Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Zveme Vás na divadelní představení Alenky v říši divů, kterou cvičíme celý školní rok. Začátek hry je v 16:00 v Klimkovickém kině-Panorama. Vstupné bude dobrovolné. 
Pomněnky.

11.07.2020 - 25.07.2020

Informace o táboře

Přeji pěkný den, posíláme další informace k táboru http://doc.modrysip.cz/TaborPopis2020.pdf   Dále dokument čestného prohlášení, které musíte k přihlášce přidat. http://doc.modrysip.cz/prohlaseni_o_bezinfekcnosti_covid-19.pdf   Na sraz musí všichni přinést prohlášení o bezinfekčnosti, lékařské potvrzení, případně přihlášku. Prohlášení k bezinfekčnosti musí být datované k datu odjezdu!   Hledáme rodiče, kteří by pomohli odvézt chlapce na tábor, abychom vyhověli hygienickým doporučením nepoužívat hromadnou dopravu. Ti, kteří by nám mohli pomoci, vyplňte následující formulař. Děkujeme. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScU_QchwBH5uIM4viu5GAk2E6NtcX7Sa6EoSBlQKNb6BrQCYA/viewform?vc=0&c=0&w=1   V pátek 26.6. si mohou chlapci na tábor vyzvednout chybějící oddílové oblečení (kšiltovka, oddílové tričko - každý musí mít na tábor alespoň 2, oddílovou mikinu…).
 

Vlčata

Sobota 11.7.2020 v 8:00 u klubovny. Všichni přijdou v oddílovém tričku, šátku, odd. kšiltovce, kraťasech. Každý musí donést čestné prohlášení podepsané k datu 11.7.2020 (viz přiložený dokument), lékařské potvrzení a případně přihlášku.

SEZNAM VĚCÍ NA TÁBOR:

Adresa na tábor: 

Skautský tábor Modrý šíp, Morávka, okres Frýdek Místek, 739 05

 

Seznam věcí na tábor:

alespoň dvě plátěné roušky

- čestné prohlášení

- kartička zdravotní pojišťovny

- doklad s fotografií a datumem narození

- oddílové zelené tričko s krátkým rukávem (sportovní kroj)

- skautský kroj (skautská košile, oddílová kšiltovka nebo baret, šátek, jednobarevné kraťasy, oddílová mikina, další oddílová trička)

- spacák, karimatka, igelit 2x1,3 m (raději dva), věci na spaní

- ešus, hrnek, lžička, nůž, role toaletního papíru, 2 starší utěrky

- teplákovka, plavky, tenisky, pohorky (gumáky, sandále), kapesníky, svetr, bunda, pláštěnka (doporučuji i starý deštník), náhradní spodní prádlo, ručník, ponožky (i několik hrubých), pasta a kartáček na zuby, mýdlo, svíčka, baterka, láhev na nápoje

- KPZ+OL, deník, blok, tužky, barvičky, dopisní papír, skautskou stezku

- deník (sešit v hrubých deskách)

dvě skládací plastová krabice na oblečení ve stanu a do chaty

- velký batoh (na vícedenní výpravu) a menší batoh na jednodenní výpravy

přezůvky do chaty

- pracovní rukavice, starší oblečení

 

Potraviny: 

- sáček špaget, sáček širokých nudlí (vrutů nebo kolínek), 1 ks knedlíku v prášku, 1 sáček libovolných luštěnin, 5 konzerv paštik, 2 ks taveného sýra, 3 ks pudinku, 1 sáček ovesných vloček, 2 konzervy rajčatového protlaku.

 

Pozor!  Prosím všechny, aby si na tábor nebrali žádnou spotřební elektroniku (mobilní telefony, rádia, mp3 přehrávače ...)!

