Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Dneska jsme se sešli v klubovně, abychom si zahráli hry jen rádci, podrádci a starší členové. Sešlo se nás sedm členů a dva Jestřábi. První jsme udělali bodovačku, kde našim úkolem bylo doplnit důležité skautské události k rokům. Pak jsme orientovali mapu a zopakovali jsme si hledání v ní. Hráli jsme Cinkačku, Právo jungle, boj o sváču, brousili jsme nože, uzlovali, poznávali a skládali souhvězdí. Nakonec jsme si popovídali u svíček o fungování družin. Všichni jsme se bavili a moc jsme si to užili.

logo

Zúčastnění: Lukino, Mikro, Natan, Žabka, Brontosaurus, Fajka, Vědec.

Program:

- koncept oddílových programů a mezioddílových akcí se nevyřešil, protože nebyli přítomni zástupci všech oddílů

- potencionální nová táborová louka zamořena kravami, budeme hledat dál (neznáme někoho z realitky??)

- příspěvky jsou stejné jako loni, tj. 800 Kč za rok, posílat do konce LISTOPADU na střediskový účet (je uveden na stránkách)

- 24 hodinový florbal - Vědec do konce října zjistí, zda-li nás pustí do nějaké tělocvičny (ideálně Krakovská), na základě toho potom určíme datum a Veverák na příštím zasedání ORJ pozve ostatní střediska, ať nás není málo

- akce Skauti pomáhají lesu - dobrý nápad, účast nebyla zlá, celkově to byla super akce.. pokračování na jaře opět pod taktovkou Roverů (za pomoci Jestřábů).. příště více oznámení do médií, začít dříve zvát na FB, kontejner umístit u smyčky tamvaje atd. (bude probráno na budoucích radách)

- každého 15. v měsíci budou vyúčtovány všechny nákupy a výpravy za minulý měsíc!

- každý oddíl/družina/skupina/dvojice/jednotlivec si na Vánočku (vícedenní výprava) vymyslí nějaké překvapení.. a fantazii se meze nekladou :)

- Vánoční den - ráno vyzvedneme (Natan/Vědec/Veverák) na Svinově Betlémské světlo, které potom bude k dispozici pro veřejnost v klubovně; divadlo v Akordu začne cca ve 14:00, poté se sejdou současní i bývalí Jestřábi v klubovně na takovou menší párty (Borůvka a Veverák napíšou bývalým členům mail s pozvánkou) - před divadlem: Skauti budou v klubovně, uvaří si Štědrovečerní večeři; Vlčata půjdou do lesa dát zvířatům do krmelce jablka a podobně; Skautky by mohly zajít do domova důchodců, zazpívat, předat Betlémské světlo atd..

- neurčili jsme termín další rady - Vevelátu, navrhni prosím tě nějaký termín, dík..

Nahled

V sobotu 27.9. jsme se vypravili na Koňský důl nedaleko Jakartovic. Celou noc lilo a na nádraží se nás sešlo 11. Počasí se nakonec umoudřilo a pršet přestalo již během cesty vlakem. Odpoledne se dokonce ukázalo sluníčko a modrá obloha. Na místě jsme si zahráli spoustu her a mezidružinových soutěží. Začali jsme tradiční štafetou kolem jezírka, následovaly soutěže jako kimovka, na veverky a kuny, schovka, bojovka "Skalní malby", turnaj v kuličkách, stavba věže, kreslení na břidlici a další. Mezidružinové soutěže s přehledem vyhráli Rysi. Zašli jsme se podívat i do staré štoly.

26.09.2014 - 28.09.2014
logo
logo

Pro velmi slabou účast - na Svinově jsme se sešli pouze já, Fajka, Štika, Kovboj a Tkanička - byla výprava zrušena. Je to velká škoda. Pevně doufám, že příště se už něco takového nestane!

