Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

31.05.2013 - 02.06.2013
logo
Užili jsme si krásné tři dny na louce společně s dalšími ostravskými skautskými oddíly :-)
Sešli jsme se na nádraží v docela velkém počtu. Ušli jsme asi 4,5 km. Jakmile jsme došli na louku, tak jsme postavili stany, ohniště a tee-pee. Povečeřeli jsme a šli spinkat.

Ráno po rozcvičce a nástupu následoval trojboj: běh osage, přirovnávání a běh všestrannosti. Chvíli sice pršelo, ale neodradilo nás to od aktivit jako třeba volejbal nebo Buldoci a konzervy, Veverčí ocásky atd. Večer nás čekal táborák se spousty scének a písniček. :-)

Ráno po rozcvičce a snídani byl ranní nástup s vyhlášením všech soutěží.Obhájili jsme tyto štíty:
Nejmladší
Mladší holky
Mladší kluci

Fotky z akce zde: http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/Ludkuv_memorial/
Fajka
26.05.2013 - 30.06.2013
logo
logo
Dnes jsme se vydali na výstavu U6 do dolní oblasti Vítkovic. Bylo to super. na vše jsme si mohli sáhnout, vylézt nebo si vyzkoušet! prostě paráda. Vyzkoušeli jsme si řídit letadlo, auto nebo motorku, zkoumali jsme ponorku a běžnou práci ve vítkovicích. Jen škoda, že nám brzy jela tramvaj a tak jsme docela spěchali.
25.05.2013
logo
Kvůli dešti jsme trasu vedli jen do Areálu zdraví v Bělském lese. Po cestě jsme pověsili fáborky a sem tam se objevil papírek s úkolem či otázkou. Asi po pěti minutách u klubovny Vědec "vypustil" děti na trasu. Cestou je z povzdálí kontrolovali Fajka se Šemíkem a já čekala v cíli. Bohužel začalo pršet, ale i přes to jsme zašli na Bambiriádu, kde jsme si vyzkoušeli různé věci.
18.05.2013 - 19.05.2013
logo
Tento víkend jsme se vydali na řeku Moravici, sluníčko se před námi schovávalo, ale nám to nevadilo. Dojeli jsme do kružberku úplně přeplněným autobuse, kde se nedalo ani hnout a potom šli asi půl hodiny pěšky za Skřetem, kteýr už na nás čekal s raftem. Nasedli jsme a pádlovali jako o život. trošku jsme zmokli a tak jsme se cestou stavili na párek abychom se zahřáli. Cílem naší cesty byl ostrov ve vítkov v podhradí. Tam jsme dorazili okolo šesté večer, kluci nám dovezli batohy a my si mezitím postavili stan - veliké tee-peee.udělali jsme si oheň a večeři. Večer jsme se šli projít na zříceninu hradu Vikštejn a cestou dolů nás čekalo překvapení - příkré skály. Tak jsme si zahráli na kamzíky. Sice jsme se báli, ale všichni jsme to hrdě zvládli. Ráno jsme čekali až stoupne voda a tak jsme se šli po rozcvičce projít ke splavu. pár se nás tam nechtěně okoupalo a vyrazili jsme s proudem :)cestou zase na klobásku a když jsme dopádlovali až do Hradce nad Moravicí tak jsme vše složili a uklidili, nasedli do auta a jeli domů :)
logo
Prošli jsme kus světa kolem Ostravy a bylo to fajn...
Ráno se nás u klubovny sešlo 11. Vyrazili jsme na tramvaj a tou na nádraží Vítkovice. Vlakem jsme dojeli až do Háje ve Slezsku a pak už jsme šli pěšky.

Naše první kroky vedly na Padařov. Byla tam spousta starých bunkrů a na jednom z nich jsme si na chvíli odpočinuli. Když jsme pak vyrazili na další cestu, začali jsme hrát Nálet, Bombu a Povodeň a tyhle hry probíhaly až do konce výpravy. Z Padařova nás cesta zavedla do Hrabyně. U památníku jsme dali další pauzu, posvačili a zahráli si Boj o ringo. Vyhrála družina Lasiček nad družinou Srnců (obě družiny byly doplněny o dvě Sovy). Po hře a po svačině jsme se šli podívat na tanky a děla. Když už nás omrzely, šli jsme dál do Údolí Ohrozimy. Po cestě jsme objevili posed a tak jsme na něj na chvíli vylezli a rozhlédli se po okolí.

