Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Sraz v pátek v 16:45 v hlavním vestibulu nádraží Ostrava - Svinov, návrat v neděli 17:15 tamtéž.

S sebou 350 Kč (vlak + ubytování + štědrovečerní kapr), oddílové tričko, kroj s šátkem, přezůvky a oblečení do chaty, dostatek oblečení dle počasí (i náhradní), spacák, karimatku, věci na spaní, hyginenické potřeby, KPZ, OL, blok a tužka, šátek, PFka pro ostatní, 5 ks cukroví, 5 brambor, vajíčko na tvrdo.

Jídlo pro Modrý Šíp:

Jídlo pro Pomněnky: Na pátek vlastní, na ráno nějakou buchtu, půlku chleba, paštika a tavený sýr, polévku v sáčku(francouzskou)

Jídlo pro Šipky: na pátek vlastní večeři, buchtu/vánočku na sobotní ráno, půlku chleba, paštika, tavený sýr, do družiny sáček rýže, konzervu zeleniny a pytlík strouhaného sýru, ovoce a sušenky na svačinu

Velká bojová hra - sraz v pátek 20.11.  v 15:45 na nádraží Ostrava Vítkovice. S sebou: 2 jízdenky, 40,- Kč na vlak, teplé oblečení, psací potřeby, blok, doporučuji i baterku. Zachraňte svět před zákeřnou nemocí, kterou na Zemi přinesli neznámí mimozemšťané! Hra se uskuteční v Paskově a pro nejlepší budou připravené hodnotné ceny! Návrat do Ostravy po 20 hodině. Hry se zúčastní více skautských oddílů.

 

Od 18:00 proběhne v klubovně rada, na které se budou mimo probírat i tábory, nábory a dlouhodobá činnost střediska a jednotlivých oddílů. Jakmile skončí, zahrajeme si nějaké deskovky a po nich si pustíme pár filmů. Vstávat další den nemusíme, protože je státní svátek, kdyby to někdo náhodou nevěděl! :)

25.10.2015

Od 13:00 na konečné tramvaje 11-ky budeme uklízet Bělský les.

Odvoz odpadků je zajištěn.

Sáčky budou na místě.

Sebou si vezměte rukavice.

Brigáda na chatě na Morávce 16. - 18.10.2015.

Prosím všechny, kteří mají čas, aby přijeli pomoci. V pátek můžete jet například autobusem od zastávky Benzína v 16:55. Vystupte na stanice Morávka, Vlaské (17:56). Kousek od zastávky je vpravo úzká asfaltová cesta (Údolí Vlaského), po ní asi 30 minut. Viz mapa: http://mapy.cz/zakladni…
V sobotu jede přímý autobus od Benzíny v 7:08. S sebou pracovní oblečení a jídlo. Autem se dá dojet kousek pod chatu.

26.09.2015 - 28.09.2015

Velká Fatra - sobota 26.9. - pondělí 28.9.2015 - dobrovolný puťáček pro jestřáby, rovery a starší skauty (min. 13 let). Sraz v sobotu nejpozději v 4:50 na nádraží Ostrava Svinov (vlak jede 5:05). Návrat v pondělí kolem 18:20 na Svinov.

S sebou: 500,- Kč na vlak, asi 15-20 euro na případný autobus a nějakou útratu. Na sebe: dobré boty, oddílové tričko, šátek, kšiltovka (baret), oddílovou polárku (mikinu), bundu, do batohu: věci na spaní, karimatka, igelit, spacák, ešus, pití, jídlo, lžička, nůž, KPZ+OL, pláštěnka, náhradní oblečení a obuv... 

Vezměte si dostatek vody, na hřebenu asi bude s pitnou vodou místy problém.

Nezapomeňte na doklady (občanku nebo pas) a doporučuji si zajistit pojištění.

Tak asi nás pojede 6-7. Jeden stan vezme Kaktus a druhý vezmu já z klubovny. Vezmu také  vařiče a bomby s plynem.

