Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

28.02.2014
logo

Akce se uskutečnila na bazénu v Porubě.

Nahled

S Pomněnkama jsme strávily víkend ve Zlatých horách. V pátek jsme si jen zahráli seznamovací hry a šly spinkat. v Sobotu jsme měly etapu Norsko. Poté výlet na zlatorudné mlýny. oběd a hry jako evoluce, molekuly. ale také orientační běh s buzolou. Večer sliby, hraní na kytaru a hry u "ohně". V neděli rozcvička alá umí prase létat, balení, polévka a skoro 3 hodiny v autobuse

Věrka

Nahled

V neděli 23.2. jsme vyrazili na Gírovou. K zimní výpravě to mělo hóóódně daleko. Sluníčko hřálo o stošest, modrá obloha, teploučko. Vyšli jsme až k chatě a na místním hřišťátku jsme si zahráli fotbálek, boj o baret a proběhl další úsek celoroční hry. Vyhráli Medvědi před Rysi a Bobry. Zašli jsme si do chaty na polévku a pak jsme vystoupali na vrchol Gírové, kde jsme si zahráli oblíbenou schovku. Další naše cesta vedla na nádraží do Návsí.  

logo

Divadlo loutek slaví 60 let a mělo výstavu ve staré radnici města Ostravy a Pomněnky byly u toho. Nabízí se zde skvělá dílna - herna. Milá paní na recepci nám dala lístky na celé muzeum tak jsme ho prošmějdily všemi směry. Bylo nás 19, takže i když jsme se snažily šeptat, stejně o nás všichni věděli široko daleko. V Tramvaji jsme si povídaly a v klubovně byla etapa Anglie - na výroční Baden-Powella. Ukázaly jsme si co všechno umíme a v čem se musíme zlepšit, Oheň se povedl oběma družinám, ale s kompasem by nedošly ani na zastávku. I tak jsme si to moc užily

Věrka

logo

Zahráli jsme si vybíjenou, florbálek a další sportovní hry.

21.02.2014 - 23.02.2014
logo

Tento víkend jsme se rozhodli poznávat krásy Jeseníků :). V sobotu jsme autobusem vyjeli na Ovčárnu. Mezi sjezdovkami jsme si zahráli Eskymáskou honičku, po které jsme se zahřáli polévkou. Tím jsme nabrali dost sil na sejítí údolí Bílé Opavice. Všichni byli moc šikovní a občas ledovou cestu zvládli. V chatě jsme se pořádně nadlábli a hráli hry až do "noci". 

14.02.2014 - 16.02.2014
logo
14.02.2014 - 16.02.2014
logo
07.02.2014
logo
logo

Další oddílovka v naší klubovně. Po organizačních záležitostech jsme vyhodnotili úseky celoroční hry a pak se pustili do her a soutěží. Družiny stavěly věže ze sirek a luštily šifru. Zhráli jsme si na zvířata a další hry. Po oddílovce proběhla krátká oddílová rada.

logo

V pátek jsme měly hračkovou Oddílovku, donesly jsme si nejoblíbenější hračku, popovídaly o ní a poté jsme hračky schovaly a měly napsat, co nejvíce si jich pamatujeme. Poté jsme hrály divadlo a nakonec v rámci celoroční hry jsme se ocitly v čínské fabrice na hračky a měly jsme jich vyrobit co nejvííce za co nejkratší čas!

