Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

logo

Zúčastnění: Veverák, Verča, Vědec, Dája, Věrka, Natan, Zelí, Blonďák
Registrace:
- Vasil a Endy se nebudou registrovat
Zelí zajistí poslání přístupů na účet a seznam příspěvků

Propagace:
Betlémské světlo - příští rok více zpropagovat, získat plakáty z TDC, roveři

Vzdělávací akce:
Čekatelky - na podzim, poslat Kiki, Bronto, Dája
Vůdcovky - Věrka, Mikro
Zdravoťák - Dája, Mikro
Vytvořit akci setkání vedoucích 19. a 20.1. na Facebooku - Natan

Udělat pioneering kurz pro členy střediska - asi na Vítání jara (16. nebo 23.3.)

Další středisková rada - 10.2. v 18:30

Skautský tarif?? - asi nechceme

Střediskové akce - více společných akcí? - Vítání jara, Monte Carlo (8.3.),
Závěrečka (kam? 14.-16.6.)

Zahraniční návštěvy - Hejkal, Libuše
Jestřábský silvestr úspěšný, vaječina úspěšná
Byly koupené stolní hry
Přidat bannery na web - Kovo km machining, STK Ostrava, Jirka Tymoč - udělá Natan
11.únor - od 17 hod, Metodická rada o získávní financí pro oddíly
Nový název oddílu: 43. oddíl vlčat a světlušek Šipky
Středisková soutěž - cena - koupit nějaké ceny
Koupit nový vysavač - Věrka
Bodování deníků -
Tělocvična - 18.1. vlčata, 25.1. kluci, 15.2. - vlčata, 22.2. - kluci

Tábory -
- Borůvka povolění louky
Kluci 29.6. - 20.7. - cena asi 3.400,-Kč
holky + včlata 21.7. - 3.8. - cena asi 2.750,-Kč, sourozenci o 200,-Kč méně
objednat látku na týpka - Veverák
logo
Tak jsme se opět sešli v novém roce... a bylo nás celkem 14. Na začátek jsme si zahráli a zazpívali "Máma mi dala korunu abych koupil rybu". Potom jsme si otestovali naše znalosti a dovednosti z podzimu, čili zdravovědu, uzlování a ochranu přírody. Vyhrál Zoubek. Pak jsme si zahráli ještě Elektriku a další hry a na konci jsme každý dostali svou vlastní skautskou stezku! Kluci Stezku Vlčat a holky Cestičku Světlušek. Ještě jsme se stačili rozdělit do 3 družin (Sovy, Srnci a Lasičky) a už byl čas jít domů.
Nahled
První oddílovka v tomto kalendářním roce proběhla v naší klubovně. Většina přišla ve skautských krojích. Nejprve jsme vyhodnotili starší úseky celoroční hry. Suverénně nejvíce bodů získali Medvědi. Po organizačních záležitostech jsme se pustili do her a dalších úseků. Skládali jsme rozstříhaný obrázek, stavěli věže a pak se je pomocí gumiček snažili zbořit. Některým střelba gumičkou moc nešla a místo dopředu jim vystřelená gumička letěla zpět. Ještěže si nevystřelili oko :)
Družiny si rovněž vylosovali vystřihovánky hradu, které musí na družinovkách složit. Na závěr jsme si zahráli hru vůdce-rádce-ucho. Po schůzce proběhla ještě oddílová rada, při které jsme se domluvili na další činnosti.
logo
Sešlo se nás u klubovny jenom pár... ale i tak jsme si odpálili svíčky Betlémským světlem, popřáli si Pefelé Fánoce a šli domů pojídat cukroví ;-)
logo

Jestřábi se sešli v klubovně, aby si zahráli pár stolních her, uvařili skvělou vaječinu, prostě se bavili před Vánocemi.

Nahled
Na této dobrovolné akci se nás sešlo jen pár, ale přesto jsme si zahráli. Naučili jsme se novou karetní hru.
20.12.2012
logo
14.12.2012 - 16.12.2012
Nahled
Letošní vánoční výprava se konala na chatě krnovských skautů v Pochni. Celkem se zúčastnilo 47 členů našeho skautského střediska. Pátek večer po ubytování byl věnován hrám. V sobotu se všichni rozdělili do družstev a začala velká soutěž o pěkný a chutný perníkový betlém. Večer proběhla tradiční skautská štědrovečerní večeře. Samozřejmě jsme šli pustit "rybičku" do řeky a prskali s prskavkama. Následovala výměna PF a divadelní vystoupení oddílů a družin. Samozřejmě jsme si pořádně zazpívali.
V neděli dopoledne jsme ještě hráli hry v jídelně a pak venku (někteří párkrát padli do bláta a byli lehce špinaví). Pak už jen nastal velký úklid chaty, společné foto a odjezd přeplněným vlakem domů.
13.12.2012
logo
logo
V klubovně se sešli všichni lidičci ze střediska, aby si zahráli známe, ale hlavně ty neznámé nové hry. Asi hodinu a půl probíhaly nelítostné souboje v hokeji, Aktivitách, Doublu, Osadnících, Prší a dalších super hrách, aby to nakonec všechno vyhrál Kobzol. Pokaždé když někdo něco vyhrál šel se nahlásit Veverákovi, který zapisoval body. Na konci se body sečetly a prvních několik míst dostalo ocenění a všichni bonbónky.
06.12.2012
logo
logo
Prošli jsme snad každý kout Štramberka Na Svinově jsme měli sraz v 8.30. Nastoupili jsme do vlaku, který jel do Studénky. Ve Studénce byl přestup na autobus, který dojel na jiné nádraží. Z vlaku jsme vystoupili v Kopřivnici :-). Od tud jsme šli už pěšky. Došli jsme k Vaňkovu kamenu. U něho jsme si zahráli hru na veverčí ocásky po dvojcích. Dále jsme šli na Bílou horu, kde byla velká zima. U vysílače bylo zahráno spousta her např. Opičák, vajíčko a viking. Dokonce jsme stihli i bodovačku :-). Kolem 12. hodiny jsme se vydali k lomu. U něho jsme se jen rozhlédli a pokračovali dále. Další zastávkou se stala Štramberská trůba. Po rozhledně jsme se stavili na náměstí, kde si děti koupili štramberské uši. A uplně poslední zastávka byla u jeskyně šipka :-). Potom už byl čas vydat se směrem na nádraží. :-) Stala se z toho moc pěkná výprava, kterou si budu stále pamatovat :-)

Sponzoři