Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

29.04.2016 - 30.04.2016
logo
Nahled

8:15 jsme se potkali na Vítkovickém nádraží. Po seskupení a koupení lístků, jsme se přesunuli do vlaku jedoucím do našeho cíle, Frýdlant nad Ostravicí. Na nádraží ve Frýdlantu bylo mnoho skautů, kteří se vydali na Ivančenu. Po pár kilometrech jsme si zahráli na louce trojnožku se skauty i mimo Ostravu. Najedli jsme se, vzali kamínek, pokud jsme si ho nenesli už od nádraží a vydali se dál. Občas trochu poprchalo ale vždy jsme to přežili. Většinu cesty jsem byla vidět Lysá hora, nejvyšší hora Beskyd. Nástup ani zpívání u mohyly jsme sice nestihli ale i tak tam byla hlava na hlavě. Uctili jsme památku padlých skautů položením kamínku na mohylu, která se už příští týden začne rekonstruovat. Jako úsek jsme hledali co nejvíce měst z krojů ostatních skautů. Nejdále jsme našli Sušice. Na cestě zpět jsme zastavili, abychom si mohli procvičit práci s buzolou a splnit úsek. Dále jsme zastavili pouze v Malenovicích, kde jsme dojedli poslední jídlo. Vlak se pomalu prázdnil jak jiní skauti vystupovali.  V místě ranního srazu jsme se rozloučili a každý se vydal svou vlastní cestou.

Zapsal Oko

23.04.2016
logo
Nahled

Pět šikovných holek z našeho oddílu Pomněnky se zúčastnily závodu Vlčat a Světlušek 2016, který se konal v Ostravské zoo, holky si prošly plno stanovišti na kterých plnily úkoly, šlo jim to skvěle, a díky tomu vyhrály 1. místo mezi všemi světluškami, bohužel nemohou postoupit do krajského kola jelikož, jsme měly dvě členky, kterým bude brzy 12 a to podle pravidel nejde, ale holky si to strašně užily a dostaly krásné ceny. Všichni jsme hrdí na krásné 1. místo

 

zde jsou fotky ze závodu: http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Zavod_Vlcat_a_svetlusek_2016/

15.04.2016
logo
Nahled

Po pdružinových a oddílovém pokřiku jsme si pověděli o dalších akcích a šli ven, kde proběhly úseky celoroční hry. Družiny určovali azimuty, přihrávaly si pomocí lakrosek, běhaly s míčkem... Další program pokračoval v klubovně. Nejprve se nakupovaly ostrovy do celoroční hry a pak jsme si zahráli několik veselých her. Po oddílovce porběhla oddílová rada a úklid klubovny.

Nahled

Tato družinová výprava se konala v Klímkovicích, kvůli nepřiznivému počasí, to nebyla družinová výprava jak měla být, ale i přesto sme si to užily :)

08.04.2016
logo

Klasická sportovní akce začala vybíjenou s florblakama. Pak jsme se rozdělili na tři družstva a zahráli si turnaj ve florbalu a ve fotbálku. Proběhl rovněž další úsek celoroční hry.

logo

 

Ostrava – Svinov, 16:51. Rychlík R858 vyjel z nádraží a naše brněnská výprava začala. Na cestu jsme dostali orientační úkol - počítat projeté železniční stanice.

 

Po dvou hodinách nás už v cíli čekal Hejkal a společně jsme se vydali do zamluvené klubovny

 

brněnských skautů. Den ale ještě neskončil a my se vydali dobýt hrad Špilberk, jako Švédové v roce 1645. Tam jsme pak ve stylovém prostředí pokročili v celoroční mezidružinové hře. Po dlouhém dni jsme se do spacáků zavrtali s nelíčeným nadšením.

 

 

Další den jsme vyrazili na výlet do Moravského krasu. Pro nácvik tábora na Slovensku jsme byli vysazeni po družinach s mapou trasy, kterou jsme měli ujít a vyznačeným shromaždištěm. Cestou jsme plnili úkoly týkající se místních zajímavých míst. Na místo setkání jsme dorazili všichni včas až na družinu Bobrů, která trpěla navigačními problémy. Kolem čtvrté odpoledne jsme se vrátili zpět do Brna. Před tamní klubovnou měli nové tartanové hřište, tak jsme ho podrobili zátěžovému testu v podobě fotbalu. Na konci dne jsme s chutí zalezli do spacáků a celý okolní svět vypnuli.

 

 

Ráno před odjezdem jsme si ještě stihli zahrát hru v cetru města. Centrum bylo rozděleno na dvě části, českou a německou. Jak tým Čechů tak i tým Němců plnil dvacítku úkolů zaměřených na historii Brna. Germánský kmen byl poražen Bóji. A pak už jsme se pobalili a odjeli do domovského města.

 

 

P.S. Z Ostravy je to do Brna osm zastávek. Zpátečním směrem je to stejné …

 

Sponzoři