Cesta po Údolí Ohrozimy byla moc pěkná. Celou dobu tekl podél pěšiny malý potok v trávě. Prostě paráda. Za nějaký čas jsme dorazili k altánku u jednoho rozcestníku. Znova jsme se nasvačili a pak šli hledat pexeso po lese. Po hře jsme se vydali na tramvajovou zastávku Zátiší. Cestou jsme potkali další skauty na výpravě. V Zátiší jsme se ještě zastavili na Kofolu. Přišla vhod :-).

Naštěstí se na nás tentokrát počasí usmálo. Celkem jsme ušli skoro 15 kilometrů, ale ani nám to tak nepřišlo, protože cesta rychle ubíhala. Celou dobu jsme totiž ani na vteřinku nezavřeli pusu :-) (třeba takový Celestýn dokonce na chvíli trochu ochraptěl.. ).

Výsledky Bomby, Náletu a Povodně
1. místo Krtek
2. místo Celestýn
3. místo Zitron, Zoubek a Bobík
4. místo Štika a Šmoulinka
5. místo Hrníček a Domino
6. místo Elis

Výsledky Pexesa
1. místo Štika a Celestýn
2. místo Krtek a Domino
3. místo Zoubek a Šmoula
4. místo Elis a Bobík
5. místo Hrníček a Zitron

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Udoli_Ohrozimy_18._5._2013/
17.05.2013
logo
Nahled
Dnes jsme místo výpravy vyrazili do klubovny. Venku lilo jako z konve, a tak jsme dali přednost suchu a teplu v naší klubovně. Nejprve jsme si zahráli Dostihy a sazky. Vyhrál Oko, který nás obral o všechny naše těžce vydělané peníze, stáje i koně. Pak jsme se pustili do vaření zeleninové polévky. Klukům se fakt moc povedla! Po jídle jsme trošičku upravovali zařízení klubovny, navrtali jsme hmoždinky a v umývárce jsme připevnili novou poličku. Vyhodnotili jsme rovněž úseky dlouhodobé hry, které se hrály na družinovkách.
11.05.2013
logo
na dnešek jsme se rozhodli naplánovat bazén. I když nám počasí moc nepřálo, tak jsme se sešli v hojném počtu a jeli na Čapkárnu. Jako první jsme dělali podvodní fotky ve vodní jeskyni a potom jsme šli na tobogán. někteří se báli, jiní méně, ale svezli jsme se všichni. Koho už nebavilo se klouzat tak šel se Skřetem skákat šipky. Moc jsme si to užili!
10.05.2013 - 11.05.2013
logo
Zážitky nemusí být pozitivní, hlavně když jsou intenzivní...
Pátek

Vlakem jsme dojeli do Háje ve Slezsku, odkud jsme vyrazili podél řeky až ke splavu u Smolkova. Postavili jsme si stany, rozdělali oheň a na něm pak opekli špekáčky. Po dobré večeři jsme si ještě na chvíli oblékli vesty, vzali pádla a pod vedením Škvrněte (vodačka, která nás na akci pozvala) jsme si na místní štěrkovně vyzkoušeli, jak to asi bude na té řece vypadat. Po krátké plavbě, která byla pro většinu z nás úplně první a přesto ji všichni zvládli, někteří (třeba takový Štika, Hurvajs nebo Zitron) dokonce na výbornou, jsme si šli umýt zuby. Pak jsme si ještě na chvíli sedli k táboráku, kde se zpívalo a hrálo.

