Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled
Tato akce byla v Jakartovicích, bylo nás asi 25. Po cestě ke štole jsme hráli povodeň a nálet, samozřejme že u každé hry nesmí chybět Mackee a Šenzí. Na kopci z břidlic jsme potkali oddíl Radegast, tam jsme posvačili a začli hrát hry. První byla na vesmírné piráty a kosmonauty, druhá na špióny. Po obědě jsme šli do štoly, kde budou dvě vlčata dělat slib. Až vše bylo vyřízeno tak jsme šli zpět k nádraží, kde jsme zmokli a zahráli kolotoč a jelena. Když přijel vlak tak, všichni byli šťástni, že se můžem usušit a vedoucí vyspat. V Opavě měl Depe k vlačatům proslov, že nemusí utratit všechny peníze a na Svinov jsme jeli CITY ELEFANTHEM. Pak už stačilo dojet na Hotelák a rozpustit děti a to je konec výpravy. napsal Wašek
11.05.2007 - 12.05.2007
Nahled
Původně jsem chtěl vyrazit do Tichého údolí u Budišova, ale počasí bylo takové jakési nejisté, a tak jsme vyrazili do Saloonu nedaleko Hrabyně. Počasí ale nakonec vyšlo a kromě krátkého deště bylo slunečno a teplo. Na nádraží se nás sešlo devět. Vlak po malém zpoždění nás zavezl do Háje ve Slezsku. Za teplého počasí jsme vystoupali ke komplexu betonových opevnění. Po jeho prohlídce jsme vyrazili do Hrabyně. U památníku jsme si již za tmy prolezli vojenskou techniku. K místu noclehu - Saloonu už to pak nebylo daleko. Uložili jsme se pod stříšku kolem půl dvanácté jsme zalezli do spacáku. Ráno se konal další úsek Stopaře - Maniodepresivní robot Marvin a policejní loď. Pak jsme se rozdělili na dvojce a soutěžili o Margotku ve hře Kufr, kterou si připravil Šátek. Vyhrála dvojice Hejkal - Vasil. Po zabalení věci jsme zamířili do Zátiši. Cestou jsme koukli na Vasilovic chatu. Další cesta vedla do Podhradí. Tam jsme si zahráli s lakroskama. Začaly se stahovat mraky a spadly první kapky. Došli jsme na Biťák, začalo pršet, a tak jsme se schovali do jakéhosi trampského přístřešku a zahráli si inteligentní slovní fotbal. Nakonec se počasí umoudřilo, ukázalo se sluníčko a obloha se opětovně zabarvila do modra. vydali jsme na tramvaj a domů...
11.05.2007 - 13.05.2007
logo
logo
Projednávalo se:
1. Květinový den
2. Tábory
3. Svojsíkův závod - dospělý doprovod Míša
4. Úklid klubovny - vytvořit rozpis pro úklid (Natan), vytvořit systém uložení věcí do skladu (Depe 1.9.)
5. Zářijové nábory - nábory ve třídách první týden září (Verča + Veverák), nábor na hřištích a v tělocvičně (Borůvka), Bojovka pro veřejnost 7.září v lese (Natan).
6. Situace s přestavbou klubovny.
10.05.2007 - 18.08.2007
logo
09.05.2007 - 15.06.2007
logo
08.05.2007 - 30.06.2007
logo
04.05.2007 - 08.05.2007
Nahled
Tradiční akce na lodích. Letos nám nepřálo moc počasí. Chladno a občas déšť. My však přece nejsme z cukru a něco vydržíme. Sobota:
Počasí nic moc. Občas déšť a celý den celkem chladno. Nejsme však žádné padavky a něco vydržíme. Navíc trochu vodu ještě nikomu neuškodilo. Všichni účastníci rozdělili na posádky a začaly soutěže na lodích i na pevnině.

Neděle:
Večerní oheň, noční hra a hlavně ranní déšť "donutily" kluky vstávat až pozdě. Ranní nástup byl až po desáté hodině. Pak následovaly další hry do soutěže posádek. Vzhledem k počasí se soutěže odehrávaly na pevnině. Po obědě jsme si šli zahrát úsek Stopaře. Pršelo, a tak jsme se schovali pod stříškou. Nakonec se počasí trochu umoudřilo a přestalo pršet. Tak se pár nadšenců vydalo na lodě.

