Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled
Za ranní mlhy se nás sešlo 13. Zamířili jsme na Včelí louku, kde jsme strávili dopoledne. Abychom se rozhýbali, zahráli jsme si nejprve vybíjenou v lese. Následovala soutěž dvojic, které měly za úkol sestavit zprávu z 38 kartiček. Ty měly hnědou barvu a ve spadaném listí je bylo občas problém najít. Pomoci vysílaček se soutěžilo v navigování. Na louce jsme si pak zahrali revoluci a jan-ken-pon. Družiny měly za úkol co nejrychleji udělat oheň. Protože výprava byla zimní, zahráli jsme si klasickou zimní hru kuličky. Vyhrál Šátek. Sbalili jsme a vydali se na další cestu. Dalším cílem byla louka v Podzámčí, kde jsme si mezi krtinci zahráli fotbálek. Špinaví a utahaní jsme vyrazili na tramvaj a tradá domů.
17.01.2014 - 19.01.2014
logo
17.01.2014
logo
sešlo se nás celkem 16 a pejsek. do tělocvičny jsme se krásně prošly lesem a tam jsme se převlékly do sportovního. Na rozehřátí jsme si zahrály vybišu, kdy nám Lucky pořád kradl balon. Ale o to to bylo zajímavější. Dále byla etapa Německo, kdy jsme odpovídaly na otázky o tomto státě. byly jsme šikovné, tak jsme si za odměnu zahrály ještě boj o hrad a zadečkovou hoňku. převlékly se a s klasickým štěbetáním se vrátily ke klubovně
logo
Pěkně jsme si zazpívali.. :) Na tuto oddílovku jsme se sešli v klubovně. Sedli jsme si do kroužku a oprášili jsme nějaké typické táborové písničky. Vědec hrál na kytaru a my ho doprovázeli zpěvem. Asi kolem 5. hodiny jsme vyhlásili soutěž "Šipstar". Každý předstoupil před porotu a něco předvedl(hra na flétnu, kytaru, housle či zpěv. Na první místě se umístil Medvěd s hrou na housle.... Ke konci jsme si zahráli na upíra a už jsme pelášili domů. Bylo to pěkné odpoledne.
logo
prohlídka Tatry byla super, holky poté měli za úkol zjištovat nějaké informace a vedly si skvěle! moc se nám líbilo auto, které procestovalo svět. Měly jsme trošku času, tak jsme chtěly na Šostýn, ale spletly jsme s horu a došly jsme na Bílou, kde na nás čekala zavřená rozhledna, zahrály jsme hoňku a doběhly na autobus doslova ss odřneým nosem od Hvězdičky :)
10.01.2014
Nahled
Sešlo se nás celkem 18. Po organizačních záležtostech jsme vyhodnotili úsek z družinovky. Následoválo skládání origami. Rysi vytvořili nejhezčí parníky. Naproti tomu Bobři sestavili pouhé dvě podívné plavidla, které se parníkům vůbec nepodobaly. Pak měl každý se svým parníkem projet minové pole. Celou trať projel Rajče. Mnozí havarovali už na začátku cesty. Dále se soutěžilo v pantomimě, uzlování, hledání karet. Na konci oddílovky jsme si chvíli povídali při svíčkách. Po oddílovce proběhla krátká oddílová rada.
logo
První akce v novém roce... Sešlo se nás 10 a vydali jsme se přes Bělský les. Po cestě jsme hráli všemi oblíbený "Nálet". První pauza byla u studánky Panny Marie, ale pak přišel velký zlý pes, začal vrčet na Celestýna a Štiku, Fajka se lekla a tak jsme radši rychle zmizeli.

Došli jsme až k rybníku Palések za Starou Bělou. Tam jsme nejprve posvačili a pak jsme po dvojicích vyráběli loďky. Mezitím jsme pořád hráli "Nálet". Když byly loďky hotové, tak jsme je prubli na vodě. Nejlepší, vzhledově i funkčností, byla ta od Celestýna a Štiky. Šli jsme dál, dostali se zpátky do Staré Bělé, tentokrát však ke kostelu. Kousek od něj bylo hřiště s průlezkami, pyramidou, kolotočem atd. Tam jsme strávili skoro hodinu a i tak byl potom problém odejít!

