Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

06.11.2009
logo
Tělocvična a taky konečně zahájení celoroční hry... Sešli jsme se i v slušném počtu a tak nebyl problém, že první co nás čekalo bylo zahájení celoroční hry Ztracený kontinent(neboli Asie). A na začátek jsme se nejdřív snažili v rychlosti poznat aspoň názvy zemí, do kterých se snad v průběhu dostaneme - takže bylo naším úkolem se nejdřív dostat přes euroasijskou hranici, kde byl ovšem hlídač a poté nalézt vždy jednu ze 48 zemí a dostat ji zpět do Evropy, což nám ale taky vždy někdo ztěžoval, do toho plno dřepování a zmateného pobíhání.
A výherní pořadí:1.Barča, 2.Janča, 3.Ondra
Dále jsme si zahráli třeba riziko, molekuly a vybíjenou...

Fotky: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-11-06_Telocvicna/
logo
Středisková rada proběhla v klubovně. Zde si můžete přečíst zápis.


Züčastnili se: Keďa, Kešu, Verča, Vědec, Veverák, Dáňa, Špageta, Depe, Borůvka, Vasil, Míša, Šátek. Keďa + Kešu → lakrosky
Kešu se zeptá kláry na rukavice.
Nesedí redukce na datadisk.
? Natan nástěnka ? - další nástěnka Vlčata.
Veverák koupí Fisku – Největší !!!!
V+V koupí maso na chatu .. !!!
Příští radu domluvit jaké stolní hry být doneseny.
Další rada 3.12.2009
logo
Počasí nemilé,terén neschůdný,holky bojovnice... Počasí vypadalo už od rána nepříznivé,ale i přesto jsme se vydali vlakem do Kopřivnice.POočasí tam vypadalo úplně stejně jako v Ostravě,zamračeno,místy mrholilo a byla zima.Na nádraží jsme hledali cestu k prvnímu kroku směr Červený kámen a Jeníkovo sedlo.Podle našeho plánu měla trasa vést po zelené značce,ale na mapě byla červená.Vyšli jsme dloouhý kopec po asfaltové cestě,na něm jsme si dali pauzu na napití a pokračovali jsme dál.4asem se na obzoru objevila odbočka na turistickou trasu směr Jeníkovo sedlo.Ale v tom se cesta rozdvojila a na oba směry byla červenáý turistická značka.Zvolili jsme proto jeden směr,samozřejmě špatný.Jak jinak ze dvou možností že..Došli jsme až do Lichnova,tam jsme se poptali a celé jsme to museli obejít.Dostali jsme se na místo,kde jsme uhnuli z trasy a vydali se správným směrem.Cesta trvala asi 2 a půl hodiny,my bez oběda,no hrůza.Šli jsme cestou,kde vlevo bylo vysoko do kopce,vpravo hluboko z kopce,překážku nám tvořily popadané a polámané větve a stromy.To znamenalo,podlézání,přelézání,bláto,vodu,skrátka bojové podmínky.Jakmile se objevila cedule Jelínkovo sedlo,spadl nám všem kámen ze srdce.Konečně jsme byli na místě a nadešel čas oběda.Vasil rozdělal z mokrého dřeva oheň a holky vařily.Byla polívka z jednoho kotlíku.Jakmile jsme se najedli,uhasili oheň a poklidili,vydali jsme se směr Kopřivnice.Cestou jsme se stavili na zříceninu hraduŠostýn a spěchali jsme na vlak.Cesta do města už byla příjemnější,celá z kopce a asfalt.Na nádraží jsme došli brzo,tak jsme udělali etapovou hru,což znamenalo nechat si od náhodných lidí nakreslit prníkovou chaloupku.Vyhodnotili jsme a odjezd domů.
23.10.2009 - 25.10.2009
logo
23.10.2009
Nahled
Letošním králem uzlů se stal RYBA! Jako obvykle se soutěžilo ve třech disciplínách: šest základních uzlů, vázání za stížených podmínek a vazání dalších uzlů.
Celkové výsledky:
1. Ryba
2. Arašid
3. Karlos
4. Dušan
5. Mikro
6. Filip
7. Kejml
8. Sam
9. Žába

Šest zákládních:
1. Dušan
2. Ryba
3. Arašid
4. Karlos
5. Mikro
6. Filip
7. Kejml
8. Sam
9. Žába

Vázání za stížených podmínek:
1. Ryba
2. Karlos
3. Arašid
4. Dušan
5. Mikro
6. Filip
7. Sam
8. Kejml
9. Žába