V sobotu má pršet (v neděli a pondělí se to má snad vybrat), proto si vezměte dobrou pláštěnku a spacák a náhradní oblečení mějte v batohu v igelitové tašce.

Sraz v 16:00 u klubovny, konec v 18:00 tamtéž.

S sebou oddílové triko.

Středisková rada od 18 hodin v klubovně. Příprava nového skautského roku.

Vyhodnocení dlouhodobých her a celoročního bodování jednotlivých oddílů na louce pod Lysou horou!

Sraz v pátek v 15:40 na nádraží Vítkovice, návrat v neděli v 16:27 tamtéž (v případě, že se v neděli na Visalajích nevlezeme všichni najednou do busu - a to se může stát, přes víkend tam bývá plno turistů - pojede část střediska, pravděpodobně chlapecký oddíl, pozdějším spojem a příjezd na nádraží bude v 16:57!).

S sebou: 100 Kč, pevné boty, oddílová kšiltovka (či jiná pokrývka hlavy), oddílové tričko + šátek, bunda, spacák, karimatka, pyžamo, ručník, hyg. potřeby, náhradní sportovní převlečení (i na večer) a přezutí (tenisky či sandály), náhradní spodní prádlo a ponožky, KPZ, BTŠV, pláštěnka, ešus, lžíce, hrnek, nůž.

Jídlo pro chlapecký oddíl: družiny si domluví všechna jídla.

Jídlo pro dívčí oddíl: na patek vlastni jidlo, pulku chleba, taveny syr, pastiku, 5 pytliku caje, polevku v sacku-nudlickovou, testoviny s omackou kure na paprice-je to v sacku (instantni testoviny -kure na paprice), piti, buchtu ma snidani , popr. Neco na opekani :)

Jídlo pro Šipky: na pátek vlastní večeři a pití (opravdu JEN na pátek - není třeba balit 10 chlebů s řízkem a 14 sendvičů se sýrem!! Za prvé, na další dny pak máme společné jídlo, a za druhé, ve stanu, který je na slunci, opravdu nejsou ideální skladovací podmínky, jídlo se zkazí a stává se nepoživatelným.. ), dále potom buchtu na sobotní snídani, půlku chleba, paštiku, tavený sýr, ovoce a oplatky na svačiny, do trojice jedno 1/2 kg balení těstovin a dvakrát plný sáček strouhaného sýra (určíme na družinovce), pár libovolných sáčků čaje. Polévky ani kečupy neberte, je toho dost v klubovně z minulých akcí (např. kečupy z Luďasu :))!

29.05.2015 - 31.05.2015

Tradiční setkání a soutěžení skautských oddílů na loukách u Heřmánek. 

Informace pro chlapecký oddíl:

Budeme obhajovat štít vítězů, proto prosím o dobrou účast všech členů. Sraz v 16:35 na nádraží Ostrava Svinov. S sebou: 180,- Kč na vlak a pronájem louky, oddílové tričko, šátek, kšiltovka, jednobarevné kraťasy, dobré boty, oddílová bunda, skautský kroj. Plná polní (spacák, igelit, věci na spaní, náhradní sportovní oblečení a přezutí, blok, tužka, KPZ+OL, baterka, pláštěnka, hygienické potřeby, ešus, lžička, nůž…). Družina si domluví všechna jídla!