Pondělí:
Kvůli špatnému počasí odjela v neděli nebo v pondělí ráno spousta lidí, a tak to na Tiku vypadalo nějak mrtvě. Vlastně jsme se modlili, ať je aspoň pondělí pěkné, protože jsme se s vodáky domluvili, že pokud bude stejně hnusné počasí, jako v neděli, tak to prostě skončíme. Naštěstí se udělalo pěkně, a tak se během dne začal počet účastníků zase navyšovat. Co se týče našeho oddílu přijel aspoň na tento jediný den Rony. Mimo jiné taky přijelo naše "adoptované dítě z Polanky", tedy CinCin a nějací další dva lidé z Polanky. S vodáky jsme si dali několik utkání. Dopoledne jsme si zahráli softbal a fotbal (obojí jsme vyhráli) a odpoledne pak frisbee (v něm jsme byli sice poraženi, ale jen těsně). Večer byl pak závěrečný táborák.

Další fotky:http://kunik.rajce.idnes.cz/Trochu_Tiku_v_Atlantiku/
Nahled
První ročník lakrosového turnaje se určitě povedl. Celkem se zúčastnilo osm týmů. Většina účastníků byla z ostravských skautských oddílů. Přestože většina chlapců i děvčat hrála lakros poprvé, ukázali se někteří jako dost nadaní. Hlavně vodákům z 28.oddílu to docela šlo. Šestnáct zápasů zabralo skoro celý den, ale stálo to za to! Celkově první a druhé mužstvo získalo dort!
Příští rok zařídíme větší hřiště a budeme hrát dva zápasy najednou. Trénujte, ať si také můžete smlsnout na dortech!

Další fotky zde:
http://keda.rajce.idnes.cz/Lakros_-_Prvomajovy_turnaj_1.5./
http://natan.rajce.idnes.cz/070501Lakros/
http://kunik.rajce.idnes.cz/lakrosovy_turnaj/
http://www.youtube.com/watch?v=N-ZO9N-U2aA najdete krátké video.Skupina A Modré SoYky Kachny All Lama Team 48.oddíl Skóre Bodů Pořadí
Modré SoYky 4 : 0 2 : 0 4 : 0 10 : 0 6 bodů 1.místo
Kachny 0 : 4 0 : 6 1 : 3 1 : 13 0 bodů 4.místo
All Lama Team 0 : 2 6 : 0 2 : 0 8 : 2 4 body 2.místo
48.oddíl 0 : 4 3 : 1 0 : 2 3 : 7 2 body 3.místo


Skupina B Modrý šíp 28.oddíl Elka Šnorchl Skóre Bodů Pořadí
Modrý šíp 0 : 0 6 : 0 7 : 0 13 : 0 5 bodů 2.místo
28.oddíl 0 : 0 9 : 0 6 : 0 15 : 0 5 bodů 1.místo
Elka 0 : 6 0 : 9 2 : 0 2 : 15 2 body 3.místo
Šnorchl 0 : 7 0 : 6 0 : 2 0 : 15 0 bodů 4.místo

Play off
Modré SoYky : Modrý šíp
6 : 0
All Lama Team : 28.oddíl
1 : 4
O 3.místo
Modrý šíp : All Lama Team
5 : 2
Finále
Modré SoYky : 28.oddíl
7 : 0

Konečné pořadí:
1.místo - Modré SoYky
2.místo - 28.oddíl
3.místo - Modrý šíp
4.místo - All Lama Team
5.-6.místo - 48.oddíl, Elka
7.-8.místo - Kachny, Šnorchl

