Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

14.03.2014
logo

V polovině března se konal Král uzlů, což je tradiční oddílová soutěž v uzlování. Soutěžilo se ve třech disciplínách: vázání 6 základních uzlů na 4 vázačkách, vázání ambulačního uzlu za ztížených podmínek (bez dívání, za zády) a vázání co největšího počtu různých uzlů v časovém limitu. Králem uzlů se pro rok 2014 stal Smichus, který zvítězil hned ve dvou kategoriích ze tří.

Uzlování ale nebylo naším jediným programem. Ve zbylém čase jsme si zahráli ještě několik her a uspořádali krátký florbalový zápas.

 

Celkové výsledky Krále uzlů:

1. Smichus

2. Lukino

3.-4. Oko, Ježek

5. Mokrár

6. Honza

7. Mates

8. Ondra

9. Dino

logo

Děkujime rodičům, kteří si přišli poslechnout informace o táboře ve Francii.

logo

Tuto oddílovku jsme se rozhodli strávit v U6 - novém technickém muzeu v rámci Dolní oblasti Vítkovic. Muzeum je doopravdy výborné a odpoledne jsme si užili, na všech možných atrakcích - kluci si zkoušeli vyřezávat do dřeva, vyrážet plíšky, řídit auto pomocí trenažéru, seděli jsme na motorkách, v hasičském autě, staré škodovce i na mašině, zkoušeli jsme jak fungue výroba elektřiny, vysoká pec nebo řízení provozu na nádraží. Rozhodně jsme v tomto muzeu nebyli naposledy!

07.03.2014
logo

V tělocvičně jsme hrály fotbal a vybišu, jinak etapa Dánsko - musely se dostat přes nejdelší most na světe, červený tým to vzdal a vyhrál modrý :) večer jsme s holkama probíraly družinový systém, hrály jsme hry pro starší a učily jsme se novým dovednostem :)

Věrka

logo

V Kině Luna jsme se všichni stali svědky dokonce dvou loupeží, oříškové i bankovní. Ale nikdo se nemusel bát, jelikož byly jen na plátně. Lesním zvířátkům byly zničeny jejich zimní zásoby a viníka vyhnala do města. Zde objeví obchod s oříšky, který je zároveň úkrytem bankovních lupičů. V obou "skupinách" se ovšem objeví zrádce. Film nakonec dopadl hezky a všichni si ho moc užili. A jaké z toho plyne poučení...ne všem se dá vždy věřit ;)

28.02.2014
logo

Akce se uskutečnila na bazénu v Porubě.

Nahled

S Pomněnkama jsme strávily víkend ve Zlatých horách. V pátek jsme si jen zahráli seznamovací hry a šly spinkat. v Sobotu jsme měly etapu Norsko. Poté výlet na zlatorudné mlýny. oběd a hry jako evoluce, molekuly. ale také orientační běh s buzolou. Večer sliby, hraní na kytaru a hry u "ohně". V neděli rozcvička alá umí prase létat, balení, polévka a skoro 3 hodiny v autobuse

Věrka

Nahled

V neděli 23.2. jsme vyrazili na Gírovou. K zimní výpravě to mělo hóóódně daleko. Sluníčko hřálo o stošest, modrá obloha, teploučko. Vyšli jsme až k chatě a na místním hřišťátku jsme si zahráli fotbálek, boj o baret a proběhl další úsek celoroční hry. Vyhráli Medvědi před Rysi a Bobry. Zašli jsme si do chaty na polévku a pak jsme vystoupali na vrchol Gírové, kde jsme si zahráli oblíbenou schovku. Další naše cesta vedla na nádraží do Návsí.  

logo

Divadlo loutek slaví 60 let a mělo výstavu ve staré radnici města Ostravy a Pomněnky byly u toho. Nabízí se zde skvělá dílna - herna. Milá paní na recepci nám dala lístky na celé muzeum tak jsme ho prošmějdily všemi směry. Bylo nás 19, takže i když jsme se snažily šeptat, stejně o nás všichni věděli široko daleko. V Tramvaji jsme si povídaly a v klubovně byla etapa Anglie - na výroční Baden-Powella. Ukázaly jsme si co všechno umíme a v čem se musíme zlepšit, Oheň se povedl oběma družinám, ale s kompasem by nedošly ani na zastávku. I tak jsme si to moc užily

Věrka

logo

Zahráli jsme si vybíjenou, florbálek a další sportovní hry.

21.02.2014 - 23.02.2014
logo

Tento víkend jsme se rozhodli poznávat krásy Jeseníků :). V sobotu jsme autobusem vyjeli na Ovčárnu. Mezi sjezdovkami jsme si zahráli Eskymáskou honičku, po které jsme se zahřáli polévkou. Tím jsme nabrali dost sil na sejítí údolí Bílé Opavice. Všichni byli moc šikovní a občas ledovou cestu zvládli. V chatě jsme se pořádně nadlábli a hráli hry až do "noci". 

14.02.2014 - 16.02.2014
logo
14.02.2014 - 16.02.2014
logo
07.02.2014
logo
logo

Další oddílovka v naší klubovně. Po organizačních záležitostech jsme vyhodnotili úseky celoroční hry a pak se pustili do her a soutěží. Družiny stavěly věže ze sirek a luštily šifru. Zhráli jsme si na zvířata a další hry. Po oddílovce proběhla krátká oddílová rada.

Sponzoři