Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled
Sice ne moc ve velkém počtu, ale přesto jsme se sešli a uklidili jsme klubovny.
27.09.2013 - 29.09.2013
logo
logo
Sešlo se nás sice maličko, ale to nevadí.. na hrad jsme došli v noci a poslechli si pověst o Černé paní. Ráno jsme hráli schovku, byli v labyrintu nebo hráli nové hry od Chechty, večer byla tajemná kimová hra, při které jsme se moc báli, ale skoro všichni jsme to zvládli :) večer povídačky u ohně a opékání párků. Hru do celoročky vyhrály Cesty z Česka. Ráno balení, vaření podivného lunchmeatu a domůů :)
25.09.2013 - 29.09.2013
Nahled

Po všech možných zmatcích a onemocněních nás vyrazila nakonec jen čtveřice (Verča, Veverák, Kešu a Natan). První den nebylo počasí nic moc. V sobotu se naštěstí počasí zlepšilo a my mohli vylézt feraty na Dachstein. V neděli dopoledne jsme se prošli kolem jezera.

Nahled
Místo uzavřen tělocvičny jsme byli v klubovně. Zahráli jsme si novou hru Prawo dzungli a pak hru na parlament.
logo
Tak prý bylo na kaštany ještě moc brzy..
Nejprve jsme šli ven a tam jsme do igelitek nasbírali spoustu žaludů, listů všech druhů a barev, jeřabin i šípků a taky pár (tak hrst a půl) kaštanů.

V klubovně jsme se potom po družinkách sesedli ke třem činnostem, a sice vybarvování listů skrz papír, tvorba kaštanových ježků a tvorba všeho možného z žaludů, jeřabin a šípků. Těmito výrobky, z nichž některé byly opravdu zdařilé (např. kresby od Iva nebo zvířátko od Mikyho), jsme si pak hezky podzimně vyzdobili naší klubovnu.

Ke konci nám zbyl ještě nějaký čas a tak jsme si zahráli Rodinky. Tentokrát vyhrál Celestýn.
logo
Tato oddílovka proběhla v klubovně, kde jsme hrály v hojném počtu spoustu her jako třeba člověče nezlob se, dobble, karty, střelené kachny, mikádo a spoustu dalších, pototm jsme si venku zahráli na jelena a vyhodnotili největší počet výher. Vyhrála čertík a dostala čokoládový pomeranč z anglie, o který se rozdělila s celým oddílem :)
logo
Zápis ze střediskové rady:
Účast: Natan, Borůvka, Mikro, Libuše, Věrka, Skrček, Veverák, Vědec, Křeček

Pozdní příchod má svou hodnotu a bude jí 1 minuta zpoždění = 1 Kč (Borůvka koupí prasátko)
Fungování oddílů
• Věrka zajistí aby Kikina podala přihlášku na Čekatelky – aktuální termín je plný, ale je třeba se už přihlásit na další ročník
• Vlčata měla na první schůzce po náborech 100% nárůst dětí – cca 12. Většina z náborů po školách, 1 dítě z plakátu. Skauti a Skautky nic.
• Bodování oddílů bude v novém roce jako celo-ostravská soutěž
• 17.10 po radě bude hodnocena výzdoba kluboven. Akce
• 3.10 v 16.00 Brigáda v klubovně – pro všechny oddíly. Pak bude setkání zájemců o zavedení rituálů do činnosti. (Skrček zajistí žebříky a hmoždinky na pověšení cedule na fasádu)
• 18.-20.10 možná přijedou vedoucí a roveři z Polska
• 6.-8.12 Mikulášská chata u Bebků
• 27.2-2.3.2014 Jestřábská chata
• 4.4.-6.4. 2014 – 33. let Modrého šípu + narozeniny Natana a Borůvky na chatě u Bebků.