Sobota

Jak byl pátek pěkný a slunečný, tak stejně potom byla sobota ošklivá a deštivá. Ráno jsme se nejprve najedli a hned potom sbalili batohy. Chvíli jsme váhali, jestli řeku sjet nebo ne, ale protože se počasí zrovna na chvíli umoudřilo a všichni sjíždět chtěli, rozhodli jsme se tedy, že řeku sjedeme. Sbalili jsme stany, rozdělili jsme se do posádek, naházeli věci do lodí a vypluli. To už však opět začalo pršet. Chvíli se to dalo, všem se plavba na lodi moc líbila, ale jakmile jsme přijeli k prvnímu jezu, tak se déšť změnil v prudký lijavec. Po krátké poradě jsme se dohodli, že dál už sjíždět řeku nechceme, za to všichni chceme do sucha. Tak jsme se s ostatními rozloučili, vzali batohy a šli zpátky na nádraží do Háje. Tam jsme strávili zhruba hodinu. Nejprve jsme museli všichni povinně sníst trochu čokolády. Kdo měl to štěstí a našel v batohu něco suchého, tak se převlékl, ti nejvíc promoklí si museli trika, ponožky a dokonce i boty půjčit od ostatních :-). No a pak už jsme jen dojeli na nádraží Svinov a z něj domů.

Všem, kteří se zúčastnili, gratuluji k úspěšné plavbě. Jmenovitě se jedná o Vítka, Mikyho, Celestýna, Štiku, Elis, Hurvajse, Kovboje a Zitrona. Všichni jste moc šikovní, bez větších problémů jste tuto náročnou akci za velmi nepříznivých podmínek zvládli :-).
logo
Opět bylo hezky a tak jsme si šli trochu zasportovat...
Chvíli jsme si v klubovně zahráli Na Upíra, Molekuly a pak Králův Dvůr, při kterém měl Zoubek uhádnout krále. Sice neuspěl, ale málem se mu to povedlo. Pak už jsme šli do Areálu zdraví v Bělském lese.

Tam jsme nejprve začali Olympijskými Hrami. Ty se sestávali z několika dispiclín, kdy jeden se snažil splnit daný úkol (např. obléct si bundu, oběhnout lavičku, trefit míčem strom) a druhý se mu v tom snažil zabránit.. Bylo to sice dost namáhavé, ale byla to sranda :-). Celé Hry vyhrála Verča. Potom jsme si dali přetahovanou lanem mezi družinami. Následovala krátká pauza na vydýchání, napití, nasvačení apod.

Hned po ní jsme házeli ringem do dálky. Zde proběhlo velké finále mezi Zoubkem a Zitronem, které nakonec vyhrál Zoubek. Nakonec jsme si ještě zahráli Boj o kůl, při kterém tým Bezčepičářů vyhrál nad týmem Sčepičářů v poměru 10:7. No a pak už jsme šli domů..

Bylo to fajn odpoledne :-).

Výsledky
OH: 1. Verča, 2. Krtek, 3. Zoubek, 4. Šmoula, 5, Zitron, 6. Celestýn, 7. Miky, 8. Vědec, 9. Šemík, 10. - 12. Kovboj, Malina a Domino, 13. Elis
Přetahovaná: 1. Sovy, 2. Srnci, 3. Lasičky
Hod ringem: 1. Zoubek, 2. Zitron, 3. Miky, 4. Domino, 5. Celestýn, 6. Malina, 7. Verča, 8. Krtek, 9. Šmoula, 10. Kovboj, 11. Elis

P.S. Konečně je dopsána Vícedenka v Kopřivnici, tak si ji přečtěte :-).
03.05.2013
logo
Sešlo se nás 16. Pořádně jsme si protáhli těla při vybišce, florbalu, fotbalku s rugbyovým balonem.
logo
Počasí nám opětovně nepřálo, ale pár lidí přišlo. Naše středisko zorganizovalo hry tramvajky, fotbálek, softbal, střelbu z luku. Video z akce si můžete prohlédnout na adrese https://vimeo.com/65330885
26.04.2013
logo
Sešlo se nás 13. Z klubovny jsme se přesunuli na louku, kde jsme si zahráli hry jako vybíjená, na buldoky, klávesnice, jan-ken-pon, softbálek. Po oddílovce proběhla krátká oddílová rada.

Sponzoři