Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

16.02.2018 - 18.02.2018
logo
10.02.2018
logo
Nahled

V sobotu kolem půl sedmé ráno jsme se sešli na nádraží Ostrava – Svinov a v počtu pouhých šesti statečných vyrazili do Čermné ve Slezsku. Od zastávky jsme se vydali krásnou zimní přírodou na Kamenný ostrov, místo, kam dříve oddíl chodíval často. Zde jsme prozkoumali okraj bývalého břidlicového lomu, posvačili a zahráli si závod s létajícím talířem. Poté jsme vyrazili dál k Jezírku zatopené jeskyně, kde jsme si nasbírali dřevo, rozdělali oheň a uvařili výbornou gulášovou polévku. Kluci vařili zcela bez pomoci vedoucích abychom si mohli započítat body do mezioddílové soutěže. Po obědě proběhl úsek, ve kterém se soutěžilo v měření azimutů. Poté jsme si zahráli fotbálek a boj o kůl. Protože jsme si připadali docela promrzlí, tak jsme vše uklidili, sbalili věci a vyrazili zpátky na vlak. Výpravu jsme si i přes malou účast užili a doufáme, že příště to bude zase lepší.

10.02.2018 - 11.02.2018
logo
Nahled

V pátek jsme se sešly v klubovně, tam jsme si odložila věk na spaní a měly jsme na obrovské trampolíny, kde jsme strávily hodinu skákáním. V klubovně jsme se po té navečeřely a hrály soutěž, kdo postaví největší věž ze zápalek na flašce. Před spaním jsme si dávaly různé otázky a šly spát. Ráno jsme uklidily a vydaly se opět na tramvaj, ale tentokrat jsme měly do Klimkovického kina, kde jsme nacvičovaly Narnii, kterou budeme 13.5. Hrát pro rodiče a veřejnost. Ve volné chvilce, kdy holky odpočívaly od hraní, musely zjistit pár informací o Klímkovicích, my mezitím jsme udělaly oběd. Po těstovinovém salátě, jsme ještě jednou zahrály narnii, uklidily a jely zpět do klubovny pro věci, tam jsme se rozloučily a šly domů. 

Účast: Kiki, Žužla, Malina, Schodík, Liška, Ovečka, Knoflík, Prcek, Naty, Šmoulinka, Síťovka, Andílek, Šušu, Veverka

02.02.2018
logo
Nahled

Výjimečně jsme uspořádali oddílovou schůzku ve čtvrtek. Hlavní náplní byla hudba. Nejprve soutěžily trojice ve vymýšlení hudebních nástrojů na nalezená písmena a také ve znalostí písniček. Pak jsme se pustili do vytváření punkovo-dodekafonicko-dekadentně-ulítlé "hudby". Jak to vypadalo a znělo, si můžete prohlédnout na videu.

UPOZORNĚNÍ! Video v žádném případě nedoporučujeme slabším povahám, těhotným ženám, dětem do šesti let a lidem s vyhraněným hudebním cítěním. Sledování videa by na ně mohlo mít trvalé neblahé následky! video

Nahled

O víkendu jsme vyrazili na střediskovou chatu Modřenku, kde jsme uspořádali Boj družin. Začalo se hned po příjezdu stavěním ze špejlí a plastelíny, díla některých družin byla opravdu velice zajímavá a člověku se ani nechtělo věřit, že můžou držet pohromadě. Dál jsme pokračovali kvíze ze skautské historie a pouštěním videí z výprav. Pak jsme se všichni již odebrali ke spánku.

Druhý den jsem jako správní chlapy začali proběhnutím a rozcvičkou. Po snídani a zatopení jsme pokračovali v boji. Proběhly soutěže v obratnosti (prolézání provazovým kruhem), v signalizaci morseovou abecedou, v luštění šifer, v poznávání stop, v odlívání stop, ve vaření a mnohé další. Večer vše vyvrcholilo noční hrou, po které se sečetli body a ukázala se konečné pořadí:        
1. Rysi (102 písmenek)
2.  Vlkobobři (70 písmenek)     
3. Medvědi (44 písmenek)        

Výherci i poražení byli odměněni sladkostmi a doplnili si písmenka do závěti, když vše bylo splněno a břicha řádně zalepena sladkostmi, tak jsme všichni mohli jít spokojeně spát.

V neděli jsme se probudili do krásného lehce zamračeného jarního dne. Po rozcvičce a rychlé snídani jsme se pustili do jedné z výzev do soutěže oddílů, pro dnešní dopoledne jsme si vybrali hodinu poslepu. Tak jsme si tedy všichni včetně Smíchus, ale bez Natana, který fotil a dával pozor na naši bezpečnost, zavázali oči a pustili se do programu. První proběhl ranní nástup se zpíváním junácké hymny, následovalo stavění kamenných věží, letadla v mlze a závod kolem chaty, nakonec jsme po hodině došli poslepu do chaty zuli se a konečně zas viděli. Všichni jsme se moc nasmáli a ve zdraví to přežili. Pak jsme se všichni rychle naobědvali, uklidili chatu a rychle na autobus domů.

logo

Výprava kluků a holek odděleně. 

Holky přespávali v klubovně Mariánského střediska. 

Kluci v hasičárně Brušperských dobrovolných hasičů. 

 

Fotky:

http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Dvojita_vyprava_26.1_-_28.1._2018/

26.01.2018 - 28.01.2018
logo
Nahled

Pátek, čtyři hodiny odpoledne… Je to tady!

Dnes jsme se sešli, abychom uspořádali malý oddílový turnaj v deskových hrách. z nás čekal zahajovací nástup, na kterém jsme vyhodnotili bodování za prosinec. Zvítězil Rarach, který byl zároveň jediný se stoprocentní docházkou. Následovalo rozdání zpravodajů a už mohlo celé klání začít. Všichni se chopili svým oblíbených her a plně se do nich ponořili. Většinou bylo slyšet jen radostné výkřiky vítězství nebo naopak smutné povzdechy prohry. Zahráli jsem si tradiční hry jako BANG!, prší, šachy, člověče nezlob se a mimo to i méně tradiční jako citadelu, Jožina z bažin nebo zeměpisnou hru v kostce. Po hodině a půl velkých bitev na herních plánech byl konec, všechno jsme uklidili a sečetli body. Nakonec zvítězil Rarach následován Krtkem a Onfuem. Všichni jsme si to moc užili a už teď se těšíme na další ročník.

Nakonec bych chtěl moc poděkovat Natanovi, který místo hraní her uklidil kuchyňku, které nyní vypadá skoro lépe než když byla nová.

19.01.2018 - 21.01.2018
logo
19.01.2018
logo

Sponzoři