Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

01.12.2013
logo
01.12.2013
logo
29.11.2013 - 01.12.2013
logo
29.11.2013
logo
V pátek 29.12. jsme se my kluci rozhodli,že si opět trochu zacvičíme. Účast byla poměrně velká, přišlo 12 kluků, v průběhu se počet zvýšil na 16. Akci vedl Mikro a během ní dorazil ještě Libuše. Program byl trochu netypický. Po úvodní všeobecné vybíjené následovala vybíjená kapitánská, jenž se poněkud protáhla, a tak po ní následovaly jenom dva zápasy ve florbale a poté byla akce v 17:30 ukončena.
logo
Počasí nic moc, ale i tak to byla super akce... Sešli jsme se v počtu 11 lidí na ÚANu a jeli jsme přímým autobusem až na Dolní Bečvu. Po večeři jsme si chvíli hráli, např. Dvě pastelky (bez nápovědy na ten fígl nepřišel nikdo.. ), Palermo a Hlava nohy ruce (1. Lasičky, Liškosovy, 3. Srnci). Před spaním jsme četli Batličku - Metličku.

Po hygieně a rozcvičce a snídani jsme šli ven, kde jsme nejprve hráli Na jelena (tato hra byla doplněna častým lovením balónu z potoka.. ) a pak jsme šli naproti Verči, která přinesla nákup. Potom jsme byli v chatě a tam jsme dali oblíbenou Šel pan kapitán po palubě. Po výborném obědě a menším odpočinku jsme šli opět ven. Prošli jsme se lesem a tam jsme si zahráli novou výbornou hru (made by Krtek, mimochodem.. ), která se jmenuje Vepřík a lanýže. Ještě po cestě jsme hráli Nálet. Ten vyhrál Zoubek a druhý byl Miky. V chatě jsme se pak rozdělili na slibaře, kteří se vrhli s Vědcem na odborky, a neslibaře, kteří s Fajkou a Verčou trénovali uzly. Po večeři přišel zlatý hřeb celé akce. Natáčení vystoupení kouzelníka Zubmajstra!! Ale o tom se není třeba rozepisovat, vše je na videu :-). Pak jsme si ještě chvíli zahráli Černé historky (které docela dobře šli Ivovi), přečetli trochu toho Batličky a šli spát.

Ráno bylo opravdu hnusně, takže jsme rozcvičku spáchali v chatě. Pojedli jsme, sbalili se a než jsme se vydali na autobus, tak jsme si akorát chvíli zahráli (očividně velmi rychle populární.. ) Vepříka a lanýže. No a cesta autobusem už proběhla víceméně v klidu. Všichni jsme si tento víkend užili :-).
Nahled
V pátek 22.11. proběhla soutěž mezi družinami ve vaření. Kluci si donesli potraviny a nádobí a pustili se do přípravy jídel. Všechny družiny se snažily, aby jejich jídlo bylo nejlepší. Medvědi a Rysi připravili více chodů. Soutěž byla napínavá a hodnotící komise měla spoustu práce, aby sestavila výsledné pořadí. Výsledky byly velmi těsné: 1.Medvědi - 30 bodů do celoroční soutěže, 2.Rysi - 26 bodů a 3.Bobři - 18 bodů do celoroční soutěže.
logo
V tělocvičně jsme měli úsek Maďarsko a poté jsme se přesunuli do klubovny, kde už na nás čekala Věrka. Bohužel ta byli i roveři a kluci, ale kluci nám nevadili,, protože jsme s nima hráli hry a dělaly hlouposti dlouho do rána. ráno jsme se sbalily, uklidily a na oběd jsme byli doma!
logo
V neděli jsme se vydali kulturou a to do divadla loutek na Královnu Koloběžku 1. Všichni se krásně vymodili a potichu zhlédli tuto na půl živou na půl loutkovou pohádku.
logo
Sešlo se nás celkem 12, za což jsem ráda, neboť počasí vypadalo všelijak. Vystupovali jsme na nádraží ve Veřovicích, odkud jsme se vydali směrem na Javorník. Jelikož jsme si nebyli úplně jisti, zeptali jsme se kolemjdoudích na cestu a ti nám poraditi zkratku. Zkratku, díky které jsme minuli Javnorník a vydali se cestou do frenštátu. Brzy jsme se však zorientovali a z posledních sil se vyšplhali nahoru. Tam jsme si dali polévku - zelnou nebo se speciální hokaidó čočkou (fazolemi) zahráli jsme si úsek v maďarštině, koukli se z nově postavené rozhledny a vydali se zpátky. Všem to moc klouzalo a tak byly i snahy jezdit po blátě na igelitových pytlících, ale moc to nešlo a byli jsme špinaví až za ušima. V autobuse jsme málem zapomněli vlajku, ve vlaku se kiki zamilovala a zbytek oddílu dělat hlouposti. na nádraží Ostrava - Střed si děti vyzvedli rodiče a hurá domů!
logo

