Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Tento vikend jsme se vydaly s holkama do vesnice Tichá blízko Frenštátu pod Radhoštěm, kde jsme spaly v takove malé chatě, která se holkám moc líbila. V pátek jsme dojely večer , vybalily se a hrály různé hry jako městečko Palermo a různé hry na psaní- příběhy , typovaní a jiné. 

V sobotu ráno se holky vydaly hledat poklad pomocí vyměňování. Na prvním místě byla loď Bludných Holanďan se svým pokladem knížkou a plyšákem. Na druhém místě byla Černá Perla s cyklistickými brýlemi a třetí místo obsadila loď Pomsta královny Anny se svým celerem. Po obědě jsme se vydaly na procházku Tichou, kolem kapliček přes les, zahraly jsme si Buldoka a trojnožku a vracely se pomalu zpátky, zastavily jsme se u mostu kde si 3 pomněnky udělaly skaustky slib a 2 pomnenky světluškovsky slib. Po té jsme se vydaly do chaty, kde jsme hrály hry jako je e-mail nebo mrkaci vrahové, molekuly, či polibek smrti , večer nechybělo městečko Palermo a šlo se spat.

Ráno po krupicové kaši jsme se všichni sbalily , uklidily chatku a vydaly se na zastávku , kde pro nás přijel autobus a jely jsme domu . 

:) fotky z výpravy : http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Tiche/

18.11.2016
Nahled

Po měsíci jsme si zase zašli zasportovat do tělocvičny. Účast jako obvykle velká! Místo nudné rozcvičky jsme se rozehřáli a protáhli při tradiční Florbalové vybíjené, kterou s obrovskou radostí ovládl Ben. Poté jsme se rozdělili do tří mužstev a zahráli si dvoukolový turnaj ve florbale. Následoval fotbálek na malé branky (zase spousta okopaných holení). Na závěr jsme si dali sedací vybíjenou, u které se člověk vždy příjemně dorazí. Pak následovala už jen sprcha pro menší prasátka (ta větší to jako vždy zvládla bez ní) a cesta domů.

Nahled

17. listopadu 1989 náš oddíl pořádal městskou hru a dnes jsme se vypravil na Bitovský mlýn. Po nočním lijáku bylo místy sice dost bláta, ale my jsme jej překonali. Naše první zastávka byla na Včelí louce, kde jsme si zahráli frisbee. Další cesta vedla na Bitovský mlýn. Nasbírali jsme dřevo a rozdělali oheň. Dali jsme dohromady přinesené potraviny a začali připravovat jídlo na pečení. Do alobalu jsme zabalili brambory, špek, slaninu, párek, cibuli, ředkev, sýr, papriku... a vše nechali péct v ohništi. Zkusili jsme i upéct "hady" ze sladkého těsta. Bylo toho tolik, že jsme málem pukli. Ale jídlu nebylo konec. Ještě jsme rozkrájeli na půl jablka a vycpali je hrozinkami, sušeným ovocem, přidali trochu cukru a skořice, opět zabalili do alobalu a vložili do popelu. Byla to skvělá pochoutka. Po jídle jsme závodili v signalizaci. Pak jsme se sbalili a vydali se na zpáteční cestu.

12.11.2016
Nahled

Sešli jsme se, tentokrát v poněkud menším počtu než obvykle, na Svinovském nádraží.  Po menším čekání na Jirku, který kvůli výluce dorazil malinko později, jsme nasedli na spěšný vlak, který nás dovezl do Olomouce. Z tamního nádraží jsme se vydali na horní náměstí, kde se uskutečnila nejdříve hra, při níž dvě družiny (kluci a holky) zjišťovali odpovědi na otázky povětšinou z historie Olomouce a druhá hra, při níž jsme se přesunuli do roku 1642, kdy byla Olomouc dobyta švédy.  Úkol byl prostý. Získat zpět ukradenou mapu,  jejíž části mohli získat v některých místních obchodech po vyřčení hesla.  V obou hrách zvítězily holky.  Poté jsme se vydali na šípkový čaj.  Po čaji jsme zkoukli tamní hradby a korunní pevnůstku. Opět jsme si zahráli pár her a šlo se dál.  Následovala návštěva katedrály sv. Václava a pravoslavného kostelíku. Potom nádraží, vlak domů a konec.

