Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

01.11.2013 - 02.11.2013
logo
26.10.2013 - 30.10.2013
Nahled

O podzimních prázdninách (26. – 30. 10. 2013) jsme se celé středisko „Modrý šíp“ vydali na pět dnů do Prahy. Oddíl „Šipek“, což jsou vlčata a světlušky, měl vypůjčenou klubovnu v Kobylisích. Dívčí oddíl „Pomněnky“ a náš chlapecký oddíl „Modrý šíp“ měli propůjčenou klubovnu na Žižkově (byla to bývalá masna). Kde náš chlapecký oddíl byl: První den jsme šli společně s Pomněnkami na Pražský hrad a ke kyvadlu. Druhý den, už sami, jsme se vydali na Vyšehrad, kde jsme si mimo jiné prohlédli hrob Antonína Benjamina Svojsíka a cestou zpět jsme se zastavili v muzeu LEGA. Večer jsme měli celostřediskovou bojovku na Staroměstském náměstí. Třetí den jsme si zašli na bazén a do poslanecké sněmovny, protože byl den otevřených dveří. Večer jsme se podívali na Petřín a prohlédli si noční Prahu. Čtvrtý den jsme strávili v technickém muzeu a zašli do JUNshopu. Pátý den, to byla středa, jsme jeli vlakem domů. Bylo to super a už se všichni těšíme, až tam pojedeme s oddílem znova. fotky na: https://www.facebook.com/modry.sip.ostrava/media_set?set=a.525766010846550.1073741831.100002394670355&type=1
Smíchus

Na podzimní prázdniny jsme se všechny oddíly z našeho střediska vydali do Prahy... Náš oddíl Šipek měl samostatnou klubovnu a program.. Navštívili jsme spoustu muzeí, výstav a různých památek....Nechyběla ani společná bojovka..Po pravdě jsme měli všichni prochozené podrážky, ale zvládli jsme to.. Už se těšíme na příští výpravu do Prahy
Barča

18.10.2013 - 20.10.2013
logo
18.10.2013
Nahled
Konečně lepší účast. Sešlo se 17 hochů a 3 Jestřábi. Po organizačních záležitostech začaly soutěže družin, které se započítávají do nové celoroční hry Sois pret! ...pour la France! Soutěžilo se v házení kostkou, vytváření nejdelšího pruhu z papíru, hledání bomb, četla se povídka, poslepu se stavěla věž z kostek a v dalších disciplínách. Zahráli jsme si i další hry.
Celkové výsledky:
1. Medvědi 15 bodů + 7 bodů za účast
2. Bobři 10 bodů + 6 bodů za účast
3. Rysi 5 bodů + 4 body za účast
logo
Bylo hezky a byl s námi pes... Na tuto bojovku jsme se nejprve museli přesunout na opačný kraj Bělského lesa. Po cestě jsme si běhali, křičeli a hráli si se psem.

Na místě jsme si řekli, jaká jsou pravidla a vydali se bojovat. Otázky, které se týkali historie a současnosti Ostravy, byli hodně dobře schované a tak jsme jich moc nenašli. Proto taky hra skončila remízou.

Na zpáteční cestě jsme se ještě chvíli vyřádili a u klubovny byl konec. Bylo to fajn odpoledne.

Mimochodem, tím psem bylo štěně fenky hnědého retrívra jménem Eli od Alarica a všichni doufáme, že ji ještě někdy uvidíme, protože je super :-).
logo
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Všechny důležité informace budou v některém z následujících zpravodajích.
Nahled
V sobotu 12.10.2013 se konala další výprava našeho skautského oddílu. Vyrazili jsme na Zelené pláně u Odry. V noci lilo, a tak se nás na srazu sešlo jen deset. Naštěstí se počasí ráno umoudřilo a přes den svítilo a hřálo sluníčko. Prošli jsme louky a lesy kolem Odry až do Jistebníku a zpět. Podzim vybarvil listy stromů všemi možnými barvami. Během celé výpravy probíhala soutěž družin. Celkem patnáct disciplín prověřilo sehranost a schopnosti členů. Boje byl vyrovnaný až do samého závěru. Výsledky: 1. Bobři 36 bodů, 2. Rysi 30 bodů, 3. Medvědi 29 bodů. Při zpáteční cestě jsme potkali našeho bývalého člena Čepku.
12.10.2013
logo
Cestování bylo zdlouhavé, ale potkaly jsme čarodějnici s pavoukem na hlavě :) na místě jsmme se rozdělili do skupinek a chodili samostatně. viděli jsme 3D kino, spoustu dinosaurů a vozili jsme se v autě. Jako bojovka byl Černobyl (Ukrajina) vyhráli Cesťáčci. Potom jsme si dali svačinku a vydali se domů :) cestou do klubovny jsme ještě dělali přítahy a hráli štronzo :)
09.10.2013 - 26.10.2013
logo
logo
Sešly jsme se všechny holky 13+, cestou jsme nabraly kikču v ostravici. Cestou jsme zašly na opičárnu a vyrazily. Čertovi se zalíbila cesta přímo nahoru přes les a my šly za ní. docházely nám síly, ale zvládly jsme to. Nahoře jsme si daly polévky, špagety, guláš - zkrátka kdo co chtěl :) á pak honem dolů :)
logo
O víkendu jsme se byli podívat, jak vlastně vypadá ono pověstné těšínské nebe... Pátek

