Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

15.11.2013
logo
V klubovně se nás sešlo 16. Po organizačních záležitostech proběhl další úsek celoroční soutěže Sois prêt! ... pour la France! Družiny měly za úkol zjišťovat fakta z historie našeho oddílu. Nejlepší byli Medvědi, následováni Rysi a Bobry. Vyhodnotili jsme úseky z družinovek. Zahráli jsme si na tichou poštu pantomimou. U svíček jsme si chvíli zazpívali a zahráli hru na tvoření příběhu. Někteří mají opravdu děsnou paměť...
logo
V sobotu 9.11. vyrazilo 15 členů našeho oddílu, Vědec a 6 harcerů z polského Raciborze na Landek. Nejprve jsme si zahráli pár her v areálu hornického muzea (na ponorky, na jelena, boj o talíř...). Po svačině jsme vyšli na bývalé hradisko. Tam družiny soutěžily ve vázaní uzlů a v navigování. Po poledni začalo lít, a tak jsme se přesunuli zpět do naší klubovny. Nejprve jsme si zatopili v kamnech a uvařili špagety, pak opět přišly na řadu hry, při kterých jsme museli rovněž zvládnout polsko-českou komunikaci.
logo
Procházka na Landek s našimi skauty a s polskými Harcery byla pěkná, fotky a reportáž z akce najdete na webu u skautů.
08.11.2013
logo
Sportem k trvalé invaliditě...
Sešlo se nás 18 + 3 vedoucí, což je dost a navíc ideální počet a tak jsme si mohli zahrát pár družinových turnajů.
Nejprve to byla vybíjená a potom fotbal nebo házená, podle toho, jak se družiny domluvily mezi sebou.
Celkově byly první Lišky, druhé Sovy a třetí Srnci (Lasiček bylo málo a tak byly rozděleny mezi ostatní).
A pro příště bych prosil bez těch faulů.. že ano, Medvěde! :-)
Ale jinak to byla fajn akce, ostatně jako vždy.
08.11.2013
logo
Rozdělili jsme se do 4 družin a bojovka po lese mohla začít, běhali jsme po stanovištích a plnili úkoly jako uvázat uzly, morseovku a další :) poté přijel Paul a dovezl sladkosti a bylo vyhodnocení a odměny a domů!
01.11.2013
logo
01.11.2013 - 02.11.2013
logo
26.10.2013 - 30.10.2013
Nahled

O podzimních prázdninách (26. – 30. 10. 2013) jsme se celé středisko „Modrý šíp“ vydali na pět dnů do Prahy. Oddíl „Šipek“, což jsou vlčata a světlušky, měl vypůjčenou klubovnu v Kobylisích. Dívčí oddíl „Pomněnky“ a náš chlapecký oddíl „Modrý šíp“ měli propůjčenou klubovnu na Žižkově (byla to bývalá masna). Kde náš chlapecký oddíl byl: První den jsme šli společně s Pomněnkami na Pražský hrad a ke kyvadlu. Druhý den, už sami, jsme se vydali na Vyšehrad, kde jsme si mimo jiné prohlédli hrob Antonína Benjamina Svojsíka a cestou zpět jsme se zastavili v muzeu LEGA. Večer jsme měli celostřediskovou bojovku na Staroměstském náměstí. Třetí den jsme si zašli na bazén a do poslanecké sněmovny, protože byl den otevřených dveří. Večer jsme se podívali na Petřín a prohlédli si noční Prahu. Čtvrtý den jsme strávili v technickém muzeu a zašli do JUNshopu. Pátý den, to byla středa, jsme jeli vlakem domů. Bylo to super a už se všichni těšíme, až tam pojedeme s oddílem znova. fotky na: https://www.facebook.com/modry.sip.ostrava/media_set?set=a.525766010846550.1073741831.100002394670355&type=1
Smíchus

Na podzimní prázdniny jsme se všechny oddíly z našeho střediska vydali do Prahy... Náš oddíl Šipek měl samostatnou klubovnu a program.. Navštívili jsme spoustu muzeí, výstav a různých památek....Nechyběla ani společná bojovka..Po pravdě jsme měli všichni prochozené podrážky, ale zvládli jsme to.. Už se těšíme na příští výpravu do Prahy
Barča

18.10.2013 - 20.10.2013
logo
18.10.2013
Nahled
Konečně lepší účast. Sešlo se 17 hochů a 3 Jestřábi. Po organizačních záležitostech začaly soutěže družin, které se započítávají do nové celoroční hry Sois pret! ...pour la France! Soutěžilo se v házení kostkou, vytváření nejdelšího pruhu z papíru, hledání bomb, četla se povídka, poslepu se stavěla věž z kostek a v dalších disciplínách. Zahráli jsme si i další hry.
Celkové výsledky:
1. Medvědi 15 bodů + 7 bodů za účast
2. Bobři 10 bodů + 6 bodů za účast
3. Rysi 5 bodů + 4 body za účast
logo
Bylo hezky a byl s námi pes... Na tuto bojovku jsme se nejprve museli přesunout na opačný kraj Bělského lesa. Po cestě jsme si běhali, křičeli a hráli si se psem.

Na místě jsme si řekli, jaká jsou pravidla a vydali se bojovat. Otázky, které se týkali historie a současnosti Ostravy, byli hodně dobře schované a tak jsme jich moc nenašli. Proto taky hra skončila remízou.

Na zpáteční cestě jsme se ještě chvíli vyřádili a u klubovny byl konec. Bylo to fajn odpoledne.

Mimochodem, tím psem bylo štěně fenky hnědého retrívra jménem Eli od Alarica a všichni doufáme, že ji ještě někdy uvidíme, protože je super :-).
logo
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Všechny důležité informace budou v některém z následujících zpravodajích.
Nahled
V sobotu 12.10.2013 se konala další výprava našeho skautského oddílu. Vyrazili jsme na Zelené pláně u Odry. V noci lilo, a tak se nás na srazu sešlo jen deset. Naštěstí se počasí ráno umoudřilo a přes den svítilo a hřálo sluníčko. Prošli jsme louky a lesy kolem Odry až do Jistebníku a zpět. Podzim vybarvil listy stromů všemi možnými barvami. Během celé výpravy probíhala soutěž družin. Celkem patnáct disciplín prověřilo sehranost a schopnosti členů. Boje byl vyrovnaný až do samého závěru. Výsledky: 1. Bobři 36 bodů, 2. Rysi 30 bodů, 3. Medvědi 29 bodů. Při zpáteční cestě jsme potkali našeho bývalého člena Čepku.
12.10.2013
logo
Cestování bylo zdlouhavé, ale potkaly jsme čarodějnici s pavoukem na hlavě :) na místě jsmme se rozdělili do skupinek a chodili samostatně. viděli jsme 3D kino, spoustu dinosaurů a vozili jsme se v autě. Jako bojovka byl Černobyl (Ukrajina) vyhráli Cesťáčci. Potom jsme si dali svačinku a vydali se domů :) cestou do klubovny jsme ještě dělali přítahy a hráli štronzo :)

Sponzoři