Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

logo
Všichni jsme si pochutnali na palačinkách... Sešlo se nás celkem 17, což je v tomto školním roce zatím rekord - ještě aby ne, když jde o jídlo :-). Na začátku jsme si zahráli krátce Elektriku a Najdi minci, mezitím holky v kuchyňce připravili těsto. Pak už začali vedoucí smažit palačinky a děcka si pro ně po jednom chodily. Doplňků k palačinkám bylo velké množství, od kakaa a marmelády přes šlehačku s posypkou až po med. Všechny vypadaly moc dobře a taky že dobré byly :-).
logo
Nás bylo sice málo, za to sněhu bylo až až...
Na nádraží se nás ráno sešlo 7 statečných. Vlakem a autobusem jsme dojeli na Visalaje, odkud jsme se vydali na Bílý Kříž. Po cestě nahoru jsme potkali koně, jak tahá do kopce seno. Na Bílém Kříži (přesně na hranici Česka a Slovenska) jsme se nejprve nasvačili a pak se pustili do Zimní Olympiády. Tu vyhrál Zitron. Pak už jsme šli do nejbližší chaty na čaj, kde měli pěkný Betlém z perníku. Cestou zpátky na autobus jsme hráli Bombu a klouzali se na lopatě. V autobuse jsme se všichni projevili jako zdatní malíři a kreslili jsme prstem na zamlžené sklo. Byla to super výprava :-).

Fotky za akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/vyprava_na_Visalaje/
logo
Výprava na Pustevny proběhla skvěle.. Sluníčko svítilo tak, jak letošní zimu ještě ani jednou, bylo krásně teplo a všichni měli dobrou náladu. Jen jsme trošku mrzli cestou na lanovce, ale zimu je třeba si pořádně užít, ne? :) Cestou dolů se dělaly hlouposti, pohřbívali jsme Čertíka, bobovaly jsme a klouzaly se :) Na nádraží jsme zahrály Heja a fičeli vláčkem zpátky domů, kam jsme dorazili až za tmy
25.01.2013
logo
18.01.2013
logo
To jsme se takhle při pátku zase pořádně protáhli...
Hráli jsme vybíjenou všichni proti všem a pak jsme závodili v opičí dráze, kterou připravila Fajka. Dráha měla tyto dispiclíny: hod talířem na cíl, šplh po žebřinách, sjezd po lavičce, zhoupnutí na kruzích, střelba na bránu, rovnováha na lavičce.. a cíl. Vyhrál to Zoubek. Hezky jsme si v té tělocvičně zařádili :-).

Pár fotek zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/telocvicna_18.1.2013/
18.01.2013
logo
Začátek musel být o pár minut odložen, neboť se v naší klubovně pracovalo. Na akci se nás sešlo jen 11. Soutěžilo se ve vázání šesti základních na 4 vázačkách, vázání dalších uzlů a vázání ve stížených podmínkách. Celkové výsledky:
1. Kejml
2. Arašíd
3. Smíchus
4. Oko
5. Ježek
6. Kostík
7. Mokrar
8. Žába
logo
Z Vítkovického nádraží jsme dojeli do Mostů u Jablunkova, odkud jsme šli na chatu Gírovou. První půlka cesty se šla kolem sjezdovky takže byla poměrně prudká, ale i přes mírné potíže to všichni zvládli. Druhá část byla po vrstevnici takže pohoda :). Cestou jsme se zastavili na zasněžené louce, kde jsme si zahráli Eskymáckou honičku(honička ve vyšlapaných cestách). U toho se všichni nasmáli a většina se vyválela ve sněhu. Na Gírové jsme se ohřáli polévkou a šli zpátky - na to se všichni těšili protože se dalo bobovat, sáňkovat i "lopatovat". Nejlepší byl sjezd po těch prudších a delších úsecích, kdy se všichni sráželi...Byla to velice povedená a zábavná výprava. odkaz fotografie:

http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vyprava_na_chatu_Girovou/
logo
Sešlo se nás 11 a vydali jsme se na Smrk. Napadlo dost sněhu a cesta stála za to. Plahočli jsme se do prudkého kopce, nohy nám podkluzovaly, sotva jsme dechu popadali, ale vrchol jsme nakonec dosáhli. Jestli cesta na vrchol hory Smrk byla utrpením, sešup dolů nás všechny bavil a řádně jsme si to užili. Během cesty jsme samozřejmě nezapomněli na hry a soutěže. Zašli jsme si na horký nápoj. V sekci video je video záznam z výpravy.
logo

