Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Vánoční odpoledni s divadelními představeními jednotlivých družin skončil a jestřábi a roveři se přesunuli do naši klubovny, kde Šmoula již několik hodin připravoval sushi. Nejprve však proběhl střediskový sněm, na kterém jsme zvolili nové vedené našeho střediska. Na konci sněmu obdržel Natan osmý stupeň březového lístku. Pak již začlo ochutnávání, povídaní, hry...

Nahled

V pátek 12. prosince jsme se s celým naším střediskem (Šipky, Pomněnky, Skauti) sešli na Svinově, kde začala naše ,,Předvánoční výprava''. Po nástupu jsme se vydali vlakem do Olomouce a odtud, po dlouhém odpočinku, opět vlakem do Hrubé Vody-Smilov. Někteří ale dlouhé čekání nevydrželi a tak vyrazili pěšky 
Do Smilova jezdíváme na tábor, ale už po druhé jsme tam jeli na vánoční (předvánoční  ) výpravu.
Hned, jak jsme přijeli, vytáhli jsme si jídlo a šli večeřet. Při večeři nám vedoucí řekli, že si máme na sobotu připravit scénku o uznávání slunce. 
V sobotu jsme vstali a šli na rozcvičku. Dosyta jsme se nasnídali a měly jsme s holkama etapu. Pak jsme si zahráli pár her, naobědvali jsme se a měli odpolední klid. Byli jsme i na procházce, kde jsme hráli plno her. Vrátili jsme se, navečeřeli se, převlíkli do krojů a šli hrát scénky. Po scénkách jsme si rozdali PF-ka, roveři si šli dělat roverský slib a holky skautský slib. U ohně jsme si ještě rozdali cukroví a šli jsme spát.
V neděli jsme se po rozcvičce opět šli nasnídat a šli hrát hry, některé společné a některé po oddílech. Na oběd jsme měli polívku s opečeným chlebem, takže nám chutnalo  Pak už jsme si balili věci a po pár hrách jsme zase seděli ve vlaku, kde jsme s holkama ještě hrály etapu 

Lenča

logo

Na úvod jsme si zahráli hru Kdo, kde, s kým....po dohrání a přečtení jsme podle svého papíru museli udělat komix. Takže následovalo probírání časopisů a novin a hledání psů, jablek, pomerančů, sněhuláků, lesu apod, stříhání, kreslení a lepení. Uprostřed dělaní jsme si uvařili a zahráli na schovku :). Poté jsme zase pokračovali v práci. Když jsme už vše měli hotové pouklízeli jsme(hlavně třísky, protože dneska s námi byl pejsek Baddy). Vytvořené komixy na družinovce pověsíme na nástěnku :)

 

05.12.2014
logo
05.12.2014
logo
logo

Řekli jsme si, že scénku asi nevymyslíme pokud se nesejdeme. Tak jsme si udělali přespání v klubovně. Pár pokusů o vymýšlení scénky se stejně zvrhlo v další focecní, jezení nebo jen dělání blbostí. Nakonec(po půlnoci), protože ráno moudřejší večera, jsme se do toho pustili, vybrali pohádku, rozdělili role a ve zkratce sepsali děj :). V jednu ráno jsme v klubovně vysáli ať nespíme na drobcích..no asi se to vedle spícím Čmoudíkům moc nelíbilo :D. Ještě jsme si pustili Alenku v říši divů jako takový večerníček o půl druhé ráno, aby se nám hezky spinkalo. :D

logo

Původní výtvarný záměr této oddílovky byl přesunut na příští týden z důvodu nepřítomnosti manuálně zručných a esteticky založených vedoucích.. :)

Tak tedy, bylo nás 10, nejprve jsme se radili o připravované divadelní scénce pro Vánoční den a potom  jsme si hráli až do konce. Zvířata, pak Města (ta samá pravidla, ale s názvy měst.. a myslím, že Krtek už nikdy nebude mít rád Aš.. ), Kulička sem, kulička tam a na závěr Obíhanou kolem židlí. Prostě klidné páteční odpoledne.

