Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

logo
Sešlo se nás bohužel jen 6. Vyrazili jsme na Podzámčí u Kyjovic. Na louce jsme si zahráli fotbálek, přenášení kamenů, závod lodí, dříve tolik oblíbený pozemní hokej... Přesunuli jsme se na Bitovský mlýn, kde jsme si zahráli indiánskou házenou.
20.04.2013
logo

Sešli jsme se na nádraží v hezkém počtu, cestou nahoru přibývalo sněhu a ubývalo sil, statečně jsme vše zvládli, dali kamínek na Ivančenu. Cestou zpět jsme si zahráli trojnožku, molekuly a jiné hry na zahřátí :) celou cestu nás doprovázela mlha, ale stejně převažovala nádherná nálada. Doufám, že se příští rok zase sejdeme!

logo
Protože bylo krásně ani jsme neváhali a odešli do Bělského lesa. Došli jsme do Areálu zdraví, kde proběhly různé "běhy"-děti běhaly pozadu, jako žabičky apod. Když už to vypadalo, že by nemusely mít tolik energie, tak jsme si zahráli na Šaška a krále(druh vybíjené). Vrátili jsme se do klubovny na klidnější aktivity. První jsme jim zadali slovo "tarantule", z jejíž písmen se ve dvojcích snažily vytvořit co nejvíce jiných slov. To samé si zkusily i ze slova "koloběžka". A nakonec to nejlepší, ve družinkách stavěli co nejvyšší věžičku ze sirek. :)

Výsledky běhů:
1. místo Štika,
2. Vítek,
3. Verča,
4. Miky,
5. Šmoulinka,
6. Hurvajs,
7. Domino,
8. Bobík,
9. - 12. Krtek, Elis, Kovboj, Hrníček
12.04.2013
Nahled
Sešlo se nás celkem 15. Po oblíbené vybišce s florbalkama jsme se rozdělili na tři družstva a pustili se do turnájků. První proběhl ve florbale, pak přišel na řadu lehce poupravený lakros a na konec fotbálek. Nejlépe se vedlo Kejmlovu družstvu. Závěr patřil vybíjené s míčem.
logo
Zahráli jsme si hututu, na sleponě, počasí se na nás mračilo, ale to nám nevadilo :)
logo
Letos zatím asi ta nejlepší výprava...
Pátek

Sešli jsme se na Svinově, nasedli na vlak a vyjeli směr Kopřivnice. Když jsme přišli k chatě, tak jsme si do ní nejprve hodili batohy a pak jsme se šli projít po okolí. Došli jsme až ke zřícenině hradu Šostýn. Chtěli jsme se podívat nahoru, ale hromady sněhu nám v tom zabránili. Tak jsme se vydali na cestu zpět do chaty. Už v chatě jsme se nejprve ubytovali v tělocvičně a pak šli do společenské místnosti na večeři. Po večeři jsme si zahráli Na komára. Pak jsme se rozdělili do skupinek a v tělocvičně jsme se snažili získat nějaké body do stezky. Docela jsme se do toho zabrali a najednou už bylo po 9 hodin a tak jsme šli spát.

Sobota

Po rozcvičce (která se některým trochu protáhla.. to tak bývá, když mají spát a nespí :-) ), snídani a ranní hygieně jsme šli před chatu, kde nám Veverák ukázal, jak rozdělat oheň na sněhu. Pak jsme se rozdělili do třech skupin, kdy dvě se pokoušeli o to samé a ta třetí jim fandila. Bohužel se to ani jedné nepovedlo, ale chyběl jenom kousek. Potom jsme si zahráli eskymáckou honičku. Pak byl oběd a po něm odpolední klid, ve kterém jsme skládali pohádky na téma Pravěk. Po odpoledním klidu jsme si nejprve zahráli pár menších her a pak jsme si zahráli Pašeráky. Pak jsme si zase sedli nad stezkami a opět jsme se snažili získat nějaký ten bodík. Po večeři jsme se vydali ven. Nikdo kromě Vědce nevěděl kam jdeme. Nakonec jsme došli k Jeskyni Šipka. Tam jsme chvíli čekali dole, aby nás za chvíli poslal Veverák nahoru k jeskyni. Šli jsme podél svíček, sami a mlčky. Nahoře u jeskyně nás čekal Vědec a my jsme mu museli říct Zákon Vlčat/Světlušek, vysvětlit ho a zapřemýšlet se, jestli ho plníme nebo ne. Potom jsme se podívali na jeskyni a šli jsme do chaty. Všichni byli po celém dni stahaní a usnuli jsme do 5 minut.