Zúčastnění: Veverák, Verča, Vědec, Dája, Věrka, Natan, Zelí, Blonďák
Registrace:
- Vasil a Endy se nebudou registrovat
Zelí zajistí poslání přístupů na účet a seznam příspěvků

Propagace:
Betlémské světlo - příští rok více zpropagovat, získat plakáty z TDC, roveři

Vzdělávací akce:
Čekatelky - na podzim, poslat Kiki, Bronto, Dája
Vůdcovky - Věrka, Mikro
Zdravoťák - Dája, Mikro
Vytvořit akci setkání vedoucích 19. a 20.1. na Facebooku - Natan

Udělat pioneering kurz pro členy střediska - asi na Vítání jara (16. nebo 23.3.)

Další středisková rada - 10.2. v 18:30

Skautský tarif?? - asi nechceme

Střediskové akce - více společných akcí? - Vítání jara, Monte Carlo (8.3.),
Závěrečka (kam? 14.-16.6.)

Zahraniční návštěvy - Hejkal, Libuše
Jestřábský silvestr úspěšný, vaječina úspěšná
Byly koupené stolní hry
Přidat bannery na web - Kovo km machining, STK Ostrava, Jirka Tymoč - udělá Natan
11.únor - od 17 hod, Metodická rada o získávní financí pro oddíly
Nový název oddílu: 43. oddíl vlčat a světlušek Šipky
Středisková soutěž - cena - koupit nějaké ceny
Koupit nový vysavač - Věrka
Bodování deníků -
Tělocvična - 18.1. vlčata, 25.1. kluci, 15.2. - vlčata, 22.2. - kluci

Tábory -
- Borůvka povolění louky
Kluci 29.6. - 20.7. - cena asi 3.400,-Kč
holky + včlata 21.7. - 3.8. - cena asi 2.750,-Kč, sourozenci o 200,-Kč méně
objednat látku na týpka - Veverák
logo
Tak jsme se opět sešli v novém roce... a bylo nás celkem 14. Na začátek jsme si zahráli a zazpívali "Máma mi dala korunu abych koupil rybu". Potom jsme si otestovali naše znalosti a dovednosti z podzimu, čili zdravovědu, uzlování a ochranu přírody. Vyhrál Zoubek. Pak jsme si zahráli ještě Elektriku a další hry a na konci jsme každý dostali svou vlastní skautskou stezku! Kluci Stezku Vlčat a holky Cestičku Světlušek. Ještě jsme se stačili rozdělit do 3 družin (Sovy, Srnci a Lasičky) a už byl čas jít domů.
Nahled
První oddílovka v tomto kalendářním roce proběhla v naší klubovně. Většina přišla ve skautských krojích. Nejprve jsme vyhodnotili starší úseky celoroční hry. Suverénně nejvíce bodů získali Medvědi. Po organizačních záležitostech jsme se pustili do her a dalších úseků. Skládali jsme rozstříhaný obrázek, stavěli věže a pak se je pomocí gumiček snažili zbořit. Některým střelba gumičkou moc nešla a místo dopředu jim vystřelená gumička letěla zpět. Ještěže si nevystřelili oko :)
Družiny si rovněž vylosovali vystřihovánky hradu, které musí na družinovkách složit. Na závěr jsme si zahráli hru vůdce-rádce-ucho. Po schůzce proběhla ještě oddílová rada, při které jsme se domluvili na další činnosti.
logo
Sešlo se nás u klubovny jenom pár... ale i tak jsme si odpálili svíčky Betlémským světlem, popřáli si Pefelé Fánoce a šli domů pojídat cukroví ;-)

Sponzoři