Sešli jsme se na vítkovickém nádraží v počtu 9 dětí a 3 vedoucích. Cesta vlakem proběhla jako vždy za soustavného pojídání sladkostí a intenzivního řevu, aby i ostatní cestující z té jízdy něco měli. V Těšíně jsme se vydali rovnou ke klubovně místních skautů, kde jsme měli domluvené ubytování. Na místě jsme si nejprve chvíli zablbli s nafukovacími balónky, které tu zůstaly po svatbě a pak jsme se šli ubytovat. No a pak už byl čas jen tak akorát na nějakou tu večeři a pár her (např. Toto je píšťalka) a šli jsme spát. Před spaním nám ještě Vědec vykládal strašidelný příběh skautské družiny podle knihy "Družina se bojí pověstí".

Sobota

Ráno bylo nádherné počasí, které vydrželo celý den. Po snídani a rozcvičce a ranní hygieně jsme se sešli dole v sále a zahráli si tam pár her a taky turnaj v Mrkání. Ten vyhrál Zitron řečený "Kamenná tvář". Pak jsme si vykládali něco málo o zdravovědě a zdravém životním stylu a o tom, jak se dožít co nejvíce let. Po svačině jsme byli venku, kde jsme si nejprve zahráli Veverčí ocásky a pak se byli projít kolem rybníku. U jednoho mola to vypadalo jako ve fotoateliéru :-).
Po obědě jsme se vydali do města. Na náměstí byl nejprve rozchod a pak jsme měli krátkou bojovku. Při ní byli nejlepší Medvěd, Zitron a Ivo. Poté jsme se vydali na chvíli tajně přes řeku Olši do Polska. Aby nás nikdo na hranicích neodhalil, mluvili jsme jenom polsky (a taky anglicky a německy a slovensky a Štika to zkoušel i čínsky..). Pak jsme se ještě chvíli procházeli podél řeky, až jsme dorazili na autobusové nádraží. Odtamtud jsme dojeli autobusem nad Český Těšín, k sochovému parku, kde, krom zajímavých kamenných soch, byl i nádherný výhled na celé Beskydy. Chtěli jsme si ještě zahrát schovku, ale moc jsme řvali a tak nás jedna paní z toho pěkného místa vyhnala.
V klubovně jsme už pak jen povečeřeli a šli spát. Teda ne hned, nejprve Dája chvíli hrál na kytaru a tak jsme si zazpívali a pak nám Vědec dovyprávěl zbytek příběhu skautské družiny, putující přes tajemný les.

Neděle

Ráno bylo škaredě a tak se nikomu moc nechtělo z postele. Po kraťounké rozcvičce a snídani jsme se šli hned sbalit. Pak děcka napadlo, že vedoucím sehrají divadlo. Šlo o netradiční pojetí tradičního dramatu "O Červené Karkulce". Nakonec to bylo celkem povedené představení...
No a pak už to šlo rychle, nějaké hry (např. Boj o židli), pak oběd, úklid a směr nádraží. Až na trochu menší účast to byla parádní výprava :-).

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Tridenni_vyprava_do_Ceskeho_Tesina_4._-_6._10._2013/
04.10.2013
logo
Sešlo se nás jen devět. Zahráli jsme si vybišu, florbal i lakros.
logo
Kino bylo super, šmoulinka zachráněna :) potom jsme si zahrály na chytání oveček a zvítězila družina Cesťáčků :)kromě pár lidí jsme se sešli všichni a bylo to super! :)
Nahled
Sice ne moc ve velkém počtu, ale přesto jsme se sešli a uklidili jsme klubovny.

Sponzoři