maňásky, budeme moc rádi když nám je ve středu v době od 16:00 do 18:00 darujete a ve čtvrtek budou předáni červenému kříži kde pomůžou s péčí o Ukrajinské děti. 

Předem mnohokrát děkujeme.

Představení Alenky v říši divů Vám zahrajeme v 16:00 v Klimkovickém kině Panorama. Bohužel představení se neobejde bez opatření.:( 

chceme Vás seznámit s epidemiologickými opatrenimi, které budou muset být dodrženy na představení Alenka v říši divů 19.12.2021:

 

· u všech lidí do 18 let je nutný certifikát o provedeném očkování nebo PCR testu 

· u všech lidí nad 18 let je nutné OČKOVÁNÍ (zde PCR test NESTAČÍ)

· nutné zakrytí dýchacích cest u všech diváků během celého představení

 

 

CERTIFIKÁT O PROVEDENÉM PCR TESTU ČI OČKOVÁNÍ JE NUTNÉ MÍT S SEBOU V TIŠTĚNÉ NEBO ELEKTRONICKÉ PODOBĚ

 

! I LIDÉ S PRODĚLÁNÍM NEMOCI COVIDU-19 MUSÍ MÍT PCR TEST (POD 18) NEBO OČKOVÁNÍ (18+) !

 

-----------------------------------------------------------------------------

?️Po celý den bude možnost si od nás odpálit betlémské světýlko. Vstup je povolen i pro lidi bez provedení PCR testu či očkování. Nutné je však zakrytí dýchacích cest respirátorem. ?️

Světlýlko je možné si odpálit v neděli od 9 do 11 v naší klubovně.

Potom také na představení Alenky v říši divů v Klimkovích. Viz. vypsaná akce.

10.12.2021 - 12.12.2021

SRAZ: v pátek 17:00 u klubovny

KONEC: v neděli okolo 16:00 tamtéž

S SEBOU: velká polní, papuče!, 500 Kč, vlastní večeři na pátek a vlastní snídaně na sobotu, dále pak každý 2 vařené vejce, 4 brambory, 10 ks cukroví, hrachovou polévku v sáčku, 5 sáčků čajů, oplatek a ovoce na sobotní výlet, PFka pro cca 50 lidí, púotvrzení o negativním PCR testu

!!! na tuto výpravu je potřeba negativní PCR TEST!!! všechny děti pod 18 let PCR TEST, lidé nad 18 let CERTIFIKÁT O PLATNÉM OČKOVÁNÍ i NEGATIVNÍ PCR TEST!!! při srazu budeme potvrzení vybírat.

 

PRO VLČATA A SVĚTLUŠKY:

Velká polní= vše potřebné na vícedenní výlet. Takže dostatek oblečení, spacák, karimatku, ručník, mýdlo, pastu, kartáček, papuče, láhev s vodou.

Termín: 10. - 12. 12. 2021

Sraz: v pátek v 17:00 u klubovny

Návrat: v neděli kolem 16:00 u klubovny 

S sebou: 500,-, spacák, karimatku, věci na spaní, papuče, oblečení na ven i dovnitř (hlavně teplé), nezapomeňte na rukavice, čepici, šálu, dobré boty na ven (do sněhu), PFka (cca 50ks), oddílové tričko a šátek (kdo má), ešus, lžičku a hrnek, hygienu, papír a tužku, šátek na hry

Jídlo: vlastní večeři na pátek a snídani na sobotu, 2 vařená vejce, 4 brambory, hrachovou polévku v sáčku, 10ks cukroví, 5 sáčků čaje, oplatek a ovoce na sobotní výlet

 

Na tuto výpravu je nutný PCR test ne starší 72 hod, bez výjimky. Na výpravě budou všechny děti do 18 let s PCR testem, dospělí musí být naočkovaní plus mít PCR test. Mějte na sraz připravené potvrzení o PCR testu, bude se kontrolovat. 

 

Na výpravu pojedeme autobusem od klubovny až na místo. Jedná se o chatu v Hodoňovicích, kterou vlastní středisko Don Bosco. 

Děti neponesou svá zavadla! I tak vás prosíme, neposílejte dítě s kufrem. Je velmi neskladný. Ideální je krosna (velký batoh) nebo na tuto výpravu výjimečně i cestovní taška.