 

KONTAKT NA VEDENÍ TÁBORA:

Rostislav Fojtík (Natan) - 603 167 678

Milan Závada (Ježek) - 735 959 046

************************************************

 

Letní tábor 2020

Vážení rodiče, milí hoši,
letní prázdniny se blíží a s ním i konání našeho oddílového tábora. Zatím to vypadá, že se tábor bude moci uskutečnit, i když náš čeká nemalé množství omezení.
Tábor pro skauty proběhne v termínu 4. až 25.7. a pro vlčata v termínu 11. až 25.7.2020. Začátek tábora pro skauty musel být z organizačních důvodů posunut až na sobotu 4. července. Konkrétní časy odjezdu a nakladání budou upřesněny v průběhu června.
Tábor se uskuteční na Morávce u naší střediskové chaty Modřenky. Budeme spát ve stanech, ale využíjeme i zázemí chaty.
Prosíme o co nejrychlejší platbu za tábor. Pokud se některé rodiny dostaly vlivem současné situace do finančních problémů, můžeme nabídnout možnost zaplatit částku v několika splátkách. Zároveň prosíme o potvrzení účasti na táboře (pokud jste už tak neučinili) na adresu skauti@modrysip.cz případně sms zprávou na telefon 603 167 678.
Aktuálně vydaná hygienická nařízení jdou v některých ohledech proti principu a systému oddílového tábora. Přesto se budeme vše snažit dodřžet a zároveň udržet atraktivní a zajímavý program. 
Omezení, která nás čekají:
– Současně vydané hygienické předpisy nám neumožňují návštěvy rodičů na táboře. Proto Vás prosíme o respektování tohoto nařízení. Pokud by toto omezení bylo zrušeno, budete informování.
– Zvýšená hygienická pravidla a s tím související kontroly.
– Omezení přípravy stravy dětmi.
– Neustálná pravidelné dezinfekce lidí i zařízení.
– Omezení používání hromadné dopravy…
V zhledem k omezení používání hromadné dopravy bychom uvítali, kdyby se našli rodiče, kteří by auty odvezli skauty a vlčata na/z tábora. 
Pokud máte doma některé z následujících věcí a mohli byste je oddílu poskytnou, moc by nám to pomohlo:
– sháníme starou, ale funkční žehličku, na přežehlení roušek
– sháníme pláště (např. laboratorní) pro ty, kteří budou v kuchyni (potřebujeme alespoň pět pláštů)
– dávkovače na mýdlo (Například, až vám dojde domácí davkovač, který nedoplňujete, nevyhazujte jej a poskytněte jej oddílu. Potřebujeme minimálně šest.)

Další informace Vám budeme průběžně zasílat.

Pokud máte dotazy, pište na email skauti@modrysip.cz nebo volejte na telefon 603167678. 

KONTAKT NA VEDENÍ TÁBORA:
Rostislav Fojtík (Natan) - 603167678
Milan Závada (Ježek) - 735959046
(v případě nedostupnosti jednoho z vedoucích zkuste volat jinému)

Připravíme poslední věci na tábor a rozloučíme se s tímto školním rokem.

Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž. S sebou oddílové tričko, oddílový šátek a psací potřeby.

 

Pro zájemce z řád rodičů, proběhne krátká informativní schůzka o táboru od 17:30.

Schůzka se z důvodu počasí ruší!!!

(Závěrečná oddílová schůzka proběhne v pátek  26. 6. od 16:00 za každého počasí.)

Od 18:00 se koná oddílová rada (za každého počasí).

V sobotu 13.6. proběhne závěrečná oddílová výprava v tomto školním roce. Pojedeme na Včelí louku a do údolí Bitovského mlýna (nedaleko Kyjovic). Sraz bude v 8:00 u klubovny a návrat asi kolem 18:00 tamtéž.

S sebou:

- Odisku (platební kartu nebo peníze na jízdenku)

- na sebe kraťasy, oddílové tričko, šátek, kšiltovku (baret), dobrou obuv

- do batohu: oddílová mikina, bunda, svačina na celý den, sportovní oblečení na převlečení, sportovní obuv na přezutí, náhradní ponožky, pláštěnka, KPZ+OL, deník, blok, tužka, reflexní pásek.