Neděle

Po klasické trojici rozcvička-hygiena-snídaně jsme se sešli v tělocvičně, kde jsme nejprve kreslili obrázek opět na téma Pravěk. Pak byly oba úkoly vyhodnoceny.
Příběh: 1. místo Lasičky, 2. místo Srnci a 3. místo Sovy
Obraz: 1. místo Sovy, 2. místo Srnci a 3. místo Lasičky
Takže to nakonec dopadlo nerozhodně :-). Pak jsme si opět zahráli pár drobných her jako Mozkomor, Molekuly apod. a hned na to jsme si všichni sbalili batohy. Potom už jsme si dali jen malou svačinku a šli na vlak.

Byla to opravdu moc povedená výprava a až na to počasí (kdo kdy viděl v dubnu tolik sněhu!!!) vyšlo úplně všechno :-).

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/.
05.04.2013
logo
logo
Seznámili jsme rodiče s činnosti oddílu, našimi dalšími plány, pustili si videa. Děkujeme všem rodičům, kteří přišli.
logo
Byla to ta nejnudnější výprava, hlavně to muzeum za nic nestálo...
APRÍL!!! Celá výprava se nesla v duchu apríla. Navzájem jsme se snažili nachytávat všemožnými lstmi a vtípky. Nejúspěšnější v tom byl Hurvajs.

Sešli jsme se u klubovny v docela hojném počtu 15 lidí. Cestou na zastávku jsme si zahráli Chyť signál (neboli mě). Je to dobrá hra, určitě si ještě někdy zahrajeme :-).

Před půl 11 jsme se ocitli u bývalé 6. energetické ústředny v Dolní oblasti Vítkovic, dne známé jako U6. U6 je novodobé muzeum vědy a techniky v Ostravě. Parádní je, že se dá na všechno sáhnout, vše si odzkoušet. Myslím, že nemusím říkat, že přesně tohle jsme u každé atrakce taky udělali. Strávili jsme tam necelé 4 hodiny, ale mám takový dojem, že kdybychom tam byli jednou tak dlouho, stejně by se nikdo nenudil. Opravdu to byl jedinečný zážitek!

Z U6 jsme se vydali tramvají do klubovny, kde jsme si na chvíli odpočinuli a posvačili. Pak jsme šli do Běláku. Tam jsme si zahráli pár her, jako Liščí ocásky, Přivolávání slunce a další.

Vše jsme zakončili venkovním pexesem. Výsledky:
1. místo tým Zoubek, Mickey a Hurvajs
2. místo tým Štika, Krtek a Celestýn
3. místo tým Kovboj, Malina a Verča
4. místo tým Zitron, Šmoulinka a Domino

Jednoduše super výprava :-).

