Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

21.06.2013 - 22.06.2013
logo

Nahled

Původně jsme chtěli jet na celý víkend, ale z různých objektivních důvodů jsme jeli jen na jeden den, a to na hrad Cvilín. Počasí se umoudřilo a po mnoha týdnech bylo teploučko a slunečno. Hlavní náplní programu byl závěr celoroční hry.

15.06.2013 - 16.06.2013
logo
Tak jsme celkem úspěšně zakončili oddílový rok...
Sešli jsme se u klubovny a tramvají a autobusem jsme dojeli na zahradu od Vědcovy babičky v Heřmanicích. Tam jsme nechali batohy a vydali se do ZOO.

Před ZOO se děti rozdělily do skupin a dostaly úkol, který musely splnit. Každá skupinka měla najít co nejvíce zvířat, pocházejících z Afriky. Strávili jsme tam asi 3 hodiny, během kterých si každý stihl projít úplně všechno a zbyl i nějaký čas na prolézačky, nakupování suvenýrů, házení holek do bazénku a podobně.

Cestou zpátky bylo strašné vedro a tak jsme hned po příchodu na zahradu vytáhli zahradní hadici a trochu se zchladili. Pak jsme si zahráli pár her, které zorganizovaly starší holky v čele s Čertem. Po hrách jsme si nachystali špekáčky a klobásy, opekli je a snědli. Po večeři jsme šli na hřiště a tam si zahráli několikrát Hututu. Když jsme se vrátili, tak už bylo pozdě a proto šla omladina spát. Ti starší ještě chvíli seděli u ohně a zpívali u kytary.

Ráno už se toho moc nedělo. Jen jsme se nasnídali, sbalili si batohy a stany a šli na zastávku. Byla to fajn výprava a všem se určitě moc líbila :-).

Výsledky hry v ZOO:
1. místo Zoubek, Malina, Šmoula 33 bodů
2. místo Pajík, Preclík, Krtek 24 bodů
3. místo Elis, Lenča, Ivo 9 bodů
4. místo Lachi, Schodík, Celestýn 6 bodů
5. místo Zitron, Štika, Hurvajs 1 bod
6. místo Kovboj, Knoflík, Čuník 0 bodů
07.06.2013
logo
07.06.2013
logo
Poslední tělocvična v tomto školním roce :-) V Pátek jsme se sešli v 15.30 u klubovny, šli jsme do tělocvičny, kde jsme se se převlékli a začali hrát hry.
Prvně jsme vyzkoušeli novou vybíjenou se záchranou. To nás moc bavilo, protože je to nekonečná hra, tak jsme začali hrát jinou hru. Všichni jsme seděli v kruhu jako krabi a byl jeden venku, ten kopal do míče a musel ostatní vybít. Ten kdo zůstal v kruhu poslední, vyhrál.
Po chvíli za mnou přišel Štika s nápadem, že bych mohla točit uprostřed kruhu se švihadlem a ostatní by přeskakovali.
Protože už bylo docela málo času, tak jsme si na zaběhání zahráli rybičky a rybáře.
Už mi na hodinkách pípalo 17.30, to znamenalo utíkat do šaten převléct se a jít domů... Myslím, že se nám poslední tělocvična povedla :-)
31.05.2013 - 02.06.2013
logo
Užili jsme si krásné tři dny na louce společně s dalšími ostravskými skautskými oddíly :-)
Sešli jsme se na nádraží v docela velkém počtu. Ušli jsme asi 4,5 km. Jakmile jsme došli na louku, tak jsme postavili stany, ohniště a tee-pee. Povečeřeli jsme a šli spinkat.

Ráno po rozcvičce a nástupu následoval trojboj: běh osage, přirovnávání a běh všestrannosti. Chvíli sice pršelo, ale neodradilo nás to od aktivit jako třeba volejbal nebo Buldoci a konzervy, Veverčí ocásky atd. Večer nás čekal táborák se spousty scének a písniček. :-)

Ráno po rozcvičce a snídani byl ranní nástup s vyhlášením všech soutěží.Obhájili jsme tyto štíty:
Nejmladší
Mladší holky
Mladší kluci