Věřím v dobrou účast všech členů, ať si alespoň závěr letošního skautského roku pořádně užijeme.

Svou (ne)účast prosím potvrdit ve formuláři:

 

Na první společnou výpravu po delší době vyrazíme do okolí Kyjovic. Podíváme se k zatopenému lomu Linderačka. A hlavně konečně pořádně vychutnáme letošní jaro.

Sraz v 8:00 u klubovny.

Návrat v 18:00 tamtéž.

S sebou: ODISKU (včetně nabitých peněz na tramvaj č. 5; pokud by to nebylo možné, dejte vědět a koupíme jízdenku na mou ODISKU nebo platební kartu), ROUŠKU a ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ (NUTNÉ!!!), oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou mikinu, oddílovou kšiltovku, psací potřeby, blok, náhradní oblečení, šátek na hry, KPZ+OL a svačinu na celý den, pláštěnka.

ÚČAST PROSÍM POTVRĎTE NEBO OMLUVTE MAILEM NA natan@modrysip.cz.

Další informace k aktuální situaci na mailu a ZDE.

17.05.2020

Ahoj, protože se zatím nemůžeme sejít všichni najednou, připravili jsme cestu lesem plnou otázek a úkolů. 

 

Na cestu můžeš vyrazit od 10 do 18 hodin tuto neděli (17.5.). Start je u klubovny, kde budou všechny důležité informace vyvěšeny. Celá cesta je podél krepáků.

 

Benjamínci s sebou nepotřebují nic speciálního, mají po cestě jen různé úkoly.

Všichni starší s sebou budou potřebovat papír a tužku, aby si na něj zapisovali řešení otázek a úkolů, ze kterých jim pak vyjde tajenka. Výsledky pak pošlete svému vedoucímu.

 

Hra je pro jednotlivce, ale na trasu určitě můžeš vyrazit s babičkou, dědou, rodiči nebo sourozenci.

______________________________________________________________________________________________

Vážené dámy a vážení pánové,
jménem našeho slavného kasina v Monte Carlu si Vás dovoluji pozvat v pátek 28. února na velkolepé odpoledne plné hazardu, skvělého pití a krásných chvil spojených s výhrami částek, o kterých se Vám dříve ani nesnilo.  
Přijďte a zkuste své štěstí, u nás vyhrává každý!

Váš famózní ředitel kasina v Monte Carlu

P.S.: Kvůli nejnovějším vládním nařízením až do odvolání platí v celém kasině prohibice, abychom Vám tuto malou nepříjemnost vynahradili, tak peníze pro počáteční vklad jsou na účet podniku.
______________________________________________________________________________________________

Sraz v 16:00 u klubovny a konec kolem 18:30 tamtéž.

S sebou: 10Kč, společenské oblečení odpovídající honosnosti kasina v Monte Carlu, falešný občanský průkaz (falešnou občanku, si doma vyrobíte sami tak, aby měla velikost normální občanky, svoji fotografii (obrázek) a věk min. 18, koukněte na občanku od rodičů a hned Vám bude jasné, jak to má vypadat :) ) a spoustu štěstí do hry.

21.02.2020 - 23.02.2020

Na další zimní dobrodružství vyrazíme na krásnou dřevěnou chatu do Vsetínských Beskyd. Snad nám bude počasí přát a užijeme si správnou pohádkovou zimu. Prosím všechny o potvrzení účasti (nebo neúčasti) minimálně týden předem prostřednictvím formuláře: ZDE 
Sraz v pátek v 16:00 na nádraží Ostrava – Svinov v prosklené hale u pokladen.   
Návrat v neděli v 17:44 tamtéž.       
Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou čepku, oddílovou mikinu      
S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 400,- (doprava, chata), průkazku s fotkou nebo ISIC, náhradní oddílové tričko, náhradní boty, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, přezůvky do chaty.      
DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY!!!