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Navsteva_U6_30._3._2013/
28.03.2013
Nahled
Děkuji všem členům, kteří dnes přišli pomoc s úpravami naší klubovny. Opravili jsme topení, připevnili kládu, uklidili WC a pak si pustili film a oddílová videa. Ještě jednou všem velký dík!
logo
Zápis od Veveráka Středisková rada 26.3.2013
zúčastnění: Natan, Věrka, Vědec, Skřet, Fajka, Barča, Radka, Veverák
Nábory
Notebook+ Dataprojektor ­ propagační videa zajistní Natan, Věděc vyrobí vlčecí/dívčí variantu letáků na tábory a zajistí si notebook od Natana a dataprojektor z klubovny ZŠ Mitušova 16 ­ 3.4. 16.00 ­ Zajistí Vlčata ­ Šipky ZŠ Kosmonautů 13 ­ 11.4. 16.00 ­ Zajistí Jestřábi ZŠ Dvorského ­ 23.4. 16.00 ­ Zajistí Pomněnky
Ivančena 20.4.2013
Šipky+ Pomněnky se zúčastní, kluci budou mít výpravu v neděli. Potřebujeme 2 dobrovolníky ­ rovery na zajištění provozu autobusu ­ Staňa požádal Veveráka o 2 průvodčí, ráno 5 jízd zajištěným autobusem, odpoledne 4 jízdy, poslední bus bude 15.15. Oddíloví vedoucí zjístí u členů kdo by mohl a dají vědět Veverákovi.
Slavnostní otevření klubovny
20.6. v 17.00 se společně se Čmoudíky uskuteční slavnostní otevření klubovny, pro všechny oddíly v krojích, kdo nemá tak trička, Veverák pozve zástupce ustředí, kraje, okresu. Přijde starosta O­Jihu, zástupci ústředí KČT. Zpestřením by mohly být ­ pokud budou souhlasit ­ houslistky Klárky 21.6. v 17.00 ­ Obdoba pro staré členy ­ jestřábi­ program doladíme na příští radě, Borůvka pošle pozvánku.
Závěrečná výprava 14.-16.6.
Hledáme místo kam jet. Borůvka zjistí možnost táboření na loňské táborové louce v Jakartovicích.
Praha 23.-28.10.2013
Pojedeme do Prahy. Ubytování máme zatím rezervováno na Žižkově pro 20 os. Variantou je klubovna na Kačerově, ale upřednostňujě něco blíže centru (úspora za jízdné).
Intercamp
Zúčastní se Fajka, Žabka, Čert, Lenča, Smichus
Euroregion
Žádost o dotaci na spolupráci s Ratibořskými Harcery je finalizována. Tímto děkuji Libuši za maximální asistenci Lence Holkové při komunikaci s poláky.
Ostatní
­ Veverák zajistí přihlášky na tábory pro Pomněnky a Šipky ­ kluci už mají ­ Pomněnky v roce 2014 vyrábějí Morenu. ­ Pomněnky jdou v dubnu na Jízdárnu do Frýdlantu ­ odměna za mezioddílovou soutěž ­ Věrka kontaktuje Borůvku kvůli peněz ­ Věděc ­ zjistí u Libuše v jakéme stavu je naše účast na OBROKU. ­ zavolá Jirkovi ohledně Botníku, opravy regálu atd. ­ koupí baterky do hodin ­ Před táborem je nutné zajistit odvoz dřeva z Jakartovic ­ Avie? Velké auto za které jde připojit vlečka?

Další středisková rada - 22.4. v 18.00 v klubovně. Hlavní náplní bude propagační akce “Hrej si Ostravo”
logo
Děkuji všem rodičům za účast.
23.03.2013
logo
Sice nás bylo málo, ale i tak jsme si to užili :-) Ráno jsme se setkali u klubovny v 7.55, nastoupili jsme do tramvaje a jeli na čapkárnu. Tam vědec koupil lístky a šli jsme se převléknout. Prvně jsme zkoušeli jak jsme dobří plavci a potom jsme si házeli s míčkem, protože byla zima tak jsme šli do vyhřáté jeskyně, kde jsme zahráli schovku. Nakonec jsme si užili tobogán.. a už byl čas jít. Po vysušení vlasů, převléknutí a vysprchování jsme se odebrali domů... Moc pěkná výprava

Sponzoři