Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

04.04.2014 - 06.04.2014
Nahled

Během víkendu 4.-6.dubna 2014 se na chatě u Bebku konala oslava kulatých narozenin Borůvky, Dáni, Natana a 33. výročí vzniku chlapeckého oddílu. Děkujeme všem, kteří si našli čas a přijeli alespoň na chvíli. Povídali jsme si, zahráli hry, zazpívali u ohně, prohlédli staré kroniky a fotky...

04.04.2014 - 06.04.2014
logo
04.04.2014
logo

Účast byla poslabší. Bylo nás jen deset. O to víc jsme si dali do těla a bez přestávky a odpočinku jsme hráli sportovní hry (vybišu, florbal, fotbal).

04.04.2014 - 05.04.2014
logo

Sešli jsme se v čajovně Na Větrném kopci. Tam jsem při pití a jezení "jarní nabídky" probrali různé věci k našemu kmeni i mimo jen tak. Do plánování jsme se velmi "zažrali" až jsme si museli pujčit papír od čajmenů. V klubovně jsme ještě pojedli a zahráli si Dixit :). Jen na ty filmy nedošlo :D

-Název: Taryža
-Pokřik: Valar morgulis
-Jednou za dva měsíce čajka, nebo setkání, kde budeme řešit další akce
-Přemýšleli jsme nad roverským slibem.... Za roverský slib by jsme měli speciální turbánky
-Je nás asi aktivních 12.... chtěli jsme ať to teď uzavřeme a budeme nabírat až od 15.... museli jsme rozjet to aspoň
-Máme rozdělené úkoly- Žabka-web(akce zapisovat)
Fajka-facebook
Lukino- tiskový mluvčí ( bude zjišťovat chaty, spoje atd.)
Gigi-fotograf
-Budoucí akce: 16.-18.5. třídenní výprava Cvilín
Lasergame(jestřábi x R&R)
Stěna
Pálení čarodějnic
Květinky nebo Světlušku..( Prostě něco na charitu)
Den země.. nebo udělat akci "úklid lesa" dali bychom to do novin atd.. nakoupili bychom pytle rukavice a měli by jsme veřejnou akci
Brigáda na Ivančenu, ale musíme zjistit kdy to je  
Na prázdniny ani moc neplánujeme.. navštívíme se na táborech 
- úkol pro Gigi a Mikra... zdůraznit jestřábům, ať nám nechají 1 víkend v měsíci volný  
- A to je asi vše 

logo

Sešli jsme se ve čtyři hodiny v klubovně, kde zjistili jsme, že celé soutěž bude probíhat v Bělském lese. Tak jsme pokřiky soutež zahájili a vydali se po družinách do lesa, kde jsme začali plnit úkoly, kterých bylo celkem devatenáct.

Některé z úkolů: vyrobit malou hračku z přírodnin, vykonat družinový dobrý skutek, najít a poznat šest zvířecích stop, poznat deset stromů podle listů, vyluštit několik šifer, nasbírat za 4 minuty co nejvíce kamínků menších než pěst, zaběhnout štafetou okruh, dojít k pramenu Panny Marie a cestou nekreslit mapu cesty a sehnat deset podpisů cizích lidí,...

Ve třičtvrtě na šest jsme se všichni zase sešli u klubovny, kde jsme celou soutěž ukončili pokřiky a šli domů.

Výsledné pořadí: 1. Medvědi, 2. Bobři, 3. Rysi

28.03.2014
logo

Před tělocvičnou jsme si chvíli zahráli vyvolávku, při níž se někteří "změnili" ve Vědce, Barbie apod. V tělocvične na zahřátí jsme měli vybíjenou v housenkách, kdy se vybíjely poslední články housenek. Zopakovali jsme si pár věcí k ZVaSu a měli zápas ve fotbale :)