19.09.2014
logo

Další oddílová akce v tělocvičně, ve které jsme si pořádně protáhli naše těla. Hráli jsme vybišu s florbalkama, florbal, fotbálek, vybíjenou...

logo

Sešli jsme se v chladné zářijové ranní mlze v počtu 12 kusů. Vyšli jsme směr řeka Odra. Po cestě chvíli trochu sprchlo, ale pak přestalo a dokonce se oteplilo. U odpočivadla Na Honculi jsme si dali pauzu, pojedli, poklábosili a pak si zahráli hru na vytrvalost a pamět. V té vyhráli Liškolasičky nad Srncosovama. Pak jsme šli dál. V Poodří jsme začali hrát kolíček. Jednoznačně nejúspěšnější sběratel byl Celestýn. Šli jsme dál a dál, kochali se překrásnými oderskými rybníky, ničili si podrážky bot, probírali všemožná témata, vyprávěli zážitky z prázdnin, až jsme došli k silu u rybníka Křivý. Pojedli jsme, nakrmili ryby kukuřicí a zahráli si hru JAN-KEN-PON. V té pro změnu vyhráli Srncosovy nad Liškolasičkami. Měli jsme fůru času a tak jsme se rozhodli obejít celý rybník. Po cestě jsme si občas zpívali a chytali komáry. Titul Mistr Poodří v chytání komárů protentokrát získal Štika. Než jsme došli k Jistebníku, tak si naše členstvo začalo všímat všeho kolem. To proto, že na nádraží byl uspořádán menší kvíz. Nedopadlo to nejhůř, ale že si nebudete pamatovat, odkud je zmrzlina nabízená v cukrárně (z Opočna, mimochodem.. ), to mě celkem překvapilo :D! No nic, po hře jsme si ještě chvíli krátili chvíli tím, že jsme se navzájem malovali. Vznikly opravdu zajímavé kresby. Pak jel vlak. Ten nás dovezl na Vítkovické nádraží a pak tramvají do klubovny. Tam jsme si zahráli nějaké deskovky, poker, kostky, pár jedinců si vyzkoušelo Copperfieldovu iluzionistickou sadu pro začátečníky a pak jsme šli domů. Byla to moc fajn akce, jen škoda, že nás nebylo víc. Tak snad příště.. :)

 

Pořadí kvízu (do mezidružinového celoročního bodování):

1. Srnci

2. Lišky

3. - 4. Sovy a Lasičky

 

Nahled

Na nádraží se nás sešlo pět, ale i přes to jsme to nevzdaly a na Štramberk jsme jely. Prvně jsme navštívily jeskyni Šipka a přály přáníčka u zvoničky. Potom jsme vyrazily na náměstí kde mělo být rytířské představení a trhy. Vyšlapaly jsme i na trubu kde jsme si pochutnaly na plněných Štramberských uších. Pak jsme měly chvilkový rozchod, aby jsme si prošly trhy. Před polívkou jsme se šly podívat ještě do mini zoo, pak jsme si daly tada polívku nebo čaj. Cestou zpátky jsme se podívaly ještě na botanickou zahradu s kozama a z kamenů jsme poskládaly do lomu POMNĚNKY. Cestou ve vlaku jsme byly všechny příjemně unavené a dojely jsme v pořádku.  :)

12.09.2014
Nahled

Sešli jsme se v naší pěkně klubovně. Menší počet účastníků nám nezabránil si pořádně zahrát a zasoutěžit. Nejprve jsme si pomoci pantomimy předváděli přísloví, následovaly hry jako Ahoj Pepo, Bang!, na raky... Uzlovali jsme poslepu.

09.09.2014 - 09.09.2014
logo
Nahled

Mladší děti se na toto odpoledne proměnily na velké vikingy. Ve skupinkách se snažily co nejlépe ulovit draka, nakreslit ho a zjistit, co má rád či čeho se bojí. Takže házely lakroskou míček na nafukovacího draka, kreslily křídami, luštily osmisměrky, hledaly světlo v bludišti apod. Za každou displínu byly obodovány a na konci odměněny bonbóny podle pořadí. Vyhrála skupinka vedená Ivošem. Cenu za nejlepší kostým vyhrála Elis.

Nahled

V pátek 5.9.2014 jsme uspořádali hru Sherlock Holmes, ve které museli účastníci ukázat své detektivní schopnosti. Po akci proběhla oddílová rada.

Sponzoři