Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Dnes jsme vyrazili do Beskyd, abychom si užili pravděpodobně poslední teplý víkend v tomto roce v přírodě. Vlakem jsme dojeli do Ostravice a dál pokračovali po modré na Mazák. Po cestě jsme hráli Povodeň, nálet a bomba a i přesto, že je to hra, kterou většinou hrají vlčata, tak jsme se u ní moc nasmáli.

První přestávku jsme si udělali u Malého Mazáku, kde jsme se pěkně na sluníčku nasvačili a prolezli si tuto malou skalku. Poté jsme pokračovali dále vzhůru až jsme došli na louku, kde jsme si formou menší soutěže potrénovali souhvězdí i s jejich významnými hvězdami a latinskými názvy, všichni to zvládli moc pěkně dokonce i naši nejmladší vlci. Bohužel jsme poté došli na hlavní cestu směrem na Lysou, kde bylo spoustu lidí, tak jsme se co nejrychleji přesunuli ke Zbujovi, kdy jsme si chtěli dát polévku a kofolu. K naší smůle měl ale zavřeno. Nezoufali jsme a vyvalili jsme se na louce vedle a pojedli vlastní jídlo a s plným břichem se pustili do zápasu ve freesbie, který bezkonkurenčně vyhrál tým Zub. Pak jsme si odpočinuli u trénování obvazování zápěstí a kolena, což opět kluci zvládli bez větších problémů.

Protože většina z nás byla ještě stále hladová, tak jsme se sbalili a vyrazili dolů, zpátky do Ostravice, kde jsme se po cestě zastavili na polévku a kofolu, která nám fakt bodla. Na nádraží jsme dorazili s rezervou, tak jsme ještě chviličku poseděli a dojedli poslední zbytky zásob, které nám po krásných dvaceti pěti ujitých kilometrech přišli vhod. Výpravu a krásně teplý podzimní víkend jsme si moc užili a do Ostravy se vrátili příjemně unavení.

12.10.2018
Nahled

V pátek jsme strávily odpoledne v tělocvičně, nejdříve jsme hrály živé piškvorky, potom různé obrázky z lidí a nakonec 2. Etapa putování po stopách spisovatelů, tentokrát Hans Christian Andersen a jeho pohádka Císařovi nové šaty 

1. Jahody 

2. Banáni 

3. Jablka 

 

účast: Kiki, Čertík, Nicky, Cukřík, Hřebíček, Liška, Křeček, Šmoulinka, Elis, Drujda, Elza, Malina, Ovečka, Bebe, Beruška 

12.10.2018 - 14.10.2018
Nahled

O víkendu proběhla Rádcovská výprava, v pátek jsme hrály deskové hry, v sobotu rádkyně a podrádkyně hrály hru s kartičky, kde měly různé citáty, vtipy a ukoly. Po té začala velká hra o skautskou lilii, která trvala až do noci. Holky mely 23 stanovišť a každá v jiném čase, musely běhat poblíž klubovny a plnit ukoly, když je splnily, my to zkontrolovaly a buď dostaly trestnou obálku, nebo mohly běžet dal a mít diky toho vice času. Nakonec vyhrála Liška, ale bylo to těsné. Po hře jsme hrály na kytaru a zpívaly z našeho oddiloveho zpevniku a obcerstvily se dobrutkama. V neděli jsme strávily uklizenim klubovny a hraním schovky. Cely víkend bylo nádherné počasí a i když byl náročnější, tak jsme si ho všichni moc uzily. 

 

Pořadí (jak dobehly do cíle) 

1. Liška 

2. Ovečka 

3. Hřebíček 

4. Malina 

5. Schodík 

6. Nicky 

7. Cukřík 

 

Pořadí (body) 

1. Schodík 

2. Malina

3. Hřebíček 

4. Liška 

5. Ovečka 

6. Cukřík 

7. Nicky  

 

Pořadí (dobíhání do červeného puntíku) 

1. Schodík

2. Hřebíček

3. Liška 

4. Ovečka 

5. Cukřík, Malina 

6. Nicky 

 

Účast: Kiki, Čertík, Žužla, Hřebíček, Nicky, Cukřík, Malina, Liška, Ovečka, Schodík, Tom

12.10.2018 - 14.10.2018
logo
Nahled

Dneska jsme vyšly na Velký Javorník. Vlak měl ráno zpoždění a cestou tam jsme alespoň 3x zabloudily. Nakonec jsme dorazily nahoru, daly jsme si jídlo, podívaly se na rozhlednu a spěchaly dolů na vlak, abychom ho stihly, vlak jsme sice stihly, ale bylo to o chlup. Po cestě tam jsme hrály kimovu hru. Celou cestu se ukazovaly jednoduché obrázky, kterých bylo 17, až jsme vyšly nahoru, musely jsme všechny ty obrázky nakreslit. Vyhrála Schodík. Dále jsme hrály kolíček, ten nejvíce krát měla Bebe. A taky jsme hrály change, takže jsme si co chvíli mezi sebou něco vyměnily. Výprava byla náročná, ale i díky pěknemu počasí jsme si ji nakonec užily.

