Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

Nahled

Hrej si Ostravo!!! - Velká městská hra
"Země byla napadená mimozemšťany, kteří zamořili Zemi neznámou nemoci. Lidské civilizaci hrozí vyhlazení. Nejlepší vědci začali hledat léky a protilátky proti zákeřné mimozemské nemoci. Zároveň bylo připraveno bezpečné místo, na kterém je možné nákazu přečkat. Místo je tajné a otevírá se jen v určeném čase. Do krytu se však můžete dostan jen po vyřčení tajného hesla a dále musíte mít určitou předepsanou zásobu potravin a vody."

Velká hra začala z důvodu zpoždění vlaku trochu později. Hráli jsme v Pskově (velký dík Rizotovi a jeho oddílu). Zúčastnilo se celkem 12 družstev, které museli najít zprávu. V ní bylo popsáno místo, kde je potřeba se schovat před nakažlivou nemocí. Zároveň družiny hledaly místa, kde mohly získat zásoby potraviny a vody. Hledání narušovali mimozemšťané, kteří šířili nebezpečné nemoci. Vyhlášení se konalo v místnostech u zámecké kaple. Nejlepší družstva získaly ceny, které následně snědly. Emotikona smile

Výsledné pořadí:
1. Rysi (43. oddíl skautů Modrý šíp) - 240 bodů
2. 37. oddíl - 224 bodů
3. Kocouři (oddíl Doberčata) - 182 bodů
4. Polanka - 172 bodů
5. Medvědi-Bobři (43. oddíl skautů Modrý šíp) - 161 bodů
6. Trpaslíci - 155 bodů
7. 148. oddíl - 148 bodů
8. 43. dívčí oddíl Pomněnky - 139 bodů
9. 26. a 98. oddíl - 113 bodů
10. Stará Bělá + Pomněnky - 100 bodů
11. Paskov - 89 bodů
12. Viribus Unitis - 66 bodů

13.11.2015
Nahled

V pátek 13. listopadu proběhla v klubovně oddílová schůzka. Zahráli jsme si hru hledání kuliček, šifrovali jsme, hráli na raky a na čísla. Vyhodnotili jsme loňskou celoroční hru a začali novou hru "Rajowal Ran". Na konci schůzky jsme si promítli film z tábora.

08.11.2015
logo

Celý den jsme trávily na ZŠ Bulharská, kde jsme si mohly zahrát jakoukoliv hru, kterou jsme našly. Byly tam logické hry, akční hry, hry pro menší děti, pro větší děti a mnoho dalších. Mohly jsme vyhrát v tombole, kde byly ceny jako: hry, čokolády a další.

Nahled

Vyrazili jsme s oddílem ke Krnovu. Vystoupali jsme po schodech na Cvilín, kde proběhla hra, při které si musely družiny pozorně prohlédnout místní křížovou cestu. Pak jsme se přesunuli na zříceninu hradu Cvilín - Šelenburg. Proběhlo velké dobývání hradu a luštění šifry. Občas poprchávalo, ale nejsme z cukru. Další cesta vedla k rozhledně nad Úvalnem. Zašli jsme na kofolu a zahráli si škatule, Setonovou hru, zjišťovali historii hradu. Na zastávce v Úvalnu jsme byli brzy, a tak jsem si ještě zahráli jan-ken-pon, na blby a rozplétanou.

Nahled

Sešlo se nás celkem dost, a tak práce rychlle ubíhala. Vymalovali jsme některé špinavé stěny, přeskládali dřevo pod schody, utřeli prach, udělali nové nástěnky a vytřeli chodbu. Zbylo nám ještě trochu času, abychom si zahráli novou šílenou karetní hru Pravá & Levá.

30.10.2015 - 01.11.2015
logo
logo

Tato výprava byla jenom pro rádkyně. Smyslem bylo přiučit se dovednosti, které pak budou moct předávat mladším. Hry byly směřovány ke skautským dovednostem. Po večerech proběhlo povídání o oddíle a jeho budoucnosti. Přes den jsme se podívali po okolí chaty a hry na odreagování také nechyběly.

Nahled

Tato akce byla pro širokou veřejnost i pro jiné střediska a oddíly. Rozprostřeli jsme se po celém Bělském lese po skupinkách a sbírali jsme všechny odpadky, které jsme viděli. S celým naplněným pytlem jsme se vrátili ke kontejneru na kraj lesa, kde jsme ho vyhodili a vzali nový. Když se nám podařilo najít něco co se nám zdálo zajímavé najít v lese, vzali jsme to bokem a u kontejneru ukázali pánům z čajovny, kteří nám přinesli čaj a malé pohoštění. Ti na konci akce určili vítěze nejzajímavější věci v lese, kteří vyhráli čaje v čajovně na Větrném kopci ve Výškovicích.

23.10.2015
logo
Nahled

Oddílovka se konala v centru Ostravy v bazénu Čapkárna. Zaplavali jsme si, byli ve vodní jeskyni a hlavně si zajezdili na tobogánu.