Praha
Odjezd v sobotu 28.10 ráno. Cena 850 Kč. Záloha 500 Kč do 11.10. Natan s Borůvkou koupí lístky přes student agency. Šátku – odvezl bys nám prosím věci – bombu, hrnec..? S sebou – Velkou polní pro spaní v klubovně, přezůvky , svačinu na sobotu, bochník chleba, nudlovou , čočkovou a gulášovou polévku v sáčku, strouhaný sýr, krabičku taveného sýra. Jestřábi půjdou do divadla – odpovězte prosím Borůvce na email, kdo má zájem.

Ostatní:
• Veverák koupí Hobru na nástěnky.
• Borůvka a Vědec si zajistí návštěvu školky.
• Roveři se mohou podílet na natáčení filmu k výroční ostravského skautingu. Organizaci zajišťuje Staňa - s.kucinski@email.cz – Předejte prosím informaci dále.
• Časopis Lilie bude mít pravděpodobně podobu výcucu z atraktivních příspěvků z FB. Kdo se chce podílet, může kontaktovat Libušáka.
• Kuchtíkovi - t.barton@email.cz pošlete prosím návrhy na témata metodických setkání na ORJ. (ADHD, Šikana, ...)
• Mikro pošle Natanovi kontakt na chatu o níž mluvil na radě.

Další rada 17.10 v 19.00 v klubovně. Občerstvení zajistí Veverák
logo
Počasí nám nakonec celkem vyšlo, legrace taky nějaká byla, takže tuto výpravu můžeme označit za zdařilou..
Sešli jsme se u klubovny v počtu 12 lidí. Náš první cíl byla odpočívka Na Honculi u splavu řeky Odry. Po cestě jsme sbírali co nejvíce barev z přírodnin. Těch bylo docela dost, ti nejlepší měli 17 barev.

U splavu jsme chvíli blbli u řeky a hledali doplňky do domečku pana Houby. Pak jsme si zahráli Boj o hrad a šli dál. V CHKO jsme potom po sobě házeli bodláčím, což byla velká zábava, ale ten tyran Vědec pro ni neměl pochopení a tak nám ji brzy zakázal. Po krátké pauze a svačině jsme v lese hledali píšťalku. Pak jsme šli zase dál. Cestou jsme našli kaluž plnou malých žabek a tak jsme jim chvíli obohacovali život naším bytím.

Když jsme došli až skoro k Jistebníku, zašli jsme se ještě podívat k jednomu rybníku a když už jsme byli u něj, tak jsme si ho celý obešli, protože nám zbývalo spoustu času. Někteří se snažili vylézt na velké ocelové silo, někteří se učili pískat na trávu.

Na nádraží v Jistebníku jsme se najedli, pak chvíli očumovali ovce a pak jsme si šli hrát. Nejprve to byla hra Nepřítel, při které měl nepřátelský agent najít mezi civilními obyvateli partyzána a potom to byla oblíbená Bomba a Štít.

Když jsme dojeli vlakem a tramvají zpátky ke klubovně, zrovna začínalo poprchávat. Stihli jsme to tak akorát. V klubovně jsme si zahráli několik stolních her, jako jsou Dixit, Blafuj, Mikádo, Strelené kačice, Double a další. No a pak už bylo 18 hodin a tak jsme šli domů.

A jak dopadlo bodování her a dalších činností na výpravě??
1. - 2. místo Zoubek a Štika
3. - 4. místo Miky a Krtek
5. místo Malina
6. - 8. místo Kovboj a Tkanička a Brouk
9. místo Celestýn
10. místo Ivo

Fotky z akce zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Vyprava_do_Poodri_15._9._2013
13.09.2013
Nahled
Sešli jsme se v klubovně, abychom si zahráli pár her. Soutěžili jsme v hodu kostkou, skládání hlavolamu, kreslení poslepu a dalších.
Nahled
Kolem klubovny se vyrojilo spoustu strašidelných masek. Proběhla náborová akce, při které jsme se přesunuli do Hotelu Transylvánia. Jednotlivé družstva plnily úkoly u jednotlivých strašidel. Hra se povedla.
28.08.2013 - 01.09.2013
logo
23.08.2013 - 25.08.2013
Nahled

Sponzoři