Abychom dělali něco normálního a ne pořád jen blbiny, rozhodli jsme se jít do divadla. Nakonec Smíchus vybral Prodanou nevěstu. Sešlo se nás 7, usadili jsme se na naše místa a čekali až představení začne. Asi první půlhodinu hrála jen hudba..to nás moc nebavilo, ale jak začali hrát už to bylo lepší :). Po divadle jsme zajeli do klubovny se převléct. Počkali jsme i na další, co v divadle nebyli a šli hledat jídlo :D. Našli jsme ještě otevřenou pizzerii, tak jsem se nadlábli a vrátili se zpět do klubovny spinkat :).

15.11.2013
logo
V klubovně se nás sešlo 16. Po organizačních záležitostech proběhl další úsek celoroční soutěže Sois prêt! ... pour la France! Družiny měly za úkol zjišťovat fakta z historie našeho oddílu. Nejlepší byli Medvědi, následováni Rysi a Bobry. Vyhodnotili jsme úseky z družinovek. Zahráli jsme si na tichou poštu pantomimou. U svíček jsme si chvíli zazpívali a zahráli hru na tvoření příběhu. Někteří mají opravdu děsnou paměť...
logo
V sobotu 9.11. vyrazilo 15 členů našeho oddílu, Vědec a 6 harcerů z polského Raciborze na Landek. Nejprve jsme si zahráli pár her v areálu hornického muzea (na ponorky, na jelena, boj o talíř...). Po svačině jsme vyšli na bývalé hradisko. Tam družiny soutěžily ve vázaní uzlů a v navigování. Po poledni začalo lít, a tak jsme se přesunuli zpět do naší klubovny. Nejprve jsme si zatopili v kamnech a uvařili špagety, pak opět přišly na řadu hry, při kterých jsme museli rovněž zvládnout polsko-českou komunikaci.
logo
Procházka na Landek s našimi skauty a s polskými Harcery byla pěkná, fotky a reportáž z akce najdete na webu u skautů.
08.11.2013
logo
Sportem k trvalé invaliditě...
Sešlo se nás 18 + 3 vedoucí, což je dost a navíc ideální počet a tak jsme si mohli zahrát pár družinových turnajů.
Nejprve to byla vybíjená a potom fotbal nebo házená, podle toho, jak se družiny domluvily mezi sebou.
Celkově byly první Lišky, druhé Sovy a třetí Srnci (Lasiček bylo málo a tak byly rozděleny mezi ostatní).
A pro příště bych prosil bez těch faulů.. že ano, Medvěde! :-)
Ale jinak to byla fajn akce, ostatně jako vždy.
08.11.2013
logo
Rozdělili jsme se do 4 družin a bojovka po lese mohla začít, běhali jsme po stanovištích a plnili úkoly jako uvázat uzly, morseovku a další :) poté přijel Paul a dovezl sladkosti a bylo vyhodnocení a odměny a domů!

Sponzoři