Po cestě zpět jsme v lese chvíli poslouchali strakapouda/datla. Když jsme přišli do klubovny, tak jsme pojedli a pak si uvařili horkou čokoládu. Potom jsme losovali o hrnky a ve velkém finále vyhrál Vědec nad Broukem, takže ji na konci čekalo 8 špinavých hrnků! :-) Měla štěstí, že se Jenda ukázal jako pravý gentleman a pomohl ji. Nakonec jsme hráli 1, 2, 3, CINK!, které vyhrál Tomův tým nad Klokanovým 10:5, potom ještě chvíli Double a šlo se domů.

Výsledky "Náletu":
1. místo Klokan
2. místo Jenda, Tom, Celestýn, Štika a vedení
3. místo Ivo
4. místo Brouk
Nahled
Skautský vánoční den - v sobotu 21.12. ráno jsme na nádraží vyzvedli Betlémské světýlko, které jsme pak roznesli po okolí klubovny. Dívčí oddíl navštívil i domov seniorů. Pak jsme do lesa zanesli ke krmelci suché rohlíky pro zvěř. Abychom neumřeli hlady my, uvařili jsme si hrachovou polévku. Následoval přesun do kulturního domu Akord, kde jsme měli pronajatý sál. Nejprve jsme si mysleli, že to bude pro nás velký prostor, ale účast současných i bývalých členů a rodičů byla tak obrovská, že jsme se do sálu sotva vešli. Některá vystvoupení byla lehce dadaistická a patří obdiv všem divákům, kteří vydrželi až do konce! Všichni vystupující se snažili o stošest a vůbec nevadí, že se něco občas nepovedlo. Příští rok to určitě bude dokonalé.
logo
Tato výstava byla na slezskoostravském hradě, podívaly jsme se na betlémy, na náměsí na živý betlém. V klubovně jsme si ddali cukroví a měli jsme etapu Izrael.
13.12.2013
logo
Tak jsme se v předvánočním shonu zase trochu vyřádili... Nakonec nás bylo docela dost.. 17 Šipek. První půlku jsme hráli vybíjenou (nejprve s dřepnutím, pak kolotoč). Při té exceloval především Mědvěd . No a tu druhou půlku už byl čas pro opičí dráhu. Na konci jsme si ještě dali Rybičky a rybáře, které vyhráli Klokan a Topinka.

Opičí dráha pořadí:
1. Tom
2. Medvěd
3. Brouk
4. Jenda
5. Malina
6. Krtek a Štika
7. Ivo
8. Šmoulinka
9. Hrníček
10. Topinka
11. Miky
12. Klokan
13. Kovboj
13.12.2013
logo
Zahájili jsme jako obvykle družinovými pokřiky. Po organizačních záležitostech jsme se vrhli na hry a soutěže. Na závěr oddílovky jsme nacvičovali vystoupení na skautský vánoční den.
logo
Foukalo a mrzlo, ale nám bylo fajn... Sešli jsme se na vítkovickém nádraží v počtu 11 osob. Vlakem jsme dojeli do Hradce nad Moravicí, kde bylo hezky a svítilo slunko. Od nádraží jsme se vydali na křížovou cestu, neboli kalvárii. Po cestě (a vlastně celou dobu, až zpět na nádraží), jsme hráli Povodeň a Pes!

Na kopci, kde byla kalvárie, foukalo jako blázen, tak jsme se přesunuli pod hrad. Minuli jsme rybník, který byl pokrytý ledem a my jsme se ten led snažili rozmlátil kameny.. a nutno dodat, že nám to moc nešlo. Pod hradem jsme pojedli a zahráli si Knihovníka a policajta. V tom byla nejlepší dvojice Medvěd a Zitron.

Na hradě jsme si nejprve zaběhali ve dvojicích se svázanými nohami a pak šli na prohlídku. Ta byla docela zajímavá, hlavně ta vánoční výzdoba. Po prohlídce jsme se vydali na Bezručovu vyhlídku. Tam jsme posvačili a pak si zahráli Letadla v mlze. Ale pak už byl čas tak akorát na to, dojít na vlak. Ve vlaku jsme ještě zodpovídali otázky o hradu a Vánocích a pak už jen blbli a těšili se domů, do tepla. Tož dobrá výprava to byla :-).

Běh dvojic:
1. místo Klokan a Medvěd
2. místo Kovboj a Šmoulinka
3. místo Krtek a Jenda společně s Mikym a Zitronem
4. místo Tom a Celestýn

Povodeň, Pes! a otázky:
1. Medvěd
2. Krtek
3. Zitron a Tom
4. Miky
5. Kovboj a Jenda
6. Klokan a Celestýn
7. Šmoulinka

Sponzoři