Kanadské bodování:
Modré SoYky
Jméno Branky Přihrávky
Kéďa 1 5
Kešu 6 1
Vasil 3
Vědec
Kolombo 11 1
Šátek 5 1
Blondýn 2
28.oddíl
Jméno Branky Přihrávky
Miky 2 6
Magnet 4
Zvonek 7 2
Kokos 1 2
Martin 5 2
Mates
Modrý šíp
Jméno Branky Přihrávky
Natan 2 6
Placháč 3 3
Dalibor 4
Péťa 5 2
Libuše
Vašek 2 4
Rosťa 2
Denis
All Lama Team
Jméno Branky Přihrávky
Čáryfuk 7
Luk 1
Rex 2 1
Škorpión 1
Pokémon
Jirka 1 1
Tomáš 1
Kachny
Jméno Branky Přihrávky
Hanka
Markéta
Kečitka
Čárli
Okoun
Hanys
Jirka
Hejkal 1
48.oddíl
Jméno Branky Přihrávky
Marťa 1
Týnka 1
Vojta 1
Cincin 1
Lvíče
Čmelda
Elka
Jméno Branky Přihrávky
Štika
Mihule
Motýl
Váka
Koblížek 2
Racek 1
Čírka
Šnorchl
Jméno Branky Přihrávky
Meggi
Radegastka
Carol
Pája
Beruška
Žížala
Smíšek
Žužu
Sovička
Sněženka
Rybana
Liška
Miky
logo
Díky špatnému počasí jsme se sešli v klubovně. Zahráli šipky, pinec - kolotoč, domalováli půl obličeje z časopisu. Počasí se nakonec umoudřilo, tak jsme si zaházeli softbalákem a trénovali chytání do rukavic. Všechny musíme pochválit, velmi jste nás překvapily. Účast: Věrka, Angi, Andy, Kloubouček, Líza, Smíšek, Včelka, Verča a Veverák.
logo
Za krásného slunečného počasí mě světlušky a Vlčata vyzvedli na Svojsikově závodu a vyrazili jsme do Zátiší. Zahráli jsme si na kance a bachyně, zaháněnou a další a další veselé hry. Konečné pořadí: Markéta, Péťa, Adam, Michal, Jarda, Tkanička, Ondra, Dušan, Sam, Fajfka, Marcel, Tereza. Pak jsme se vydali zpět na tramvaj, a díky výluky opět zajímavě cestovali. Já jsem musel v Zátiší zůstat a pokračovat jako hlavní rozhodčí Svojsíkova závodu. A na závěr jsem mohl našim Skautům upřímně pogratulovat, neboť obhájili v celoostravském kole první místo a postupují do krajského kola.
Moc se mi líbily hry na kance a bachyně a na hledání čísel. Ondra
logo
Naše oblíbená hláška před tímto závodem byla, že vlastně jedeme "obhajovat titul". Byla to ovšem jen silně ironická poznámka a opravdu nikdo nekalkuloval s tím, že by jsme snad mohli vyhrát. To, že se tak stalo, tedy překvapilo nejspíš naprosto všechny.";"Už před závodem jsem si začínal říkat, že to asi bude dost průšvih. Potom, co se mě Depe jen tak mezi řečí při čekání na tramvaj zeptal, jestli máme vlajku, poněkud jsem znervózněl. Ne, lépe řečeno jsem málem dostal infarkt, protože jsem si byl téměř 100% jistý, že ji nikdo nevezme. No to byla opravdu dobrá zpráva do začátku.

Další dobrou zpráva bylo, že na závod, kde se kontroluje téměř každé smítko na kroji, si skoro všichni zapomněli turbánky. A tak jsem před závodem trávil několik minut vázáním několika uzlů dobrého skutku. Také mě poněkud vyvedlo z míry, když jsem zjistil, že se od minulého ročníku naprosto změnila pravidla, s čímž jsem ovšem poněkud nepočítal. To celé naprosto dokreslovalo mozaiku mých představ o tom jaký bude letošní ročník průšvih, a že pokud budeme aspoň předposlední, budem opravdu rádi.

A v této náladě jsem vyjel s celou družinou tramvají č.5 ze startu. Protože všichni, co tou tramvají jeli, měli namířeno do Zátiší, kde mělo být velké množství úkolů, rozhodl jsem se, že vystoupíme v Dolní Lhotě a půjdeme na vrchol Horník, kde měl stanoviště Vědec a Kolombo, za prvé proto, že jsem si říkal, že bude fajn vidět ze začátku nějakou známou tvář, a za druhé, že když se nehraje na čas, ale je prostě daný limit na vrácení do cíle, tak nemá smysl někde čekat.