 

Co se týče tradic na této výpravě: v pátek nás čeká jenom zabydlení a společné hry na seznámení. V sobotu proběhne společná bojovka a odpoledne zasedneme ke skautské štědrovečerní večeři (bramborový salát, rybí prsty, hrachovka). Po večeři proběhne pár tradic, jednou z nich je rozdávání PF. Zkuste prosím s dětmi vyrobit alespoň pár kousků, jenom aby věděli o co jde. Vzhled a velikost je čistě na vás, mělo by obsahovat PF 2022, podpis od koho plus nějaký obrázek, nálepku...

03.12.2021 - 05.12.2021
26.11.2021

Do tělocvičny chodíme na ZŠ Srbská, kde máme možnost si ji každý pátek pronajmout.

 

Sraz: 15:30 u klubovny

Konec: 18:15 u klubovny

S sebou: do baťůžku sportovní oblečení i boty, dostatek pití a malou svačinu, šátek na hry.

Neděle 21. 11. 2021 od 13:00 do 17:00 ve skautské klubovně Modrý šíp na ulici Svornosti 29a, Ostrava - Zábřeh

 

 

Ahoj!

Určitě každému z vás doma leží spousta oblečení, které už nenosíte ale zároveň máte pocit, že váš šatník stále něco nového potřebuje. No a my pro vás máme řešení!

Přijďte v neděli 21. listopadu do naší klubovny na SWAP! Co je to SWAP?

SWAP neboli výměna oblečení nebo čehokoliv je koncept, kterým jsme se inspirovali na Indonéském ostrově Bali. Oblečení, které už nenosíte, knížky, které už máte několikrát přečteny, boty, do kterých se už nenazujete, batohy, kabelky, tašky, které už nepotřebujete … to vše vyměníte za jiný kousek a váš kousek zase udělá radost někomu dalšímu! ?

 

V neděli 21. 11 2021 se na vás budeme těšit v klubovně střediska Modrý šíp na ulici Svornosti 29a od 13:00.

 

 

CO VŠE MŮŽETE DONÉST?

-         -  Dámské, pánské, dětské oblečení a boty

-        -   Batohy, kabelky, tašky

-       -    Knížky

-        -   Plyšáky

!!Upozornění: Věci, které donesete, musí být v dobrém stavu, to co by jste se nestyděli vzít a dále nosit na sobě (děravé, špinavé, rozbité určitě nenosit)!!

 

KDY MŮŽETE VĚCI NOSIT?

Aby všechny věci byly pěkně nashromážděné předem tak vás prosíme, abyste své věci, co chcete vyměnit nosili v týdnu předem před akcí do klubovny střediska Modrý šíp v následující dny:

PONDĚLÍ 16:00 – 19:00

ÚTERÝ 16:00 – 18:00

ČTVRTEK 16:00 – 18:00

Při přinesení vašich věcí dostanete za každý kus jeden žeton a v den samotného SWAPU, si budete moct odnést počet věcí, jako bude počet vašich žetonů.

 

CO KDYŽ SI NIC NEVYBERU?

Věci nejsou vratné, tedy vše, co doneseš, tak už nebude možné si zpět odnést. Vše, co zůstane na konci akce bez majitele poputuje na dobročinné účely do Azylového domu pro matky s dětmi v Ostravě.

Jestli si nic nevyberete, tak vyberte něco pro své známé a udělejte jim radost ?.

 

Budeme se těšit!

 

 

19.11.2021 - 21.11.2021

V neděli 21.11. můžete navštívit SWAP, který organizují naše skautky. 

Více informací pod akcí Modrošípovský SWAP

Pozor změna srazu! Omlouváme se.

Sraz: 8:50 na Kino Luna (u trafiky)

Návrat: 15:45 tamtéž

S sebou: oblečení podle počasí, svačinu na celý den, pití, děti do šesti let nepotřebují žádnou hotovost, děti nad 6 let 50Kč

05.11.2021 - 06.11.2021

V prosinci nás čeká tradiční středisková Vánoční výprava s ostatními oddíly. Tato akce bude sloužit na nacvičení spaní ve spacáku, mimo rodiče. Spát budeme v klubovně, takže kdyby byl jakýkkoliv problém, dá se řešit na blízku :-)

Sraz:  v pátek 16:30 u klubovny

Konec: v sobotu v 10:00 u klubovny

S sebou: spacák, karimatku, plyšáka, pyžamo, věci na ven i dovnitř, jídlo: večeři i snídani + nějakou mňamku k pohádce, kartáček a pastu. 

Kdyby někdo neměl nějaké vybavení (spacák, karimatka), určitě se na nás obraťte, máme ve vlastních zásobách k zapůjčení. Na vyzkoušení, jestli to dítě zvládne, je zbytečné kupovat novou výbavu :-)

Užijte si podzimní prázdniny!

Sponzoři