Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

19.02.2016
logo
13.02.2016
logo
12.02.2016 - 14.02.2016
Nahled

Vyrazili jsme na naší střediskovou chatu. Cesta proběhla v pohodě a všichni ji přežili (i Nemžu se svou šíleně velkou kabelou). Kolem chaty nás čekal sníh a tma. Rychle jsme zatopili a ubytovali se. Po večeři jsme si zahráli pár her. Soutěžili jsme v postřehu při čtení povídky, hráli družinové lodě, stolní hry. Před spaním se četli další povídky O. Batličky.

V sobotu jsme šli ven stavět sněhuláky, odhazovat sníh ze střechy ... Jakmile byli všichni totálně mokří, vrátili jsme se do chaty vařit oběd. Odpoledne proběhl azimutový závod a  za tmy noční bojovka. V chatě jsme si zahráli stolní hry a společně zazpívali.

V neděli jsme luštili šifry a závodili v uzlování. Pak už přišlo na řadu uklízení chaty a za krásného slunečného počasí cesta domů.

Soutěž jednotlivců vyhrál Rarach před Okem a Smíchusem. Do celoroční hry získali Medvědi 34 body, Bobři 24 bodů a Rysi 22 bodů.

30.01.2016
Nahled

Vystoupili jsme v Mostech u Jablunkova a po chvilce hledání značky(cestu znal jen Arašíd a nemohl si vzpomenout :D) jsme šli nahoru. Sněhy už moc nebylo, , ale to nezabránilo počátečním koulovačkám. U druhé přestávky jsme si zahráli Škatulata a poté soutěž o nejhezčího sněhuláčka. Soutěž skončila po hlasování remízou. Celou cestu putoval po batozích kolíček. Na chatě jsme si dali čajík a pojedli jsme. Kousek dál byly staré sjezdovky, které jsme využili ke slibovanému ježdění. Všichni si užívali, někteří až moc, tak je čekal klidně i 15ti minutový výšlap zpátky nahoru, když jim vozítko samo odjelo(že Kovboji a Ivo). Na zpáteční cestu zalezlo sluníčko, tak nám byla trošku zima, ale vše zachránil závěrečný čajík u nádraží. :)

fotky na rajčeti: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vyprava_na_Skalku/

22.01.2016
logo

Zahráli jsme si vybíjenou, florbal i fotbálek. Proběhl i úsek celoroční hry, ve kterém museli hoši prokázat znalost slovenského jazyka.

22.01.2016 - 24.01.2016
logo
Nahled

První oddílová výprava v novém roce nás zavedla do Těšínských Beskyd. Z Mostů u Jablukova jsme se vydali po červeném značení vzhůru do kopce. Po hodince chůze jsme se zastavili u rozcestníku na svačinu a eskymáckou honičku. Potom pokračovalo zdolávání kopce až k chatě Severce. Smetli jsme ze sebe kupy sněhu a v šenku se za útrapy téměř himalájského stoupání odměnili čajem, kofolou či polévkou. Znovuvzkříšeni jsme otestovali sjezdovku válením sudů, krasobobováním a akrobatickým skiběžkováním. Vstupné jsme nevybírali. Cestou zpět na nádraží se nám podařilo rozbít jedny boby. 

Nahled

Vlakem a autobusem jsme se dopravili pod kopec a pohodovým krokem jsme se vydali nahoru. Sněhu bylo tak po kolena, ale to nás nepřekvapilo a navíc všude byly vyšlapané cestičky. Cestou jsme hráli kolíček a bombu s náletem. Ta, ale od půlky kopce ztratila smysl, protože rychlíci se s Vědcem oddělili a na Koař se dostali asi o půl hodiny dříve než ostatní. Všichni jsme si dali čajík a někteří i česnečku nebo párky. Z Kotaře jsme směřovali na Prašivou. Někde cestou se k nám na chvíli připojil i Alaric s hafanem Eliškou, takže o zábavu bylo postaráno. Z prašivé už jsme kopec sjížděli na sáčcích a igelitkách.

fotky na rajčeti: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vyprava_na_Kotar_a_Prasivou

16.01.2016
logo
Nahled

První oddílová akce se konala v klubovně. Po organizačních záležitostech jsme si zahráli hry a úseky do nové celoroční hry. Nejvíce se kluci zapotili při přenášení figurek z člověče nezlob se pomocí čínských hůlek. Proběhla rovněž signalizace morseovkou a zavzpomínali jsme na zakladatele skautingu R. Baden-Powella, který měl výročí úmrtí. Družiny nakupovaly za získané body ostrovy a stavby. 

Sponzoři