05.10.2018
logo

V tělocvičně se nás sešlo poněkud málo, proto jsme si ze začátku zahráli tak jako obvykle vybíjenou s florbalkama. Poté jsme se rozdělili na dva týmy a skoro celou dobu jsme věnovali florbalu a fotbalu, ve kterém si všichni  pořádně zahráli a vyblbli se. V posledních minutách jsme se věnovali hře na kraby v kruhu. Jelikož byl skoro z každé družiny alespoň jeden člen, tak jsme dali krátkou radu, kde jsme probírali hlavně funkčnost trella. :)

05.10.2018
logo
logo

Předpověď počasí se jako obvykle pletla. Namísto hlášených přeháňěk a nízkých teplot nás v Krnově přivítalo sluníčko a teplo. 

Sešlo se nás patnáct. Jmenovitě Já, Sirka, Páťa, Nicki, Veverka, Monča, Johanka, Ema, Aďa, Bejka, Ksichtík, Kralda, Zuzka, Markéta a Prcek. 

Navštívili jsme rozhlednu, hrad a hřiště v Krnově.

Po výletě jsme se svezli do klubovny, kde jsme si uvařili večeři a pustili si pár filmů. 

V neděli se klubovna uklidila a šlo se dom. 

Konec hlášení..

Fotky zde:https://43vlcata.rajce.idnes.cz/Cvilin_2018/

28.09.2018 - 30.09.2018
logo
28.09.2018 - 30.09.2018
logo
Nahled

Ráno jsme se všichni sešly na nádraží Ostrava Svinov, kde jsme hned zahájily dvě hry na celou výpravu. První byla po družinkách, kdy každá družina dostala seznam úkolů, které musely v daný čas splnit, někdy to bylo hodně napínavé, ale nakonec vyhrála družinka jablek. Druhá hra byla na jednotlivce, taktéž dostaly holky každá svůj seznam, s různými věcmi, které když uviděly, tak si mohly na svém papírku odškrtnout. Když jsme dojeli do Štramberka, šli jsme na Štramberskou trúbu, poté jsme si dali štramberské ucho a šli na se podívat na jeskyni Šipku. Pak jsme si šli ještě zahrát hry na placu u nádraží a jeli zpět domů. 

Zúčastnili se: Kiki, Žužla, Čert, Preclík, Gigi, Prstýnek, Honza, Zdeněk, Paťa, Kačenka, Schodík, Knoflík, Hřebíček, Malina, Liška, Ovečka, Terezka, Já, Nicky, Elis, Bebe, Vali, Drujda, Kló

Nahled

Tuto sobotu jsme vyrazili na naši první oddílovou výpravu v letošním skautském roce. Za cíl jsme si vybrali Koňský důl a jeho okolí, kde jsme s oddílem byli naposledy před pěti lety. První milé překvapení nás čekalo už při cestě do Jakartovic, kam jsme se z Opavy svezli historickým vlakem se dřevěnými lavicemi. Bylo to opravdu kouzelné.

Z Jakartovic jsme vydali na břidlicové haldy, cesta však nebyla jednoduchá, protože kluci si, co hodinu losovali různé handicapy (slepotu, mlčení, svázané ruce, nohy, …). Po cestě jsme se ještě zastavili na louce, kde před pár lety dvakrát po sobě měly tábor vlčata a holky. Někteří kluci k vlčatům v té době chodili, tak zavzpomínali na tábory, které zde strávili. Když jsme konečně dorazili na břidlicovou haldu, tak jsme si zahráli schovku, kterou kluci hráli stále s handicapy. Při hře nám vyhládlo, tak jsme nasbírali dřevo, rozdělali oheň a uvařili výborný oběd po družinách, na kterém jsme si všichni moc pochutnali. Po vydatném obědě jsme si odpočinuli při trénování skautských znalostí (trénovali jsme topografické značky a stavěli makety ohnišť). Poté jsme stavěli věže a co nejpřesnější čtverce z břidlice. Před odchodem jsme si ještě zahráli na haldě lagori, které bylo dost náročné, protože z jedné strany byl dost prudký svah a míček se tam několikrát zakutálel. Pak jsme si již vydali dál.

Chtěli jsme najít bývalou štolu, do které jsme se s oddílem vždy chodili podívat. Chvilku nám to trvalo, ale po menší zacházce jsme ji opravdu našli. Dovnitř jsme se však nepodívali, protože se tam zrovna v tomto období ve velkém vyskytují netopýři, které jsme nechtěli rušit. Tak jsme se podívali jen s venku, něco si o ní přečetli na ceduli a pokračovali na poslední zajímavost na dnešní výpravě, po cestě jsme opět pokračovali v losování handicapů. Po cestě jsme se zastavili ještě na krásné louce, kde jsme si konečně zahráli na kraby (kluci o této hře mluvili už ve vlaku a já pořád čekal, než narazíme na tak krásnou louku jako byla tahle) a fotbal. Pak jsme se u už rychle přesunuli na naši poslední zastávku – zatopený lom Svobodné Heřmanice, ve kterém se krásně odráželi do žluta se zbarvující koruny okolních stromů, které nám připomněli, že dnes je už poslední letní den a přichází krásně barevný podzim.

Začínalo se už stmívat, tak jsme si rychle pospíšili na vlak zpátky domů, ve kterém několik z nás zvládlo usnout. Výpravu jsme si moc užili a už teď se těšíme na všechny další, které nás v tomto skautském roce čekají.

21.09.2018 - 23.09.2018
logo

Sponzoři