Fotky z akce zde: http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Ludkuv_memorial/
Fajka
26.05.2013 - 30.06.2013
logo
logo
Dnes jsme se vydali na výstavu U6 do dolní oblasti Vítkovic. Bylo to super. na vše jsme si mohli sáhnout, vylézt nebo si vyzkoušet! prostě paráda. Vyzkoušeli jsme si řídit letadlo, auto nebo motorku, zkoumali jsme ponorku a běžnou práci ve vítkovicích. Jen škoda, že nám brzy jela tramvaj a tak jsme docela spěchali.
25.05.2013
logo
Kvůli dešti jsme trasu vedli jen do Areálu zdraví v Bělském lese. Po cestě jsme pověsili fáborky a sem tam se objevil papírek s úkolem či otázkou. Asi po pěti minutách u klubovny Vědec "vypustil" děti na trasu. Cestou je z povzdálí kontrolovali Fajka se Šemíkem a já čekala v cíli. Bohužel začalo pršet, ale i přes to jsme zašli na Bambiriádu, kde jsme si vyzkoušeli různé věci.
18.05.2013 - 19.05.2013
logo
Tento víkend jsme se vydali na řeku Moravici, sluníčko se před námi schovávalo, ale nám to nevadilo. Dojeli jsme do kružberku úplně přeplněným autobuse, kde se nedalo ani hnout a potom šli asi půl hodiny pěšky za Skřetem, kteýr už na nás čekal s raftem. Nasedli jsme a pádlovali jako o život. trošku jsme zmokli a tak jsme se cestou stavili na párek abychom se zahřáli. Cílem naší cesty byl ostrov ve vítkov v podhradí. Tam jsme dorazili okolo šesté večer, kluci nám dovezli batohy a my si mezitím postavili stan - veliké tee-peee.udělali jsme si oheň a večeři. Večer jsme se šli projít na zříceninu hradu Vikštejn a cestou dolů nás čekalo překvapení - příkré skály. Tak jsme si zahráli na kamzíky. Sice jsme se báli, ale všichni jsme to hrdě zvládli. Ráno jsme čekali až stoupne voda a tak jsme se šli po rozcvičce projít ke splavu. pár se nás tam nechtěně okoupalo a vyrazili jsme s proudem :)cestou zase na klobásku a když jsme dopádlovali až do Hradce nad Moravicí tak jsme vše složili a uklidili, nasedli do auta a jeli domů :)
logo
Prošli jsme kus světa kolem Ostravy a bylo to fajn...
Ráno se nás u klubovny sešlo 11. Vyrazili jsme na tramvaj a tou na nádraží Vítkovice. Vlakem jsme dojeli až do Háje ve Slezsku a pak už jsme šli pěšky.

Naše první kroky vedly na Padařov. Byla tam spousta starých bunkrů a na jednom z nich jsme si na chvíli odpočinuli. Když jsme pak vyrazili na další cestu, začali jsme hrát Nálet, Bombu a Povodeň a tyhle hry probíhaly až do konce výpravy. Z Padařova nás cesta zavedla do Hrabyně. U památníku jsme dali další pauzu, posvačili a zahráli si Boj o ringo. Vyhrála družina Lasiček nad družinou Srnců (obě družiny byly doplněny o dvě Sovy). Po hře a po svačině jsme se šli podívat na tanky a děla. Když už nás omrzely, šli jsme dál do Údolí Ohrozimy. Po cestě jsme objevili posed a tak jsme na něj na chvíli vylezli a rozhlédli se po okolí.

Cesta po Údolí Ohrozimy byla moc pěkná. Celou dobu tekl podél pěšiny malý potok v trávě. Prostě paráda. Za nějaký čas jsme dorazili k altánku u jednoho rozcestníku. Znova jsme se nasvačili a pak šli hledat pexeso po lese. Po hře jsme se vydali na tramvajovou zastávku Zátiší. Cestou jsme potkali další skauty na výpravě. V Zátiší jsme se ještě zastavili na Kofolu. Přišla vhod :-).

Naštěstí se na nás tentokrát počasí usmálo. Celkem jsme ušli skoro 15 kilometrů, ale ani nám to tak nepřišlo, protože cesta rychle ubíhala. Celou dobu jsme totiž ani na vteřinku nezavřeli pusu :-) (třeba takový Celestýn dokonce na chvíli trochu ochraptěl.. ).

Výsledky Bomby, Náletu a Povodně
1. místo Krtek
2. místo Celestýn
3. místo Zitron, Zoubek a Bobík
4. místo Štika a Šmoulinka
5. místo Hrníček a Domino
6. místo Elis

Výsledky Pexesa
1. místo Štika a Celestýn
2. místo Krtek a Domino
3. místo Zoubek a Šmoula
4. místo Elis a Bobík
5. místo Hrníček a Zitron

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Udoli_Ohrozimy_18._5._2013/
17.05.2013
logo
Nahled
Dnes jsme místo výpravy vyrazili do klubovny. Venku lilo jako z konve, a tak jsme dali přednost suchu a teplu v naší klubovně. Nejprve jsme si zahráli Dostihy a sazky. Vyhrál Oko, který nás obral o všechny naše těžce vydělané peníze, stáje i koně. Pak jsme se pustili do vaření zeleninové polévky. Klukům se fakt moc povedla! Po jídle jsme trošičku upravovali zařízení klubovny, navrtali jsme hmoždinky a v umývárce jsme připevnili novou poličku. Vyhodnotili jsme rovněž úseky dlouhodobé hry, které se hrály na družinovkách.

Sponzoři