Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled
Pátek Do krásného prostředí v okolí Bílé jsme jeli autobusem. Cesta pěšky byla dlouhá asi tři kilometry, ale nám trvala asi dvě hodiny!!! Na paradní loveckou chatu bez elektřiny jsme došli za soumraku, takže jsme sotva vybalili věci, zahráli macháčka šli na kutě. Sobota Po ranní snídani v trávě následovalo ringo, pak netradiční bojovka Magie (imperio - LTLKZ 3 body) :o) Odpolední klid byl ve znamení sbírání bodů ve stezce a nácviku scének k večernímu ohni. Své botanické znalosti jsme ověřily při běhu po fáborcích. Po něm následoval házená s talířem a ringem. Před Táborákem proběhl "Boj o poklad" hledaly se indície vedoucí ke skrytému pokladu. Pak byl večerní táborák, kde byla astronomická vsuvka - Verča nám ukázala základní souhvězdí a nejjasnější hvězdy a opět spáááánek. V neděli kromě balení,uklízení a volného programu jsme hráli hru s šiškama Main tutup mata a přenášenou. Pak jen (mnohem kratší) cesta domů. Počasí nám nádherně vyšlo a chata byla moc pěkná, všem doporučujeme. Top Ten: Kloubouček, Líza, Modroočko, Méďa, Meggi, Smíšek, Telka, Věrka, Verča a Veverák
Nahled
Jelikož se tato tělocvična měla konat den před zápasy Moravské lakrosové ligy v Brně, bylo rozhodnuto, že se uskuteční král uzlů, aby se naši sportovci moc neunavili. Na začátek jsme si dali na rozehřátí fotbálek. V lítém boji proti sobě stáli družstva Vasil-Kešu-Vědec a Libuše-Rony-Péťa-Polda. Druhý, papírově slabší tým, překvapil a vyhrál poměrem 2:0.

Pak jsme se již vrhli na vázání. Začali jsme již tradičním vázáním 6 základních na 4 vázačkách. Dále jsme pokračovali vázáním co největšího počtu uzlů z daného seznamu za 2 minuty a nakonec bylo vázání ve ztížených podmínkách. To bylo tentokrát upraveno tak, že měl člověk zavázané oči, musel jít a najít někde před sebou ve vzduchu visící provaz a na něm uvázat škoťák.

Po těchto kláních v uzlování byl vyhlášen nový král uzlů. Tím se stal Kešu, na druhém místě se shodně umístili Vědec a Rony a na třetím místě jsem skončil já (Libuše).