28.03.2014 - 30.03.2014
Nahled

O víkendu 28.- 30.3.2014 se 43.oddíl skautek Pomněnky vydal na výpravu do Kopřivnice na chatu Vanaivan. Sešli jsme se v pátek na nádraží a za krásného počasí vyrazily na cestu. 
Po tom co jsme se ubytovaly, najedly a rozkoukaly po chatě jsme rozdělaly oheň v kamnech, zazpívaly si a šly spát.
Další den jsme začaly rozcvičkou na posilovacích strojích u chaty a pak jsme se vydaly na výlet na nedalekou zříceninu Šostýn. Na zřícenině jsme si zahrály etapu na zachraňování miminek, bylo to velmi napínavé. 
Po návratu na chatu jsme si udělaly k obědu vynikající palačinky a chvilku odpočívaly.
Potom si mladší holky připravily hru pro rangers, aby taky mohly nasbírat body a zahrát si. 
Večer jsme pokračovaly další etapou, tentokrát jsme se musely schovávat po chatě aby nás nenašla druhá družinka a nenakazila nás virem HIV.
Po večeři jsme si pustily film Madagaskar, potom byla ještě noční hra a šlo se spát. 
V neděli už jsme jen uklidily chatu, najedly se a utíkaly na vlak. 
Celý víkend jsme strávily v Africe, takže jsme po chatě chytaly lemury a celkově jsme se musely vyrovnat v rámci her a etap s problémy které tam lidí mají a musí řešit.

Nahled

22. 3. se středisko Modrý Šíp (tedy 43. oddíl skautů Modrý Šíp, 43. oddíl skautek Pomněnky, 43. oddíl Vlčat a světlušek Šipky) vrazil vítat jaro. Na stejnojmennou tradiční akci jsme si letos vybrali Koňský důl, nedaleko Jakartovic (možná to byla poslední výprava svého druhu před zrušením tamější trati). Možná by bylo dobré podotknout, že na tomto místě se konala již před 33 lety první výprava našeho oddílu.
Na místě bývalých břidlicových dolů jsme si zahráli hru na týmy (jak být správný kat, z důvodu pozdější exekuce Moreny Zimové), včetně tradičního Závodu kolem Koňského dolu. Po několika hrách na týmy jsme uspořádali vskutku spravedlivý a nad jiné nezaujatý proces "Skaut vs. Morena Zimová", kde jsme soudili, odsoudili a upálili hlavní představitelku uplynulé zimy...Snad se teď už jaro udrží!

14.03.2014
logo

V polovině března se konal Král uzlů, což je tradiční oddílová soutěž v uzlování. Soutěžilo se ve třech disciplínách: vázání 6 základních uzlů na 4 vázačkách, vázání ambulačního uzlu za ztížených podmínek (bez dívání, za zády) a vázání co největšího počtu různých uzlů v časovém limitu. Králem uzlů se pro rok 2014 stal Smichus, který zvítězil hned ve dvou kategoriích ze tří.

Uzlování ale nebylo naším jediným programem. Ve zbylém čase jsme si zahráli ještě několik her a uspořádali krátký florbalový zápas.

 

Celkové výsledky Krále uzlů:

1. Smichus

2. Lukino

3.-4. Oko, Ježek

5. Mokrár

6. Honza

7. Mates

8. Ondra

9. Dino

logo

Děkujime rodičům, kteří si přišli poslechnout informace o táboře ve Francii.

logo

Tuto oddílovku jsme se rozhodli strávit v U6 - novém technickém muzeu v rámci Dolní oblasti Vítkovic. Muzeum je doopravdy výborné a odpoledne jsme si užili, na všech možných atrakcích - kluci si zkoušeli vyřezávat do dřeva, vyrážet plíšky, řídit auto pomocí trenažéru, seděli jsme na motorkách, v hasičském autě, staré škodovce i na mašině, zkoušeli jsme jak fungue výroba elektřiny, vysoká pec nebo řízení provozu na nádraží. Rozhodně jsme v tomto muzeu nebyli naposledy!

07.03.2014
logo

V tělocvičně jsme hrály fotbal a vybišu, jinak etapa Dánsko - musely se dostat přes nejdelší most na světe, červený tým to vzdal a vyhrál modrý :) večer jsme s holkama probíraly družinový systém, hrály jsme hry pro starší a učily jsme se novým dovednostem :)

Věrka

logo

V Kině Luna jsme se všichni stali svědky dokonce dvou loupeží, oříškové i bankovní. Ale nikdo se nemusel bát, jelikož byly jen na plátně. Lesním zvířátkům byly zničeny jejich zimní zásoby a viníka vyhnala do města. Zde objeví obchod s oříšky, který je zároveň úkrytem bankovních lupičů. V obou "skupinách" se ovšem objeví zrádce. Film nakonec dopadl hezky a všichni si ho moc užili. A jaké z toho plyne poučení...ne všem se dá vždy věřit ;)

28.02.2014
logo

Akce se uskutečnila na bazénu v Porubě.

Sponzoři