Kalenář akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

22.05.2019 - 26.05.2019

Další ročník skvělé celorepublikové roverské akce pro kluky a holky 15+. Bližší info již brzy nebo na stránkách akce https://obrok19.cz/.

Pro zbytek Pomněnek bude babičkovský víkend

Sraz: 16:00 na Masarykově náměstí
Konec: 18:30 tamtéž
S sebou: Kroj (Oddíl. Tričko), svačinu a pití 

05.05.2019

Kdo by chtěl pomoct na dnu v zoo s nějakou skautskou aktivitou, ať se přihlásí svému vedoucímu s tříčlenným týmem

Naše středisko letos pořádá okresní kolo Svojsíkova závodu a my u toho nesmíme chybět. Bližší info již brzy.

23.03.2019

Letos pojedeme Morénou Zimovou soudit a odsoudit na hrad Helfštýn. Pro nestrannost a co nejlepší výsledek soudu je vysoká účast členů všech oddílů více než nutná! :)

Sraz v 8:25 na nádraží Ostrava - Svinov, návrat v 19:12 (dorazíme kvůli plánované výluky pravděpodobně o cca 15 min později) tamtéž.

S sebou 100 Kč (vlak a čaj), oddílové tričko, mikina, oddílový šátek, malou polní, pevnou obuv, oblečení dle počasí, jídlo a pití na celý den, šátek na hry.

Info pro vlčata a světlušky naleznete jako samostatnou akci (Označenou žlutým puntíkem)

!!!POZOR!!! Nenechte si ujít skvělou akci určenou pro rangers/rovery, rádkyně/rádce, podrádkyně/podrádce dívčího a chlapeckého oddílu.

Pomněnky týká se: Schodík, Malina, Liska, Ovecka, Nicky, Cukřík, Elis, Smoulinka a Kló

Sraz v 16:00 na nádraží Ostrava – Svinov.           
Návrat společně se zbytkem střediska po vítání jara v 19:12 tamtéž.      
S sebou: 150,- Kč (doprava, ubytování), mobil s aplikací na čtení QR kódů (bude stačit do čtveřice jeden), oddílové tričko, oddílový šátek, oddílová kšiltovka (baret), velká polní (spacák, karimatka, věci na spaní, blok, tužka, čelovka, KPZ + OL,…), jídlo (večeře, snídaně + vítání jara).

O co půjde zatím zůstane zahaleno tajemstvím, ale můžeme slíbit, že se vše včas dozvíte. A nebojte o vítání jara nepřijdete, protože v sobotu ráno se připojíme ke zbytku střediska.

15.03.2019 - 16.03.2019

Dva roky nám utekly jako voda, takže tady máme další ročník naši již tradiční akce. Zveme všechny skauty, skautky, vaše kamarády, kamarádky a rodinné příslušníky na další 24 hodin trvající utkání mezi týmy legendárními týmy Traktor Čeljabinsk (obhájce vítězství) a Jericho. Kdo zvítězí letos? Který z hráčů nastřílí nejvíce branek?

Sraz: v pátek v 19:35 na tramvajové zastávce Kino Luna nebo v 20:15 u tělocvičny ZŠ Bulharská.
Konec: v sobotu v 20:30 tamtéž.

Je možné se zúčastnit jen části akce.

S sebou: florbalku, svačinu a pití (musíš přežít 24 hodin), 100,- Kč (pronájem tělocvičny a drobné ceny), 2x jízdenka na MHD, kartičku pojišťovny, věci na spaní (pokud tedy plánuješ spát), sportovní oblečení, zelené a bílé tričko, ručník, mýdlo, a hlavně spoustu energie.

Všichni mladší 12 let:

Sraz v sobotu: 7:00 u klubovny
Konec: 14:00 tamtéž

Vlčata a světlušky mají info zvlášť: http://vlcata-a-svetlusky.modrysip.cz/

16.02.2019 - 17.02.2019

Členové oddílové rady, starší skauti a roveři nemusí po výpravě jet domů, ale mohou pokračovat dál na, krátký puťáček po Beskydech spojený se spaním na sněhu.

Ti co mají zájem nechť si s sebou na výpravu přibalí spacák, karimatku, teplé věci na spaní, vařič s bombou (pujčíme z klubovny), případně stan (půjčíme také z klubovny), jídlo (večeře, snídaně, čaje,...).

Návrat v neděli po poledni.

Poslední sobotu, dva dny před Štědrým dnem, se sejdeme celé středisko, abychom si trošku odpočinuli od těch příprav a v klidu se dostali do vánoční atmosféry.

