Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

17.03.2017 - 19.03.2017
Nahled

Letos druhá naše výprava na střediskovou chatu "Modřenka" na Morávce.

Sešlo se nás opravdu hodně. Za náš oddíl to byly: Beruška, Monča, Maruška, Liduška, Králíček, Sběratel, Slimák, Vydra, Kapr, Veverka, Nicky, Maty, Ondra, Lachinka, PaNika, Lososák a Arašíd.

Vítání začalo přesunem, který byl plně v režii jednotlivých oddílu. Ovšem bez pomoci vedoucích a s úkoly po cestě. Mi jeli nejprve autobusem, vlakem a pak zase busem. Na chatu jsme došli už za tmy a deště.

Na chatě jsme se převlékli do suchého a povečeřeli. Po večeři jsme se pořádně zabydleli a šli spát.

Ráno začalo snídaní a hygienou. Poté se oddíly vypravili pro své bohy jara. Každý oddíl pro jednoho. Těmi byly Vesna, Veles a Živa. Spolu s nimi jsme spálili Morenu, a tím se pro letošek rozloučili se zimou. 

Následovalo pár her a oběd. Po obědě jsme vyrazili i přes nepřízeň počasí na výlet. Cílem naší cesty se stala hospůdka Ateliér. Tam jsme si dali čaj a piroh. V hospůdce zrovna slavili den sv. Patrika. Proto jsme krom objednaných věcí dostali ještě nějaké ty suvenýry navíc. Po jídle a pití jsme se vydali zpět na Modřenku. Tam jsme si zahráli pár her a pár písniček na kytaru. Pak spánek.

 

Ráno snídaně, úklid a cesta domů.  

11.03.2017
Nahled

Dnes se nás na nádraží Ostrava - Střed sešlo sedm.

Nasedli jsme na vlak, který nás dovezl až do Frýdlantu nad Ostravicí. Od tama se vyrazilo na Ondřejník. Cesta byla nenáročná a celkem i rychlá. Na Ondřejníku jsme si zahráli pár her, vypili čaj, dali si bramborák a pokračovali v cestě. Oklikou jsme se dostali zpátky do Frýdlantu. Tam jsme si zašli na džus. 

 

Následovala už jen cesta vlakem domů a konec výpravy.

10.03.2017 - 12.03.2017
logo
03.03.2017
Nahled

Účast byla hodně slabá. Přesto jsme se vydali do Běláku, kde jsme si zahráli pátraci hru. Dvě družstva nejprve roznesly po lese části zprávy a zaznamenaly je do mapy. Pak se zpráva hledala a samozřejmě probíhal nelítostný boj mezi družstvy.

03.03.2017
logo
03.03.2017
logo

Na této oddílovce jsme vyráběly látkové podtácky, na den v ZOO, který se bude konat 29.4.2017, kde si můžete jít nějaký podtácek koupit :) 

logo

Ráno jsme se vydaly ve velmi malém počtu na Slezskoostravský hrad, kde se konal masopust. Prohlédly jsme si stánky, podívaly se do hradu a do hradních sklepů, kde byla výstava čertů, daly si nějaké občerstvení, pak se k nám přidal Vědec a koukli jsme se na masopustní průvod a popravu kozla. A vydali se zpět domů. 

Nahled

Dnes se nás sešlo třináct. Jmenovitě:  Jirka (Lososák), Judas, Arašíd, Veverka, Beruška, Maruška, Králíček, Johanka, Onfu, Eda, Vydra, Max, Slimák.

Z autobusové zastávky “Benzina“ jsme odjeli autobusem do Frýdku. Tam jsme přestoupili na další bus, který nás dovezl až na Visalaje. Tam výlet začal. Pomalím tempem, které bylo přímo úměrné ledu na cestě, jsme se vydali na vrchol. Tam jsme si zahráli bojovku, při níž holky měli za úkol přenést zraněné partyzánské vojáky do bezpečí. V tom jim bránili kluci. Hra skončila tak že v časovém limitu se holkám povedlo přenést jedenáct vojáčků. To bylo hodně, no bohužel ne všichni. Proto zvítězili kluci.  Následoval přesun k zřejmě opuštěnému hotelu “Kysuce“. Tam jsme si zahráli Eskymáckou honičku.  Po ní jsme se přesunuli do restaurace na zelňačku a ovocný čaj. Po jídle jsme se vydali zpátky dolů. Cesta utíkala rychle. Přece jenom byl všude led.  Dole následovala pauza na kofolu nebo džus (zkrátka pití podle chuti).  Následoval odjez domů. Ten nešel úplně podle plánu. V jednu chvíli to už vypadalo, že se domů vůbec nedostaneme. Naštěstí všechno dobře dopadlo. V Ostravě jsme se všichni rozešli domů.

 

Konec hlášení! J

Nahled

Sešli jsme se v klubovně a zahráli si pár nových deskových her. Nejvíce vítězství získal Ondra.

18.02.2017
logo

Pár z nás se vydalo na krytý bazén Čapkárna v centru Ostravy, nejdřive jsme plavaly a ktomu sjížděly tobogán, potom jsme šly do vodní jeskyně a pak si některé skautky plnily odborku plavec. 

17.02.2017
logo
17.02.2017 - 19.02.2017
logo
11.02.2017
Nahled

Vypravili jsme se do Beskyd. Vlakem jsme dojeli do Mostů u Jablunkova a vystoupali až k chatě Gírová. Před chatou jsme si zahráli pár her a úseky celoroční hry. Zašli jsme si na polévku do chaty. Na zpáteční cestě jsme závodili v jízdě na skiběžce.

Nahled

Odpoledne jsme Se vydaly do loutkového divadla v Ostravě , tam jsme s plno lidmi z tri králové sbírky shlédli pohádku o Šílené smutné princezně , která byla napůl loutková a na půl hraná , na konci jsme dostaly jeste neco sladkého a jely zpět domu 

Sponzoři