Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

13.12.2009 - 09.01.2010
logo
11.12.2009 - 13.12.2009
logo
http://incognitto.rajce.idnes.cz/Vanocni_vyprava_-_Novy_Jicin%2C_11.-13.12._2009/ - fotky Hejkal

http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-12-11_13_Vanocni_vyprava/ - fotky Vlčata
logo
Zápis z oddílové rady... Účast: Dája, Pitris, Kejml, Mikro, Dušan, Karlos. Jestřábi - Libuše, Hejkal, Šátek, Natan.
1) Akce na další období:
8.1. - oddílovka v krojích
16.1. - výprava (Koňský důl nebo Beskydy)
22.1. - stolní hry
29.-30.1. - 24 hodinový florbal
6.2. - výprava
12.2. - Monte Carlo
19.2. - Tělocvična
návrh na další akce: stolní tenis, bruslení

2) Úkoly:
Dája - vyrobí kartičky na bodování
Připravit hru na další radu - Natan, Dušan, Kejml
Střídat se ve vedení družinovek
logo
Naučili jsme se dokonce 3 recepty - jeden pro všechny známý a to rumové kulička a poté 2 trošku netradiční - brynzové tyčinky a mrkvové rohlíčky. Všichni se zapojili, řádně ušpinili a přejedli k prasknutí všemožnýma dobrotama:-)

Fotky: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-12-06_Peceni_cukrovi/ FOTKY: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-12-06_Peceni_cukrovi/
logo
Záhadný ježek v kleci se znovu objevil, ve Stínadlech to opět vře. Velká bojovka se odehrávala v Hrabové. Za šera i tmy hledaly družiny úkoly, listy Ginga, deník Jana Tleskáče a vontskou kroniku. Boje mezi Vonty a vetřelci byly tuhé. Od půl šesté se pak v uličkách objevil Široko s hlavolamem. Široka nakonec chytili Rysi a Ryba vytáhl ježka z klece. Celkové výsledky hry:
1. Rysi - 121 bodů
2. Medvědi - 73 bodů
3. Bobři - 33 bodů
logo
Aneb velká záchrana Mikuláše... Mikuláš byl unesen svým zlým dvojníkem a pokud nebude zachráněn, nemůžou se děti zítra těšit na žádné sladkosti. A to byl právě úkol pro nás, protože ten zlý nám zanechal stopy.
Na mapě jsme měli zakresleno pět míst, na kterých se ukrýválo vždy jedno slovo z kouzelné formule, kterou bylo možno Mikuláše zachránit + byl u každého úkol, který jsme museli splnit během cesty za dalším, jako třeba:
Postavte sněhuláka i když ještě není sníh.
Odteď smíte všichni říkat jenom souhlásky.
Zazpívat si pěkně nahlas koledy, třeba Rolničky...
Když jsme měli všechna slova, bylo ještě třeba najít klíč a společně s kouzelnou formulí Mikuláše zachránit. Což se nám samozřejmě povedlo a Mikuláš nás dokonce sladkostmi obdaroval.

Alespoň pár fotek: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-12-04_Mikulas/
Nahled
Na nádraží se nás sešlo jen pět. Nenecháli jsme se moc otrávit, jen Mikro brblal na lenivost některých členů (a správně!). Vyrazili jsme vlakem do Čermné ve Slezsku. Našim cílem byl Kamenný ostrov a Jezírko zatopené jeskyně. Kamenný ostrov jsme našli bez obtíží. Oproti minule vykáceli kolem břidlicové haldy další kus lesa. Nejprve jsme se zašli podívat na začátel bývalého Černého dolu. Tma je tam pěkná. Pak jsme si zahráli o další důkaz síly. Tentokrát to byl důkaz farmářský. Cílem bylo vybudovat pole a chránit je před škudci. Všem se podařilo důkaz splnit. Pořadí: 1. Pitris 84 bodů, 2. Mikro 60 bodů a 3. Filip 36 bodů. Následně jsme si zahráli vybišku.
Sbalili jsme se a vyrazili směr Jezírko zatopené jeskyně. Ani jsme moc nebloudili. Zahráli jsme si bojovku s čísly (Libuše se furt zašíval), fotbálek v lese a škatule. U ohýnku jsme si opekli jablko a chleba. Do Čermné jsme dorazili s předstihem, a tak jsme se jen tak svezli do Budišova a z něj pak domů.
logo
Skvěle vydařená výprava a další úsek celoroční hry - tentokrát návštěva Indie. Po cestování tramvají konečně vystupujeme v Horní Lhotě a vesele šlapeme, po cestě hrajeme povodeň, nálet a štronzo. První zastávka na louce, svačinka a po povídání o Indii je tu první část úseku, Bollywood - neboli indická filmová společnost a podle jejího vzoru se snažíme vytvořit sice němý, ale zato velmi romantický film. Poté, protože nám je některým trochu zima, následuje družinová soutěž v rozdělávání ohně - všem se nám to daří velmi brzy a už vesele opékáme rohlíky. Je opět čas na krátký přesun pěšmo přes Kyjovice, kdy Ondra sázkou prohrává svačinu a na pasece hrajeme veverčí ocásky a konečně druhou část úseku - jelikož v Indii se mluví opravdu velmi mnoha jazyky jako třeba bengálština, paharíština, malajálamština...snažíme se naučit aspoň pár slovíček z těchto jazyků, které nacházíme různě po lese a slovo se určí podle toho, kde bylo nalezeno...Potom už nás ale čeká jen velmi únavná a rychlá cesta zpět na tramvaj a domů.

FOTKY: http://43vlcata.rajce.idnes.cz/2009-11-28_Kyjovice
28.11.2009 - 30.01.2010
logo
28.11.2009 - 30.01.2010
logo
logo
Zápis ze střediskové rady.
- Zkontrolovat adresy členy - časopis do 6 prosince
- Vánoční – sraz 16:20 na nádraží ve Svinově, 250,-Kč, jídlo, lampiony, ešusy, lžičky, Verča – prskavky, ubrousky, svíčka
- Divadlo: pohádky o zvířátkách a bajky
- Jestřábi 3.12. v 18:30
- Evropské dotace –
- OČK – Borůvka, Dape
- Libuše – seminář Hukvaldy
- Kešu – lakrosky, softbalové rukavice
- Veverák – sekera, rýč, hrábě, barbora, klín DOKLADY NA OKD DO 8.12.2009!!!!
Verča, Veverák, Vasil, Libuše, Depe, Markéta, Pavel, Míša, Šátek, Rony, Zelí, Kešu, Borůvka, Natan
Omluven: Pštros, Bob, Hejkal
20.11.2009 - 22.11.2009
logo
logo
Když jsme se konečně seši všichni v docela hojmém počtu, ukázali jsme sei všelijaké nástroje, které si kdo přinel. Holkám jsme pak řelki slova, ze kterých mají vymylet písničku s rytmem, a aby se zapojilo i vedení, které vystupovalo pod názvem Sličné slečny, tak jsem se k tomu hecli také a naše premiéra se vydařilá. Díky všem kteří společně se Štaflíkem a Špagetkou složili hezké písničky. Bylo to krásně ztrávené odpoledne.

Sponzoři