Reportáže akcí
Seznam barev oddílu

Prázdniny skončili, tábory jsou již minulostí a nový skautský rok je tady. Proto jsme se dnes sešli v klubovně abychom ji připravili. Utřeli jsme prach v policích a vše do nich úhledně naskládali, uložili jsme věci přivezené z tábora, vysáli jsme pořádně celou klubovnu, vytřeli chodbu a schody, vyzdobili nástěnky a z kuchyňky konečně udělali místnost, která není jen skladištěm.
Klubovna je připravena na naše další skautská dobrodružství. Rád bych poděkoval všem, kteří ve svém volnu přišli a s úklidem pomohli, jmenovitě Okovi, Celdovi, Kovbojovi, Lišákovi, Rarachovi, Benovi, Kubovi, Ježkovi a Krtkovi.
Moc děkuji

Na první letošní oddílové radě jsme se sice nesešli kompletní, ale i tak jsme u stolu plného jídla zhodnotili letošní tábor na Slovensku, naplánovali nábory, brigádu a rozvržení akcí na první pololetí školního roku. Taky jsme vymysleli akce, které během celého roku musíme určitě uskutečnit.



Letos, stejně jako loni, jsme se vydali tábořit na louku pod vlakovou zastávkou Hrubá voda – Smilov.
Program na první táborový den byl jasný. Bylo třeba se rozdělit do teepek, vybalit si věci, projít si tábořiště a vyslechnout si otravné školení toho co se na táboře smí, nesmí a na co si dávat pozor. Navíc večer proběhlo rozdělení všech vlčat a světlušek do tří klanů (rozpoznatelných podle barvy jejich čelenky) které spolu měli po zbytek tábora ve všem spolupracovat.
Toliko k prvnímu dni.
Následující dny už probíhal normální program. Ráno se vstávalo, cvičilo, čistilo chrup a jedlo. Po jídle byl na řadě slavnostní ranní nástup. Při něm byla pověšena státní vlajka a vlajky jednotlivých klanů, zahájen den a přečten program dne. Poté se bodoval úklid teepek.
Toto měli všechny dny společné. Dál se to lišilo podle programu.
V rámci tábora jsme si udělali výlet na skály (Malý Rabštýn), do Olomouce, k “moři“ a na “hrad“.
Letošní celotáborová hra byla pojmenována „Konoha“ (z Japonštiny = List ). Úkolem klanů se stalo založit ninja vesnici ukrytou v listí. Vesnice tohoto tipu může existovat jen jsou li v rovnováze čtyři základní elementy (země, voda, vzduch, oheň) . Proto jeden z prvních úkolů byl získat svitky těchto čtyř elementů. Naneštěstí byly ukradeny.
Klany plnili spoustu úkolů, vyřešili mnoho hádanek, svedli několik bitev. To vše vedlo k získání svitků. Vesnice byla tedy založena.
Nejúspěšnějším týmem se stal klan Modrých (Beruška,Liduška,Sam,Adri,Sběratel,Ondrášek + pár dní Vidra). Druhé místo (s rozdílem jednoho bodu) patří červeným (Veverka,Kapr,Chose,Johanka,Wafle,Králík). Třetí byly zelení (Nicki, Monča,Buvol, Onfu,Slimák,Maty).
Byl to dlouhý tábor a všichni na něm dokázali že zvládají i delší pobyt v přírodě. Několik osob si v průběh tábora splnilo nováčkovskou zkoušku + slib. Našli se i dva odvážlivci kteří si splnili „tři bílé tesáky“ a jedna odvážná světluška která si splnila „tři kapky rosy“.
Všem vám tímto mockrát děkuji za úžasný tábor. Všichni jste naprosto skvělí. Bez každého z vás by byl tábor o něco málo prázdnější.
Děkuji Berušce,Veverce, Nicki, Lidušce,Samovi, Adri, Sběrateli, Ondráškovi, Vidrovi, Kaprovi, Chosemu, Johance, Waflemu, Králíkovi, Monče, Buvolovi, Onfuovi, Slimákovi a matymu za to že se nebáli a přišli si s námi užít tábor. Bez vás by tábor určitě nemohl být.
Děkuji Smíchusovi , Lukášovi, Mokrarovy, Ježkovi a Kostíkovi za spoustu práce kterou pro fungování tábora udělali.
Děkuji Žabce, PaNice, Lososákovi, Lachi a Štikovi za pomoc s vedením tábora. Za jejich připomínky,rady, nápady, za jejich osvěžující úsměvy a vůbec za to že jsou. Jste ti nejlepší!
Děkuji Kamče, Daňovi a Míše za skvělé vedení kuchyně. Kvalita jídel a pořádku na táboře s vaším příchodem prudce vzrostla. Taktéž děkuji i za pomoc všude kde bylo třeba.
Děkuji všem rodičům, kteří vychovali tak úžasné děti jakou jsou ty v našem oddíle.
A v neposlední řadě děkuji všem, kteří přišli pomoct s bouráním tábora a odvozem batohů.
Fotky : http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Tabor_Kohoha_2017/
Konec hlášení!