 

Konec hlášení! J  

Nahled

Dneska jsme byly jako každy rok na dnu deskovych her na ZŠ Bulharské v Porubě , kde jsme hrály hru s podpisy a po té si užily celý sobotní zimní den při hrách, naučily se nové hry a zahraly i známe , které nás baví , jako například Střelené kachny, duch nebo legretto 

Nahled

Policie díky svým tajným informátorům zjistila, že se v našem městě objeví mezinárodní gang lupičů obrazů. Tomuto gangu se podařilo odcizit několik vzácných obrazů v různých světových galeriích. V našem městě mají některé z obrazů prodat překupníkům. Je jim v tom potřeba zabránit, aby se obrazy, které tvoří světové kulturní dědictví, nezničily.

V Hrabové se sešlo téměř 40 skautů a skautek, kteří vytvořili 7 družin, které pátraly po ukradeném obrazu holandského malíře Pitera Bruegela. Nejprve bylo potřeba najít informace o šéfovi gangu zlodějů a vyluštit šifru. Hlavním úkolem bylo chytit člověka přenášející obraz.

Výsledky hry: 1. Medvědi+hosté, 2. Princezy Konipásky, 3. Pomněnky 3, 4. Bobři, 5. Pomněnky 1, 6. Rysi, 7. Pomněnky 2

07.11.2016 - 07.11.2016
logo

Byly jsme na chytě v Bystřici, kde jsme si užívali prodlouženého víkendu, se staršíma holkama.
Holky plnily nové skautské ukoly-nové šifry, stopy zvířat, rostliny, apod. Jelikož né uplně nám počasí přálo, tak jsme hráli karty, dělali jídlo a hráli schovku v malém spacím pokoji, výpravu jsme si náramě užili :)

07.11.2016 - 07.11.2016
logo
04.11.2016
Nahled

V celkem velkém počtu jsme se sešli v klubovně. Po organizačních záležitostech začaly hry a soutěže. Družiny poznávali městské části Ostravy, zkoušeli rýmovat, hádat slova, vyzkoušeli jsme empatické schopnosti... Pořadí družin: 1. Rysi, 2. Medvědi, 3.-4. Bobři a Vlci. Na konci schůzky jsme si pustili film z letošního tábora.

04.11.2016
logo
28.10.2016 - 30.10.2016
Nahled
Prodloužený víkend jsme strávili na Modřence. Sešli jsme se v mrazivém pátečním ránu a vyrazili směr Morávka. Naštěstí se počasí umoudřilo a během dne bylo celkem krásně. Po ubytování začal Boj družin. Soutěžilo se ve dvaceti disciplínách (například šifry, historie skautingu, noční hra, azimutový závod, golf, petanque, signalizace, rozdělávání ohně...). Prošli jsme se i po Vlaském údolí. Večery jsme trávili zpěvem a hraním stolních her. Boj družin byl ukončen v sobotu večer. Pořadí: 1. Rysi - 66 bodů, 2. Bobři - 50 bodů, 3. Medvědi - 46 bodů, 4. Vlci - 43 bodů. V neděli dopoledne jsme si zahráli venku pár her, ale déšť nás zahnal do chaty. Tak jsme uvařili oběd, uklidili a vydali se na zpáteční cestu. Řidič autobusu nás odmítl vpustit dovnitř. Naštěstí se našlo dost rodičů, kteří pro nás přijeli autem a odvezli nás domů. Tímto jim ještě jednou děkujeme.

Sponzoři