Věrka

logo
Včera jsme my Pomněnky ze 43.oddílu jsme měli výpravu s rodiči na nejvyšší horu Beskyd a to na Lysou horu. Sešlo se nás 8+ jedna maminka, tatínek a bráška. Takže nás šlo jedenáct. Vyšli jsme z Ostravice kolem opičárny a dál. Na horu jsme šli 4 hodiny, po cestě jsme hráli hry jako například "štronzo" a taky blízko a daleko. Asi v polovině cesty na krásně zasněžené louce jsme se zastavili a zahráli si "Eskymáckou hoňku" a taky "Buldoga" , her se skvěle zhostili i rodiče. Na vrchu jsme si pohladili "hladicí bod" a šli se najíst a ohřád do hospůdky. V hospůdce jsme se zdrželi hodinku. Zahráli jsme si rukovou a šli znova k vrcholu kde jedna z našich pomněnek se stala světluškou po cestě dolů jsme viděli západ slunce a tak neskutečný výhled a 4 barevné nebe, nádherně pohádkové zasněžené stromy a ty tvářičky šťastné že už to mají za sebou. Dolů jsme to seběhli za hodinku a šli na vlak . Všem oddílům doporučujeme ! Krásný zážitek jsme si odnesli:) Kikina
logo
Víkend na chatě u kopřivnických skautů...
Pátek

Sešli jsme se v hojném počtu 19 lidí na Svinově. Dojeli jsme vlakem do Kopřivnice a šli do chaty. Tam jsme se vybalili, povečeřeli a pak si zahráli nějaké hry, jako Mozkomor, Jedna volá dvě s čárkou atd. Večer před spaním se ještě četl první část knihy Bílý Tesák. Pak jsme šli spát.

Sobota

Po rozcvičce, která byla netradičně vevnitř, jsme se tradičně nasnídali. Po ní jsme se sesedli na matračky ve spací místnosti a chvíli jsme si povídali o Ostravě. Pak jsme se oblékli a vyrazili směr Technické muzeum. Výstava byla super a schovka mezi kamiony byla ještě lepší. Venku a už před chatou jsme si dali Eskymáckou honičku. Zpátky v chatě jsme si pak zahráli Reportéry. Po chutném obědě jsme chvíli hráli Vepříka a lanýže, pak si někteří nechali podepisovat stezku a zbytek si hrál. V 18:00 jsme se přesunuli do jídelny, kde bylo nachystané plátno na promítání. Viděli jsme dva skvělé filmy. První byl animovaný "Jak vycvičit draka" a druhý byl francouzský film dle známé knihy "Mikulášovy patálie". Po filmech však už byl čas jít spát.

Neděle

Po snídani jsme měli nejprve krátký testík, abychom se přesvědčili, jak je kdo připraven na závod Vlčat a Světlušek. Potom jsme se šli projít ven, protože tam bylo moc hezky. Došli jsme až na jednu vyhlídku, ze které byl pěkný rozhled na celou Kopřivnici a Bílou horu. Když jsme se vrátili, byl už oběd. Po něm jsme začali uklízet a po uklízení jsme se vydali na nádraží, na vlak a domů.

Byla to, jako vždy, super výprava! :-)

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Koprivnice_24._-_26._1._2014/

Výsledky testíku (max. 38 bodů):
1. Medvěd - 35b
2. Zitron - 34b
3. Zoubek - 32b
4. Štika - 29,5b
5. Tom - 29b
6. Malina - 25b
7. Ledoborec - 24,5b
8. Krtek - 20b
9. - 10. Kovboj, Miky - 17b
11. Jenda - 16,5b
12. Celestýn - 16b
13. Šmoulinka - 14b
14. Hrníček - 12b
15. Ivo - 7b
16. Tkanička - 2b
Nahled

Sešlo se nás v tělocvičně celkem 18. Nejprve jsme si zahráli vybíjenou s florbalkama. Následně proběhl úsek s lakroskama: 1. Medvědi, 2. Bobři, 3. Rysi. Rozdělili jsme se na tři družstva a zahráli jsme turnájky ve florbalu a v lakrosu. Pak se část oddílu přesunula do klubovny, kde jsme trochu pracovali. Uklidili jsme palivové dřevo, vytřeli chodbu, přivrtali na stěny klubovny desky, uklidili jestřábskou klubovnu. Pak jsme si uvařili rajskou polévku a kuskus. Po večeři jsme si pustili film Šťastný Luke. Den jsme uzavřeli hraním stolních her a pak zalezli do spacáku.

Sponzoři