Další fotky na adrese http://kunik.rajce.idnes.cz/kral_uzlu/
logo
Zápis z rady... 1. Návrh na akci během podzimních prázdnin - Praha nebo chata na horách. Návrh na Pocheň - 25.-28.10.2007 zamluveno.
2. Rozdělení tělocvičen
3. Sněm okresu Ostrava - 27.4. v 17:00 - delegáti za středisko Depe, Borůvka, Natan, Verča. Náhradník Míša.
4. Spolupráce s polskými Harcery - Míša
5. Kontrola rozvoje střediska -
- vývěska - Placháč do 20.4., Veverák připravit mříž
- nábory? - článek do Jižních listů - Natan
- zopakovat v září náborovou akci - hry na louce
- zajít na třídní schůzky - Borůvka
- vytvořit stránky pro sdružení přátel střediska
6. Zajistit organizaci zasedání výchovné komise 23.4. od 17:30 - Natan a Depe
12.04.2007 - 14.04.2007
logo
01.04.2007
logo
Sešli jsme se v parádním počtu 14 lidí. Voda nebyla ani moc studená, skákali jsme do vody(placáky:o)),potápěli se pro puk, pinkali si s asi 5-ti míči a strááášně pomalu se převlékaly...
31.03.2007 - 01.04.2007
logo
Nahled
Po čtvrtečních náborech jsme uspořádali akci na přilákání nových členů. Na louce jsme si zahráli lakros, softbal, zastříleli jsme si z luku, změřili své síly v kuličkách i v hodu míčkem na cíl. Snad akce oslovila co nejvíce lidí a povede se nám zvrátit nepříznivé počty členů střediska.
Nahled
Filmový klub je teď poněkud nová akce protože jsme se shodli že by bylo dobré se podělit s ostatními o nějaký dobrý film. Dohodlo se tedy promítání filmů: Pád do ticha , Monty Python a svatý grál. Jak se dohodlo tak se i stalo. V pátek po akci před klubovnou jsme se sešli abychom si tedy pustili ty filmy. Akce to byla plánovaná asi tak na tři hodiny ale odvážlivci se dohodli že si to trochu prodloužíme přez noc. Byl jsem obětován a dotáhl tam i svůj vrak PC určený pro další promítání. Základní dva filmy Pád do ticha a Pythony které obstraral Natan (spolu s projektorem Díky!) se tedy pustily.Předcházelo jim ovšem video z vánoční výpravy pro ty co jej ještě neviděli. Nejprve se tedy pouštěl Pád bylo to i se zvukem (Šátkovy bedničky taky Dík!) ikdyž podle názvu to moc tiché nebylo. Drama o dvou horolezcích natočené podle skutečné události bylo docela napínavé hlavně pro ty kteří jej neviděli dříve.Opravdu kruté co člověk dokáže jen pro to aby přežil. Nakonec tam ale vše dobře dopadlo. Další film od britské partičky Monty Python byl film Svatý Grál. Pro změnu po předchozím filmu tentokrát komedie o putování krále artuše po Anglii, prokládané bohatým humorem a skvělými hláškami a také hledáni svatého grálu. Tak tedy bylo oficiálně skončeno promítání ale pak začalo to neoficiální ´´Noční´´ . Každý donesl nějké své oblíbené nebo dobré filmy a jelo se.Počalo se tuším filmem 300 poté Euro tip (šátek), nějaký artový film na název si opravdu nevspomenu (libuše),Ali-G (rony). Filmy byly prokládány pauzami na vaření čajíku, chlazení a výměně projektoru, a pouštění hudbya samozřejmě hlavně věnované jídlu! No také docela dost lidí v průběhu noci odcházelo a z asi 18-ti lidí zůstalo pak 10 odvážných (Míša, Klára, Kešu, Vědec, Šátek, Polda, Péťa, Libuše, Vašek, Rony). No spát jsme samozřejmě nešli přece si tím nebudeme krátit promítání! No akorát ti co zůstali opravdu poslední se nevyhli velkému úklidu(a taky části fimu RRRrrr). No ale jinak pěkně podařená akce myslím že neměla chybu a mohla by se zopakovat, tedy pokud se sežene dostatek dobrých filmů!
30.03.2007 - 30.04.2007
logo
24.03.2007
Nahled
Tento rok se Vítání jara konalo na netradičním místě. Vlakem jsme dojeli do Jistebníku. Přes Zelené pláně jsme se vraceli až ke klubovně. Kromě her jsme samozřejmě soudili Morénu Zímovčikovou. Soud byl opět nestranný a Moréna byla odsouzena. Soudce přes protesty státního zástupce přihlédl k argumentům obhájce a Moréna nebyla upálena, ale pouze utopena v řece!
Rozsáhlejší reportáže najdete na stránkách jednotlivých oddílů.
24.03.2007 - 30.03.2007
logo
Nahled
Tento rok se Vítání jara konalo na netradičním místě. Vlakem jsme dojeli do Jistebníku. Přes Zelené pláně jsme se vraceli až ke klubovně. Kromě her jsme samozřejmě soudili Morénu Zímovčikovou. Soud byl opět nestranný a Moréna byla odsouzena. Soudce přes protesty státního zástupce přihlédl k argumentům obhájce a Moréna nebyla upálena, ale pouze utopena v řece!
Nahled
Tento rok se Vítání jara konalo na netradičním místě. Vlakem jsme dojeli do Jistebníku. Přes Zelené pláně jsme se vraceli až ke klubovně. Kromě her jsme samozřejmě soudili Morénu Zímovčikovou. Soud byl opět nestranný a Moréna byla odsouzena. Soudce přes protesty státního zástupce přihlédl k argumentům obhájce a Moréna nebyla upálena, ale pouze utopena v řece!
Nahled
Tento rok se Vítání jara konalo na netradičním místě. Vlakem jsme dojeli do Jistebníku. Přes Zelené pláně jsme se vraceli až ke klubovně. Kromě her jsme samozřejmě soudili Morénu Zímovčikovou. Soud byl opět nestranný a Moréna byla odsouzena. Soudce přes protesty státního zástupce přihlédl k argumentům obhájce a Moréna nebyla upálena, ale pouze utopena v řece! Takže sraz byl buď na luně nebo rovnou na Svinově.Já a pár lidí jsme se sešli na luně.Když jsme dorazili na Svinov,bylo tam už spousta lidí,ale taky to mohlo být tím, že tam měla sraz i osmačtyřicítka.No nevím.Šli se kupit lístky a pak už fíí směr Jistebník.Cestou tam jsme hráli i s vlčaty a holkama "kamínky".Spočívá to v tom ,že si každý na začátku nahrabe 20 malých šutrů a na konci se snaží mít jich co nejvíc.Prostě za někým zajde,řekne "lichá nebo sudá" a tak dále.Však to všici znáte,vždyť jste tam byli.Vyhrál to asi Vašek nebo Zelí,teď už nevím.Na Zelených pláních se nejprve chvíli jedlo a pak se hrálo.Hrála se vybíjená na všemožné způsoby,hoňka,obíhaná a my kluci pak ještě chvilu nahrávky lakroskama.Přišel čas na Morénu.Jak už všici víte,nebyla spálena,ale utopena.No,když už nic,tak aspoň změna.Málem bych zapoměl,Keďa dostal na zadek, bo ten den měl 18.Tak všechno nejlepší,Davídku!!!Pak se zase šlo.Šli jsme přes rezervaci,až k mostu přes Odru.Tam jsme dali úsek.Byl velice zvláštní.Pořadí následující:1.Keďa 2.Pavel 3.Peťa 4.Libuše 5.Vědec 6.Mikro 7.Vasil 8.Šátek(ten byl naprosto marný).Spočívalo to v tom,že se měl hledat součet 42 na číslech z pátku.Pak se zase šlo.Došli jsme až na louku někde u Odry za Výškovicema.Tam jsme spočli,pojedli a zase šli hrát.Nejprve jsme zahráli jednu velmi zajímavou vybíjenou(chudák Natan musel běhat pro míč co 10 sekund,protože Šátek je kopyto) a pak Laptu.Nakonec jsme i s děckama zahráli rybáře a rybky a na závěr Šátkovu oblíbenou schovku.A to byl asi konec.Jen se došlo k luně a finito.Skutečně pěkná akce.

Sponzoři