Další uzly:
1. Arašid
2.-3. Ryba
2.-3. Karlos
4. Dušan
5. Mikro
6. Kejml
7. Žába
8. Filip
9. Sam
16.10.2009 - 18.10.2009
Nahled
V pátek odpoledne se oddíl pod vedením Hejkala vydal k řece Moravici na chatu od Libuše. Později dorazil Natan a pak i pan domácí - Libuše. Večer jsme si zahráli pár her a před spaním Libuše přečetl pár kapitol z malého prince. V sobotu jsme nasbírali dřevo a pak se vydali na Rybí louku a ke starému mlýnu, kde proběhl první úsek dlouhodobé hry. Odpoledne jsme hráli stolní hry, večer zpívali a také byl jeden úsek pro jednotlivce. Před spánkem opět byla chvilka s knihou Malý princ. V neděli dopoledne byl další úsek pro jednotlivce. Pak jsme si uvařili oběd, uklidili chatu a vydali se na zpáteční cestu. Stává se dobrým zvykem se na zpáteční cestě zastavit ve Vítkově na náměstí a navštívit místní cukrárnu. Větrník byl fakt dobrý. Cesta vlakem až na výluku byla v pohodě.
16.10.2009
logo
No prostě tělocvična na vyblbnutí...:-) Na začátek jsme si dali kolotoč a po něm molekuly. Další následovalo riziko a oblíbená opičí hoňka a taky hoňka se záchranou.
15.10.2009
logo
Skauti, to nejsou jen lidé v maskáčích (v kterých přišli od táboráku), ale také lidé veskrze kulturní. To se rozhodli dokázat také roveři a jestřábi z našeho střediska, a tak si jako svou společnou akci naplánovali návštěvu divadla(konkrétně Divadla Jiřího Myrona). Výběr představení nebyl náhodný, rozhodli jsme se jít na Válku s mloky, ale ne snad proto, že bychom byli takovými milovníky děl Karla Čapka (i když i takoví mezi námi jsou), ale protože v tomto představení hrál Vojta, který s naším chlapeckým oddílem jezdí na tábory. Akce měla vcelku vysokou účast, nakonec se nás v divadle sešlo 18. A bylo to rozhodně zajímavé setkání, v oblecích (či jiném společenském oblečení) se přece jen běžně nepotkáváme. Co se týče inscenace samotné, nejsem divadelní kritik, tak se neodvažuji soudit, ale mě osobně se představení líbilo. Rozhodně to ale byla úžasná a jedinečná akce, když už pro nic jiného, tak alespoň proto, že jsme měli možnost potkat se v jiném prostředí, prožít úplně jiný druh společného zážitku a v neposlední řadě, měli jsme šanci vidět Vojtu na pódiu, což je rozhodně k nezaplacení.
logo
Počasí opravdu velmi nepřející, ale akce se samozřejmě konala... Po ránu mírně mrholí, což nás ale neodradilo od cesty, zato ten šílený liják poté už ano, takže po nějakém tom cestování (ve vlaku či na nádraží jsme se bavili slovním fotbalem, Šel pan kapitán, blbama...) jsme se usadili v klubovně a zabavili se tam. Nejdřív jsme si dali teplý čaj a pak si zahráli pár her. Měli jsme třeba poznávat ostatní podle toho, jak jsme je nakreslili nebo bingo. Pak jsme chvíli tvořili s lepícími papíry, dostalo se nám i kulturní vložky od děvčat a všichni jsme skončili s počárkovanými čely u zvířat. Původní plán sice nevyšel, ale i tak pěkná akce.

Fotky zde: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-10-10_Vyprava_klubovna/
09.10.2009
logo
Vodáci nás normální skauty rádi označují jako "sucháče". Ale protože mi rozhodně nejsme žádné béčka ani ve vodě, udělali jsme si oddílovku na bazéně. Sešlo se nás devět: Carlos, Hejkal, Kejmil, Lukáš, Mikro, Ondra, Ryba, Sam a já (Libuše). Myslím, že jsme si vody užili až do sytosti. Kromě běžného skákání a takového toho plácání se ve vodě jsme udělali sérii plaveckých závodů ve všech základních plaveckých stylech. Zkusili jsme si i potápění a zahráli jsme vodní vybíjenou. A když už jsem se v úvodu zmínil o těch vodácích, tak i ty jsme na bazéně potkali, konkrétně tedy několik vodaček. Takže akce po všech stránkách vydařená.
09.10.2009
logo
logo
Středisková rada proběhla v klubovně. Zde si můžete přečíst zápis.
Zúčastnění:
Borůvka, Vasil, Depe, Míša, Wašek, Kešu, Šátek, Rony, Veverák, Verča, Blondýn, Placháč, Natan, Daňa

Předem omluveni: Špageta, Hejkal

1) Informace z ORJ - Depe
2) Jestřábský víkend - Borůvka zajistí chatu ve Smilově (případně Bebek)
3) Akce OKD - zjistit stav financí - Borůvka
4) Akce:
- 15.10. – divadlo (lístky Libuše)
- 24.10. – ochutnejme Evropu - od 10 hodin v klubovně Mariánského střediska
5) Klubovna – žádost dotace na ústředí - zajistil Depe
6) Úklid klubovny - prosím, aby PO KAŽDÉ schůzce byl prováděn řádný úklid!
7) Schůzka stran dotace- 13.10. ve 14:30, Nová radnice, Prokešovo náměstí 8, Ostrava v zasedací místnosti č. 306 – Míša Konečná
8) Tělocvičny
23.10. – kluci
6.11. - vlčata
13.11. - Rosťa
20.11. – výtvarná oddílovka v tělocvičně
27.11. – holky
4.12. – vlčata
9) Další akce Jestřábů
- Běžky
- Stolní hry pro Jestřáby 15.1.2010
- 24hod florbal 29.-30.1.2010
- Plachačová chata 5.-7.2.2010 - lyže
10) Na příští radu vyučtování oddílových peněz
11) Další rada 5.11.2010
12) Koupit počítač - Natan
02.10.2009
logo

Sponzoři