Sraz v 9:00 v klubovně a konec kolem 14:00 tamtéž.    
S sebou: kroj nebo oddílové tričko, oddílový šátek, cukroví, lucerničku (kdo si chce domů odnést betlémské světýlko), ovoce pro zvířátka do lesa (mrkev, jablíčko, …).

Pomněnky ještě: Dáreček, 50 Kč a skleničku, pf2019

Info pro vlčata a světlušky je vypsané jako samostatná akce. 

 

14.12.2018 - 16.12.2018

Letos pojedeme na vánoční výpravu do Hodoňovic. 

Sraz: 17:00 u klubovny
Konec: 15:00 tamtéž
S sebou: 250 Kč, kroj, oddílové tričko a šátek, velkou polní, PF-ka, 2 vařené vejce, čtyři větší brambory, vlastní páteční večeři a sobotní snídani, 10 kousků cukroví.

- spacák, věci na spaní, přezůvky, náhradní teplé oblečení

Velký závod k výročí 100 let od založení našeho státu je zde! Po vzoru skautů z počátečních dnů První republiky bude vašim úkolem pomoci obnovit poštovní služby, v té době zcela neexistující, a zajistit tak komunikaci mezi důležitými státními institucemi. Úkol je to samozřejmě velmi náročný a předpokládá dlouhé hodiny na cestách se spoustou nástrah a nebezpečí.

Závodu se zúčastní týmy po 2 - 5 členech, přičemž alespoň 1 osobě musí být nejméně 15 let.

Sraz v 7:00 u klubovny, konec v 17:00 tamtéž. S sebou vhodné oblečení vzhledem k počasí, dostatek jídla a pití na celý den, 200 Kč na osobu (na cestování), do týmu alespoň jeden chytrý telefon (anebo mapu Moravskoslezského kraje, jízdní řády, Zlaté stránky a hromadu drobných do telefonního automatu... ).

A na vítěze čekají hodnotné ceny!

Těšíme se na velkou účast.

 

21.10.2018 - 21.10.2018

Společně pouklízíme Bělský les

Sraz: 14:00 na konečné zastávce tramvaje č.11

Konec: 16:00 tamtéž
 

S sebou: rukavice, svačinu a pití, příbuzné a kamarády

15.06.2018 - 17.06.2018

!!!ZMĚNA!!!

Pronájem základny v Nejdku nám bohužel na poslední chvíli odřekli, ale již máme náhradní místo, tak se nebojte!
Letos se tedy společně rozloučíme se skautským rokem a naladíme se na prázdninovou (hlavně táborovou) atmosféru na střediskovém tábořišti ve Smilově.

Sraz: v pátek 15. 6. v 17:00 na nádraží Ostrava – Svinov
Návrat: v neděli 17. 6. v 17:38 na nádraží Ostrava – Svinov
Cena: 200,- Kč (doprava).

Všichni starší deseti let a mladší patnácti let s sebou musí mít průkazku s fotkou (odiska, …)!

 

POMNĚNKY
S sebou: na sebe oddílové tričko a šátek, velkou polní, plavky, ručník, mýdlo, igelit, na pátek vlastní jídlo, pití, buchtu na snídani, buřt na sobotní večeři, jeden buřt do trojice, jedna cibule do trojice, každá jeden brambor, paprikové koření do trojice, sůl a pepř, cukr, 3 sáčky čaje, francouzskou polévku do trojice, chleba s paštikou na nedělní snídani. Kdo má doma vlajku, kotlík, nebo stan, nezapomeňte to vzít s sebou

KLUCI
S sebou: průkazku s fotkou (mladší patnácti let), oddílové tričko, oddílový šátek, oddílová kšiltovka (baret), oddílová mikina, náhradní boty, velkou polní (IGELIT pod karimatku a věci do stanu, spacák, věci na spaní, oblečení na převlečení, KPZ+OL, blok, tužka, pláštěnka, osobní hygiena, ešus, lžička, nůž...), sáčky čaje. Jídlo si kluci domluví po družinách! Vlci (a ti, co se nedomluvili): vlastní večeře na pátek, sáček rýže, 1/2 pecnu chleba, 2 tavené sýry, 2 litry vody, sáčky čaje, 2 paštiky, masová konzerva, polévka v sáčku, cukrovinky a další dle vlastního uvážení.

ŠIPKY
S sebou:  oddílové tričko a šátek( nebo kroj), spacák, karimatku, pyžamo, oblečení na běhání, plavky!, ručník,osobní hygiena, ešus nebo miska, lžička, nůž, blok, něco na psaní, pláštěnka,Jidlo: vlastní večeře na pátek,půl první chleba, závin, francouzskou polívku v sáčku,buřta na opečení,taveňák, kostičku eidamu (bude si dělat špagety).

Sponzoři