Pro holky:

sraz: 16:35 na Svinově

S sebou: karimatku, spacák,  věci na spaní, hygienu,  ešuš + lžičku,  sportovní oblečení do tepla i do zimy (na večer), pevné a pohodlné boty, blok,  tužka,  šátek, vázačku, KPZ a cestičku (stezku), kroj, oddílové tričko, šátek,  kšiltovku nebo nějakou pokrývku hlavy

Jídlo: na pátek vlastní, buchtu, polívku francouzskou nebo nudličkovou, slepičí, pytlík rýže, kompot (jakýkoliv vám chutná), půlka chleba,  paštiku nebo mazací sýr,  5 sáčku čaje a nějaké dobrůtky na svačinku (oplatky, jablíčko) 

 

Info pro Šipky: sraz a co s sebou jsou stejné informace jako pro naše kluky a holky, avšak v jídle se trochu lišíme. Vezměte si na pátek vlastní večeři a dostatek pití, dále potom buchtu, půlku chleba, paštiku, tavený sýr, ovoce či oplatky na svačinu, do dvojice malý kečup a kupu strouhaného sýru (si to na družinovce domluvíte.. ), pár sáčků čaje. Polévky ani těstoviny nebrat, máme jich z minulých akcí dost a dost!

 

NÁVRAT PODLE POČASÍ BUĎ 15:17 NEBO 17:17 NA OSTRAVA-SVINOV! Bude upřesněno jednotlivými oddíly zvlášť.

Letos se po delší době opět zúčastníme charitativní akce "Český den proti rakovině". Akce je pro všechny oddíly dobrovolná, ale bylo by fajn, kdybychom se sešli ve velkém počtu! :)

Sraz v 13:55 na Masarykově náměstí (u morového sloupu) nebo ve 13:20 na tramvajové zastávce Kino Luna. Konec bude na náměstí zhruba v 17:00, na Luně potom kolem půl šesté.

S sebou ODDÍLOVÉ TRIČKO, 2x půlhodinovou jízdenku, svačinu a pití.

Omluvenky do školy budou k dispozici od úterý v klubovně a taky přímo na akci.

Info pro Šipky: Sovy a Srnci nemají kvůli akci v centru ve středu družinovku!

Sraz je ve čtvrtek 30. 4. v 18:15 před školou, skončíme v pátek 1. 5. v 18:45. Hrát budeme v tělocvičně od ZŠ Kosmonautů 15 (GPS souřadnice: 49°47'17.082"N 18°13'55.094"E). 

S sebou jedno zelené (tmavé) a jedno bílé triko (kvůli rozlišení týmu), vhodnou obuv, dostatek jídla a pití, věci na přespání, 100 Kč na pronájem tělocvičny (při větším počtu účastníků budeme vybírat méně) a florbalku.

Pozvány jsou i jiné střediska z Ostravy a z toho důvodu (a z důvodu bezpečnosti) smí účastníci mladší 15 let přijít pouze v doprovodu svých vedoucích. Protože je akce fyzicky náročnější, je určena primárně pro skauty a skautky a starší, tedy osoby od cca 12-13 let. Pokud mají chuť si zahrát i mladší, je zde možnost po domluvě přijít v pátek v dopoledních hodinách.

Už se těšíme :)

Info pro oddíl Šipek: dobrovolná akce, sraz v pátek v 9:45 u tělocvičny ZŠ Kosmonautů 15, konec ve 13:15 tamtéž, s sebou 20 Kč a výše zmíněné vybavení.

https://www.facebook.com/events/330944070425783/ )

Sraz v 15:20 u tramvajové zastávky Kino Luna nebo v 15:55 na náměsti TGM, návrat 18:50 tamtéž, s sebou skautský kroj nebo oddílové triko, skautský šátek, oddílová kšiltovka, 2x 30 minutovou jízdenku, blok a psací potřeby, BTŠV. Info pro oddíl Šipek: dobrovolná akce. Info pro holky: po hře je možné spát v klubovně a ráno rovnou jet na Ivančenu

21.03.2015

Sraz v sobotu v 7:30 na nádraží Ostrava - Svinov (pro zájemce z řad Roverů a Jestřábů je sraz už v pátek v 18:00), návrat v 17:40 tamtéž.

S sebou 80 Kč na vlak, malou polní (nezapomenout náhradní ponožky!), 5 ks hadrových míčků - pucek (např. ze starých ponožek). Všichni si prosím zopakujte dračí a lodní uzel.

Co s sebou

Sponzoři