Jídlo pro vlčata: půl bochníku chleba, 1 tavený sýr, 1 paštika, buchta na snídani, několik sáčku čaje, ovoce a cukrovinky dle vlastního výběru, 1/4 sáčku špaget, kousek tvrdého sýra, konzerva fazolí a 1 klobáska.

Prosíme rodiče, aby vlčatům na cedulky u ublečení napsali jméno syna. Po každé výpravě nám zůstává oblečení, ke kterému se nikdo nehlásí.

 

07.02.2020

Sraz v 15:30 na tramvajové zastávce Kino Luna nebo v 16:15 před bazénem Vodní svět (Čapkárna) v centru Ostravy. S sebou: ODISKU, plavky, ručník, peníze na bazén – do 15ti let 70,- Kč vstup + 50,- Kč vratná záloha na skřínku. Nad 15 let 100,- Kč vstup + 50,- vratná záloha na skřínku.      
Po akci proběhne krátká oddílová rada.

Na pololetní prázdniny vyrazíme na hájenku u Písařova (nachází se mezi Jeseníky a Orlickými horami). Prozkoumáme nové místo, přiučíme se nové věci a zahrajeme si spoustu skvělých her. Prosím všechny o potvrzení účasti minimálně DVA TÝDNY předem prostřednictvím formuláře: ZDE

TENTOKRÁT JE KVŮLI DOPRAVY VČASNÉ POTVRZENÍ PŘES FORMULÁŘ NUTNÉ. V PŘÍPADĚ OPOŽDĚNÍ VOLEJTE SMÍCHUSOVI NA 604590888 A DOUFEJTE, ŽE TO NĚJAK JEŠTĚ VYMYSLÍ.

Sraz ve čtvrtek v 16:10 na nadraží Ostrava - Svinov (v prosklené hale u pokladen).            
Návrat v neděli v 15:03 tamtéž.
Na sebe: oddílové tričko, oddílový šátek, oddílovou kšiltovku (baret), oddílovou mikinu            
S sebou (zabaleno do jednoho batohu): 500,- (doprava, chata), průkazku s fotkou, náhradní oddílové tričko, náhradní boty, velkou polní (karimatku, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž…), sáčky čaje, PŘEZŮVKY.

DRUŽINY SI NA SCHŮZKÁCH DOMLUVÍ, CO BUDOU VAŘIT PO CELOU DOBU VÝPRAVY!!!

VLCI JÍDLO: půl bochníku chleba, 2 paštiky, 2 tavené sýr, 4 brambory, sáček rýže, paprika, konzerva hrášku a kukuřice, masová konzerva, nudlová polévka v sáčku, klobáska, buchta, trošku strouhaného sýru, sladkosti.

Zdravíme všechny rodiče našich členů,
rádi bychom Vás pozvali 28. ledna 2020 od 17:45 do naší klubovny. Proběhne důležitá schůzka s vedením skautského oddílu a vedením smečky vlčat. Můžete se těšit na novinky k akcím, které nás čekají v druhém pololetí školního roku a jejich přesný plán, informace a přihlášky k letnímu táboru 2020 (víme již místo i datum!), fotky z akcí a samozřejmě prostor pro všechny vaše otázky.

Budeme se moc těšit na společné setkání a doufáme ve velkou účast.

OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO! :D

Členy oddílu prosíme, aby tuto informaci předali svým rodičům. Děkujeme.

 

S pozdravem a přáním krásného dne

za vedení 43. skautského oddílu Modrý šíp a 43. smečky vlčat Modrý šíp
Smíchus :)

24.01.2020

Sraz v 15:30 u klubovny nebo 15:55 u tělocvičny (ZŠ Srbská), konec v 17:30 u tělocvičny nebo 17:45 u klubovny.  S sebou převlečení a přezutí do tělocvičny, pití.

Sponzoři