Letos jsme měly tábor jako každý rok blízko Olomouce v Hrubé Vodě- Smilov, spaly jsme v teepkách, dělaly si tam oheň a přežívali 14 dní v přírodě. Vařily jsme si v tzv. Číňanu, na pecku či v kotlíku. Koupaly jsme se v řece a saunovaly v dřevěné sauně a krom těchdle věcí jsme si vyráběly různe věci, jako rošt pod věci, aby nebyly vlhké, také jsme vyráběly branky a dodělávaly latru, krom toho jsme hrabaly posekanou louku. Když jsme dodělaly tábor, mohly jsme si užívat her a plno zábavy.
Letošní téma taboru byl Arabela, pohádkový seriál. Holky byly rozděleny do tří skupin: Prsten: Knoflík, Žužla, Liška, Šmoulinka, Elis a Johanka
Plášť: Preclík, Hřebíček, Malina, Prcek, Anička, později i Elis
Zvonek: Schodík, Cukřík, Andílek, Ovečka, Dájinka a Terezka
Tyto skupinky proti sobě bojovaly den co den při různých etapách. Krom celotáborové hry jsme taky chodily na výlety- byly jsme v Hrubé Vodě na Kamzíkové stezce, kterou jsme si pořádně užily, protože to bylo vytvořeno z plno lanových atrakcí, a tak jsme se vydováděly. Také jsme byly v Olomouci, kde si holky zahrály hru na hledání zvířatek a taky plnění úkolů, které dostaly na papíře. Byly jsme i v 5D kině. A holky byly i na výletě při poslední etapě, na zřícenině v Hrubé Vodě.
V půlce tábora jsme měly táborák, který zahajovala Cukřík, za to, že to byl její první tábor, který krásně zvládala, moc se snažila a byla hodná, proto jsme ji vybraly.
Každé ráno na táboře jsme přivítaly sluníčko a poté holky sbíraly puzzličky s body, sbíraly je tím způsobem , že měly na nose pastu a jen tím směly sbírat si do svěho ešusu puzzle, po té se losovalo štěstí a smůla podle počtů bodů na puzzlích.
A krom různých her co jsme hrály na louce, či v číňanu, tak byly tři turnaje- Přehazovaná, silovnkovaná - ta se hrála se silonkou na hlavě, ve které byl tenisák a tím se snažili shodit flašky naplněné vodou, a badminton.
Konečný táborák zahajovala Malina, za to, že je poslušná, pořád veselá a skvělá, skautka jak má být. Ohnivec se pro tento tábor stala Žužla, za velkou pomoc při všem, a za oddanost, a skvělou kamárádku všem.
Výsledky:
Celotáborovka : 1. Plášť
2. Prsten
3. Zvonek
Chtěla bych moc poděkovat všem Pomněnkám , které se zúčatnily letošního tábora, dále chci poděkovat Lukinovi, který nám celý tábor pomáhal, také lidem kteří přijeli se na nás podívat a pomoct jako Vědcovi, Tomovi, Vasilovi, Arašídovi, a také roverům od Strážců a Lapace. Doufám, že ste si ho všechny užily a že v přístích letech bude stejná, či větší účast :)
Budeme se těšit v září v naší klubovně :)
Fotky: http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/


Letošní tábor se uskutečnil na novém místě na Kysucích nedaleko obcí Klubina a Stará Bystrica. Louku jsme z důvodu neustále měnícího počasí nazvali "Aprílová louka". Asi za pět dní jsme tábor postavili a pustili se do her, soutěží a objevování okolí. Letošní celotáborová hra se jmenovala "Čanku Tanka Akičita" - cesta velkého bojovníka. Celý oddíl jako indiánský kmen plnil úkoly. Většinu jsme splnili a jako kmen jsme uspěli. Mezi úkoly patřily například: každodenní večerní otužování v horském potoku, vyráběli jsme totémy, lovili ryby, mlčeli, běhali, učili se lakotská-indiánská slova... Poslední úkol byl lov bizonů a následná velká hostina. Zároveň jsme k úsekům četli autentické výpovědi o životě indiánů z knihy "Mluví Černý Jelen". Objevovali jsme také krásné okolí. Navštívili jsme Starou Bystrici s krásným orlojem, vyšli jsme na Malý a Velký Rozsutec a Velkou Raču. Starší kluci si udělali dvoudenní výpravu po hraničním hřebenu.
Tábořili jsme v nových stanech, které jsou kombinací týpka a anglického stanu. Ohýnky ve stanu se hodily. Večer bylo občas dost zima a některé noci klesla teplota na 2-3 stupně Celsia.
Bodování družin: 1.-2. Medvědi a Rysi, 3. Bobři
Nováčkovskou zkoušku a slib udělali: Celestýn, Kovboj, Hrnek, Tkanička, Ivo, Adam, Krtek
Tří orlí péra splnili: Belgičan, Ježek, Kostík
Poutníka splnil: Smíchus, Oko
Zdravotníka splnil: Smíchus