Nahled

Počasí několik dnů před výpravou asi odradilo většinu členů a na nádraží se nás moc nesešlo. Jeli jsme vlakem do Ostravice. ŠLi jsme kolem skal na Mazáku. Došli jsme na rozcestník U Lukšince. Na stromech byla námraza. Na Lysou jsme nešli, na vrcholu mělo být náledí. Naše další cesta vedla ke Zbujovi, kde jsme si dali čaj. Na louce jsme si zahráli dvě hry a na "Albínově náměstí" proběhly dva úseky celoroční hry.

logo

Na nádraží se nás nešlo 6. K večeru jsme přijeli a přišli do klubovny od Štramberských skautů, kde jsme se všichni vybalili a najedli. Po ubytování jsme šli na průzkum okolí. Na Štramberské trúbě jsme si ve tmě zahráli schovku a jakmile už na hodinkách tikalo skoro půl desáté, rozhodli jsme se jít už zpět do klubovny. Cestu jsme ale pojali trochu ve stylu stezky odvahy, na jejímž konci jsme si připomenuli něco málo ze skautské historie. Večer jsme usli poměrně rychle, někteří ani neví o čem byla pohádka.

Další den jsme prošli okolí Štramberku. Nejprve na trúbu, ze které byl opravdu překrásný rozhled (mlha taková, že by i Rákosníček zezelenal závistí.. ). Z trúby jsme vyšlapali na Bílou horu, kde jsme si zahráli pár her, pak do lomu, ve kterém jsme si postavili z kamenů náš název a nakonec do jeskyně Šipka. Z ní už jsme se jen stavili pro čerstvé uši a potom zpět do klubovny vařit oběd. Pojedli jsme, sbalili se a šli na vlak. Večer jsme přijeli do naší klubovny, kde jsme si pustili filmy, konkrétně Madagaskar 3 a Koralínu.

V neděli jsme se nasnídali a hráli kostky (10 000 a vyhrál to Štika). Po obědě jsme ještě uklidili, zahráli si hlava-nohy-ruce po jednotlivcích a šli domů. I když nás bylo málo, stejně jsme si to užili. :)

21.11.2014
logo
14.11.2014 - 16.11.2014
logo
logo

Dnes jsme se společně s Pomněnkami stali mafiány a policisty. Našim místem střetu bylo Chicago (Hrabová).

 

V Hrabové na nás čekal Natan, který nás rozdělil do tří družstev (policie, mafiánský rod 1 a mafiánský rod 2). Pak nám rozdal pokyny a začal tvrdý boj. Našim úkolem bylo najít dvanáct míst (hráčských doupat), na kterých byla ukryta část šifry, kterou jsme měli vyluštit. Když jsme do 17. 45 našli aspoň sedm hráčských doupat mohli jsme otevřít dopis, ve kterém bylo uvedeno, kde je úkryt cenných papírů z centrální banky. Byly schované na kraji mostu přes Ostravici. Po jejich nalezení jsme se vrátili na místo srazu, kde proběhlo vyhodnocení. Po tvrdém souboji to dopadlo takto:

1. místo - mafiánský rod 2 (Rysi + Bobři)

2. místo - mafiánský rod 1 (Medvědi + Bobři)

3. místo - policie (Pomněnky)

Bylo to super a mnoho z nás vidělo poprvé večerní Hrabovou.

logo

Ráno pršelo a tak se na sraz dostavili jen Tom a Brouk (a Kovboj, ale ten byl ten den Pomněnka). Ostatní se asi báli, že zmoknout a rozpustí se... Takže příště vezmeme s sebou pro všechny případy cukr!

No co, šli jsme tedy na tramvaj a jeli s Pomněnkami na ZŠ Bulharská, kde středisko Strážci pořádalo velkou prezentaci deskových her. Tam jsme si hráli a hráli a hráli a hráli a když nás to přestalo bavit, tak jsme šli! :) Her tam bylo fakt dost, já osobně už třeba vím, co chci pod stromeček..

Zpáteční cestu jsme si obzvláštnili tím, že jsme šli pěšky na Svinov, vlakem do Vítkovic a pak zase pěšky ke klubovně. A jo, nakonec to bylo fajn..

Sponzoři