Cesta na Horník byla celkem poklidná. Sice ani nikdo z místních netušil, kde ten kopec je, a můj dokonalý orientační "smysl" zase zapracoval, takže jsme si to stanoviště na Horníku obešli pěkně do kolečka, ale jinak bylo vše v nejlepším pořádku. Vědec s Kolombem nás uvítali poněkud překvapeně, protože nečekali, že se k nim někdo potáhne už tak brzo, ovšem velmi rychle se vzpamatovali a představili nám první úkol. Šlo o simulaci situace, kdy před námi je nepřekročitelná prudká řeka a my ji máme bez namočení přejít. Naše idea byla postavit jakoby hráz, ovšem v tak krátkém časovém limitu se nám to pravda nepovedlo a tak jsme nakonec dostali jen 5 bodů ze 100. Naprosto dokonalý začátek soutěže.

Z Horníku jsme se vydali dále směrem Zátiší. Cestou jsme potkali týmy, které odtamtud odcházeli, a když jsme tam přišli bylo tam už prázdno. Na tomto stanovišti se měla družina rozdělit a každý člen si měl vybrat jednu oblast (logika, jazykový cit, umění, příroda, zručnost, historie), kde si myslel, že bude nejlepší a v ní soutěžit. Na mě skončilo umění, do kterého se celkem nikdo nehrnul. To se mi celkem povedlo, získal jsem plný počet bodů. To samé se povedlo i Hejkalovi, který soutěžil v oblasti historie. Sice napoprvé dostal "jen" 47 z 50 bodů, ale otázka, která mu nebyla obodována byla velmi sporná a nakonec byla jeho dopověď uznána. Ze Zátiší naše cesta vedla do Krásného pole a odtamtud k nějakému mlýnu. Ten se nám kupodivu povedlo celkem bez problémů najít. Na tomto stanovišti se procvičovala taktéž historie, tentokráte ovšem skautská. Až na to, že jsem zde zapomněl blok, jsme i toto stanoviště celkem bez problémů zvládli.

Po tomto stanovišti jsme se rozhodli dále pokračovat směrem na Vřesinu, k nějakému rybníčku, kde mělo být další stanoviště. Zde jsme měli prokázat naše znalosti zdravovědy. Musím říct, že mi tentokrát přišla zdravověda mnohem lehčí než na předchozích ročnících. Měli jsme ošetřit člověka, co se opařil horkou vodou, a když chtěl doběhnout k rybníku, aby se zchladil, zvrtl si kotník. Nešlo o žádná složitá zranění, takže jsme se s tím vypořádali docela dobře. Odtamtud jsme se rozhodli jít dále směrem Mexiko, kde mělo být další stanoviště. Cesta k Mexiku byla poněkud delší a já čím dál častěji poněkud nervózně koukal na hodinky, protože jsem začínal cítit, že asi nemáme šanci stihnout všechna stanoviště. Dorazili jsme k Mexiku, ale stanoviště nikde, prostě nic. Hledali jsme všemi směry, ptali se všech v okolí, ale prostě nic. Dokonce jsme byli donuceni zavolat na "ústředí", ale ani to nám moc nepomohlo. Prostě mapa nás neustále "zrazovala". Nakonec jsme se rozhodli to vzdát a jít do Vřesiny a tam pokračovat. Ve chvíli kdy jsme po cestě do Vřesiny sešli z kopce, na kterém je Mexiko, čekal nás šok. U cesty stál Mates (ze Strážců) a volal na nás: "No fajn, konečně někdo jde." Byli jsme opravdu rozčarováni, tohle jsme opravdu nečekali. Na tomto stanovišti šlo o to, že byl jeden určen jako navigátor (v našem případě Mikro) a zbytek měl postupně přejít poslepu, bez dotyku země po lanovém žebříku zavěšeném ve vzduchu. I toto stanoviště jsme zvládli celkem bez větších problémů. ( poněkud se mi už klíží víčka, a tak zbytek naší opravdu svérázné cesty k vítězství popíšu zítra...jinak fotky z této akce najdete na http://kunik.rajce.idnes.cz/Svojsikuv_zavod/ )
27.04.2007
logo
Tělocvična proběhla celkem tradičně nejdříve vybíjená s florbalakama a pak pouze florbal lakros se nekonal z důvodu nedostatku lakrosek škoda.

Sponzoři